Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Łowca Smoków

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-11-15, 22:42   #1
Akuzativ
Chrząszcz

Domyślnie Łowca Smoków

Witam, właśnie zacząłem 4 rozdział w pierwszy Gothicu, a zaraz po nim mam zamiar zacząć 2 NK. Mam w związku z tym parę pytań, ponieważ pamiętam, ze to dość trudna gra, a nieumiejętne rozdawanie punktów kosztuje potem sporo nerwów przez padanie co chwilę. Mam zamiar grać Łowcą Smoków walczącym jedynie bronią dwuręczną, A więc:

1. Do którego procenta i punktu pakować w 2H i siłę? Bo nie wiem od którego momentu używać eliksirów i tablic. Grałem w tą grę naprawdę dawno i nie pamiętam położenia tych wszystkich szczawi królewskich i tabliczek. Dużo eksploruję w grach, więc zakładam, że sporo znajdę ale na pewno nie wszystko, ale nie mam zamiaru używać do tego jakichś mapek.
2. Do kogo warto pójść na czeladnika? Bo z tego co pamiętam o pieniądze trudniej w dwójce niż w jedynce.
3. Jakiej umiejętności pobocznej warto się nauczyć i kiedy? Chodzi mi o to warzenie mikstur i tak dalej.
4. Pamiętam, że kiedyś używałem Szponu Beliara. Czy naprawdę warto go używać do końca gry? (wiadomo, nie licząc samej końcówki)
5. Czy warto rozwijać ognika od Vatrasa?
6. No prosiłbym o jakieś ogólne porady dotyczących co warto się wyuczyć tą postacią, kupić/sprzedać, cokolwiek

Ostatnio edytowane przez Akuzativ : 19-11-15 o 22:48.
RPG
Akuzativ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-03-16, 10:25   #2
Galinn
Krwiopijca

Domyślnie

1. Broń dwuręczną wbij do 64%, tabliczkami i księgą od Lutero powinieneś wbić 100% władania bronią 2h. Siłę pakuj co najmniej do 89/94, chociaż ja polecam do 104/109 (ale jest to "opcja" dla cierpliwych). Tabliczkami, gulaszami Thekli, gulaszami z Jarkendaru, miksturami, modlitwami itd. powinieneś wbić coś koło 190/200 pkt. siły jeszcze przed wypłynięciem na Dwór Irdorath.
2. Do Bospera, oczywiscie! Chyba, że lubisz bugować grę i masz trochę czasu to możesz zacząć farmić/bugować miecze u Harada, nabijając nawet 50k golda w 1. rozdziale.
3. Umiejętności "poboczne", które Ci się przydadzą to: języki budowniczych (30 pn), otwieranie zamków (10 pn), pancerze pelzaczy (3 pn), skorowanie (5 pn), rogi cieniostwora (5 pn(?), smocze łuski i krew (bodajże 10 pn) oraz mikstury: najsłabsza życia (1 pn) i siły (20 pn). Ja moimi wszystkimi wojownikami i magami dodatkowo rozwijam zręczność do 34 pkt. (i analogicznie - lucznikiem daje w siłę do wspomnianych 34 pkt.)
4. Do końca gry - nie. Myślę, że do końca trzeciego lub połowy czwartego rozdziału. Do czasu kiedy twoja siła pozwoli Ci nosić smocza zgubę (160 siły). Szpon możesz ulepszać, ale nie na "maxa". +/- 30 szansy na blyskawice wystarczy.
5. Na to pytanie, aż głupio mi odpowiadać Zadaj sobie pytanie: " Po co?". Ja wymienię Ci kilka wad amuletu ognika:
- założenie amuletu ognika nie pozwala na noszenie innego,
- rozwijanie ognika = strata pn,
- i najważniejsze: jest to w ogole nieprzydatne.
6. Na to pytanie masz glownie odpowiedz w punkcie 3. Poza tym - co kupić? Broń jakąś tam znajdziesz, wbrew pozorom użytecznych broni jest nie wiele. Zbroja - skórzana jest za darmo (magazynek Mattea), zbroja najemnika - pierwsza za darmo, kolejnych nie opłaca sie kupować (masz pancerz z plytek pelzaczy/zbroje wodnego kregu/pancerz pirata/bandyty), łowcy smoków - pierwsza za darmo, a na kolejne hajsu Ci spokojnie starczy. Mozesz wydawac pieniadze na: pasy (sila/pas najemnika/pas ochrony), mukstury życia (ja grajac wojownikiem/lucznikiem skupuje wszystkie mozliwe), zwoje - kule ognia, zniszczenie ozywienca, grom, deszcz ognia, bryla lodu, leczenie czy zmniejszenie potwora (glownie by czyscic khorinis w 1. rozdziale). Głównie pieniądze wydawać będziesz na: mikstury i wytrychy, a zarabiac bedziesz gdzies 20x wiecej niz wydasz (bez przesady, mówię serio): skóry dla Bospera, srebro dla Halvora, rogi dla Bustera.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-03-16, 11:35   #3
minDxKuriare
Polna Bestia

Domyślnie

W NK bug z kuciem mieczy nie występuje(niekończąca się stal).
RPG
minDxKuriare jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-03-16, 12:39   #4
Galinn
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał minDxKuriare Zobacz post
W NK bug z kuciem mieczy nie występuje(niekończąca się stal).
Skąd masz taką informację? Nawet w Returningu jest to możliwe. Chodzi mi o metodę wyciągania broni w czasie wykuwania broni. Wtedy otrzymujemy i wykuta przez nas broń, i dodatkowy pręt, tj. 1 pręt = broń + 2 pręty
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania