Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Łucznik - jak grać na trudnym?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-01-14, 17:37   #1
TOmeQ
Chrząszcz

Question Łucznik - jak grać na trudnym?

Witam

Zacznę może od tego, że w ciągu ostatnich dni dosyć sporo poczytałem forum, ale dalej mam pewne wątpliwości, więc chciałbym się was spytać o radę.

Podobnie jak wielu, grałem w G3 parę lat temu, bez dobrych patchów i na trochę słabym kompie. Po tym jak w Varrancie mi coś zbugowało, że nie mogłem artefaktów zdobyć, darowałem sobie dalszą grę.

Teraz zacząłem znowu grać, patch 1.75.14, bez QP ani CM.
Alternatywny Balans i S.I włączone, poziom trudny - chcę, żeby gra stanowiła pewne wyzwanie.
Chcę robić w miarę czystego Łucznika (+ 2 bronie potem)

Na 2 lvlu dobiłem PW do 50, wykradłem ze skarbca Ishtar Cichą Śmierć i nauczyłem się Szybkiego Uczenia u Seby, wszelkie łatwiejsze questy w pobliżu Cape Dun, Reddock i Ardei zrobione.
Z tym, że zajęło mi to chyba tyle samo czasu, co przejście 3 rozdziałów Gothica 1 :P. I tutaj parę pytań:

1. Czy z tym S.I. na trudnym przejście gry łucznikiem jest w ogóle możliwe (w czasie mniejszym niż 1000h )? Lubie, kiedy gra jest trudna, ale nie kiedy jest GŁUPIO trudna. Możliwe, że początek jest taki trudny, potem jest już w miarę z górki...
2. Jak walczyć na arenie? Nawet jeśli potrafię sobie jakoś poradzić poza areną (łuk + dobijanie last hp ręcznie), to na arenie wygrana graniczy z cudem.
Spamowanie LPM jest niemożliwe, bo blokują a zaraz potem kontrują combosem, że Bezi pada pokonany. Nie mówiąc już o arenie w Cape Dun...
3. Patrole koło Reddock pościągane, ale naprawdę nie umiem sobie wyobrazić walki na jakimś bardziej zamkniętym terenie z jakimiś lepszymi przeciwnikami.
4. Jak można natrzaskać pieniędzy? Porady typu kowalstwo troszke tracą na aktualności, kiedy Szeroki Miecz sprzedajemy za 187 :/.
Nie interesuje mnie cheatowanie/jazda na bugach. Gorn już siedzi w Gocie, łuk Jespa trzymam sobie na potem, a jednak musze skądś mieć kase choćby na samo wbijanie życia i skilli.

Krzysiu, powiedz mi jak mam żyć...

BTW. Mam już kupiony Lekki Pancerz Buntownika.
Szkoda, że praktycznie nic mi on nie pomaga :P

Pozdrawiam
RPG
TOmeQ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-14, 18:12   #2
Scholar
Krwiopijca

Scholar awatar

Domyślnie

@TOmeQ

1. Dlaczego miałoby to być niemożliwe do przejścia? Właśnie drugi raz przeszedłem G3 na CM 2.6.2 i powiem Ci, że łucznik może mieć nawet i łatwiej załatwić kogoś za pomocą łuku niż cackać się z nim mieczem. Szczególnie na początku gdzie tracisz mnóstwo miksturek(również grałem na trudnym + balans + S.I.) a tutaj co najwyżej stracisz kilka strzał i troszkę więcej czasu

2. Mój młodszy brat robi tak: wciska kogoś(trzyma prawym i naciska lewy), później przytrzymuje LPM i w ten sposób przeciwnik pada. Jak wstanie to zaś powtarzasz ten proces. W ten sposób cały czas wygrywa bez utraty życia praktycznie (wyjątek może stanowić arena w Bakareshu bo tam wiadomo, na końcu masz dwóch naraz )
Używa miecza i tarczy jakby co.

3. Nie przypominam sobie walki w jakimś naprawdę ciasnym terenie. Gothic 3 ma naprawdę duży świat, jeśli już walczysz np. w jakiejś ciasnej jaskinie i sobie nie radzisz, to zmuś przeciwnika żeby z niej wyszedł a potem go wystrzelaj czy co tam chcesz

4. Hmm... no ja po prostu zbierałem wszystko co popadnie i zazwyczaj starczało na EQ. Gothic jest właśnie taką grą, gdzie masz nieograniczony ekwipunek i trzeba to wykorzystać. Możesz najwięcej zarobić na broniach z tego co widzę. Zabijaj wrogich sobie orków, bandytów, rób misje a na pewno nie będziesz narzekał na brak hajsu.

Jakbyś coś jeszcze chciał wiedzieć to pisz śmiało.
RPG
Scholar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-14, 19:07   #3
TOmeQ
Chrząszcz

Domyślnie

Co do pieniędzy, to już problem poniekąd rozwiązany - poszedłem na chwilę do Montery, zrobiłem parę questów typu pogadaj z tym i tamtym i od razu wskoczyło 5k zł. Bliziutko mam do Gothy to może skopię dupę Gornowi za to że na statku zjadł mój żurek i wezmę topór na sprzedaż.

Po prostu te parę razy jak zaczynałem Gothica, to nie było żadnych SI, balansów i patchów i za każdym razem jak już wchodziłem do Cape Dun, to od razu po wszystkich questach je wyzwalałem, a teraz muszę jednak pozahaczać o inne miasta żeby się zrobić mocniejszym choćby na samą tamtejszą arenę
Zaopatrzyłem się w pareset strzał i już mnie to mniej przeraża, bo wcześniej się musiałem z tym strasznie szczypać i naprawdę tego nie widziałem.

A Arena dalej stanowi problem, gdyż nie mam żadnej tarczy, a jak kogoś się powali, to zazwyczaj wstając od razu mnie siecze kontrą. Możliwe, że się jeszcze wprawię, ale prawdopodobnie to będzie dla mnie najcięższe w całej grze... a kiedyś było najłatwiejsze i najprzyjemniejsze :P
RPG
TOmeQ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-14, 19:59   #4
Scholar
Krwiopijca

Scholar awatar

Domyślnie

@TOmeQ

Z biegiem czasu obczaisz wszystko, spokojnie. Z każdą grą tak jest.

Jeśli chodzi o tarczę, to tam gdzie był Lester na początku gry jest też Lardo.
Prawidłowo poprowadzony dialog sprawi, że da Ci tarczę, którą możesz od razu nosić(tj. nie musisz się uczyć umiejętności parowania tarczą).
Słaba jest, jednakże możesz się nią bronić i na samym początku naprawdę pomaga
Brat właśnie ma miecz + tarczę, gra na S.I + średni poziom i po prostu jak kogoś powali, to ten nie kontruje od razu tylko spokojnie sobie wstaje i w ten sposób cały czas go wciska i nie może go nawet zaatakować ;x

Pozdrawiam
RPG
Scholar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-14, 21:21   #5
TOmeQ
Chrząszcz

Domyślnie

A, właśnie...
Ja po wykonaniu mocnego ciosu (długie trzymanie LPM) nie powalam przeciwnika, bo ten od razu po takim ciosie wyprowadza swoje kombo, na stojąco.
Coppera i Joeya już pokonałem, ale w Cape Dun nie daję już rady
RPG
TOmeQ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-14, 13:10   #6
Scholar
Krwiopijca

Scholar awatar

Domyślnie

@TOmeQ

W sumie pamiętam, że na początku też miałem problemy na arenie w Cape Dun chyba ze względu na swoją wielkość.
Jeśli sprawiają Ci trudność, omiń je. Możesz przecież wrócić do nich później, na innych misjach też można się wzbogacić.
Wiesz co bym Ci jeszcze radził.
Daj sobie na 1(w tym menu na dole)obojętnie jaki miecz zatruty. Może być nawet zużyty nóż asasyna. Na 2 daj swój najmocniejszy miecz jaki możesz nosić.
Wyciągasz nóż, wciskasz w niego, w tym czasie zmieniasz na drugi i jedziesz z nim dalej Zatrucie na tym poziomie na arenie naprawdę dużo daje.
Jak już się boisz o życie, to dobij go zatrutym i uciekaj w kółko :-)

Pozdrawiam
RPG
Scholar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-14, 16:42   #7
TOmeQ
Chrząszcz

Domyślnie

W Monterze poradziłem sobie na arenie po prostu biegając w kółko.

Przeciwnik zawsze przystaje żeby sobie "pomyśleć" przez 3-4 sekundy.
W tym czasie można go namierzyć z łuku i oddać 1-2 strzały.
Kiedy zostają mu ostatnie punkty życia, wyciągamy miecz i dokańczamy

Głupi zapomniałem że zatruwać można tylko poprzez pchnięcie ostrza wprzód, tak cały czas noszę w ekwipunku Nóż Asasyna, bo miałem go za bezużyteczny

Pytanie: czy strzały u kupców odnawiają się? Grając na tym poziomie i walcząc właściwie w 95% łukiem, amunicja schodzi dosyć szybko...
RPG
TOmeQ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-14, 16:55   #8
Scholar
Krwiopijca

Scholar awatar

Domyślnie

@TOmeQ

Tak, strzały jak i bełty odnawiają się u kupców po pewnym czasie.
Tak samo jest z roślinami czy miksturami u alchemików(np. u Esiela).
RPG
Scholar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-14, 22:36   #9
Lodowy wilk
Krwiopijca

Domyślnie

Na arenie za każdym razem gdy przeciwnik wykonuje pchnięcie mieczem, od razu po nim wykonaj 2 machnięcia LPM po czym szybko się oddal. W przypadku gdy walczysz z przeciwnikiem posługującym się bronią dwuręczną rób to samo lecz zaraz po tym jak wróg będzie robił zamach toporem od góry. W ten sposób możesz wygrać walki na wszystkich arenach Myrtany (z asasynami jest dużo gorzej). Grasz na alternatywnym SI więc nie zapominaj, że możesz korzystać z blokowania PPM, które pozwala na pokonanie każdego człowieka lub orka gdyż po zablokowaniu każdego ciosu wróg ma chwilę przerwy. Wtedy po prostu blok i atak.
RPG
Lodowy wilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-17, 19:07   #10
MARY$
Chrząszcz

MARY$ awatar

Exclamation

Sam gram głównie łucznikiem.
Na arenach nie używam miecza, lecz problem jest ze strzałami a dokładnie "ogłuszająymi".Zwój wyrobienia jest tylko Nordmarze (Klan Wilka) u Hasana (ten od wilka który prowadzi do Xardasa lub zadania z 11 jeleniami).
Do tego czasu możesz polegać tylko na losowej zawartości normalnych skrzyń(zawsze można robić save load przed otwarciem i próbować aż będą w środku)
Lecz tak czy inaczej zawsze lepiej zaczynać walkę nawet z 4 takimi strzałami niż od początku walić mieczem.

Gdy mamy zwój wszystko staje się tak proste że hej, ludzie cały czas padają i nawet nie podchodzą.

Przypominam że ostatni strzał z ogłuszającej nie zabija więc idealnie sprawdza się na arenach.
RPG
MARY$ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania