Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Rzucanie zaklęć

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 15-10-07, 17:53   #1
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Drizzt Do'Urden Wyślij wiadomość przez Skype™ do Drizzt Do'Urden
Domyślnie Rzucanie zaklęć

Czy uważacie, że rzucanie zaklęć w poprzednich częściach było dobrze zrobione? Rozchodzi mi się o to, że nawalamy tyle ile wystarczy nam many (raz, dwa, trzy, cztery...) Czy jest to dobre rozwiązanie? Zapewne dla niektórych nie jak np. dla mnie. Dla mnie jest to bezsensy i za proste do wykonania. Ja chciałbym coś bardziej złożonego i, żeby ktoś kto czaruje, będzie musiał być bardziej rozważny. Tak sobie czytałem ostatnio Wiedźmina Krew Elfów i oświeciło mnie Sapkowski opisał to tak: najpierw trzeba posiąść odpowiednią wiedzę (w przypadku Gothica mogłyby być to kręgi magii), następnie wykonać gest i wypowiedzieć zaklęcie. Nie ma tam nawalanki ognistymi kulami czy błyskawicami. Trzeba odpowiednio ułożyć palce, i dokładnie wypowiedzieć słowa. Oczywiście nie można bez przerwy gestykulować rękoma i krzyczeć, bo jest to wyczerpujące. Tak więc zanim rzucimy czar będziemy się zastanawiać jaki rzucić i czy nie zmęczy on tym postaci na tyle, by nie moglibyśmy poradzić sobie z wrogiem.

Czyli od początku Układamy palce w geście, (który może być przedstawione na runach), wypowiadamy słowa zaklęcia i rzucamy czar. Wiem, że trochę chaotycznie napisałem, ale myślć , że się kapnieice o co mi chodzi

Co Wy na to?

----Nie karmić trolla !!!-----
Nigdy nie kłóc się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy

RPG
Drizzt Do'Urden jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-07, 18:00   #2
Radok

Domyślnie

Jak chcesz to Wiedzmin to bedzie mieć a Gothica zostaw .Mi się podoba system rzucania czarów .
Zresztą jak chcesz na przykład teleportować się to inaczej rzucasz a jak chcesz mak. siłe kuli ognia to trzeba poczekać.
A jak już zmienniać to na coś orginalnego a nie ściągnać z wiedzmina a potem powiedzą że to plagiat.
RPG

Nieprzeczytane 15-10-07, 18:07   #3
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Drizzt Do'Urden Wyślij wiadomość przez Skype™ do Drizzt Do'Urden
Domyślnie

Stary wyluzij. Tak się składa, że jestem na tym forum dłużej od Ciebie i lepiej znam Gothica. Wcale nie ściągam tego z Wiedźmina, tylko czytając go, przypomniałem sobie o tym i wspomniałem w moim poście. W ogóle nie tylko w Wiedźminie nie nawala się czarami. Wystarczy poczytać trochę książek, a nie słuchać muzyki na kompie i oglądać TV

Nie pisałem tego, żebyś mnie, MNIE mówił, żebym zostawił Gothica.

Obrońca Gothica. Ha!

RPG
Nieprzeczytane 15-10-07, 18:37   #4
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie Śpieszy mi się . Potem rozwinę :blush:

Cytat:
następnie wykonać gest i wypowiedzieć zaklęcie.
Nie mam nic przeciwko staremu sytemowi rzucania czarów. Sapkowskeigo nie czytałem , ale czytałem R. A Knaaka . On też w podobny sposób opisywał rzucanie czarów. Czar trzeba było najpierw przygotować , wysypać na ziemię magiczny proszek i narysować okrąg. ( w sumie to jeszcze nie doszedłem do w swoich rozmyślaniach do udoskonalenia pomysłów z Diablo 'Królestwo Cienia', ale dojdę )

Pomysł z gestykulacją jest świetny. Dla mnie oprócz samego efektu wizualnego , liczy się też odpowiedni rytuał. Mieliśmy w G2 lekką gestykulację, przy rzucaniu czaru armii ciemności , czy deszczu ognia , ale to stanowczo za krótko.

To z tych magicznym okręgiem na ziemi dobre , nie?
Nieźle wymyślił.

Cytat:
kładamy palce w geście, (który może być przedstawione na runach)
W tej grze na runach zwykle są obrazki z czarem. Przy rzucaniu czaru kula ognia mag miałby : zatoczyć palcem okrąg , a przy soplu lodu : wykonać dynamiczny ruch palcem w kierunku wroga? Tak to widzisz?

Przyszło mi do głowy , że mógłby być jakiś magiczny celownik- precyzyjny strzał w wybraną przez nas cześć ciała wroga , a nie tak , że go w całości pali.
Np. strzał prosto w d..ę.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...

Ostatnio edytowane przez Yzerman : 17-10-07 o 14:49. Powód: Uciekam już.:)
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-07, 18:52   #5
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Domyślnie

Cytat:
W tej grze na runach zwykle są obrazki z czarem. Przy rzucaniu czaru kula ognia mag miałby : zatoczyć palcem okrąg , a przy soplu lodu : wykonać dynamiczny ruch palcem w kierunku wroga? Tak to widzisz?
Yhm Na przykład Kula Ognia: zakreślamy koło, i wykonujemy "rozkazujący" gest w stronę wroga. Albo na przykład Armia Ciemnośći. Rysujemy na ziemi okrąg w kształcie pentagramu i zaczynamy rytuał. POjawiają się szkielety, które nam służą, Według mnie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ przyzywanie czegoś lub kogoś powinno wymagać większego poświęcenia i czasu, a nie pstrykniemy palcem i mamy za sobą armię nieumarłych.

Cytat:
Czar trzeba było najpierw przygotować , wysypać na ziemię magiczny proszek i narysować okrąg.
To jeszcze by zależało od tego jakie zaklęcie rzucamy. Jak wyżej napisałem, okrąg rysujemy przy przywoływaniu. Właściwie na inne czary też mógłby być krąg

Z tym magicznym celownikiem troche przegiąłeś Po za ty, trudno by coś takie zrobić w grze.

BTW. Knaak to jeden z moich ulubionych pisarzy. Czytałeś może Dziedzictwo Krwi? Tam nekromantka odprawiała rytuał, świetnie przedstawiony prze tegoż właśnie pisarza.

RPG
Nieprzeczytane 15-10-07, 20:21   #6
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Cytat:
Tam nekromantka odprawiała rytuał, świetnie przedstawiony prze tegoż właśnie pisarza.
Off- topic mode on:
Czytałem to dwa lata temu , a ksiażki już nie mam na składzie. Rytuał hmm: Kara Nocny Cień przywoływała dusze dwóch ludzi zabitych przez Norreka .
Innym razem kreśliła jakieś czary ofensywne : Kły DracUla , czy jak on się tam zwał- wielkiego smoka.
Off topic mode off.

Skoro o tym Diablo zacząłem , to mi się przypomniał czar:ściana ognia , z gry, w Książce sobie nie przypominam takiego czaru.

Wyciagasz magiczny proszek , wysypujesz go na ziemię , pojawia się magiczny okrąg, napuszczasz orków na okrąg, naciskasz przycisk na klawiaturze, ściana się pojawia i pali wszystko co stanie na jej drodze. Najlepiej , żeby było po połowie: trochę gestykulacji , trochę nawalanki kulami. Dłuższą gestykulację pronuję wykonywać przy silnych czarach szóstego kręgu i wtedy wszyscy będziemy zadowoleni.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...

Ostatnio edytowane przez Yzerman : 16-10-07 o 14:37.
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-07, 09:22   #7
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Gestykulacja palcami przy rzucaniu zaklęć? Ludzie, nie wariujcie, jak chcecie zrobić do tego sterowanie? Co innego, jak twórcy gry przygotują coś takiego, że rzucając zaklęcie postać sama wykonuje jakieś ruchy.

A co do wydatkowania many. Są zaklęcia o konkretnej wymaganej ilości many i wtedy możesz w zalezności od tego ile jej masz, rzucić dane zaklęcie kilka razy. Nie mam nic przeciwko temu. Ale są też trudniejsze zaklęcia, których siłą rażenia wzrasta waz z ilością many, jaka posiadamy i rzucenia tego zaklęcia "czyści" nam magiczne konto do zera. To też jest metoda. Jestem za tym, żeby oba sposoby rzucania zaklęć bojowych dalej funcjonowały w grze.
Można też wprowadzić nowy typ rzucania zaklęć. Przykłądowo w G3 mieliśmy od cholery różnych roślin. Można zrobić tak, że do rzucenia jakiegoś zaklęcia potrzebne są nam jakieś np. grzybki. Im mamy ich więcej do urzycia, tym silniejszy efekt zaklęcia. Jak ten pomysł wam się podoba?

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-07, 14:41   #8
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Domyślnie

Mój drogi Smutasie, nie chodzi mi o to, żeby samemu wykonywać gesty tylko automatycznie będzie to wykonywanie podczas rzucania zaklęcia. No, także sterowania nie będzie, nie bój się

Cytat:
Można też wprowadzić nowy typ rzucania zaklęć. Przykłądowo w G3 mieliśmy od cholery różnych roślin. Można zrobić tak, że do rzucenia jakiegoś zaklęcia potrzebne są nam jakieś np. grzybki. Im mamy ich więcej do urzycia, tym silniejszy efekt zaklęcia. Jak ten pomysł wam się podoba?
Rośliny o magicznych właściwościach. Nom, pomysł dobry, ale trzeba go dokładnie przemyśleć. Nie każda roślina będzie miała takie same właściwości. Na przykład do wzmocnienia czaru Kula Ognia będzie potrzebna... ognista pokrzywa. Może niezbędne składniki do jakiegoś rytuału czy przyzwania. Kładziemy wokół kręgu jakieś rośliny i odprawiamy rytuał...

Tak em sobie myślałem, że do czaru strach czy coś związanego z iluzją można by podłożyć grzybki... halucynki

RPG
Nieprzeczytane 16-10-07, 20:33   #9
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Więc.
Na krótką metę sprawa z rytuałami i różnymi innymi drobiazgami wydaje się bardzo fajna, bo inna, odmienna. Ale w dalszej perspektywie będzie to po prostu nudne. Animacje będziemy znali na pamięć - te obecne takie złe nie są.

Rozumiem, taki system rzucania czarów jest za prosty, za nudny? Ok, ale myślę, że jego przemiana powinna pójść w stronę samych czarów.

Poza tym, pamiętacie, jak skończyły się 'wielkie zmiany' w Gothicu 3. Fanom bardzo nie spodobał się nowy system walki, a przecież ambicje co do nowego były ogromne.

BTW,

Cytat:
Stary wyluzij. Tak się składa, że jestem na tym forum dłużej od Ciebie i lepiej znam Gothica.
Nie rozumiem, co to zmienia? Twoja obecność na forum daje jakąś dodatkową wiedzę? (chociaż w pewnym sensie... nie wiem, w końcu dosyć dawno się nie odzywałem, drodzy Moderatorzy :-))
Szczerze rozbawił mnie ten komentarz.
Nieprzeczytane 16-10-07, 20:48   #10
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Domyślnie

Cytat:
Poza tym, pamiętacie, jak skończyły się 'wielkie zmiany' w Gothicu 3. Fanom bardzo nie spodobał się nowy system walki, a przecież ambicje co do nowego były ogromne
Też o tym myślałem ale warto o tym podyskutować. Nie wiem jak Ty, ale ja najlepiej wspominam czas oczekiwań na G3. Te wszystkie pomysły, wariactwa, nabijanie postów ... Od tego właśnie jest dział dyskusji kolejnej części.

Cytat:
Rozumiem, taki system rzucania czarów jest za prosty, za nudny? Ok, ale myślę, że jego przemiana powinna pójść w stronę samych czarów.
Wyobraź sobie grafikę taką, że Crysis się chowa. Jak to będzie wyglądło. Pisząc ten temat, myślałem o tym. Jakoś sam nie mogę sobie wyobrazić czegoś takiego w G1, ale czwórce...

Cytat:
Nie rozumiem, co to zmienia? Twoja obecność na forum daje jakąś dodatkową wiedzę? (chociaż w pewnym sensie... nie wiem, w końcu dosyć dawno się nie odzywałem, drodzy Moderatorzy :-))
Szczerze rozbawił mnie ten komentarz.
Zdenerwowało mnie to, że ktoś taki jak on, będzie mi wkręcał, że ściągam pomysły z Wedźmina i, żebym ja, JA () zostawił Gothica w spokoju. On nawet nie jest śmieszny, ani żałosny. Napisałe, że powinienem wymyślić cos oryginalnego. Ha! Ile jest tematów z nowymi gildiami potworami itd.? Nie żebym coś do Smutasa czy Yzermana ale wiesz o co mi chodzi.

RPG
Nieprzeczytane 17-10-07, 10:26   #11
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Drizt, rytuały? Bez przesady. Ukłądanie ziółek dookoła ogniska? Bez sensu. Wystarczyłoby, że masz w ekwipunku iles tam konkretnych ziółek, przekłądasz w okienko "Używania" konkretną ich ilość i wiesz jak silne zaklęcie rzucisz. Twoja propozycja strasznie wydużałaby czas gry.
Dziś wystarczy zatrzymac się na chwile przy stole i robiś sobie eliksiry czy cos podobnego. Rozbudowanie tych spraw nie sprzyjałoby dynamice gry.

Szlafrok
Jedyne co w miarę mi sie spodobało z nowego systemu walki to celownik przy strzelaniu. Wcześniej strzelanie to była pestka, teraz jest ciekawiej. Twórcy kolejnej gry nawet powinni to usprawnić, żeby większy wpływ na obrażenia miało miejsce trafienia. Jak w zbroję, to mniej, jak w odsłonięte części ciała, to więcej, jak w oko, to super...

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-07, 12:58   #12
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Domyślnie

Cytat:
Drizt, rytuały? Bez przesady. Ukłądanie ziółek dookoła ogniska? Bez sensu. Wystarczyłoby, że masz w ekwipunku iles tam konkretnych ziółek, przekłądasz w okienko "Używania" konkretną ich ilość i wiesz jak silne zaklęcie rzucisz. Twoja propozycja strasznie wydużałaby czas gry.
Właściwie, to masz rację, Smutas Jednak pozostaję przy gestach, wypowiadaniu słów itd. Nie żeby trwało ileś tam minet, tylko szybki ruch ręki i czar zostanie rzucony. To tylko kwestia kilku sekund.

Jestem za tym, ponieważ nie chę, żeby nawalało się tymi czarami na około i we wszystko co się ruszy gdzieś w krzakach.

Czaty powinny też męczyć postać fizycznie. Na przykład po rzuceniu 20 kul ognia, postać, którą kierujemy powinna się trochę przemęczyć. Nie, że ręka boli od gestykulacji.

Smutas, Tobie to powinno pójść na rękę, bo zawsze grasz wojownikiem, więc możesz poczekać, aż magik się zmęczy i wykorzystać to.

RPG
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania