Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > Pomoc w ukończeniu modów
Przeładuj stronę Mroczne Tajemnice vs Diccuric

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 25-12-07, 21:13   #13
Gawsi
Jaszczur

Gawsi awatar

Domyślnie

Mroczne tajemnice: Oprócz fabuły G1 dochodzi jeszcze fabuła MT, nowe itemy, gildie itp. Gra staje się trudniejsza choćby z tego powodu że na początku nie ma co expić tj. słabe moby się wybije a z tymi trudniejszymi już jest problem. Kolejna sprawa- Poziomkaz urealnili "kolonie karną", są tam bardzo "różni" skazańcy- w G1 było tylko kilku (dwóch czy trzech)NPCków którzy nas chcieli "sponiewierać", teraz ta liczba wzrosła kilkukrotnie- czuć że to więzienie. Zostały dodane wspaniałe lokacje ale są one trudno dostępne dla 1-poziomowej postaci. Ogólnie rzecz biorąc jest tak jak napisał Kel- czyli gra straciła ten swój pierwotny, charakterystyczny klimat. Ale gdyby Poziomkaz dodała dubbing to mielibyśmy do czynienia z nieoficjalnym dodatkiem a nie modem.

Diccuric: Nowy świat, nowi ludzie , nowy klimat, ale to jest przyjemność na kilka godzin. Fakt- faktem- są nowe rozwiązania jak np. ta arena ze zwierzętami ale poza tym nie ma tam za wiele ciekawych rzeczy. Gratuluje producentom miasta, ale świat by mogli poszerzyć do naturalnych granic(góry lub morze), ale poza tym ok.

Reasumując: Obydwa mody są dobre, ale nie wspaniałe. Jestem bardziej za opcją MT ale do Diccurica też nic nie mam poza ograniczeniami świata(tymi "szklanymi" szybami).

Ogólnie rzecz ujmując- szkoda że nie ma dubbingu do modów(MT przez brak dubbingu obniżyła grywalność). Miejmy tylko nadzieję że Poziomkaz poważnie zapowiadali dopisanie dubbindu do moda.
RPG
Gawsi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-08, 14:09   #14
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jeżeli porównujemy Diccurica do MT jako całości z G1, to faktycznie Diccuric wydaje sie króciutki. Ale jeśli go porównamy tylko do tego co MT dodaja, to oba mody są mniej więcej takie same.

Diccuric wnosi coś nowego, nową krainę i bohaterów, MT tylko rozbudowuje znany nam świat. Pierwszy raz gdy grałem w Diccurica, powiew nowości był spory. Gry pierwszy raz grałem w MT, pod koniec byłem trochę znużony długością grania. Może dlatego, że znałem już dokłądnie wszystkie przygody z G1 i te dodatkowe tylko komplikowały czasem grę.

Jednak oba mody wniosły wiele ciekawych pomyłow i rozwiązań. Trudno je jednoznacznie oceniać i porównywać, choćby dlatego, że czas ich postania sporo się różni.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-08, 23:05   #15
zdunek89
Polna Bestia

zdunek89 awatar

Domyślnie

No oczywiście ze MT chociaż jestem jednym z twórców
lecz nie dla tego, Diccurit jest nieskończony, nie trzyma klimatu, świat nie jest za duży a i tak go po prostu nie skończyli, zadania mało ciekawe, często niezrozumiałe i nie trzymające się kupy, ale + za właściwie pierwszy duży mod

a co do mt, dobra fabuła, wykończone to co było nie skończone w gothicu, na pewno dużo questów pobocznych których akurat mi brakowało w zwykłym gothicu, dodane różne nowości, ciekawe skrypty, sam mod jest z jajem, można się pośmiać(obóz przy starej kopalni) czy miejsce którym można było się przejąć(świątynia pradawnych)
przyznaję że trochę błędów jest, ale to co w tak krótkim czasie zostało wykonane to na prawdę coś, ale jest szansa że następny patch poprawi wszystko, także zbilansuje rozgrywkę
RPG
zdunek89 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-08, 14:56   #16
sheer"ghar
Krwiopijca

sheer"ghar awatar

Domyślnie

Jak dla mnie lepsze są MT ponieważ :
dodają wiele ciekawych zadań
urozmaicają grę(szczegulnie 4 rozdział)
dodają możliwość w "miare" normalnej rozmowy z bandytami
dodaje nowe obozy przemytników łowców orków srażników kopalni fanatyków
nowe lokacje wyspe uriziela kopalnie trópuw i swiątynie pradawnych
oraz mnóstwo nowych przedmiotów stworów niespodzianek
RPG
sheer"ghar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-04-08, 15:54   #17
Bezimienny00
Chrząszcz

Bezimienny00 awatar

Thumbs up Mroczne Tajemnice vs Diccuric

Diccuric: Cóż tak naprawde to nie grałem jeszcze w tego moda ale kolega mi opowiadał że jest bradziej trudniejsze od Mrocznych Tajemnic do tego moda zalecam kody. Mroczne Tajemnice: w tego moda to grałem i stwierdziłem podczas gry oczywiście czy nie warto zainstalować se tego moda ale zalecam te wszystkie mody niech innos będzie z wami wszystkimi
RPG
Bezimienny00 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-08, 21:59   #18
Xardas17
Polna Bestia

Xardas17 awatar

Domyślnie

Diccuric:
Nowy bajeczny świat
ciekawe zadania
animowany swiat ( ruchome drzewa itp)
wiele ciekawostek
nowa fabuła ale krutka ;/

niestety niedoceniany przez wiel polaków a ten temat nie powinien sie ukazać
dicuric wyszed bardzo dawno temu a mt zancznie póżniej więc co tu porównywać

Mroczne Tajemnice:
niby wszystko ale nic tylko fabuła i kilka tam zmianek
brak orginalności
zmiana textur eh szczeze nie pasują do kolonii

jeden nowy obóz ( dość ciekwaie ułozony )

brak nowych potworów a wyszedł ten mod znacznie później niż Dicuric hańba
RPG
Xardas17 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-08, 01:01   #19
Cyrkluś
Polna Bestia

Cyrkluś awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Cyrkluś
Domyślnie

No to tak. Powiem, że tych modów nie da się porównać. Po prostu jakoś tak się nie da. Dam trochę plusów i minusów:
Diccuric:
Plusy:
-Nowy świat,
-Fajne zadania,
-Ciekawa, dobra fabuła
Minusy:
-Mod mógłby być dłuższy : (
-Świat powinien być większy (ale czego się spodziewać po tym, że jest całkowicie nowy?)

Mroczne Tajemnice:
Plusy:
-Nowe zbroje i bronie,
-Nowa fabuła,
-Nowe lokacje,
-Hełmy
-I wiele innych ciekawych rzeczy...
Minusy:
-Nowe tekstury, oszczędzę wam tego co chciałem powiedzieć, ale po prostu nie przypadły mi do gustu, mało tego, po prostu to jest wręcz śmieszne, niebieski ścierwojad, po prostu nie ma na to słów.
-Utrata tego bezcennego klimatu, którego nie kupisz nawet kartą MasterCard

No to widzicie jakie jest moje zdanie. Nie to że nie lubię MT, ale z tymi teksturami to źle zrobili. Reszta jest spoko.
Cyrkluś jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-08, 20:10   #20
Kushina
Polna Bestia

Kushina awatar

Domyślnie

Sądze że ciężko porównywać takie dwa mody, gdyż jeden urozmaica podstawową wersje gry, a drugi dodaje całkowicie nowy świat. Więc patrząc tak ogółem pod kątem modów, za lepszy uważam Diccuric - dużo ciekawostek, tajemnic, zadań i przede wszystkim jest czymś, czego jeszcze nigdy nie było. I mimo wielu wad jakie już wypisaliście, uważam wyższość Diccurica nad Mrocznymi Tajemnicami
RPG
Kushina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-08-08, 09:39   #21
Ichigo-Kurosaki
Czarny Goblin

Ichigo-Kurosaki awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Ichigo-Kurosaki
Domyślnie

Diccuric w 100% lepszy od MT
RPG
Ichigo-Kurosaki jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-08-08, 10:18   #22
Ulv

Domyślnie

Diccuric. Po prostu zajebista fabuła i świat. A ten jest fantastyczny. Już pierwsze elemnty potrafiły zachwycić, jak stado ścierwojadów, które przybiegły pod wieżę na dźwięk rogu.
Wreszcie jakaś misja pod wodą. Krótka, ale sympatyczna. I śpiwór! O beliarze, toż to genialne było.
Miasto jest przezajebiste, a co dopiero ta wyspa z kolosem. To jest najlepszy element we wszystkim co można podciągnąć pod markę "Gothic"!!!
Śmiganie w powietrzu po miksturki i inne takie, co tam było.
Albo domek na drzewie. Arena. Handel, de facto fajnie rozwiązany z poczatku.
Zdecydowanie Diccuric. MT sa niedopracowane i nieraz nie mogłem wyjść od pradawnych z powodu bugów.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-08-08, 23:18   #23
Lexon
Polna Bestia

Lexon awatar

Domyślnie

Zdecydowanie bardziej podobają mi się Mroczne Tajemnice.
-Ciekawa fabuła
-Bardzo fajne nowe gildie
-Ładne nowe zbroje i oręż
-Nowe itemy
-Nowe umiejętności
Ogólnie w Mroczne Tajemnice bardzo fajnie się gra.

A co do Diccurica to mod mógłby być spokojnie dłuższy i ciekawszy.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-10, 01:11   #24
gwynbleidd7
Chrząszcz

Domyślnie

zassałem obydwa mody, ale prawdę powiedziawszy laury zwycięzcy oddaję mrocznym tajemnicom.

Ktoś tam marudził że w mt nie ma nowych potworów... a pantery i aligatory to co było, jak nie nowość? A więcej nie było sensu wprowadzać. G1 oferuje i tak bogatą faunę, a dodając jeszcze do tego niejednego zwierza z g2 (np. dziki, smoki, elitarni) oraz różne wersje ,,podstawowych" (tj wilki- zwykłe, czerwone i czarne czy cieniostworopodobne - cieniostwory, ostrokły, nieumarłe bestie i kurhary chyba /na wyspie uriziela/)więc na liczebność potworków naprawdę nie ma co narzekać
poza tym podobało mi się że w mt trzeba było nieźle kombinować żeby wyjść na prostą. Tzn, można było pojechać na kodach, wiadome, albo z 5 lvlem wpaść do pradawnych i nabić z 30 poziom przy pierwszym rozdziale i z młotkiem beliara, no ale wtedy faktycznie gra traci sens, urok i klimat jak każdego kładziesz na raz. Ale sprubój przejść mt bez takich kantów, tj nie używać młotka, kodów i przechodzić jak to poziomki przykazały to naprawdę trzeba się napocić, przynajmniej do tego 40 levela, na którym i tak orki elity potrafiły jeszcze dać w kość. Gdy się tak przejdzie tego moda, cała rozgrywka naprawdę nabiera smaczku. Nie chodzi przecież o to żeby z 5 poziomem pałętać się po kolonii z młotkiem beiara i wypasionymi w kosmos łuskami smoka na grzbiecie (skrzynia w obozie mrocznych łowców na wyspie uriziela- mroczna zbroja;P) i dziwić się że mt jest nudny i że nikt mi nie da rady już w 1 rozdziale.
Co do tekstur... mi akurat się wydaje, że poziomki odwaliły kawał dobrej roboty, no ale to już kwestia gustu każdego z osobna:P
MT oferuje sporo zadań pobocznych. Na tyle, że czasami miałem ich tyle aktywnych że czasami mogły mi się poplątać, które tak naprawdę obecnie robię, te trzy na szczycie listy czy te siedem trochę niżej:P Ale to jest fajna sprawa, bo coś się w tej kolonii dzieje, widać od razu że każdy obóz (lub obozik) żyje własnym życiem, ma inne priorytety...
pomijam już bronie, zbroje hełmy i nowe umiejętności których jest naprawdę sporo... Dużo nowych lokacji (siedziba uriziela, ta kopalnia po drodze do pradawnych, samo sanktuarium pradawnych, podziemny świat... tego jest naprawdę sporo.
co na minus - te zawszone zwiesy. Czasami gra po 2h naparzanki potrafi bezczelnie wyjść do windowsa. To potrafi podjarać:/ Szczególnie jak szedłem do siedziby uriziela, a właściwie nie tyle z wejściem co problem był z wyjściem z tamtąd (miałem wtenczas 5 rozdział głównej fabuły) bo trzeba było kombinować. Zaraz po załadowaniu świata w kolonii trzeba było zapisywać bo po 1 sekundzie po załadowaniu buchał error.

no ale co to była za radość, jak w końcu bez kodów i bez zbytecznego, mogącego zepsuć grę, pośpiechu dostałem w swoje ręce miecz ostatni bastion, mroczną zbroję (wygląda bardzo podobnie jak smocza, ma te same staty tyle że całkowicie za free:P) kryształ odowa zamieć czy armia zombi- to był dopiero czad, ładnych parę poziomów na niej nabiłem:P
reasumując, robiąc wszystkie questy, główne i poboczne z g1 oraz główne i poboczne z mt skończyłem gothica na 61 lvlu :P Aż sam się zdziwiłem bo zwykłą jedynkę się kończyło przy dobrych wiatrach na 40- stce.
Fajną rzeczą było to, że zwiedzając dobrze dodatek można się było natknąć tu i ówdzie na ważne roślinki, ziarenka dzięki którym później się zdobywało miksturki na trwałe podnoszące staty. A i samych tych mikstur po kufrach od groma, + almanachy, kryształ zwycięzców, roślinki w podziemnym świecie, amulety dodające siłę a nawet zwykłe jabłka i ryż czy inne zielska jak krucze ziele czy orkowe ziele potrafiły podnieść atrybuty naszej postaci. Między innymi dzięki temu miałem pod koniec ponad 400 siły, (do 250 nauka u sheergana, reszta z bonusów) Można się było nieźle wciągnąć, jeżeli tylko ktoś nie szedł ,,na łatwiznę" i dla szybkigo przejścia mógł mieć świetną i pełną klimatu zabawę.

Co do diccuric... powiem tak. Grałem w niego 2 godziny i nie rozruszał mnie na tyle by kontynuować rozgrywkę... pewnie dlatego że już inny bohater, w związku z czym nie kojarzyło mi się to z zupełnie z serią gothic ... dla niektórych to pewnie i plus, ale jakoś mi się wydawało że w diccuricu nie tyle powiewało nowatorstwem, co raczej było już tego przeciągu za dużo. To po prostu nie gothic, zupełnie inni npc, zupełnie inna ,,gra" RPG na tym samym co gothic silniku. Nic więcej.
Ale faktycznie widoki na krajobraz świetne (podobał mi się strasznie ten wielki most z wodospadami, miasto też niczego sobie...

tak sobie myslę że te 2 mody to świetne alternatywy - mroczne tajemnice dla fanów gothica którzy czuli niedosyt po pierwszych 2 częściach, a diccuric dla kogoś kto pograł w gothica, zamknął już ten rozdział i chciał się zabawić przy podobnej grze i w miarę podobnym klimacie, ale z zupełnie nowymi lokacjami i npcwcami. Trudno jest tu przekonać które podejście jest dobre, bo obydwa są słuszne
RPG
gwynbleidd7 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania