Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Światła w lesie - Ancoron i Bragomir

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-06-18, 20:46   #13
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Domyślnie

- Ha! Spróbuj! - zmierzam wzrokiem strażnika, po czym korzystając ze swojej zręczności staram się ulotnić z tego miejsca. Nadzwyczajniej w świecie stało zbyt gorąco. Oczywiście rezygnuje z jakichkolwiek prób kradzieży, chcąc opuścić strefę zagrożenia. Najchętniej wpakowałbym się do jakiejś karawany, chociaż najpierw chce zejść z oczu strażnika.

Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...

Ostatnio edytowane przez Bragomir : 04-06-18 o 20:54.
RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-06-18, 20:48   #14
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Otwieram oczy, starając się zlokalizować swojego rozmówce i wzdycham ciężko, bowiem wyrwał mnie ze snu.
- Witam uprzejmie. Zwę się Epikur Belaiar, Gothański wywrotowiec, specjalista od rozbojów na szlakach, wirtuoz miecza, gubernator Archolos i zwierzchnik jego sił zbrojnych, prowadzący obecnie konflikt zbrojny z Kahrem o, bardzo typowo, środki pieniężne. Dodatkowo chciałbym się odrobinę wyspać, bowiem tylko po to zabrałem się tym wozem - w gabinecie nie mam ani chwili spokoju. Miło mi poznać! - ponownie zamykam oczy i próbuję zasnąć.
RPG
Ancoron jest teraz online  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-06-18, 21:23   #15
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Bragus: Nie łatwo ci wstać, bowiem leży na tobie ten złodziej. Trochę to gejowo wygląda jak próbujesz go podnieść, ale udaje się, po czym zrywasz się na równe nogi i zaczynasz bieg w kierunku jak nadalszym od miejsca zagrożenia. Strażnik bez wahania gna za tobą, zwyczajnie zostawiając złodzieja jego sakiewki. Jak widać, wydałeś mu się cenniejszym łupem. Pytanie: czemu?

Epikur: - Oczywiście, a jam jest Książę Myrtany, do usług Waszej Gubernatorskiej Mości - rzekł jakiś młodzian udając elokwentny ton.
Kilka osób mimowolnie zachichotało prostacko. Starzec wydawał się być rozczarowany taką wypowiedzią, ale mimo wszystko nie podjął żadnych drastycznych kroków.
- Niech śpi - powiedział, kryjąc z trudem urazę. - W razie potrzeby, obudzimy.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-06-18, 21:29   #16
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

Uciekam dalej. Kątem oka staram się zerknąć na wyposażanie goniącego mnie strażnika. Najważniejsze jest jednak zgubienie pościgu. Szukam jakiegoś tłumu, w który mógłbym się wmieszać. Jeśli takowego nie ma, to wbiegam w jedną z bocznych uliczek, prowadzących do dzielnicy portowej. Straż nie jest tam mile widziana, więc liczę na to, że ten wariat odpuści.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-06-18, 21:45   #17
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Smacznie sobie śpię, zamierzając w ten sposób spędzić jak największy fragment podróży, bo podróżować trzeba z głową.
Mam sen, topię Kaia w miejskiej latrynie. To dobry sen, podoba mi się i do tego budzi pragnienia.

Ostatnio edytowane przez Ancoron : 05-06-18 o 10:28.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-18, 15:56   #18
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Bragus: Biegniecie do portu i mimo to upierdliwy funkcjonariusz nie odpuszcza. Skręcasz w jakąś ciemną, boczną uliczkę, ale... okazuje się być ślepa. Strażnik triumfalnie stanął na jej początku i uspokoiwszy się zaczął iść w twoją stronę gładząc ostrze broni.
- No więc? Idziesz po dobroci, czy mam cię zabrać siłą? - zapytał.
Kiedy był od ciebie zaledwie kilkanaście kroków spostrzegasz, że ktoś zachodzi go od tyłu i podrzyna mu gardło. Stróż prawa osunął się na ziemię.
- Dobry Strażnik, to martwy Strażnik - skomentował nieznajomy uśmiechając się do ciebie porozumiewawczo. - Pan Bragus Antarminus... Witam - rzekł zdejmując kapelusz i kłaniając się lekko. Po chwili wyprostował się i znów włożył nakrycie głowy. - Wiele o panu słyszałem. Ale teraz nie ma czasu na uprzejmości. Musimy ulotnić się, zanim ktoś skojarzy nas z tym trupem! - macha ręką w geście, że masz iść za nim.

Epikur: Nie długo cieszysz się swoim perwersyjnym snem, ponieważ ktoś cię budzi. Uchyliwszy oczy spostrzegasz nad sobą tą młodą blondynkę. Orientujesz się, iż wóz stoi. Po chwili słyszysz głos starca:
- Hej, widzisz tą polankę? - wskazał ręką na równinny teren z wysoką trawą. - Tam pochowały się króliki, nałapałbyś z kilka. Z pięć wystarczyłoby na obiad. Chociaż w sumie to na obiado-kolację.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-18, 16:08   #19
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Zgłosiłem się jako zbrojna eskorta, nie jako myśliwy. Nie znam się na polowaniu na małe zwierzęta - z marudnym tonem wstaję. - To gdzie ta polana?
Zamierzam ruszyć we wskazanym kierunku.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-18, 16:43   #20
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

W lekkim szoku patrzę, zarówno na martwego strażnika, jak i na nieznajomego. - To port, ale trup strażnika wzbudzi sensację. Warto się ulotnić. - przebiega mi przez głowę. Spoglądam również na faceta w kapeluszu. - Podejrzane to wszystko. Typ morduje człowieka, teraz każe mi gdzieś iść. Spróbuję jakoś się wymigać. - po chwili mówię do nieznajomego. - Bardzo dziękuję, ale mam ważne sprawy. Przykro mi, nie mogę dłużej zabawić w mieście. - oznajmiam mężczyźnie i staram się udać w kierunku bramy miasta.

Wielki Przedwieczny...

Ostatnio edytowane przez Bragomir : 05-06-18 o 16:49.
RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-18, 17:03   #21
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Epikur: Schodzisz z wozu i idziesz we wskazanym kierunku. Jeszcze ten upierdliwy młodzian, co pewno ma jeszcze mleko pod nosem, dogaduje ci z powodu twojego pytania:
- Przecie ojciec pokazał. Słońce na oczy ci się rzuciło, czy jak?
Wchodzisz w wysoką trawę. Nagle czujesz pod stopą coś miękkiego. Nadepnąłeś na królika, zwyrolu! Teraz leży zmiażdżony i nie żyje. Przed tobą kica jeszcze jeden najwyraźniej przed tobą uciekając, po czym zniknął gdzieś w trawie. Cóż, przynajmniej jednego już masz.
Ale co to? Nagle dociera do ciebie dźwięk jadącego wozu. Odwracasz się i widzisz, że twoi dawni towarzysze odjeżdżają. Złośliwy młodzieniec pokazał ci jeszcze z oddali na migi... eee... jak bardzo cię nie lubi. Jak to się stało? Może jednak byłeś zbyt chamski dla tych ludzi? W starcu zwyciężyła urażona męska duma, która nakazywała cię usunąć, a może to jego syn go do tego namówił? Może oba?

Bragus: - Wiem co to za sprawy. Mogę pomóc - nie odpuszcza nieznajomy. Nie staje ci jednak na drodze.

Ostatnio edytowane przez Mika 123 : 05-06-18 o 17:06.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-18, 17:59   #22
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Szybka analiza sytuacji... Wozy są obciążone ludźmi, a zaprzęgnięte w woły. Nie są zbyt szybkie. Korzystając ze swojej wytrzymałości ruszam za nim, starając się dogonić i zgotować tym ludziom Gothańskie piekło. W furii zaciskam zęby, liczy się dla mnie tylko zemsta, a w razie czego po prostu dalej pędzę w tym kierunku, by dotrzeć do celu.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-18, 18:13   #23
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

Odwracam się w kierunku nieznajomego. - Eh. Dobrze, skoro możesz mi pomóc. - mówię do niego, rozglądając się uważnie. Dokładnie patrzę gdzie się kieruję i jak się zachowuje nieznajomy. Nie chcę wpakować się w jakąś pułapkę.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-06-18, 18:46   #24
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Epikur: Gdy zorientowałeś się, że typiarze chcą cię tu zostawić, ani byli już jakiś kawałek drogi od ciebie. Ale mimo to nie poddajesz się i biegniesz w ich stronę z furią w oczach. Wóz faktycznie porusza się powoli, więc masz szansę go dogonić. Pokonujesz sięgające ci do pasa trawy, gdy nagle czujesz, że coś gryzie cię w kostkę. Królik mutant? Nie, gromadka olbrzymich szczurów: dwa stare i dwa młode. Rodzina? Może. Na razie ugryzł cię jeden, ale kuszone myślą sowitego posiłku, zaczną atakować następne.
Epikur: 310 HP

Bragus: Nieznajomy z zadowoleniem energicznie kiwnął głową. Wyszliście z zaułka. Teraz mogłeś dokładniej przyjrzeć się towarzyszowi. Miał długie, ciemne włosy utrzymane w nieładzie i dwudniowy zarost z wąsami. Przy pasie miał szeroką skórzaną pochwę, w której kryły się dwa miecze. Ubrany był w całkiem solidny pancerz skryty pod płaszczem, ale pewne jego fragmenty były odkryte na światło dzienne.
- Idziemy do człowieka, który może ci pomóc - rzekł. - Jeżeli zrobisz na nim dobre wrażenie.
Otoczenie jest całkiem ciekawe, w końcu to port. Jakiś facet bajerował laskę. Widać, że miał opory, ale dzielnie je przezwyciężał. Ktoś inny wraz z pomocnikiem wynosił na noszach ciało z pobliskiego domu. Ludzie rozmawiali, handlowali, pili alkohol, ogólnie wszystko tętniło życiem.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania