Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > Dzieje Khorinis
Przeładuj stronę Gothic II Dzieje Khorinis

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 04-07-13, 20:04   #949
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Balthasar Zobacz post
pierwsza część tzn. że mod będzie podzielony na części?
Tak. Osobiście zdecydowanie popieram tą decyzję, chociaż z innych powodów niż te o których pisał Dark.

theModders.org - Administrator
GothicSite - newsman [modding]
RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-13, 21:41   #950
Balthasar
Jaszczur

Balthasar awatar

Domyślnie

To będzie mod wydany w tym roku???
Jak tak to kiedy???
Prace trwają ładne 4 lata to trochę długo nawet jak na tak obszerny mod.
RPG
Balthasar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-07-13, 11:42   #951
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

Pierwsza część jest planowana na przełom 2013/2014, jednak w obecnym stadium prac nadal ciężko jest określić czy i jak bardzo się to opóźni.

Na temat drugiej części raczej w ogóle nie ma co się na razie wypowiadać.

RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-08-13, 04:21   #952
Balthasar
Jaszczur

Balthasar awatar

Domyślnie

Kiedy Premiera???
http://forum.gothic.phx.pl/image.php?type=sigpic&userid=60053&dateline=138263  2749
RPG
Balthasar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-08-13, 00:02   #953
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Balthasar Zobacz post
Kiedy Premiera???
To samo pytanie zadałeś post temu i odpowiedziałem na nie.

RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-09-13, 09:47   #954
marjan99
Czarny Goblin

marjan99 awatar

Domyślnie

wypada trzymac caly czas kciuki i miec nadzieje ze ten kapitalnie zapowiadajacy sie mod wyjdzie a kto wie moze zbiegnie sie z premiera gothic 5 ? miesiac wyjety z zycia trzeba brac urlop wtedy
RPG
marjan99 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-13, 11:13   #955
Balthasar
Jaszczur

Balthasar awatar

Domyślnie

Gothic 5 nie powstanie
http://forum.gothic.phx.pl/image.php?type=sigpic&userid=60053&dateline=138263  2749
RPG
Balthasar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-13, 04:13   #956
GoToHeLLs
Chrząszcz

GoToHeLLs awatar

Domyślnie

Kiedy premiera ? to dobre pytania ja stawiam ze do 2016 skonczą dodawac te wszystkie pierdoły ktore są niepotrzebne i moze wkoncu w roku 2020 pojawi się w wersji demo !!! a pare lat pozniej pełna wersja moda stawiam na rok 2026 no chyba ze cos im wypadnie i poczeka się jeszcze pare lat.
Nie bojcie się nasze dzieci i wnuki napewno zagrają w to cudo robione przez takich zapalenców i moderow ze Soulfire bo w koncu terminy się nie liczą , liczą się te piękne efekty i grafika z 2002 roku która w finalnej wesji przebije wiedzmina 3 i kazdego nextgena .

Ostatnio edytowane przez GoToHeLLs : 23-10-13 o 04:18.
RPG
GoToHeLLs jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-10-13, 16:28   #957
Gritta
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał GoToHeLLs Zobacz post
Kiedy premiera ? to dobre pytania ja stawiam ze do 2016 skonczą dodawac te wszystkie pierdoły ktore są niepotrzebne i moze wkoncu w roku 2020 pojawi się w wersji demo !!! a pare lat pozniej pełna wersja moda stawiam na rok 2026 no chyba ze cos im wypadnie i poczeka się jeszcze pare lat.
Nie bojcie się nasze dzieci i wnuki napewno zagrają w to cudo robione przez takich zapalenców i moderow ze Soulfire bo w koncu terminy się nie liczą , liczą się te piękne efekty i grafika z 2002 roku która w finalnej wesji przebije wiedzmina 3 i kazdego nextgena .
No sory, trochę już przesadziłeś... Gdyby każdy tak pisał, to grupa pracująca nad modem obraziłaby się i przestała go robić - to po pierwsze. Po drugie przecież nie zrobią ci moda w 5 minut! Nie dość, że im za to nie płacą, to jeszcze tacy ludzie jak ty(bez obrazy), ciągle pytają się kiedy mod wyjdzie i wyjeżdżają, że za 20 lat nie zostanie skończony, co strasznie nuży... Ciężko nad nim pracują, ale mają przecież też inne obowiązki! Ciekawe jak długo ty byś robił taką grę... Więc ludzie ogarnijcie się, pograjcie sobie przykładowo w Returning dla umilenia oczekiwania... Troszkę cierpliwości!

A teraz z innej beczki: mod zapowiada się naprawdę fajnie Powodzenia!

'Nic nie jest bardziej niebezpieczne niż wróg, który nie ma nic do stracenia.'
RPG
Gritta jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-10-13, 18:37   #958
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Gritta ma rację, ludzie, którzy tworzą moda, robią to z czystej przyjemności i nikt im za to nie płaci, toteż nie ma co się dziwić, że wielu modderów nie ma czasu na robienie moda przez 24 godziny na dobę. Każdy z nich ma naukę, pracę, a kto wie, może niektórzy już mają dzieci na głowie? ;D To nie jest ich praca i robienie modów nie powinno być priorytetem w ich życiu, robią to wtedy, gdy znajdą na to wolny czas i chęci. Jeśli znajdzie się ktoś, kto im będzie dobrze płacił za robienie modów, to z pewnością powstawałyby szybciej, ale niestety takich sponsorów nie ma i raczej nie będzie. Chociaż ja chętnie bym się takiej inicjatywy podjął, gdybym wygrał z kilkanaście milionów w dużym lotku. ;D

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-13, 20:50   #959
Avallach
Czarny Goblin

Avallach awatar

Domyślnie

Problemem jest to że osób które w tej chwili naprawdę chcą pracować przy tym modzie i odnoszą z tego przyjemność jest ledwie kilka. Do tego parę razy tyle takich, którzy po prostu chcą żeby w końcu został wydany i był z nim spokój, więc jak trzeba i mają akurat czas, to coś podłubią jak Dark im przydzieli. Skala prac jest jednak bardzo duża jak na moda (choć ruscy dali radę i z większymi, choć miejscami niskiej jakości). Brakuje nam ludzi z pasją do moddingu kilkunastoletniej gry i elementarnymi umiejętnościami (proste skrypty dałby radę pisać naprawdę przeciętny licealista po parunastu dniach nauki). Tak naprawdę chyba tylko Dark ogarnia do końca co się dzieje w teamie i osobiście obawiam się że nie czuje wystarczająco presji czasu. Ja na jego miejscu byłbym gotów wyciąć z listy rzeczy do zrobienia wszystko co nie jest absolutnie niezbędne i jak najszybciej wydać cokolwiek. Rąk do pracy nie będzie przybywało, wręcz przeciwnie. Taki Czas Zapłaty był już prawie gotowy ze dwa lata temu. Zabrakło w teamie JEDNEJ kluczowej osoby i ta pozostała resztka prac przeciąga się już niewiadomo ile (od paru tygodni siedzą nad outro -.-). A w DK pozostało o wiele, wiele więcej do zrobienia (chociaż i team jest większy). Ale jakby Dark nagle postanowił rzucić to w cholerę, to projekt posypałby się jak domek z kart i nikt już by go nie odratował, bo większość zarządzania pracami nad modem i ich planowania dzieje się w głowie Darka.

RPG
Avallach jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-10-13, 16:07   #960
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Po prostu za duże postanowienia, a za małe środki do spełnienia ich. Ja osobiście wywaliłbym te rzeczy:
- Nowe modele 3D
- Profesjonalny dubbing.
- Możliwość posługiwania się tarczą
- Walka dwoma mieczami.
- Profesjonalny soundtrack skomponowany wyłącznie na potrzeby modyfikacji.
- Nowy klimatyczny interfejs oddający charakter i klimat dodatku.

A już zwłaszcza możliwość używania tarcz i dwóch broni. Na co to komu? Ok, fajny bajer, ale jednak tylko bajer. Oryginalny system walki jest spoko, więc po co dodawać takie fajerwerki?

Dubbing też zajmuje sporo czasu, więc ja na waszym miejscu najpierw wydałbym gotowego moda bez dubbingu i ewentualnie dodał go w późniejszym czasie. Nie wiem jak innym, ale mi osobiście bardzo fajnie grało się w takie Mroczne Tajemnice bez dubbingu, bo wyobraźnia sama podpowiada, jaki głos miałyby poszczególne postacie.

A nowe modele 3D? Tego nawet nie rozumiem, czym miałyby być te nowe modele, ale jeśli zajmuje to dużo czasu, to może z tego też zrezygnować?

Nie wiem, jaki jest prawdziwy postęp, ale popieram Avallacha, żeby wyciąć z całego projektu najbardziej niepotrzebne elementy i w ten sposób odciążyć team, aby mogli skupić się na sednie sprawy.

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania