Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna > Pomoc Techniczna [G3]
Przeładuj stronę Problem z Pixel Shading, CP 1.74

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-07-13, 16:58   #1
wojtask12
Chrząszcz

Domyślnie Problem z Pixel Shading, CP 1.74

Witam, proszę o pomoc - zainstalowałem gothica 3, i community patcha 1.74. Gra działa poprawnie tylko z ustawionym PS 1.4, ale wygląda dość tragicznie. Przy ustawieniu PS na 2.0/3.0 niektóre tekstury (drzewa i ogniska) robią się czerwone. Dodatkowo gdy włącze bloom/hdr widzę kremowy/czarny obraz, z nałożonymi podpisami postaci itd. Sprzęt : Lenovo Y580 z i5, gtx 660m, directx 11, win8 64bit, najnowsze stery od nvidii zainstalowane. Liczę na pomoc, bo już od kilki dni przeczesuję internet w poszukiwaniu rozwiązania

@EDIT
dodałem raport dxdiag, i sumy md5. Instalowałem na czystego gotica, bez modów itd.

Pozdrawiam
Wojtek
Załączone Pliki
File Type: zip g3.zip (17.8 KB, 1 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wojtask12 : 14-07-13 o 17:14.
RPG
wojtask12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-13, 17:08   #2
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Też szukałem - i co znalazłem? Patch 1.71 już powinien to poprawić... Może spróbuj zainstalować 1.75.14. A może sam Windows 8 powoduje jakieś problemy z grą - trzeba się zapytać tych, co grali na Win8

"Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." - Winston Churchill
RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-13, 17:10   #3
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Zainstaluj najnowszy CP 1.75 gdyż posiada pełne wsparcie i w sumie tylko i wyłącznie dla Shaderów 3.0
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-13, 17:15   #4
wojtask12
Chrząszcz

Domyślnie

@Thompson : Ściągam 1.70, za pół godzinki zobaczymy czy się uda . Dzięki za szybką odpowiedź.
@Tizgar: już instalowałem 1.75.14, niestety - efekt jak przy włączeniu HDR - czarny ekran i tylko napisy, z tym że od razu, bez żadnych czerwonych tekstur .
RPG
wojtask12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-13, 17:17   #5
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Ściągasz 1.70 czy 1.75 w końcu?

"Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." - Winston Churchill
RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-13, 17:22   #6
wojtask12
Chrząszcz

Domyślnie

teraz ściągam 1.70, 1.75 zainstalowałem za 1szym razem, potem zrobiłem reinstal gry, zainstalowałem z 1.74, a teraz ściagam 1.70 i jak sie ściągnie zrobie kolejnego reinstala i zainstaluje 1.70 i 1.71.

@edit

1.70 - gra nie startowała, 1.71 - przy uruchamianiu wywalało error " incorrent config file", trzeba było odpalić jako administrator, ale po włączeniu działa wszystko, żadnych czerwonych tekstur czy czarnego tła. Dzięki za pomoc . Spróbuje teraz zainstalować na to 1.74, żeby móc QP i MP dorzucić do kompletu.

@edit 1.74 psuje wszystko

@edit. wróciłem z 1.74 do 1.71, nastepnie sciagnalem i zainstalowałem 1.73 - działał. Na to zainstalowałem 1.75.14 - działa ALE TRZEBA ODPALAĆ JAKO ADMINISTRATOR! Bez tego wszystko się kompletnie wali - brak napisów w menu, czarny ekran itd. Może ktoś znajdzie ten temat i oszczędzi sobie wielu godzin walki . Moja recepta na czerwone tekstury i niedziałający hdr/bloom : 1.70->1.71->1.73->1.75.14. I Wszystko odpalać z adminem. Pewnie normalnie zainstalowany 1.75.14 z adminem odpalonym też by poszedł dobrze...

Jeszcze raz wszystkim dzięki a pomoc

Ostatnio edytowane przez wojtask12 : 15-07-13 o 02:24.
RPG
wojtask12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania