Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Stan wojenny: niewola - Hassan1

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-03-18, 15:30   #49
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Trwa to chwilę. Oskar jest obalony, związują mu ręce za plecami, a na głowę zakladają worek. Jest niesiony, transportowany, aż w końcu, po jakimś czasie ktoś go sadza na krześle, a z twarzy zdejmują mu worek.
Siedzi w bogato urządzonej kajucie, naprzeciwko starszego jegomościa, który nie zaszczyca go nawet spojrzeniem, coś zapisując na pergaminie.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-03-18, 16:21   #50
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

Oskar milczy, obserwując jegomościa. Zbyt dobrze wiedział, że znalazł się na cienkiej linie, balansując nad przepaścią. Liczył tylko, że nagle wyrosną mu skrzydła.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-03-18, 16:41   #51
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Mężczyzna na krótko obrzuca Oskara spojrzeniem, po czym wraca do zapisków. Upierścieniona, wypielęgnowana dłoń bez problemów manewruje piórem. Smukła twarz, z lekko posiwiałymi włosami i delikatnymi zmarszczkami z bystrym spojrzeniem stalowoszarych oczu i krzywym, lekko krogulczym nosem śledzi tekst.
Nordmarczyk orientuje się, iż nie jest sam. Oprócz niego, a właściwie za nim znajduje się mężczyzna z dłonią na rękojeści miecza, zaś za starszym jegomościem, w dwoch kątakach kajuty, stoją kusznicy, mierząc do niego z broni.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-03-18, 22:10   #52
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

Oskar przełknął ślinę, lecz zamiast tego powinien chyba przełknąć język, gdyż strasznie go świerzbił.
- Eee, ekhem - powiedział ciszej niż zamierzał. - Czy te środki ostrożności są naprawdę konieczne?
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-18, 11:42   #53
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Mężczyzna wreszcie unosi wzrok na Oskara i świdruje go spojrzeniem.
- Co robiłeś tak blisko wybrzeża Kahru, Nordmarczyku? - pyta wreszcie Masz akcent z Archolos. Sugeruję mowić wszystko, absolutnie wszystko z własnej, nieprzymuszonej woli, bo potem będzie gorzej, a tego chyba nie chcesz, nieprawdaż?
Oskar słyszy dźwięk miecza wyciąganego z pochwy, czego właśnie dokonuje ten jeden drab za nim.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-18, 00:59   #54
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Mieszkam w Archolos od jakiegoś czasu - wyjaśnił natychmiast Oskar. - Piraci napadli na statek, na który trafiłem tropiąc faceta, który mnie okradł. Byłem tam kucharzem, a przynajmniej próbowałem, bo bardzo szybko nas rozbili.
Mówił płynnie, zwięźle. Nie kłamał przecież. Więcej, zamierzał mówić tylko prawdę, gdyż był pewien, że wyczują każde jego wahanie.

Z deszczu pod rynnę? Z patelni w ogień? Oby nie...
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-18, 09:59   #55
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- I z Archolos przepłynąłeś taki kawał? Zresztą gdzie ten złodziej niby uciekł? - mężczyzna krzywi się w niedowierzaniu, najwyraźniej nawet minimalnie nie dając wiary w cokolwiek, co Oskar do niego mówi.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-18, 11:41   #56
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Kawał? Nie mam pojęcia ile przepłynąłem. Kilka godzin po wypłynięciu zaatakowali nas piraci. Nie mam pojęcia gdzie jest reszta. Być może nie żyją. Od ataku piratów byłem praktycznie ubezwłasnowolniony. Straciłem zupełnie rachubę czasu. Na morzu wszystko wygląda tak samo. Dlaczego mnie przesłuchujecie?
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-05-18, 14:41   #57
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Mężczyzna długo i badawczo przygląda się Oskarowi.
- Jesteś szpiegiem - wypuszcza z ust to proste słowo z ogromną pogardą. - Wysłali cię na Kahr z Archolos. Jakie masz rozkazy, żołnierzu? Lepiej mów wszystko jak na pieprzonej spowiedzi, bo w innym wypadku marnie skończysz i nie wykonasz misji... lecz jeśli zaspokoisz naszą ciekawość, to może pomożemy ci w realizacji twych celów. Jesteśmy naprawdę miłymi ludźmi i lubimy pomagać, ale w tym świecie nie ma nic za darmo, zaś informacje mają ogromną wartość. Wybór należy do ciebie - mężczyzna splata dłonie ze spokojem.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-18, 17:27   #58
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

Oskar doskonale zdawał sobie sprawę z sytuacji. Jakby nie patrzeć, osoba stojąca przed nim była doskonale poinformowana, a jeśli dzieciak nie klamal i to był Rhobar we własnej osobie, lub ktoś w jego imieniu, wtedy byłby w nielada opałach. Nie wykluczal tez opcji, że cały ten cyrk z konfliktem mógł być kontrolowany przez króla. W takim wypadku musiał mu się udzielić pragmatyzm.
- Nie jestem żołnierzem. Miałem zadanie rozeznać sytuację, by dzięki temu uniknąć konfliktu zbrojnego. Nic z tego nie wyszło jak widać i wojna pewnie wybuchnie.
Patrzył na tego faceta, ze spokojem. Nie bał się. Wiedział, że to nie zmieni nic.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-18, 20:25   #59
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- To miło, bardzo miło. Powiedzmy, że ci pomożemy, dostarczymy cię na Kahr... Co będziemy z tego mieli? Interesy królestwa przede wszystkim - mężczyzna zachowuje całkowity spokój i pyta jakby od niechcenia. Wszyscy pozostali na jedno machnięcie bronią przestają mierzyć w Oskara, swobodnie trzymając oręż, lecz mimo to czujni i gotowi do błyskawicznego wkroczenia do akcji, jeśli zajdzie taka potrzeba. - Masz szczęście, że sam z siebie cokolwiek mówisz. Inaczej poszedłbyś na tortury, do piratów z tego okrętu, nawet nie wiesz jak szybko się łamią, gdy ich zdecydowanie nacisnąć.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-05-18, 08:06   #60
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Interes królestwa? - uniósł brwi Oskar, pomimo swojej sytuacji nie potrafiąc powstrzymać powstrzymać ironicznego tonu. - A czy w interesie królestwa nie leży stabilna sytuacja polityczna u sojuszników? Możecie odstawić mnie na Kahr lub nie, nie jestem w stanie dać wam tego czego chcecie. Grozenie mi torturami tez na wiele się nie zda. Chyba że chcecie ze mnie wydusic to jak preparowac roślinki, ale to mogę wam zdradzić i bez tego.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania