Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Wczuwanie się w role :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-07-05, 10:48   #1
Aramis
Zjawisko

Aramis awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Aramis
Domyślnie

Czy grając w Gothic utorzsamiacie się czasem z postacią?

U mnie utorzsamieanie się z bezimiennym przbiera bardzo dziwną forme.

Przyklad:

Po wykonaniu kilku questów bez odpoczynku poczulem się zmęczony. Mój ciężki pancerz szkodnika byl zbyt duzym ciężarem. Doskwieral mi glod (*) No i wtedy zaczela sie seria kretyńskich zagrywek :] Najpierw relaksująca kąpiel wokól karczmy na środku jeziora. Potem pozbycie się zbędnego ekwpunku bo ilez można dźwigać ;)
Potem przyszedl czas na uczte. Idziemy do karczmy i opychamy się czym popadnie. Kiedy specjalnie pusty pasek PŻ się napelni to naczy że jesteśmy syci :P Teraz upijamy się potworną ilością wina. Teraz zostaje tylko bagiennie ziele - w końcu musimy się odprężyć. Jak już sie ostro najaramy to idziemy spać... :)

Innym objawem są niepoisane emocje podczas walki :)

Kiedy raz zchodzilem w wieży mgiel na dol i natknalem się na grupe kościeji to aż wstawalem z krzesla :D Raz po czyms takim w tejże samej lokacji zdażylo mi się że nagle jakiś przyczajony tygrys ukryty smok (czyt. kościej) wyskoczyl nagle niewiadomo skąd. A ja wtedy " MUAAAA ! " Jak zwykle wstaje krzesla i w dzikim szale wale w klawiature :P

A jak z tym u was? :]

(*) Tzn. To wszystko tyczy się bezia nie mnie :P

Clue sprawy jest to, że zaśmiecam forum bezsensownymi, noszącymi znamiona szaleństwa bądź wprowadzania do organizmu substancji psychoaktywnych oraz oderwanymi od rzeczywistości wiadomościami.
RPG
Aramis jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 11:03   #2
Xingu
FISCHER Jumper

Xingu awatar

Wyślij wiadomość przez Yahoo do Xingu
Domyślnie

Ja też sie wczuwam ale nie aż tak bardzo Np bardzo mi było żal jak wymuszałem mapę od Grahama - ja przeżywam gre razem z Bezim

Wielki Klasztor - Arcymag Wody
RPG
Xingu jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 11:18   #3
Red Legion
Jaszczur

Wyślij wiadomość przez AIM do Red Legion Wyślij wiadomość przez MSN do Red Legion Wyślij wiadomość przez Yahoo do Red Legion
Domyślnie

Widze , że w dóżym stopniu utożsamiasz się z postaciami jakie kierujesz . U mnie utożsamiania się z postacią, którą kieruje wygląda tak , ż nie pozwalam jej zginąc , przegrać walki (żadnej) i na początku gdy grałem to czasami miałem dreszczyk gdy cośatakowało mnie z zaskoczenia .No tyo by było na tyle .

P.S. Wiesz co jak dla mnie za bardzo przeżywasz tą gre( może też inne ??) , nioe powinieneś się utożsamiać do takiego stopnia z postacią z gry ... to jest szkodliwe i może kiepsko wplynąć na psychike ... taka aluzja i ostzreżenie zarazem.

"Nocny Sen"
Światło księżyca
odbija się na liściach drzew
- aż blaskiem swym razi mnie...
RPG
Red Legion jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 11:28   #4
Aramis
Zjawisko

Aramis awatar

Domyślnie

Szkodilwe? No nie wiem... a prawda w innych grach też tak mam :P
No ale do licha jak to może być szkodliwe? jesli takich rzeczy nie moge robić na realu to nie zostaje mi nic innego jak tylko utożsamić sie z postacia z gry.

Clue sprawy jest to, że zaśmiecam forum bezsensownymi, noszącymi znamiona szaleństwa bądź wprowadzania do organizmu substancji psychoaktywnych oraz oderwanymi od rzeczywistości wiadomościami.
RPG
Aramis jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 11:50   #5
Lord_Sławomir
Polna Bestia

Lord_Sławomir awatar

Ja wczuwam sie w prowadzoną postac nie tylko w Gothicu... . Ale ty, Smokosz, jestes niezly... zobaczysz kościeja , wstajesz i walisz z wrzaskiem o klawiature . Bez przesady . I tesh czesto zostawiam se nie pelny pasek PŻ , żeby potem sie najeśc . Przy utożsamianiu się z postacią, gra się jakoś ciekawiej i bardziej wciąga. A z Bezim łatwo się utożsamic , bo nie ma imienia i nic nie wiemy o jego pochodzeniu, itp. :]
Nieprzeczytane 23-07-05, 12:01   #6
Red Legion
Jaszczur

Wyślij wiadomość przez AIM do Red Legion Wyślij wiadomość przez MSN do Red Legion Wyślij wiadomość przez Yahoo do Red Legion
Domyślnie

Hlip , hlip , ażmi łezka z oka poleciała ... . Żartuje :P szkodliwe to może być wtedy gdy utożsamisz się z grą tak , że w pewnych sytuacjach w Realu możesz zareagować w taki sposub jak w grze .Pozatym to nie wiuidze nic złego w obrzeraniu się w grze itp. tylko chodziło mi o reakcje typu
Cytat:
zobaczysz kościeja , wstajesz i walisz z wrzaskiem o klawiature
i tyle

Wiesz niektóre gry wpływają na emocje i na odbieranie świata .Np. nie chciałbym byś wczuty w Gothicva wyskoczył pewnego razu na ulice z zamówionym w necie mieczem nadzory z okrzykiem iń niewierny ... Lużny przykład i taki pół joke . Choidzi mi o to , że zamiera granica między realem , a 3D .

200 post

"Nocny Sen"
Światło księżyca
odbija się na liściach drzew
- aż blaskiem swym razi mnie...
RPG
Red Legion jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 12:33   #7
Blizzer
Kąsacz

Wyślij wiadomość przez AIM do Blizzer
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Smokosz@23-07-2005, 08:48
Potem przyszedl czas na uczte. Idziemy do karczmy i opychamy się czym popadnie. Kiedy specjalnie pusty pasek PŻ się napelni to naczy że jesteśmy syci :P Teraz upijamy się potworną ilością wina. Teraz zostaje tylko bagiennie ziele - w końcu musimy się odprężyć. Jak już sie ostro najaramy to idziemy spać...
213841
też się tak kiedyś bawiłem, tylko zamiast jarać ziele wyżynałem rockowe kawałki na lutni. Spałem Bezim do rana, a jak przychodziła 21.00 szedłem znowu spać. Czasem miał koszmary nocne i budził się o północy

jednak szybko mi się to znudziło
Blizzer jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 13:13   #8
Ice Shark
Zbanowany

Wyślij wiadomość przez AIM do Ice Shark
Domyślnie

Ja tam raczej staram się nie utożsamiać z postacią. Przez całą grę nic nie jem, chodzę spać gdy żal mi pić miksturę. Najczęściej o 14:00 tylko budzę się rano i jest to właściwie jedyna rzecz ,która przypomina zachowanie człowieka.
RPG
Ice Shark jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 13:28   #9
Melek13
Zbanowany

Wyślij wiadomość przez AIM do Melek13
Domyślnie

Ja utożsamiam się w dzikeigo i pjanego wojownika Np. ide się przezpać potem do karczm w NO tam pije wino i jem co popadnie.
Potem chodze udając pjanego i robie rozwałke w każdym obozie .
RPG
Melek13 jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 13:54   #10
Aramis
Zjawisko

Aramis awatar

Domyślnie

Noooo reagowanie w realu tak jak w grze jest czymś wspanialym i staram się tak wlasnie robić :)
A wyskakiwanie z mieczem na przechodni z mieczem i okrzykkiem " giń niewierny ! " na ustach to tylko drobna przesada :S

Czasem rozmawiając z kimś i innych sytuacjach używam cytatów z gothica choć nie zawsze to ma sens np. Ktoś do mnie: " Zbych wychlal nasze piwo ! " A ja na to cytuje lorda Hagena i " A TO PODLA GNIDA ! " :P

Reakcje w grach RPG często odzrciedlają nasze ukryte cechy np. jesli kogos rajcuje bieganie na kodach i mordowanie wszystkiego i wszystkich to nie mam o nim zbyt dobrego zdania :]

RPG
Aramis jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 14:10   #11
Johnson
Golem

Johnson awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Johnson
Domyślnie

Cóż... ja aż tak bardzo nie utożsamiam siez prowadzoną postaciajak niektórzy, ale gdy widzę,ze nasz bohater jest ranny (znika troche PŻ) to od razu coś jem, bo nie lubię podróżować z malutkim paskiem życia . Czasami jak sie wystraszę (jak gralem, np. pierwszy raz w Gothica I w Światynii Śniacego rzuciła siena mnie armia szkieletów) to wstrzyma łem oddech i zacząłem uciekać, ale potem zorinetowałem sie, że nie wypada i wrócił je odesłać do Beliara. Czasami jest nawet zwykły nawyk, np. gdy zobaczymy Cieniostwora na początku gry to będziemy walczyc czy uciekać (bez udziału kodów ). Odpowiedź jest chyba oczywista .

Brat Darkrevena; Ojciec de Zoo i Kyzv'ego; Wujek Luke'a_F, Peppera i Curseda

RPG
Johnson jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-05, 14:18   #12
Mr_Fortuno
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Mr_Fortuno Wyślij wiadomość przez MSN do Mr_Fortuno
Domyślnie

Ja to się nie utożsamiam z Bezim, jak przegra jakąś walke to się na niego wkurzuam i wyzywam jego, albo tego co mnie pokonał.
he he... no ale lepiej się za bardzo nie wczuwać bo wkońcu można się odciąć od świata i kurcze jest problem

Wkońcu ktoś dostanie rozdwojenia jaźni, albo gorzej, jego JAŹŃ zamieni sie w Beziego
RPG
Mr_Fortuno jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania