Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Najlepszy pisarz fantasy

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-06-07, 22:56   #1
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Drizzt Do'Urden Wyślij wiadomość przez Skype™ do Drizzt Do'Urden
Domyślnie Najlepszy pisarz fantasy

Jaki według Was jet najlepszy pisarz fantasy. Który najbardziej przypadł Wam do gustu, którego najbardziej cenicie, jakie ksiązki się podobały jego autorstwa? Czy jest to J.R.R Tolkien, który stworzył wspaniały świat Śródziemie i dał początek literaturze fantasy, Andrzej Sapkowski stworzywszy Wiedźminów zaimponował Wam? A może to jest Raymond Feist, który napisał świetne Książki takie jak: Adept Magii czy Mistrz Magii? Ursula Le Guin też niczego sobie, tworząc Ziemiomorze zyskała sympatię wielu czytelników. R.A Salvatore pisząc długie tasiemce o Drizzt'ie też zasługuje na uwagę.

Każdy z nich inny, posiada inny charakter pisania, który niektórym odpowiada, an nie którym nie. Niektórzy wola tego, a niektórzy tamtego. Który z najlepszy, który najwspanialszy? Którego najbardziej lubicie?

Powyżsi pisarze to tylko przykłady autorów fantasy, nie trzeba się decydować, na którego z nich postawić, ponieważ to nie jest żadna sonda, ani nie podawałem żadnej listy.

----Nie karmić trolla !!!-----
Nigdy nie kłóc się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy

Ostatnio edytowane przez Drizzt Do'Urden : 20-06-07 o 19:46.
RPG
Drizzt Do'Urden jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-07, 01:34   #2
Rattus
Czarny Goblin

Rattus awatar

Domyślnie

Zdecydowanie J.R.R Tolkien. Po prostu zakochałem się w jego książkach. Żałuję, że już nie żyje, bo mógłby jeszcze sporo ich napisać (Nigdy nie mogę się obyć bez czarnego humoru).
Śródziemie jest światem wsysającym jak czarna dziura. Człowiek ciągle chce wiedzieć więcej i więcej o jego historii i wszelakich tajemnicach.
Aaaa... Nie rozpisuję się już, bo mi to zbytnio nie wychodzi. Idę czytać "Silmarilion" po raz 158. :-)
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-07, 10:53   #3
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

Dlaczego na liście nie ma Roberta Howarda? Jak by nie patrzeć, to właściwie od niego się fantasy jako takie zaczęło...
A co do Tolkiena - strasznie utarło się przekonanie, iż żeby być prawdziwym fanem fantasy, to od razu trzeba wychwalać pod niebiosa twórczość Johna. Smutne.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-07, 13:56   #4
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Drizzt Do'Urden Wyślij wiadomość przez Skype™ do Drizzt Do'Urden
Domyślnie

Fremen, ja nie podawałem żadnej listy. Po prostu ci pisarze, których wymieniłem to tylko przykłady, mogą to też być inni, np Robert Howard, wcale nie napisałem, że to muszą być ci o któych była mowa wyżej...

----Nie karmić trolla !!!-----
Nigdy nie kłóc się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy

RPG
Drizzt Do'Urden jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-07, 22:43   #5
bezimienny ziomek
Polna Bestia

Domyślnie

no to chyba nie jest żadna tajemnica kto jest prawdziwym ojcem fantasy oczywiscie ze j.r.r tolkien i tyle troche ubogo ale co tu jest do dodania
RPG
bezimienny ziomek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-07, 22:54   #6
Feo
Kąsacz

Feo awatar

Domyślnie

Tak jak wyżej!
Tolkien jest bez apelacyjnie najlepszy.
To on to wszystko wymyślił i żaden inny pisarz nie miał takiej wyobraźni jak on.
Autor "Hobbita" i "Władcy pierścieni" zasługuje na tytuł największego pisarza fantasy.

"This is for the record:
History is written by the victor.
History is filled with liars.
"
RPG
Feo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-07, 23:40   #7
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Zdecydowanie King! Co prawda jego powieści to thrillery lub horrory, ale większość przeplatana wątkami fantasy. A jego najbardziej fantastyczna "Mroczna Wieża" wgniata wszystko i wszystkich. Gość jest niesamowity, nie ma takiego "Banda zUych orków pod przewodnictwem zUego gościa napada na spokojną krainę ludzi, którzy przegrywają z kretesem, a jedynym ratunkiem jest mała drużyna w składzie: trzy kurduple, mag, dwóch ludzi wojowników, elf + krasnal. Lub coś zbliżonego.
Genialny cykl, genialny!

A z polskich powieściopisarzy... Ziemiański. Stworzył naprawdę ciekawy świat zapełniony ciepłokrwistymi postaciami, do tego prowadzi naraz trzy przeplatające sięczasami wątki, a wszystkie bardzo ważne i dobrze napisane. Rispekt.

Tolkien prawda, wszystko wymyślił, ale samo pisanie niezbyt mu wychodziło... "Hobbit" jest b. dobry, ale w LotR napisał... Słabo. Sam świat całkiem nieźle wymyślił, ale te płytkie postacie, jasny podział na "Dobro vs Zło".
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-07, 08:49   #8
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kel'Thuzad Zobacz post
Zdecydowanie King!
Przecież tu rozmawiamy typowo o pisarzach fantasty, a nie o wszystkich, którzy choć raz w swojej książce użyli motywu fantastycznych. Równie dobrze mógłbym dać tu Gothego, bo przecież u niego też występowały matywy fantastyczne

Cytat:
Napisał Kel'Thuzad Zobacz post
a jedynym ratunkiem jest mała drużyna w składzie: trzy kurduple, mag, dwóch ludzi wojowników, elf + krasnal. Lub coś zbliżonego.
Genialny cykl, genialny!
Gdybyś wiedział czemu Tolkien napisał w ten, a nie inny sposób Władcę Pierścieni, to byś tak nie krytykował. Poza tym w jego drużynie były 4 jak to określiłeś: "kurduple" Prześlę ci odpowiedni artykuł na PW, to może zrozumiesz

Dla mnie Tolkien jest najlepszym pisarzem fantasty. Fakt, był pierwszym, który stworzył oddzielny, wielki świat. Tak wiem, były dawniej tworzone podobne światy, ale były to utopie, gdzie żyli ludzie, tylko różniący się od nas takimi cechami, które mają być w tej książce krytykowane. A u Tolkiena jest to nowy świat. Fakt, nie spodobało mi się w Władcy ten motyw, że jedna drużyna ratuje świat, ale potem dowiedziałem się czemu tak napisał i za to go szanuję, że trzyma się swoich prawd. Poza tym, zło nie zostało całkowicie zniszczone. Tylko Sauron został unicestwiony, ale przecież są też inne złe duchy, które czekają tylko na odpowiednią chwilę, by zawładnąć Śródziemiem.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-07, 11:26   #9
Sam Ogrodnik
Polna Bestia

Sam Ogrodnik awatar

Domyślnie

Tolkien jakoś nie przypadł mi do gustu... Przeczytałem co prawda Trylogię i Hobbita, ale po Silmarilion (przepraszam jeśli źle napisałem) już nawet nie sięgnąłem. Jednak bardzo podoba mi się twórczość Salvatore'a oraz Sapkowskiego. Bardzo mnie ich dziełą wciągnęły. Bardzo wychwalany jest też King, za którego niedługo prawdopodobnie się zabiorę
RPG
Sam Ogrodnik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-08, 22:28   #10
Izrafel
Czarny Goblin

Izrafel awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Izrafel
Domyślnie

Eugeniusz i Rafal Debscy, Kossakowska, Tolkien i Sapkowski to wg. mnie geniusze fantastyki. Szczegolnie polecam "Siewca Wiatru", kossakowskiej.

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-08, 23:51   #11
Majlo
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał DarkLord Zobacz post
Eugeniusz i Rafal Debscy, Kossakowska, Tolkien i Sapkowski to wg. mnie geniusze fantastyki. Szczegolnie polecam "Siewca Wiatru", kossakowskiej.
Też wolę polskich pisarzy. Książki Kossakowskiej wgniatają, warto tu wspomnieć o "zakonie krańca świata"i "rudej sforze". Jej mąż, Pan Jarosław Grzędowicz wcale nie jest gorszy, polecam szczególnie "Pana Lodowego Ogrodu" pierwsza część (dotychczas ukazały się 2) zdobyła większość nagród z dziedziny fantastyki. (:

Majlo!
RPG
Majlo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-08, 01:09   #12
Izrafel
Czarny Goblin

Izrafel awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Izrafel
Domyślnie

To poczytaj Siewce Wiatru i Obroncy Krolestwa . Wladca Pierscieni tez wymiata, uwielbiam trylogie.

Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania