Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Ulubiona Gildia - Reaktywacja

Zobacz wyniki ankiety: Jaka jest Twoja Ulubiona Gildia ?
Strażnik Miejski 15 1.77%
Paladyn 166 19.58%
Nowicjusz 18 2.12%
Mag Ognia 170 20.05%
Najemnik 83 9.79%
Łowca Smoków 167 19.69%
Pirat 122 14.39%
Bandyta 24 2.83%
Członek Pierścienia Wody 83 9.79%
Głosujących: 848. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-09-08, 17:12   #25
zoltan chiway
Chrząszcz

Domyślnie

Piraci. W obozie piratów panuje fajna atmosfera, są ciekawe zadania. Oprócz tego muzyczka jest naprawdę spox. Nic się nie dzieje, bo piraci stracili statek i została im jakaś szalupa. Plaża piratów posiada niepowtarzalny klimat, nic tylko siąść przy ognisku z innymi piratami, napić się grogu i wsłuchać w szum fal. Oprócz tego piraci mają fajne zbroje, moim zdaniem bardzo do nich pasujące. W okolicy można się nieźle obłowić, a jak odpłynie się za daleko od brzegu wyświetla się pewien interesujący filmik.
RPG
zoltan chiway jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-09-08, 21:19   #26
Xardas919
Krwiopijca

Xardas919 awatar

Domyślnie

Ja zagłosowałem na Maga Ognia, ponieważ będąc magiem dysponuję raczej najskuteczniejszą bronią w Gothicu - magią(oczywiście 6-go kręgu). Poza tym mag zawsze kojarzył mi się z dostojeństwem, mądrością i majestatem wynikającym z jego potęgi. Można by uznać, że Paladyn to też niezwykle poważana i godna postać, jednak myślę, że wybór postaci Paladyna jest taki "oczywisty", a do tego według mnie: Łowcy smoków to świetni wojownicy, jednak nie wybrałem ich ze względu na to że wolę posługiwać się zaklęciami, a Paladyni łączą te dwie cechy co prowadzi do tego(jeśli chcemy rozwijać umiejętność walki i magii jednocześnie), że nie są oni specjalistami ani w jednej, ani w drugiej dziedzinie - oczywiście odnosząc się do świata Gothic'a.
Wiem, że moja wypowiedź o pozostałych gildiach(podstawowych) trochę nie pasuje do tematu, ale jest uzasadnieniem wyboru.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-09-08, 21:31   #27
Loczek al zah Chaber

Loczek al zah Chaber awatar

Domyślnie

Wybrałem Maga Ognia. Dla mnie jest to najbardziej klimatyczna gildia. Poczynając od życia w klasztorze, surowych murach, które wiążą mieszkańców w odrębną i ścisłą społeczność.
Tu każdy ma swoją rolę, zakres działań i jasno określone miejsce w hierarchii. Są przełożeni, mistrzowie, a na górze sami Arcymagowie. Grając tą gildią czułem, że należę do niej, a nie jestem wojownikiem od wykonywania zadań.
W każdym razie jest ona specyficzna i mi pasuje.

Rycerz Angeliki || Brat Torna, Olivandera, Nederlanda, Burratosa, Ajacieda || Wuj Calzedo

RPG
Loczek al zah Chaber jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-09-08, 21:48   #28
Smuggler
Zębacz

Smuggler awatar

Domyślnie

Swój głos oddałem na Wodny Krąg (zwany także Pierścieniem Wody), ale przyznam, że wahałem się przez pewien czas także nad Magami Ognia. W uzasadnieniu swojego wyboru pragnę zaznaczyć, że jest to praktycznie jedyna gildia, która działa w pełni w ukryciu i nie chełpi się swymi "bohaterskimi" czynami (coprawda możnaby tu jeszcze polemizować nad bandytami i piratami w tej kwestii, ale przecież zarówno bandyci jak i piraci w swych działaniach nie mają na celu dobra innych, a jedynie własny zysk). Ponadto swoją wyższość nad Magami Ognia według mnie zawdzięczają znacznie większej efektywności, co zyskują właśnie dzięki działaniu w ukryciu. Mogłoby się wydawać, że w porównaniu z Magami Ognia, bądź Paladynami są tylko skromna organizacją zajmującą się szczególnie śliskimi sprawami, jednkaże dysponują znacznie większą siłą niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. I to właśnie ta skuteczność ich działań, jak i cel jaki im przyświeca wywołują u mnie taki szacunek dla tej gildii.
Nieprzeczytane 24-09-08, 22:30   #29
Adric
Czarny Goblin

Adric awatar

Domyślnie

Paladyni, honorowi i szlachetni, po mistrzowsku posługują się bronią białą i bronią dystansową. Używają świętej magii przeciwko sługusom Beliara. Używają broni pobłogosławionych przez samego Innosa. Nie są tchórzami za co bardzo ich lubię

Magowie Ognia są potężni. Potrafią przyrządzać różne mikstury, które potem wykorzystują w walce. Tworzą runy które niosą za sobą tylko śmierć i zniszczenie. Szaty Magów bronią ich przed atakami potworów, mogą przyzywać istoty z innych wymiarów by pomagali im w walce z wrogiem.

Obie gildie przypadły mi do gustu .

Ostatnio edytowane przez Adric : 05-04-09 o 19:12.
RPG
Adric jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-09-08, 23:25   #30
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Czlonkowie Pierscienia Wody to bardzo interesujaca kasta. Dzialaja w konspiracji, wykonujac czesto zadania polegajace na inwigilacji, co wymaga subtelnych i przemyslanych dzialan. Inne profesje opiraja sie glownie na sile, a ich czlonkowie maja jasno okreslone usposobienia do innych ludzi. Czlonkowie Wodnego Kregu zas moga byc tymi, ktorymi wygodnie im byc, bez wzgledu na doktryny wiary, czy wlasna moralnosc.
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-08, 19:02   #31
Airwolf
Chrząszcz

Airwolf awatar

Domyślnie

Zdecydowanie Magowie Ognia.Przez niemal całą serię byłem z nimi związany,bo po prostu uwielbiam tą gildie.Szkoda tylko,że zadania Nowicjusza były takie nudne...No może oprócz Próby Inna gildia,która mi się podobała jeszcze to Piraci i Krąg Wody.Piratów za pełną swobodę,luz,a Krąg za ich tajemniczość Jednak mój głos pozostaję przy Magach Ognia.Chwała Innosowi !
RPG
Airwolf jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-08, 20:19   #32
Dolo
Chrząszcz

Domyślnie

Widze że należe do mniejszości. Głosowałem na najemników z uwagi na ich przetrwanie i ciągłość z G 1. Lubie ich za duży wybór pancerzy, które wyglądaja równie dobrze, co bronią. Choć nie używają magii (da się to przeboleć), posługują się szerokim asortymentem broni, którą sami mogą wykonać. Oprócz tego czuje sie ten surowy klimat panujący na farmie. No jest i jeszcze darmowa dniówka u Onara za siedzenie na farmie. Poza tym ciekawe zadania i wielu starych przyjaciół. Później jest już głupio gdy zostaje się łowcą smoków...
RPG
Dolo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-08, 13:06   #33
Ulv

Domyślnie

właśnie poluję na kogoś kto mi przyniesie G2, zamierzam sobie zagrać. Coraz bardziej mnie ciągnie w stronę najemnioli. Ale żeby nie płakać, że nie moge trzasnąć czegoś z dystansu magią, to zagram jak ojciec pewnego razu. Wyćwiczę się w uku na 60% i na jednoraki pójdę.
Do tej pory lubiałem magów najbardziej, ale coś mi się wydaję, że są zbyt napakowani.
Na dzień dziś najemnik/łowca. [ach ten klimat].
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-01-09, 22:12   #34
Binek
Polna Bestia

Binek awatar

Domyślnie

Jak dla mnie zdecydowanie Pal! ;D Najciekawsza Gildia, świetni wojownicy trochę snobowaci, ale jednak dzielnie służą Innosowi po prostu pozdro i podziw. :P Zawsze zaczynając jakąś grę, w której występuje dana profesja to właśnie nią zaczynam swoją przygodę. Jak już napiosałem w poprzednim temacie. Sentyment z dzieciństwa.

Królestwo Innosa - Przybysz
RPG
Binek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-09, 01:31   #35
Ulv

Domyślnie

Ha. kończe grac Paladynem. I co? I zmieniam zdanie. Tego mi brakowało. Magii. Hybryda jst najfajniejsza. przypomne tylko, że w g1 najbardziej lubiłem sś. no i kasa. o wiele mniej trzeba dla Paladyna.
wizualnie jednak maja gorsze pancerze, ale jak założyłem pierwszy raz ostrze z rudy to poczułem niesamowity klimat. Jest jakaś więź. Najemnik czy łowca an tym etapie zmienia bronie często.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-09, 16:11   #36
Grorum
Chrząszcz

Domyślnie

A mnie najbardziej urzekła gra nowicjuszem ;p.Dlaczego ? Po prostu fajnie się czułem wykonując zadania od magów , bieganie w tą i z powrotem. Lubię go też dlatego bo ciężko nim zostać a jak się już nim zostanie to taka satysfakcja, jak bym zrobił jakiś dobry uczynek . To tyle odemnie
RPG
Grorum jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania