Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Jaki mieliście poziom na końcu każdego rozdziału?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-03-17, 15:49   #85
Volgart
Krwiopijca

Volgart awatar

Domyślnie

Witam wszystkich miłośników Gothica.
Ostatnio jak praktycznie co roku odpaliłem Gothic 2 Noc Kruka. Tym razem postanowiłem wycisnąć wszystkie soki z każdego rozdziału. Oczywiście nie uznaję kodów oraz nie wykorzystuję błędów w grze, bo to psuje całą zabawę. Wczoraj ukończyłem pierwszy rozdział i osiągnąłem w nim 18 poziom. Jest to maksimum co możemy osiągnąć w tym rozdziale. Zrobiłem wszystkie możliwe questy i zabiłem każdego przeciwnika włącznie z czarnym trollem. Teraz pora na rozdział drugi i Jarkendar.

Rozdział II.
Na chwilę obecną 27lvl. Całe Khorinis ponownie wyczyszczone z nowych potworków i zaliczony Jarkendar. Po zdobyciu zbroi strażnika Kruka i szponu Beliara mogłem już bez problemu oczyścić kryptę Inubisa, którą pominąłem z wiadomych powodów w pierwszym rozdziale. Teraz pora na Górniczą Dolinę. Przeżyją tylko smoki. Pełny wynik podam pod koniec II rozdziału.
Ostatecznie rozdział drugi zakończyłem z 35 poziomem.

Rozdział III.
Zakończony na 40 poziomie.

Rozdział IV.
Wbity 48 poziom.

Rozdział V.
Tutaj nie pozostało już wiele do zrobienia i praktycznie żadnych potworków do bicia. Dobiłem do 49 poziomu, oddałem Szpon Beliara Saturasowi, załoga postawiła żagle i wyruszyliśmy prosto w paszczę przeznaczenia do Dworu Irdorath.

Rozdział VI.
A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara. Tak właśnie kończy się wspaniała przygoda na 52 poziomie. Teraz nie pozostaje nic innego jak po raz kolejny odpalić Returning i zostać prawdziwym rzeźnikiem.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany i chciałby sobie pograć na mojej postaci to wrzucam zapis gry z poszczególnych etapów. Wszystko jest ładnie opisane. Grałem paladynem i postać według mnie jest dobrze zbudowana. Napiszę dokładną wersję gry i jakich dodatków używałem żeby nie było problemu z odpaleniem.

Gothic 2 NK 2.6(pol) +Service Pack 1.4, +Texture Patch 4.0

Ostatnio edytowane przez Volgart : 22-03-17 o 00:59.
RPG
Volgart jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-03-17, 15:53   #86
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Up
Jest to maksimum co możemy osiągnąć w tym rozdziale.
Nope. Zdecydowanie nie jest to maksimum. Jeszcze kradzież kieszonkowa podchodzi (nie wspomniałeś o niej) i bicie NPC, więc stwierdzenie, że 18 poziom bez bugów czy kodów jest maksymalny, to jakiś żart. Na upartego można wbić 20/21
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-03-17, 16:40   #87
Volgart
Krwiopijca

Volgart awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Epikur Zobacz post
Nope. Zdecydowanie nie jest to maksimum. Jeszcze kradzież kieszonkowa podchodzi (nie wspomniałeś o niej) i bicie NPC, więc stwierdzenie, że 18 poziom bez bugów czy kodów jest maksymalny, to jakiś żart. Na upartego można wbić 20/21
Okradłem wszystkich, których się dało. Jeżeli chodzi o bicie NPC to biłem tylko tych, których musiałem, a pozostałych nie ruszałem gdyż nie było takiej potrzeby. Takie nabijanie poziomu jest grubo naciągane, bo możemy stać, bić i używać czaru zapomnienia. Według mnie to mija się z celem. Mi chodzi tutaj o normalny tryb gry czyli robienie questów, kradzież kieszonkowa, zabijanie potworków, bandytów i bicie npc niezbędnych do zdobycia danego przedmiotu. Przykładowo zdobycie klucza do wieży albo spuszczenie łomotu Valentinowi.
RPG
Volgart jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-17, 15:13   #88
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Volgart, oczywiście, że można uzyskać większy lvl w pierwszym rozdziale. Tu masz moją postać, kiedy ostatni raz grałem w G2NK (rok 2015).

http://forum.gothic.phx.pl/showpost....postcount=1857

Z tego co pamiętam to okradłem kogo mogłem, wyczyściłem całą wyspę (bez bicia NPC) wraz z kryptą Inubisa - nic prostszego do zrobienia. Ten screen to początek drugiego rozdziału. Gdybym po rozmowie z Hagenem polatał po wyspie to miałbym jeszcze większy lvl przed Jarkendarem, ale nie miałem chęci. Oczywiście okradanie w pierwszym rozdziale to marnotrawstwo exp'a, ale nigdy nie chciałem grać skrajnie oszczędnie.

Więc masz dowód, że na czysto, bez oszukiwania można wbić jeszcze dwa dodatkowe lvl.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-17, 15:20   #89
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał NeverDeath!
Oczywiście okradanie w pierwszym rozdziale to marnotrawstwo exp'a
Nope. W NK działa to tak, że exp rośnie z kolejnymi kradzieżami, niezależnie od rozdziału :P. Tak gwoli historycznej ścisłości.
Na upartego można w pierwszym rozdziale wbić nawet 40 level, poprzez szkieletów magów, choć niektórzy to za bug uznają.
Dodając do maksymalnego, bez bugów, pobicie NPC, można uzyskać średnio 1/2 levele. Zresztą kto nie bije paladynów? Goblinie jagody nie rosną na drzewach :x
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-17, 15:24   #90
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

A widzisz, człowiek już trochę pozapominał. No to tak czy siak 20 lvl bez bicia NPC, 21 jako Mag Ognia (wiadomo dlaczego) i 22 z biciem NPC.

Na tluczenie exp'a ze szkieletów nie zjezdzajmy bo zaraz ktoś napisze, że w GD i podziemiach klasztoru był w 1 rozdziale a to bezsens.
RPG
Spykers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-17, 16:47   #91
Volgart
Krwiopijca

Volgart awatar

Domyślnie

Osobiście uważam, że nabijanie sobie exp'a ze szkieletów przyzywanych przez magów jest błędem i nie korzystam z niego. Według mnie doświadczenie powinno być tylko za pierwszego przyzwanego kościotrupka i dlatego zaraz po nim ubijam maga, bo jak napisałem do maksimum zwalczam korzystanie z błędów w tej grze.

Ostatnio edytowane przez Volgart : 20-03-17 o 16:57.
RPG
Volgart jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-17, 19:56   #92
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Ostatnio zacząłem sobie sporadycznie grać w G2NK. Tym razem nie śpieszę się z fabułą (i tak ją znam), skupiam się na statystykach postaci i jej poziomie. Będę edytował post z każdym rozdziałem. Póki co jestem na początku trzeciego rozdziału.

1. Koniec PIERWSZEGO rozdziału:

Spoiler 

A) Walka:
- miecz mistrzowski;
- łuk kompozytowy;

B) Uzbrojenie:
- zbroja wodnego kręgu;
- pierścień zręczności +3;
- pierścień zręczności +5;
- amulet siły +10;
- pas zręczności +5;

C)
Pozostałe:
- skórowanie;

2. Koniec DRUGIEGO rozdziału:

Spoiler 

A) Walka:
- miecz mistrzowski;
- długi łuk;

B) Uzbrojenie:
- średni pancerz najemnika;
- pas zręczności +5
- amulet Franko: siła +4, zręczność +4, PŻ +40

C) Pozostałe:
- skórowanie;
- pozyskiwanie pazurów;
- pozyskiwanie płytek z pancerza pełzacza;

3. Koniec trzeciego rozdziału - zapomniałem zrobić screena - 40 poziom.

4. Koniec czwartego rozdziału - 47 poziom.

5. Koniec piątego rozdziału - 50 poziom.

6. Koniec szóstego rozdziału - 52 poziom.

Ostatnio edytowane przez Spykers : 15-04-17 o 16:56.
RPG
Spykers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-06-17, 09:36   #93
GregTenKapitan
Chrząszcz

Smile List w butelce Kaptana Grega :)

Cytat:
Napisał Fono Zobacz post
To znaczy ty miałeś 18 lvl na końcu 1 rozdziału? Jak tego dokonałeś? Ja jako smoczy zębacz sporo khorinis wybiłem, więc wątpię, czy da się mieć 18 lvl.
Ej jakbyś nie wiedział nie gra się, a raczej nie powinno się grać zębaczem. To jest dobry sposób na punkty nauki [PN], ale potem masz mało punktów życia [PŻ]. Rób po prostu misje. Polecam na samym początku gry zrobić wojownika w broni jednoręcznej, gdyż to Ci pozwoli na zadawanie dobrych obrażeń i częstych krytycznych. Jeżeli masz wersję Noc Kruka to możesz iść do Jarkendaru. Żeby ego dokonać idziesz na początku gry do Cavalorna ten co walczy z goblinami pod wieżą Xardasa, i pomagasz mu z bandytami. Z bandyty wyjmujesz list, dajesz ten list Vatrasowi (w Khorinis mag wody) robisz zadanie od niego i dołączasz do jakiejś gildii. ) On tam cię przyjmie i w Jarkendarze zrobisz 18/22 lvl i zdobędziesz Szpon Beliara , którym bez problemów zabijesz orków. Szpon wystarczy Ci do 5 rozdziału bo możesz go ulepszać modląc się do Beliara. Idź raczej na strażnika a potem na Paladyna. Robisz misje jako Paladyn i masz potem runę do teleportacji do Bibliotek klasztornych. Przyda Ci się to, a po drugie bardziej Cię szanują . Ps. jak już będziesz w Górniczej dolinie nie zapomnij iść do Engora, który da Ci Ciężki pancerz straży Obrona przed pociskami/bronią = 70 Magia = 10 ogień = 10.

Dzięki za uwagę. Jak są błędy to pisz bo nie po to ja tyle się napisałem, żeby teraz jeszcze to czytać. XD
RPG
GregTenKapitan jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-06-17, 15:02   #94
Juri_gag
Czarny Goblin

Domyślnie

Na koniec pierwszego - ~14-15(bo i tak zwykle wybijam w II dopiero większość khorinis)
Na koniec drugiego - ~28-29
Na koniec trzeciego - ~31-32
Na koniec czwartego - ~40-41
Na koniec piątego - ~47-48
Na koniec gry - ~50-52
RPG
Juri_gag jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-18, 23:24   #95
maks124
Krwiopijca

maks124 awatar