Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę W poszukiwaniu Prawdziwków - Demo315

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-11-18, 18:28   #1
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie W poszukiwaniu Prawdziwków - Demo315

Jak to często bywa przy wielkich i fantastycznych eskapadach: wszystko zaczyna się spokojnie, bez fanfar i zgiełku. Zresztą tak jak i w przypadku historii, o których nikt nigdy nikomu nie opowie, uznając, że szkoda na nie czasu.
Młody Demoren właśnie wpadł w sidła takiej eskapady. A której z powyższych? Oceńcie sami i wyciągnijcie wnioski, bowiem jest to historyja z morałem.
Demoren widzi przed sobą starszą niewiastę, zdecydowanie nadgryzioną przez ząb czasu, mającą lata świetności za sobą. Zgięta w pół pomarszczona i chodząca o lasce. Może nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby właśnie nie to, że zostaje przez nią zaczepiony w czasie zmierzania do pobliskiej karczmy w celu raczenia napojami o wątpliwym składzie alkoholowym. Zaciska długie i kościste paluchy na jego koszuli, otwierając usta, w których dumnie stoi jeden, przeżółkły na wskroś ząb.
- Panie, proszę o pomoc, łaskawy panie, psubraty wnuczkę mi porwały, nie wiem co mam robić. Straż nie chce działać, a ja ją tak kocham! Oczy za nią wypłakuję... - wyrzuciła z siebie wraz z potokiem flegmy.
Ktoś inny by ją spławił, ba, może skopał nawet czy psami poszczuł, ale nie Demoren. On jest bohaterem! A może idiotą? Dlaczego nie i tym, i tym?
RPG
Ancoron jest teraz online  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 18:33   #2
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

Demoren jest zawsze gotowy do działania i nigdy nie trzeba mu powtarzać, łapie znalezioną kiedyś butelkę, tłucze ją tworząc tulipana i bohaterskim głosem delikatnie pyta o szczegóły.
- Kto to zrobił?! Znajdę go!
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 18:42   #3
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Demoren nigdy nie był uważany za zbyt bystrego, ba, uchodził nawet pośród niektórych za zwykłego przygłupa, toteż nikogo nie powinny dziwić niespodziewane działania, jakie zazwyczaj czyni. Tak jest i tym razem, gdy mając przy pasie miecz, z zapałem szuka butelki, lecz niestety jej nie znajduje i nie tworzy z niej przepięknego tulipana. Życie bywa nieraz nad wyraz parszywe. Staruszka patrzy na niego jak na dziwaka, gdy się oklepuje po ciele w poszukiwaniu nieistniejącej butelki, lecz w końcu odpowiada.
- Było ich sześcioro, wpadli do mojego domu jak burza i zabrali dziewczynkę, bo jeden z nich się na to uparł, reszta bredziła coś o tym, że nie mają czasu, bo muszą demona uwięzić ale ich nie słuchał. Swoją drogą ten typ jest jakiś zdecydowanie szemrany, kiedyś mojego sąsiada z lasu wyniósł, wbrew jego woli, gdy ten grzyby akurat zbierał i bredząc o ratunku nosił go na plecach, aż w końcu o nim zapomniał. Taki to z niego gagatek! Ba, jak straż go raz chciała dorwać, to im umknął, udając drzewo! - babuszka serwuje brednie jakich mało, aż ciężko sobie coś takiego wyobrazić. Jedynie skrajny idiota byłby w stanie w taki bełkot uwierzyć, a o takich nie jest łatwo w świecie pełnym kanciarzy i złodziei, a także napalonych barbarzyńców z pejczami.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 18:48   #4
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

- yyy..aaa..ee.aeeaeae - Chłopiec coś bełkocze i w końcu pyta
-A wiadomo dokąd mogli się udać?
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 18:53   #5
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Ponoć poszli na skażone tereny wypełnione zombie za miejscowym brodatym menelem, który im powiedział, że znajdą tam klucz do wolności. Potem wszelkie ślady o nich zaginęły, a było to towarzystwo, że ho ho! Jeden z nich twierdził, że jest pół człowiekiem pół wilkiem i domagał się głaskania! A jedna z uporem wmawiała, że jest córką Smutasa, a tak w ogóle to jej ojciec nie żyje, zabity wraz z całą wioską. A wszyscy bredzili, że są przeklęci i jak jedno z nich umrze, to uwolni się potworny demon! I muszą trzymać się razem, by nic się nie stało. No i przy każdej okazji próbowali się nawzajem wymordować. Ale moja wnuczka, zabrali moją wnuczkę, musisz ją odnaleźć! - staruszka patrzy na Demorena przeszklonymi oczami, pochylona tak, że widać jej obfity dekolt, a jest to widok, którego lepiej nie widzieć i dalej serwuje brednie, w które ostatni ćwok nie dałby wiary z oczywistych powodów.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 18:56   #6
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

- Czyli po tym jak dostali się na skażone tereny wszyscy zniknęli bez śladu, razem z pani wnuczką i brodatym pijakiem... Prawdopodobnie pożarci przez zombie, albo zabici narzędziem górniczym typa który ciągle wykrzykuje nazwę alkoholu na bazie śliwek... Nikt nie wie gdzie są i pani chce, żebym ich znalazł?
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 19:04   #7
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Widzisz? Ty wiesz! Wiesz o tym! Tak dokładnie! Taki bystry młodzian jak ty bez problemu zdoła ocalić moją małą. Ohhhh... Moja biedna córka! - staruszka teatralnie chwyta się za pierś i wznosi spojrzenie ku niebu, nagłym ruchem wyginając przez co jej obwisły biust faluje niczym morze w czasie sztormu i tak jak morze wywoływać może chorobę morską i tym samym wymioty, tak i tu pojawić się może problem natury żołądkowej. - Dziękuję ci, dziękuję! Dobry chłopaczek z ciebie!
I głaszcze go po głowie, a Demoren czuje odór tranu i niemytego ciała, gdy unosi ramię, odsłaniając pachę, by to zrobić.
Całej sytuacji z boku przygląda się jeden ze strażników miejskich, wysoki i smagły brunet, zniesmaczony i wykrzywiony. Rusza w kierunku tej dwójki.
- Ile razy ci mówiłem, starucho, byś nie zaczepiała uczciwych obywateli? Mam użyć tego? - prezentuje w dłoni kostkę mydła, a babsztyl fuczy jak kot, osłaniając się rękoma, po czym chwyta kieckę w dłonie i ucieka, przebierając żylastymi kulasami.
- Odnajdź ją, a nagroda cię nie minie! - rzuca na odchodne.
- Przepraszam za nią, to stara furiatka. Jak to mówią: baba bez bolca dostaje pierdolca, a ona najwyraźniej dłuuuugo go nie miała - stwierdza z łobuzerskim uśmiechem, tak charakterystycznym dla niedojrzałych psychicznie samców, nadających o seksie.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 19:10   #8
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

- A widział ktoś kiedyś jej wnuczkę? Ktoś kiedyś mógł ją porwać?
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 19:19   #9
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Ty nic nie wiesz, co? - bardziej stwierdza, niż zadaje pytanie, przyglądając się chłopakowi uważnie. - To stara i długa historia. Ta kobieta miała kiedyś męża górnika i żyła z nim szczęśliwie, aż zaznał uroków śliwowicy, zmasakrował ją po pijaku kilofem, w wyniku czego wylądowała w ambulatorium na długie miesiące. Sam po tym zniknął bez śladu. Ona była w ciąży, poroniła, można powiedzieć, że stłukł w niej dziecko na miazgę. To trauma, rozwaliło to jej psychikę. Ona nie ma wnuczki, stworzyła sobie w wyobraźni inną rzeczywistość. Życie to suka, ale trzeba mieć jakiś styl, a ona już od tygodni wrzeszczy o ratunek dla swojej wnuczki, to potrafi wykończyć, zwłaszcza gdy wraca się z nocnych patroli, a ta wrzeszczy po sąsiedzku, cholera - strażnik spluwa na ziemię, najwyraźniej zbyt nieukontentowany.
Słońce stoi wysoko na niego, jest pogodnie i spokojnie, delikatny wietrzyk otacza ciało Demorena przyjemnym chłodem, niwelując uczucie parności. Wokół trwa typowy dla dużych miast ruch i zgiełk. Kupcy hałaśliwie zachwalają swój towar, a obywatele przemierzają uliczki w sobie znanych sprawach.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 19:22   #10
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

Chłopiec postanawia nie przejmować się bardziej niż to konieczne starszą kobietą, idzie do karczmy do której zmierzał i tak już wcześniej
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 19:30   #11
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- No to bywaj i uważaj na siebie! - rzuca strażnik na pożegnanie i unosi dłoń w charakterystycznym geście, po czym kontynuuje obchód.
Demoren wędruje uliczkami, przemierzając miasto, byle tylko móc zwilżyć sobie gardło mocnym trunkiem. Jednak jak to powszechnie wiadomo, im bardziej bohater czegoś pragnie, tym większa szansa, że wszystko się schrzani. Tak więc w jednym z ciemnych przejść wyskoczyła na niego ponownie poznana wcześniej staruszka, a Demoren rozpoznał ją z daleka po smrodzie przegniłej cebuli.
- No to zaczynamy śledztwo? Chyba od domu, co nie? Stamtąd moją wnuczkę porwano, jej matka oczy wypłakuje, ja zresztą też - skrzeczy do niego, plując wokół śliną. Młodzian dopiero teraz zauważa, że ma dziwną szczękę, tak jakby nieudolnie nastawioną po wyłamaniu i źle zrośniętą. - I uważaj na tych strażników! Oni współpracują, współpracują z - teatralnie zniża głos - Prawdziwkami.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-18, 19:36   #12
 Demo315
Ziemniak

Demo315 awatar

Domyślnie

- Nie lepiej zacząć od jutra? Ściemnia się już, o poranku znajdziemy więcej śladów...
RPG
Demo315 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania