Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Fexo - Listy do członków Gildii Kupców

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-07-17, 22:52   #289
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Stan posiadania:
Żywność:
esencja lecznicza x 2, miód, mięso x 9, kiełbasa, mleko x 2, ryba x 2, napój kamuflażu,
Przedmioty:
strzały x 421, 370 sztuk złota, wędka, sznur x 12, kawałek drewna x 2, miotła, patelnia, siekiera, piwo x 3, butelka z wodą x 8, butelka spirytusu x 2, sól x 5, pałka x 2, pióro x 3, bagienne ziele x 2, kły x 2, zęby x 4, żuwaczki polnej bestii x 2, miecz, menzurka x 5, koszula, buty obywatela, spodnie obywatela x 2, koszula obywatela x 2, miedziany pierścionek, zardzewiały miecz, sztylet, skórzana czapka x 2, miecz półtoraręczny, lekka drewniana tarcza, skórzany strój, pochodnia x 3, krzesiwo, srebrny pierścień z topazem, złoty pierścień z perłą, złoty kolczyk ze szmaragdem x 2, ryżówka x 3, nóż kastetowy, nóż kastetowy x 2, łuk kawaleryjski x 2, łuk dębowy, średni kaftan myśliwski, Krush Varok, lekka szata asasyna, strój bandyty x 2, skóra bizona x 6, rzepa x 4, orkowe ziele x 3, magiczny korzeń, alkojagoda, krwawa trzcina x 2, żabi korzeń x 5, ognista pokrzywa, leśna jagoda x 6, kocianka x 3, rosa poranna x 8, kubek x 2, sztućce,

- Znajdziesz go jak wyjdziesz z tego pokoju i pójdziesz korytarzem w lewo. Dojdziesz do dużej sali, gdzie siedzi ośmiu wynajętych najemników, którzy go pilnują. Mają rozkaz zabić każdego kto wejdzie do środka. I to bez zbędnych pytań. A Melchior siedzi w komnacie za tą salą. Nie mam pojęcia jak uda ci się tam dostać. Juz trzech śmiałków zabili ci ochroniarze. - wyjaśnia Rogara uśmiechając się do otrzymanego złota.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 03-07-17, 23:04   #290
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

- Nie z takimi zadaniami sobie radziłem. - Odpowiadam szykując się do wyjścia. - Dziękuję za pomoc oraz za wyzbycie bólu jakiego nabyłem się podczas mojej wędrówki.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 03-07-17, 23:18   #291
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Idziesz zgodnie ze wskazówkami. Docierasz do szerokiego wejści do sporej sali, szerokiej na jakieś 20 kraków i dwa razy dłuższej. Jest jasno oświetlona. Pośrodku widzisz stół przy którym siedzi grupa nordmarczyków. Widać że to potężnie zbudowani i uzbrojeni najemnicy wysokiej rangi. Nie masz z nimi w walce najmniejszych szans. Za nimi, na końcu pomieszczenia widzisz drzwi prowadzące dalej.
Rozglądasz się. Ściana po lewej ozdobiona jest freskami przedstawiającymi sceny miłosne. Wzdłuż ściany po prawej, od wejścia do sali aż po drzwi na drugim końcu, stoi długi parawan, którego każda część pokazuje wizerunek nagiej ladacznicy, a jedna ładniejsza od drugiej. Parawan stoi trochę odsunięty od ściany i wysoki jest na półtora chłopa. Tylko że nie sięga do same ziemi. Przeczyepione do stojaków arrasy z ladacznicami zaczynają się jakieś pół metra nad ziemią, tak że doskonale widać czy ktoś za tym parawenem by stał.

Masz jakiś pomysł jak dostać się do drzwi po drugiej stronie sali?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 20:53   #292
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

- Może i są twardzi ale jak poradzą sobie z kimś kto potrafi się wtopić w tło hehe? - Wypowiadam cicho pod nosem sięgając ręką do torby z, której wydobywam eliksir kamuflażu. Po chwili otwieram butelczynę z zamiarem wyżłopania zawartości.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 21:02   #293
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Na jaszczuroludzi ten napój działa połowicznie, czyli tylko od pasa w dół. Ale to ci pozwala na wślizgnięcie się za parawan. Ostrożnie idziesz do przodu.W końcu dochodzisz do drzwi po drugiej stronie sali i udaje ci się niezauważonym przez nie przemknąc. Znajdujesz się w wąskim niedługim korytarzu, który kończy się kolejnymi drzwiami. Te akurat są uchylone. Gdy się do nich zbliżasz czujesz że napój kamuflarzu przestaje działać.

Stan posiadania:
Żywność:
esencja lecznicza x 2, miód, mięso x 9, kiełbasa, mleko x 2, ryba x 2,
Przedmioty:
strzały x 421, 370 sztuk złota, wędka, sznur x 12, kawałek drewna x 2, miotła, patelnia, siekiera, piwo x 3, butelka z wodą x 8, butelka spirytusu x 2, sól x 5, pałka x 2, pióro x 3, bagienne ziele x 2, kły x 2, zęby x 4, żuwaczki polnej bestii x 2, miecz, menzurka x 5, koszula, buty obywatela, spodnie obywatela x 2, koszula obywatela x 2, miedziany pierścionek, zardzewiały miecz, sztylet, skórzana czapka x 2, miecz półtoraręczny, lekka drewniana tarcza, skórzany strój, pochodnia x 3, krzesiwo, srebrny pierścień z topazem, złoty pierścień z perłą, złoty kolczyk ze szmaragdem x 2, ryżówka x 3, nóż kastetowy, nóż kastetowy x 2, łuk kawaleryjski x 2, łuk dębowy, średni kaftan myśliwski, Krush Varok, lekka szata asasyna, strój bandyty x 2, skóra bizona x 6, rzepa x 4, orkowe ziele x 3, magiczny korzeń, alkojagoda, krwawa trzcina x 2, żabi korzeń x 5, ognista pokrzywa, leśna jagoda x 6, kocianka x 3, rosa poranna x 8, kubek x 2, sztućce,

Wredny barbarzyńca

Ostatnio edytowane przez Smutas : 09-07-17 o 21:07.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 21:05   #294
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

To było dziwne. Brr... - Spoglądam na moje ciało, które pomału wraca do swojego poprzedniego stanu. Przypominam sobie jeszcze znak jaki mam pokazać kupcowi po czym decyduje się wejść do środka pomieszczenia.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 21:09   #295
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Otwierasz drzwi i wchodzisz do niewielkiej komnaty ze sporym, otwartym oknem. Na ścianach wisi sporo białej broni. Pośrodku komnaty stoi wielkie łoże a w nim jakiś goły rudzielec, który właśnie baraszkuje z... kozą. Facet chyba właśnie skończył, bo się przeciąga. W takcie tej czynności zauważył cię.
- Ktoś ty? Morderca? - pyta przerażonym głosem.

Fexo - 175 pkt. życia.

Wredny barbarzyńca

Ostatnio edytowane przez Smutas : 09-07-17 o 21:12.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 21:16   #296
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

- Nie chciałem przeszkodzić. - Staram się nie zwracać uwagi na to całe widowisko, bez czekania wyciągam z torby list, następnie kciukiem i palcem wskazującym lewej ręki robię koło, następnie przesuwam w nim serdecznym palcem drugiej ręki. - Nie jestem mordercą, przybywam z polecenia Hrabiego Melcora Aavisa, to on podał mi hasło oraz ten list.

Wyciągam do przodu rękę z listem aby pokazać go kupcowi.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 21:22   #297
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Ufff... A już myślałem że to jakiś jaszczur-pederasta, a to tylko tajny znak... - wzdycha golas. Bierze od ciebie pismo i je rozszyfrowuje.
- Aaaa! Aavis jak zwykle o wszystkim chce wiedzieć. - golas ci rzuca sakiewkę ze 150 sztukami złota. - Oto twoja zapłata. A Aavisowi możesz powiedzieć że jestem gotowy. Zwerbowałem ponad 30 Nordmarczyków z klanu Ognia. Przysięgali mi wierność na własną krew. Jak tylko Aavis da mi znak, to ruzą na miasto i wyrżną kupców według listy jaką ustaliliśmy. Zobaczysz, krew poleje się ulicami! I bez obaw, tylko ja wiem jak uruchomić te oddziały. - zarechotał dumny z siebie golas. - No, jak tylko zacznie się zjazd gildii, to przejmiemy władze i dopiero będziemy biznesy kręcić! - zaciera ręce.

Stan posiadania:
Żywność:
esencja lecznicza x 2, miód, mięso x 9, kiełbasa, mleko x 2, ryba x 2,
Przedmioty:
strzały x 421, 520 sztuk złota, wędka, sznur x 12, kawałek drewna x 2, miotła, patelnia, siekiera, piwo x 3, butelka z wodą x 8, butelka spirytusu x 2, sól x 5, pałka x 2, pióro x 3, bagienne ziele x 2, kły x 2, zęby x 4, żuwaczki polnej bestii x 2, miecz, menzurka x 5, koszula, buty obywatela, spodnie obywatela x 2, koszula obywatela x 2, miedziany pierścionek, zardzewiały miecz, sztylet, skórzana czapka x 2, miecz półtoraręczny, lekka drewniana tarcza, skórzany strój, pochodnia x 3, krzesiwo, srebrny pierścień z topazem, złoty pierścień z perłą, złoty kolczyk ze szmaragdem x 2, ryżówka x 3, nóż kastetowy x 3, łuk kawaleryjski x 2, łuk dębowy, średni kaftan myśliwski, Krush Varok, lekka szata asasyna, strój bandyty x 2, skóra bizona x 6, rzepa x 4, orkowe ziele x 3, magiczny korzeń, alkojagoda, krwawa trzcina x 2, żabi korzeń x 5, ognista pokrzywa, leśna jagoda x 6, kocianka x 3, rosa poranna x 8, kubek x 2, sztućce,

Co planujesz? Chcesz z nim pogadać? Zabić go i obrabować komnatę? Coś innego?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 21:29   #298
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

- Cóż na własnej skórze dowiedziałem się, że te listy były bardzo cenne. Kilka razy zabójcy chcieli pozbawić mnie życia aby się do nich dobrać, a Aavis wspominał, że nie mam się czego bać. - Wzdycham. - Wpakowałem się w niezłą rewolucję, dlaczego chcecie pozabijać innych kupców? Zbrojna rewolucja przecież nie może odbyć się bez interwencji Rady miasta, nie martwicie się, że Gubernator wyśle na ulice miasta oddziały knechtów aby was zatrzymać jak zobaczy co się dzieje?

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 21:33   #299
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- I co z tgo że wyśle oddziały? Niech sobie łapie tych nordmardzkich najemników. Oni nawet nie wiedzą kto im płaci. A zabici kupcy? To poplecznicy Lizzryka. mamy już przygotowane dokumenty i zeznania o robieniu przez nich przekrętów finansowych. Mamy też podrobione akty kupna ich majątków. Tak więc nie dość że się wzbogacimy jak nikt inny przed nami, to jeszcze będziemy mieli władzę w gildii. A i gubernator będzie nam wdzięczny że gildia oczyściła się z oszustów. -rechocze golas. - Jak widzisz wszystko jest doskonale zaplanowane. Nikt nie podejrzewa że przygotowaliśmy taką zmyślną prowokację! -

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 09-07-17, 21:41   #300
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

- Chyba nie wszystko się wam uda. - Stwierdzam przecierając pazury o moje ubranie. - Widzisz, kiedy dostarczyłem drugi list do Gorbasza dowiedziałem się, że kupiec z Dusen mieszkający w wierzy nie żyje, a ktoś skradł jego dokumenty. Teraz wasza rewolucja stoi na włosku jeżeli nie znajdziecie tego kto ma te papiery.

RPG
Fexo jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania