Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Który rozdział podobał się Wam najbardziej?

Zobacz wyniki ankiety: W którym rozdziale najbardziej lubisz grać i co w nim lubisz najbardziej.
I 195 30.14%
II 118 18.24%
III 88 13.60%
IV 106 16.38%
V 88 13.60%
VI 52 8.04%
Głosujących: 647. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-03-15, 18:04   #397
Mikhaellos
Chrząszcz

Domyślnie

Moim zdaniem najlepszy jest rozdział I. Tworzenie postaci od 0, planowanie rozwoju, wybór gildii, czyli to czym Gothic przykuł moją uwagę
RPG
Mikhaellos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-11-15, 22:44   #398
 Freshyy
Golem

Skąd: One Time "Captain Kutchie Pelaez" Was In The Hospital For Kidney Stones And Was Labeled A Combative
Domyślnie

Sam zagłosowałem na rozdział I. Żaden z nich nie pobije tego klimatu, zwłaszcza, gdy grało się w grę pierwszy raz (zwłaszcza, że G2NK to był mój pierwszy Gothic). Pamiętam, jak się wtedy martwiłem, czy na pewno poradzę sobie z takim, bądź takim potworkiem, jak trzeba było zaplanować postać, czy ta duma, gdy się zostawało najemnikiem, strażnikiem, czy magiem ognia. To był zdecydowanie najlepszy rozdział.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-11-15, 22:50   #399
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Tak samo jak Freshyy, zagłosowałem na "rozdział 1", ponieważ to właśnie wtedy odkryłem każdy zakamarek wyspy Khorinis. Do dziś pamiętam tą adrenalinę jak po opróżnieniu skrzyni w pewnej jaskini nieopodal portalu do Jarkendaru, golemy po prostu wyrosyły z ziemi. Spierniczałem wtedy, a serce mi biło, że dziwię się, że zawału nie dostałem. Potem oczywiscie wróciłem i na spokojnie je wybyłiem. O, albo ta jaskinia, w której gobliny pilnowały drzwi ... Otwieram, a tam cieniostwory ...
Ale i tak najgorszy był Wielki Las, za farmą Akila do wybicia, no i dotarcie do winnicy Vina. Na wyspe Khorinis pełno jest fajnych, ciekawych kryjówek, miejscówek do odkrycia w tym rozdziale. Potem to już tylko wracanie, żeby napotkać potworki, czyli łatwy exp, kiedy postać jest podkokszona.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-15, 17:35   #400
Sarys
Chrząszcz

Sarys awatar

Domyślnie Rozdział 3 (ewentualnie 2)

Późniejsze rozdziały (4-6), są według mnie bardziej nastawione na walkę, niż na questy itp. Bardziej podoba mi się po prostu fabuła i postacie, niż sam system walki, który jest według mnie trochę drewniany. Nie żeby był zły. Po prostu jest trochę zbyt monotonny :/. Do tego nienawidzę w RPG'ach typu Gothic (w których musimy ciężko zapracować na chociażby oręż, o pancerzu nie wspominając) późniejszych etapów, kiedy jesteśmy coraz silniejsi i praktycznie żaden stwór nie daje nam rady. Fajnie jest próbować walczyć ze znacznie silniejszymi potworami, strzegącymi różnorakich fantów. Pod koniec gry, takie miejsca po prostu znikają, z powodu, że cała wyspa została już przez nas splądrowana, a większość ciekawych questów zrobiona. Rozdział 3 chyba najlepiej balansuje między walką a fabułą .
RPG
Sarys jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-16, 20:45   #401
H*s*E Bambus
Chrząszcz

H*s*E Bambus awatar

Domyślnie I

Jak dla mnie najlepszy to I rozdział. Słaba postac, polowanie, lasy, bicie wszystkich NPC i expienie na nich bo w innych rozdziałach ich więcej xD
RPG
H*s*E Bambus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-16, 11:09   #402
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

Zdecydowanie drugi. Te krajobrazy kolonii spustoszonej przez orków sprawiają niesamowite wrażenie, szczególnie, gdy gra się zaraz po części pierwszej.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-02-16, 02:55   #403
 Kyrie
Loa

Kyrie awatar

Domyślnie

Długo się zastanawiałem nad podjęciem decyzji. Najciekawszym rozdziałem jest III. Postać jest już praktycznie jedną z lepszych, pozostałości po Górniczej Dolinie są już przez nas zwiedzone a nasi przyjaciele uwolnieni i z powrotem w Khorinis. Na dodatek widzimy nowe zakapturzone postacie zwane Poszukiwaczami, mrocznych posłańców. Wiele tajemnic wychodzi na jaw, a Oko Innosa sprawia nas jeszcze potężniejszymi niż kiedykolwiek.
RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-16, 09:39   #404
Yamoun
Zbanowany

Domyślnie

V rozdział
Plaga bestii na Khorinis. Pałętający się wszędzie Poszukiwacze. Demony w wieży Xardasa. Przygotowania do wypłynięcia na wyspę: zbieranie załogi, szukanie kapitana, dostanie się na pokład okrętu. Ten rozdział wydaje się być zrobiony z niezwykłą dbałością o szczegóły.
RPG
Yamoun jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-10-16, 00:12   #405
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Choć to dopiero później fabuła się rozkręca (jak w większości gier zresztą), to muszę jednak wskazać pierwszy. Nie ukrywam, że nostalgia dość mocno wpływa na tę decyzję. To ten akt wprowadził mnie w zniewalający świat Gothica, to on pokazał mi, z czym to się je i co w trawie piszczy. Dobre pierwsze wrażenie jest w przypadku gier bardzo istotne, a tutaj zdołałem wsiąknąć bez problemu.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania