Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modyfikacje > Pomoc w ukończeniu modów
Przeładuj stronę Velaya PL

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 13-06-14, 22:59   #985
rbk17
Chrząszcz

rbk17 awatar

Domyślnie Problem techniczny z modem:

A więc w poprzednim poście się myliłem.

Gdy dokonuję teleportacji, moje punkty życia spadają z 400 do 100. Doszedłem do tego, że to przy zmianie poziomu trudności u Cord-a coś się skopało, bo jak go zmieniam to życie spada jeszcze mocniej. 100 pkt hp jest na 200%. Zatem zostałem bez teleportacji. Da się to jakoś naprawić, czy trzeba grać od nowa i nigdy więcej już tego nie ruszać?
RPG
rbk17 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-14, 22:24   #986
Sasusiek
Chrząszcz

Domyślnie Gothic 2 NK Velaya mod - ospa (problem)

Witam, gram w gré Gothic 2 NK na modzie Velaya mod. Jestem w 3 rozdziale, oczywiscie jak to bywa ciekawy swiata postanowilem pozwiedzac troche port.
Od razu, gdy Lord Hagen chcial ze mna rozmawiac. Zostalem zarazony arabska ospa. Save do mojej gry zapisuje tylko na jednym pliku, jestem zarazony mam bardzo malo zycia. I zapisalem gre, nie wiedzialem, ze ospa potrafi, az zabic czlowieka. Mam przy sobie rune od Darona lecz ona chyba nie leczy samej choroby tylko blokuje jej zarazenie prawda? Jest tez lekarstwo, probowalem tez uzywac kodu na nia. http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Miks...rzeciwko_ospie
  • ITPO_BLATTERN_NPC
Modlac sie o pomoc dla mnie w uleczeniu choroby, sama mikstura nic nie dala.
Tak samo i uzywanie kodow edit abilites i attribute, czyli dodanie duzej ilosci zycia.

Nawet uleczenie przez F8. Nic nie daje. Prosze o pomoc, czy jakikolwiek z kodow moglby mi pomoc? Jesli jednak takiej pomocy nie ma. Czy moglby mi ktos uzyczyc swoj save? Mam na mysli, po otrzymaniu runy od Darona najlepiej, lecz moze byc i gdzies kolo tego momentu. Z gory ogromnie dziekuje!

Pozdrawiam,
Sasusiek
RPG
Sasusiek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-14, 22:45   #987
 xilk
WT

Domyślnie

Mało prawdopodobne, aby ktoś aktualnie na tym forum grał w tą modyfikację i miał zapis z konkretnie tego momentu gry. I jeśli nie będziesz miał odzewu, to radzę zacząć grę od nowa, skoro Twoja postać ginie.

Kody raczej nie zadziałają, ewentualnie możesz spróbować stworzyć lekarstwo w grze i może wtedy, jak ukończysz wątek z leczeniem mieszkańców miasta, to i Ciebie jakoś wyleczy.

Tak na przyszłość, w grze po to jest kilkanaście slotów, aby z nich korzystać. Zapisywanie na jednym to głupota, bo wystarczy drobny błąd jak ten lub błąd gry i już masz problem. Dlatego w przyszłości korzystać z co najmniej trzech slotów w czasie zapisywania gry, a nie tylko jednego.
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-14, 22:58   #988
Sasusiek
Chrząszcz

Domyślnie

No to widzę mam problem, zrobić lekarstwo słyszałem, że można coś takiego zrobić. Co do tego tworzenia save, tak lecz w Gothic II i tak jest limit tych savów. Dopiero w G3 jedynym limitem ich jest nasz dysk twardy. Trudno przynajmniej miło grało mi się w te pół gry.
Lecz ciężko mi będzie zrobić ten quest z lekarstwem, życia zostaje mi na jakieś ~30 sekund gry. A z tego co czytałem to na quest potrzeba przynajmniej z 5 minut. Samo klikanie F8 przy kodach w grze nie daje nawet tyle czasu, abym zaczął interakcje z jakimkolwiek NPC.

Dziękuję za chęci i rady.

Ostatnio edytowane przez Sasusiek : 13-08-14 o 23:01.
RPG
Sasusiek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-14, 23:02   #989
Zręczny

Domyślnie

Spróbuj wpisać w konsoli "cheat full". Jeśli to nie pomoże, wpisz "edit abilities" i "attributes". Pierwsze dwa paski to HP. By uzdrowić postać, w obu paskach musi się znajdować liczba maksymalnych punktów życia jakie posiadasz. Nie sądze żeby to pomogło, skoro F8 zawiodło. Nie przekonasz się póki nie sprobujesz

@edit: ach, czyli kody nie pomagają? Fatalna sytuacja.

Ostatnio edytowane przez Zręczny : 13-08-14 o 23:05.
RPG
Zręczny jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-14, 23:13   #990
Sasusiek
Chrząszcz

Domyślnie

Nie, też próbowałem, działa to na jakieś pół sekundy a zaraz znowu mam mało życia. Nawet probowałem używać ,,hero export'' i przyzwać sobie postać, która normalnie jest nieśmiertelna jak Lord Hagen, aby zrobić ten quest i znaleźć lekarstwo. Lecz to nic nie daje. Nawet zmiana postaci przez ,,o'' ta ospa nie jest przydzielona do konkretnej postaci, bo nawet, gdy zmieniam na inną, ona nadal jest aktywna, dziwnie została ona zrobiona...
RPG
Sasusiek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-08-14, 10:38   #991
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Nie pozostaje ci w takim wypadku nic innego jak zaczecie moda od poczatku. Nie jest on jakos specjalnie dlugi. Autorzy gry po to dali parenascie miejsc na sejwy by robic je w ilosci wiekszej niz jeden.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-14, 18:56   #992
rbk17
Chrząszcz

rbk17 awatar

Domyślnie Mogę pomóc

Cytat:
Napisał Sasusiek Zobacz post
Witam, gram w gré Gothic 2 NK na modzie Velaya mod. Jestem w 3 rozdziale, oczywiscie jak to bywa ciekawy swiata postanowilem pozwiedzac troche port.
Od razu, gdy Lord Hagen chcial ze mna rozmawiac. Zostalem zarazony arabska ospa. Save do mojej gry zapisuje tylko na jednym pliku, jestem zarazony mam bardzo malo zycia. I zapisalem gre, nie wiedzialem, ze ospa potrafi, az zabic czlowieka. Mam przy sobie rune od Darona lecz ona chyba nie leczy samej choroby tylko blokuje jej zarazenie prawda? Jest tez lekarstwo, probowalem tez uzywac kodu na nia. http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Miks...rzeciwko_ospie
  • ITPO_BLATTERN_NPC
Modlac sie o pomoc dla mnie w uleczeniu choroby, sama mikstura nic nie dala.
Tak samo i uzywanie kodow edit abilites i attribute, czyli dodanie duzej ilosci zycia.

Nawet uleczenie przez F8. Nic nie daje. Prosze o pomoc, czy jakikolwiek z kodow moglby mi pomoc? Jesli jednak takiej pomocy nie ma. Czy moglby mi ktos uzyczyc swoj save? Mam na mysli, po otrzymaniu runy od Darona najlepiej, lecz moze byc i gdzies kolo tego momentu. Z gory ogromnie dziekuje!

Pozdrawiam,
Sasusiek
Mam kilka save-ów zarówno z końcowego etapu tej gry jak i na poczatku, ale nie pamiętam gdzie dokładnie, na razie są w koszu, ale mogę odzyskać i chętnie prześlę.

Mój e-mail to rbk17@o2.pl daj znać.
RPG
rbk17 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-09-16, 03:44   #993
thorus333
Czarny Goblin

thorus333 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do thorus333
Domyślnie

Przepraszam za mega odkop, ale potrzebuję pomocy z pewnym zadaniem. Muszę zdobyć 12 płytek pełzaczy dla Wilka. Niestety mam tylko 10, a wydaję mi się, że wybiłem wszystkie na mapie. Czy mógłby ktoś wypisać pełną lokalizację pełzaczy na mapie? Czy jednak muszę czekać na 3 rozdział, w celu odnowienia się potworów?

Ostatnio edytowane przez thorus333 : 04-09-16 o 21:09.
RPG
thorus333 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania