Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Przedmieścia
Przeładuj stronę Winnica [praca]

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-08-15, 19:20   #25
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

Rabittous zarabia 30 sztuk złota i piwo w Gospodzie "Szczekający Pająk".
RPG
Kassler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-15, 19:53   #26
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Po upływie godziny, mężczyzna ponownie stanął przed nadzorcą z trzema pełnymi koszami wiklinowymi. Pot dosłownie kapał z jego ciała, upał dawał mu się wyjątkowo we znaki.

-Proszę, oto trzy pełne kosze.
-No,no... nieźle się spisałeś, to wszystko na dzisiaj, czy chciałbyś powiększyć swój mieszek z wynagrodzeniem? - zapytał nadzorca.
-Oczywiście, jeśli tylko mogę. Co trzeba zrobić?
-Najpierw zanieś swoje kosze i postaw obok reszty - mężczyzna wskazywał palcem - następna robota jest dosyć prosta. Zauważyłem, że od pewnego czasu płot uległ zniszczeniu, nie wiem jak to się stało, ale w każdym razie, wymaga naprawy. Gdy odniesiesz kosze na miejsce, udaj się do szopy. Tam na drewnianym stoliku z lewej strony znajduje się młotek i takie pudełeczko z gwoździami, dalej chyba wiesz co masz robić?
-Tak, tak. - Nordmarczyk odpowiedział, po czym nachylił się, aby sięgnąć kosze i wziąć się za dalszą robotę.

Zgodnie z poleceniami gospodarza, mężczyzna odniósł wypełnione kosze we wskazane miejsce, po czym udał się do szopy, zabrał stamtąd duży, ciężki młot, oraz małe pudełeczko z gwoździami. Udał się w stronę płotu, który wyglądał tak, że zaledwie kilka desek było powbijanych w ziemię, a reszta leżała na ziemi. "To nie będzie takie proste" - pomyślał Venture, po czym wziął się za układanie i mocowanie płotu. Tak leciała kolejna godzina...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-15, 20:57   #27
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Po godzinie męczenia się z płotem, Dario ponownie udał się przed oblicze nadzorcy, było widać że miał już serdecznie dość całej roboty związanej z winnicą, ale Nordmarczykowi brakło złota.
-Zrobione? - zapytał łagodnie gospodarz.
-Tak jest. Jest coś jeszcze do roboty?
-No, no... prawdę mówiąc jak szedłeś w moją stronę, nie spodziewałem się, że pozostaniesz z nami jeszcze kolejną godzinę - zaśmiał się nadzorca. - No ale, jeśli chcesz jeszcze trochę powiększyć swoją sakwę, to znajdzie się coś jeszcze. Idź odłóż narzędzia, a następnie przenieś skrzynkii z drugiego końca pola, tutaj, pod szopę. - gospodarz ponownie dokładnie pokazywał wszystko palcem, aby Dario zrozumiał.
-skrzynki są puste? - zapytał Nordmarczyk.
-Tak, puste... a zatem będzie Ci łatwiej - odpowiedział nadzorca z uśmiechem na twarzy.
-Taa... westchnął Venture.

Nordmarczyk, wiedząc że to jego ostatnia godzina, wziął się w garść. Pewnym krokiem udał się do szopy, odłożył na swoje miejsce paczkę z gwoździami, oraz młot i udał się na drugi koniec pola. Tam czekało na niego kilkadziesiąt pustych skrzyń. Droga z końca pola z powrotem do szopy była dosyć długa, więc mężczyzna niosąc po jednej skrzynce, nie wyrobiłby się w godzinę, a nie miał zamiaru siedzieć dłużej w miejscu, którego na dzień dzisiejszy miał serdecznie dosyć. Zabrał więc cztery skrzynie na raz i udał się z powrotem w kierunku szopy. Po równej godzinie, Venture wykonał swoją robotę. Ponownie stanął przed obliczem gospodarza.
-No, to wszystko?
-No tak, to jak? Zasłużyłem na pełne wynagrodzenie?
-Nie tak szybko, drogi Panie kolego... jeszcze godzina do przepracowania i będzie pełne.
-Co!? Jak to godzina!? Ano, godzina. Na razie przepracowałeś dwie - rzekł nadzorca.
-O cholera... - zawołał Dario. - To co jeszcze muszę zrobić?
-Twoje ostatnie zadanie będzie proste, weź tą skrzynkę wina i zanieś do karczmy "pod ciemnym grzybem" - nadzorca wręczył Nordmarczykowi zgrzewkę wina.
-Ehh... no dobrze.

Venture ruszył w drogę...

Ostatnio edytowane przez Dark : 19-08-15 o 21:28.
RPG
Dark jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-15, 21:46   #28
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Cały spocony i zasapany Dario w swych gaciach i skórzanych butach, powędrował z Winnicy ku przedmieściom miasta Archolos. Krocząc powoli polną ścieżką, napotkał dwie pijaczyny, ukrywające się w chłodnym cieniu, które rzucało pobliskie drzewo. Jeden z nich wstał i zaczepił Nordmarczyka:
-Witam serdecznie, kochanego Pana podróżnika. - wymawiając te słowa, pijaczyna zastawił drogę Venture, nie dając mu możliwości przejścia. Nordmarczyk próbował go wyminąć, jednak bandzior przesuwał się z każdym jego ruchem.
-Czego chcesz?
-Co mu tu mamy? - pijak zrzucił oczy na zgrzewkę wina.
Dario odłożył butelki na ziemię, po czym odepchnął bandytę.
-A poszła won stąd, gówno Cię to obchodzi. - zaczął mówić oburzony Dario.
-Słyszałeś Zen? Gówno nas to obchodzi, ha, ha! - zaśmiał się bandyta. - Słuchaj, do tej pory byłem miły, ale jak nie chcesz tak, to spróbujemy inaczej. Zen, dawaj!
Pijaczyna sięgnął za plecy, w tym samym czasie Dario sięgnął po butelkę wina ze zgrzewki. Bandzior ledwo zdążył wyjąć mały, krótki nożyk, Nordmarczyk przywalił mu z całej siły w łeb, rozbijając butelkę z winem. Pijaczyna się zatoczył na nogach i z mokrą głową upadł na ziemię. Jego towarzysz jak wstał, ledwo trzymał się na nogach, ale gdy zobaczył, co spotkało jego kumpla, zatoczył dwa koła i dał nogę. Spokojny Dario, podniósł z powrotem zgrzewkę wina i udał się do karczmy. Po wykonaniu zadania powrócił do Winnicy. Od razu udał się do zarządcy.
-No i jak poszło? - zapytał nadzorca.
-Generalnie to gładko. Miałem tylko małą potyczkę z dwoma drobnymi żulami, jeśli dobrze pamiętam, jeden z nich nazywał się Zen. Drugiemu niestety rozbiłem butelkę na głowie.
-Nie przejmuj się. Tak czy siak, zamierzałem Ci dać jedną jako bonus przy wypłacie. W każdym razie, wykonałeś swoje zadanie.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-15, 22:21   #29
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

Dark otrzymał od gospodarza 30 sztuk złota.
RPG
Kassler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-15, 18:21   #30
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Domyślnie

Do winnicy powolnym krokiem zbliżał się młody Myrtańczyk. Szybko zauważył go miejscowy zarządca, w nadziei, że najmie kolejnego pracownika.

- Witaj. - powiedział Bragus.
- Witaj. Chcesz może zarobić trochę grosza?
- Ano, chcę. Co trzeba zrobić?
- Trzeba naprawić płot, tam na zachodzie. - Zarządca wskazał ręką kierunek. - Różne zwierzęta wchodzą przez dziurę w ogrodzeniu i niszczą nam uprawy.
- I mam to zrobić gołymi rękami?
- W szopie znajdziesz młotek, gwoździe i drewno potrzebne do naprawy. No i ubranie robocze.

Bragus podszedł do szpony, gdzie panował straszliwy bałagan. Wszędzie były porozrzucane brudne, wiklinowe kosze, strachy na wróble, czy różne narzędzia. W tylnej części budynku Myrtańczyk znalazł kawałki desek i młotek i gwoździe, a w sporej szafie ubranie robocze. Założył je i wyruszył we wskazanym przez zarządcę kierunku.

Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-15, 19:19   #31
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Domyślnie

Jak się okazało rzekoma niewielka dziura w płocie to była wielka wyrwa, w której spokojnie mógłby się zmieścić cieniostwór. Bragus widział, że roboty jest sporo chwycił młotek i zaczął pracę. Deski jednak się skończyły, a dziura ciągle była. Na szczęście była stosunkowo mała, lecz mógłby się przez nią przecisnąć olbrzymi szczur. Bragus uznał, że nie może zostawić takiej dziury, dlatego wyrwał kępę trawy i przykrył nią ubytek w płocie. Zadowolony z siebie wziął młotek i zaczął wracać do zarządcy.

- I co? Płot naprawiony? - spytał się zarządca winnicy.
- Tak. Było trochę problemów, ale udało się.
- Jakich problemów?
- Nom, eee. Kilka zwierząt z lasu zaczęło do mnie podchodzić i...
- Dobrze rozumiem. To niebezpieczna okolica i trudno znaleźć chętnego do pracy w tamtym rejonie, szczególnie po drugiej stronie ogrodzenia. Mam dla ciebie jeszcze jedną robotę.
- Nie, na dziś starczy mi wrażeń...

Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-15, 19:32   #32
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

Właściciel winnicy wręczył Bragusowi mieszek, w którym podzwaniało 10 sztuk złota.
RPG
Kassler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-15, 14:39   #33
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Garrett skierował swe kroki na teren winnicy i od razu ruszył w stronę nadzorcy, który akurat doglądał pracowników. Mężczyzna zauważył gościa i powitał go mocnym uściskiem dłoni.
- Co cię do mnie sprowadza? - zapytał.
- Słyszałem, że potrzebujesz dodatkowej pary rąk przy robocie. A tak się składa, że ja potrzebuję nieco zarobić. Wykombinowałem, że możemy sobie wzajemnie pomóc - uśmiechnął się łotrzyk.
- Och, podoba mi się twój sposób myślenia, chłopcze - odpowiedział właściciel, zacierając ręce. Wiesz, czego chcesz. Nie martw się, jeśli przyłożysz się do pracy, zapłata cię nie ominie.
- W takim razie, co najpierw?
- Pomyślmy. Widzę, że chłopaki nieco nie domagają tam, na plantacji. Weź kilka koszy i pomóż im nazbierać winogron. Gdy będą pełne, przynieś je do mnie.
- W porządku - rzucił na odchodne i odszedł.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-15, 15:39   #34
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Gdy wszystkie kosze były już pełne, Garrett przysiadł na chwilę na pobliskim kamieniu. Otarł spocone czoło; był zmęczony, a to dopiero pierwsza godzina pracy. "Trudno, sam się na to pisałem" - przeszło mu przez myśl. Wstał i zaniósł koszyki prosto do zarządcy.
- No no, widzę, że się przyłożyłeś - pokiwał głową właściciel. Większość osób, które tu przychodzą, to obiboki i darmozjady, co to liczą na szybki zarobek. Dobrze wiedzieć, że są tu jeszcze porządni ludzie. Chcesz kontynuować? - zapytał łotrzyka.
- Pewnie - brzmiała odpowiedź. Czym jeszcze mam się zająć?
- Zabierz ze sobą koszyki i idź pod prasy. Tam przetłoczysz wino i porozlewasz je na miejscu do beczek; o resztę się nie martw, chłopaki zaniosą je do winiarni. Wszystko jasne?
- Jak słońce.
Zawadiaka złapał za kosze i ruszył.

Ostatnio edytowane przez GPP4 : 22-08-15 o 15:53.
RPG
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-15, 16:37   #35
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Stanął ponownie naprzeciwko nadzorcy, cały upaprany sokiem z winogron. Cholernie się zasapał, a skwierczące słońce na niebie zupełnie w tym wszystkim nie pomagało. Niemniej, wziął głęboki oddech i zwrócił się do zarządcy:
- Robota wykonana. Cztery nowe beczki z winem już zmierzają do twoich piwnic.
- Wybornie - ucieszył się mężczyzna. Przyjacielu, wiem, że zapewne masz już dość, ale nie załatwiłbyś jeszcze jednej, drobnej rzeczy?
- Ech... - mruknął pod nosem Garrett. O co chodzi?
- Widzisz ten magazyn? - właściciel wskazał palcem. Trzymam tam parę strachów na wróble, którymi odganiamy te cholerne ptaszyska, ażeby nie zżerały naszych plonów. Trzeba je zwyczajnie rozstawić na terenie plantacji, o tyle że mnie skończyli się wolni pracownicy. To jak, piszesz się?
- Cholera, niech będzie. Szykuj złoto, niedługo wrócę.
Łotrzyk począł zmierzać swym leniwym krokiem w kierunku magazynu.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-15, 17:33   #36
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Ustawił ostatniego stracha na swoim miejscu i, kompletnie zmordowany, wrócił do zarządcy. Ten poklepał Garretta po ramieniu i uradowany rzekł:
- Synu, odwaliłeś kawał dobrej roboty i ułatwiłeś nam nieco resztę pracy. Masz moją dozgonną wdzięczność.
- Uch... - wysapał łotrzyk. Cieszę się, ale wątpię, abym w przyszłości często tu zaglądał. Nie jestem stworzony do tego typu zadań.
- No cóż, tak czy siak, dobrze sobie poradziłeś, i jeśli jeszcze kiedyś będziesz potrzebował pieniędzy, wiesz, gdzie mnie znaleźć.
Po chwili nadzorca sięgnął do swej torby, pogrzebał w niej trochę i wygramolił pękaty mieszek.
- Trzymaj - powiedział, wręczając go Garrettowi. Uczciwa zapłata za uczciwą pracę.
- Dzięki.
Najemnik uścisnął dłoń właściciela i opuścił winnicę, kierując się powoli w stronę miasta.
"Hm, może po drodze wpadnę gdzieś coś wypić?" - pomyślał.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania