Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Mój Mag - Save + Solidny opis

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-05-11, 00:03   #1
dioxyde0
Chrząszcz

dioxyde0 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do dioxyde0
Exclamation Mój Mag - Save + Solidny opis

Filmik (Co prawda słaba jakość i kilka sekund ale no cóż):
http://www.youtube.com/watch?v=BELbKB8bmWg

Download:
http://www.speedyshare.com/files/28501911/G2NK_SAVEGAME.rar

(Możesz sobie skanować plik do woli - tam nie ma wirusa, nie jestem trollem >.> Jak link wygaśnie lub ogółem jeżeli masz jakieś pytanie to pisz na gadu-gadu: 639537)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Rozdział 2 (Przed wejściem do górniczej doliny)
Poziom 27
Mag Ognia
Czeladnik Bospera
@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Umiejętności:

Kręgi magii:
Krąg 1
Krąg 2
----------------------------
Skórowanie zwierząt (Podstawa)
Skradanie się
Otwieranie zamków
Kradzież kieszonkowa
Tworzenie run:
Ognista strzała
Tworzenie Szkieletu-Goblina
Lodowa Lanca
Języki:
Język farmerów
Język budowniczych
Język wojowników
Język kapłanów

Save jest na 19 slocie
@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Potrzebujesz programu Winrar żeby go wypakować:
http://www.winrar.pl/winrar/pobierz
@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Wrzucasz save do folderu Saves w twoim folderze Gothic II Noc Kruka

NIGDY nic nie sprzedawałem (Prócz skór dla Bospera, bagiennego ziela dla Fortuno, bryłek złota na przetop (ok. 360), starych monet dla Wasiliego (ok. 80) i naczyń dla Halvora). Wszystko znajduje się w prywatnym kufrze w klasztorze. Rzeczy polecam sprzedawać u Goraxa, bo jest najbliżej. I jest jeden mały problem - moja myszka komputerowa jest nieco zepsuta i czasem klika dwa razy. nie save'uje gry co trzydzieści sekund no i dlatego czasem mogłem kupić dwie rzeczy przypadkiem, zamiast jednej, a poźniej ją sprzedać - lub nie. to jest minus do złota (około 2000, ale zapewniam to sie da zdobyć w kilka minut, lub sekund zważając na to, że nic jeszcze nie sprzedałem ). Czasem biłem obywateli, piratów, bandytów (ale naprawdę kilku) tylko po to, żeby zdobyć ich broń oraz cenne doświadczenie. nie biłem kupców i kilku osób.
Jeżeli coś kupowałem, to były to tylko jakieś wytrychy (połamałem ich sporo), mikstury (SPORO, w tym jedna za 1500 sztuk złota - eliksir życia), strzały lub zwoje.
Parę razy też płaciłem karę do Lorda Andre. Kupiłem też magiczną różdżkę od Goraxa (850 sztuk złota) amulet oświecenia od Zurisa (1300 sztuk złota), łuk kompozytowy (700 sztuk złota) oraz pierścien oświecenia (1300 sztuk złota) od Isgarotha. Wiem też, że jedne ze skrzyń których nie otworzyłem to skrzynie w pokoju gdzie znajduje sie Lee na farmie Onara.
NIGDY nie zdobywałem poziomów pod postacią potwora - wtedy stracił bym cenne punkty życia. Poprosiłem Neorasa o uwarzenie mi mikstur szybkości - 31 sztuk :]. Czytam wszystkie tabliczki na jakie mi pozwala znajomość języka, bo i tak są mało warte a fajnie mieć przeciez dodatkowa siłe i ogólnie rozwiniętą postać, te sprawy (ogólnie mało zebrałem tych tabliczek) , a z rzeczy zwiększających umiejętności (Mikstury itp.)
to wypiłem/zjadłem: gulasz Tekli x3 ognisty gulasz x1 mikstura zręczności x2 mikstura siły x2 eliksir życia x3 3x smoczy korzeń 1x eliksir ducha 40-50 ciemnych grzybów.
Jakieś dodatkowe punkty many + umiejętności zostały zwiększone darmowymi bonusami od niektórych NPC
(Np. Przyjście o wczesnej godzinie do Wulfgara zwiększyło posługiwanie się bronią jednoręczną o 2%). Wydałem Rengaru strażom więc nie ma jak mu pokazać złodziejskiego gestu dającego fajny bonus +2 do zręczności. Pomodliłem się parę razy do Innosa co też dało
parę punktów many itp. NIGDY nie modliłem się do Beliara. Poza wymianą szponu beliara na zaklęcie korzeń (zabrało mi to 10 hp) ale zawsze rune można wymienić na inną, po nauczeniu sie lepszych kręgów . Misja Najazdy bandytów wciąż widnieje na liście zaczętych zadań, bo nie wydałem Halvora Lordowi Andre, żeby wciąż mieć możliwość sprzedawania u niego skarbów. Inne zaczęte zadania oczywiście są do wykonania dopiero po wejściu do Górniczej doliny. Dodałem na początku punkty nauki w zręczność (niedużo - 34? - później tabliczki i mikstury żeby nosić miecz mistrzowski/betty) a później dodawałem tylko w manę, walke bronią jednoręczną (10%) i umiejętności, które są wymienione na samej górze mojego opisu save'a. Jest pare minusów postaci, a mianowicie zostałem
magiem ognia zanim dawałem datki Daronowi(Mag ognia, na targowisku Khorinis, mieszka u Zurisa w domu)
a teraz jest to już nie możliwe więc pare ciekawych bonusów przepadło. Podobnie z Vatrasem - oddałem mu 7 starych kamiennych tablic, zamiast czekać aż będe miał ich ponad 10, co dałoby mi bonus do many - mały, ale wciąż bonus. Zaatakowałem też kiedyś Martina, żeby wziąć sobie jego miecz, a teraz on nie posiada nic na sprzedaż
w swoim sklepie. To samo z Halvorem (no ale on sprzedawał tylko ryby). Pobiłem też kiedyś Rugę, a potem zniknął, poprostu go nie ma. Jest też Garett - sprzedawca w obozie piratów w Jarkendarze - nie ma u niego opcji dialogowej handlowania. Zrobiłem zadania dla gildii złodziei,
po czym wymordowałem wszystkich członków którzy znajdowali się pod gospodą (Cassia, Ramirez i Jesper). To niekoniecznie
jest minus, dlatego że za zabicie ich jest ponad 1000 punktów doświadczenia + miecze mistrzowskie i inne rzeczy (np. krwawe puchary, które oddałem wcześniej jednocześnie wykonując
zadanie dla Cassii). Bywały też sytuacje, że jakiś NPC zabił stworka za mnie, lub stwór spadł w przepaść (brak doświadczenia w obu przypadkach, a w drugim nawet nie ma jak sprawdzić ciała), ale to się zdarza każdemu Mogą być też niektóre zadania takie jak Miecz Roda lub Szacunek które zostały wykonane lub nie mogą zostać wykonane (zadanie Szacunek?) a mimo to wciąż widnieją na liście aktualnych zadań. Prowadziłem postać starając sie otwierać wszystkie skrzynie, podnosić każdą rzecz, zbierać wszystkie zioła (ale to trudne, szczególnie na bagnach w Jarkendarze) plądrować wszystkie jaskinie, lecz mimo to możesz spotkać jeszcze jakiegoś nie ubitego stworka (to proste, bo większość się odnawia), lub jakiś przedmiot na ziemi (nawet starając sie zdobyć wszystkie amulety, pierścienie, wciąż moge ich nie mieć - zajrzyj do skrzyni w klasztorze i sprawdź czy jest to czego szukasz, co chcesz znaleźć), jaskinie pełną potworów.
Możesz jedynie znaleźć lagi, które przeoczyłem po przywołanych Szkieletach-Goblinach. Mam nadzieję, że spodoba ci się mój save i ukończysz z nim grę z uśmiechem na twarzy Pozdrawiam.
P.S: NIGDY NIE GRAŁEM NA KODACH.

Ostatnio edytowane przez dioxyde0 : 17-05-11 o 00:52.
RPG
dioxyde0 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-11, 17:42   #2
REXXAR

REXXAR awatar

Domyślnie

Cytat:
Mam nadzieję, że spodoba ci się mój save i ukończysz z nim grę z uśmiechem na twarzy
Prawdziwy uśmiech na twarzy wywołało mi by przejście gry własnoręcznie, bez posiłkowania się czyimiś save'ami.

Opis naprawdę jest solidny i widzę że trochę się nad nim napracowałeś, ale wbijanie leveli na sile poprzez tłuczenie NPC tylko dla exp'a jest według mnie nie logiczne (mag tłucze niewinnych obywateli lecz to nie istotne). 27 poziom to całkiem ładnie na ten etap gry, chociaż kilka punktów nauki wyrzuciłeś w błoto tzn. niezbyt przydatne magowi umiejętności to skradanie się i kradzież kieszonkowa lepszą inwestycją byłoby władowanie ich wszystkich w manę. Chociaż należałeś do gildii złodziei więc to też inna sprawa. Trzeba było też zostawić ciemnie grzybki, kamienne tablice, eliksiry zwiększające manę,
na 5 rozdział kiedy to 1PU=5PN.
REXXAR jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-11, 18:45   #3
4ka888
Polna Bestia

4ka888 awatar

Domyślnie

Dzięki za sejva (właśnie mi się zepsuł a nie chcę grać od nowa)
RPG
4ka888 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-11, 19:36   #4
dioxyde0
Chrząszcz

dioxyde0 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał REXXAR Zobacz post
Prawdziwy uśmiech na twarzy wywołało mi by przejście gry własnoręcznie, bez posiłkowania się czyimiś save'ami.

Opis naprawdę jest solidny i widzę że trochę się nad nim napracowałeś, ale wbijanie leveli na sile poprzez tłuczenie NPC tylko dla exp'a jest według mnie nie logiczne (mag tłucze niewinnych obywateli lecz to nie istotne). 27 poziom to całkiem ładnie na ten etap gry, chociaż kilka punktów nauki wyrzuciłeś w błoto tzn. niezbyt przydatne magowi umiejętności to skradanie się i kradzież kieszonkowa lepszą inwestycją byłoby władowanie ich wszystkich w manę. Chociaż należałeś do gildii złodziei więc to też inna sprawa. Trzeba było też zostawić ciemnie grzybki, kamienne tablice, eliksiry zwiększające manę,
na 5 rozdział kiedy to 1PU=5PN.
co do przechodzenia gry na wlasnym savie sie zgodze... sciagnalem kilka razy save, lub wzialem od kolegi - mialem problemy z npc, nie wiedzialem gdzie co jest sprzedane, duzo rzeczy nie znalezionych, zaprzepaszczone decyzje itp. dlatego zrobilem swojego save i robie wszystko po swojemu. nie musisz go sciagac, wystarczy, ze sciagna go ci ludzie ktorzy wstawiaja 1000 prosb o savegame to g2nk na internet co do reszty komentarza... nie przypominam sobie, wlasciwie zebym zatlukl kogos procz tych piratow i kilku ludzi ktorzy sobie na to zasluzyli :3 (jak valentino, ale to juz zadanie). piraci maja calkiem niezle bronie, i robilem save przed pobiciem kazdego jednego - zeby nie bylo zadnych 'crash'ow' a'la 'zostaw mnie w spokoju nie lubie cie' - bo czasem w takich przypadkach nawet zwoj od ignaza nie zadziala. grzybkow na savie jest jeszcze 285, spokojnie... - a tablice? nie przeczytalem nawet jednej na magie :3 sa wszystkie. do tego jest 10 szczawiow krolewskich a i tak jeszcze jest w grze sporo do zebrania. daje to 10 eliksirow ducha. i jeszcze mlot lou. i piwo coragona. i tabliczki dla vatrasa to tez mana. wiem, ze ze skradaniem sie to jest lipa, ale kradziez kieszonkowa to zawsze exp/zarobek/klucz/mapa/ksiazka. teraz juz nie trzeba pakowac punktow nauki w nic procz runy i mane, wiec jest wlasciwie ok, spokojnie nazbierasz ponad 300 many, jak bedziesz rozdzke nosil jeszcze do tego

Ostatnio edytowane przez dioxyde0 : 16-05-11 o 19:49.
RPG
dioxyde0 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-06-11, 09:17   #5
Vexis
Polna Bestia

Vexis awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Vexis
Domyślnie

Dziękować za Sav'a, sam poszukiwałem sav'a ale dziwi mnie to że masz taki duży poziom, ale zabijałeś obywateli, więc nie dlaczego? Trochę się wypisałeś i zostań tutaj na forum jeszcze troszeczkę a dostąpisz może do jakiegoś zakonu, za miesiąc Piękny sav'ek, dużo opisałeś i nie czytałem ale może być

Pozdro

@TOP

Przyczytałem.

Ostatnio edytowane przez Vexis : 11-06-11 o 10:24. Powód: Opis przyczytany!
RPG
Vexis jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-06-11, 11:22   #6
Tonique
Czarny Goblin

Tonique awatar

Domyślnie

Cytat:
Języki:
Język farmerów
Język budowniczych
Język wojowników
Język kapłanów
Jeśli się nie mylę, to są trzy jezyki: farmerów (albo wieśniaków), budowniczych i kapłanów. o_O

Opisu nie czytałem, zobaczę w praktyce i ewentualnie ukończę grę, bo jakoś nigdy nie mam ochoty grać od początku.
RPG
Tonique jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-11, 19:35   #7
dioxyde0
Chrząszcz

dioxyde0 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vexis Zobacz post
Dziękować za Sav'a, sam poszukiwałem sav'a ale dziwi mnie to że masz taki duży poziom, ale zabijałeś obywateli, więc nie dlaczego? Trochę się wypisałeś i zostań tutaj na forum jeszcze troszeczkę a dostąpisz może do jakiegoś zakonu, za miesiąc Piękny sav'ek, dużo opisałeś i nie czytałem ale może być

Pozdro

@TOP

Przyczytałem.
NIE ZABIJALEM OBYWATELI! xd pobilem valentina czy kogos tam, napisalem poprostu na wszelki wypadek jakbym pobil kogos i nie pamietal, albo opisane pozniej w savie kogo :3 no bo przeciez nie da sie zrobic idealnego save'a, prawda? moglem zrobic duzo lepszego maga, teraz znam sie duzo lepiej na gothicu, wiem gdzie czego szukac, jak rozdawac staty u roznych buildow i oczywiscie, ze mam zamiar pozostac na tym forum gothic <3
RPG
dioxyde0 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-11, 19:41   #8
dioxyde0
Chrząszcz

dioxyde0 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Calatin Zobacz post
Jeśli się nie mylę, to są trzy jezyki: farmerów (albo wieśniaków), budowniczych i kapłanów. o_O

Opisu nie czytałem, zobaczę w praktyce i ewentualnie ukończę grę, bo jakoś nigdy nie mam ochoty grać od początku.
granie od poczatku jest naprawde meczace, jak sobie wyobraze ze te 800 kwiatkow (cos kolo tego? xd) musialbym lazic i zbierac od nowa to mnie krew zalewa o.o ale i tak zrobie nowego lepszego, bo w tym sejwie dostrzegam coraz wiecej niedociagniec i sobie w notatniku na komputerze aktualizuje :3
denerwuje mnie to, ze przeczytalem wszystkie te kamienne tablice (procz tych na mane) bo teraz niewiem czy zebralem wszystkie w khorinis :d mag to najciekawsza postac do grania w gothic 2/nk, czary przede wszystkim, misje, ludzie zwracajacy sie do ciebie po tytule no i kiedy umiesz grac to mozesz miec ponad 400 many, moze wiecej? ;d co do tego jezyka... dostrzegles, ze opis nie jest az tak solidny. wymyslilem nowy jezyk w gothic 2 <duma>
RPG
dioxyde0 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-08-11, 18:46   #9
Ralf1113
Krwiopijca

Domyślnie

To jest NIEMOŻLIWE by przed przejściem na przełęcz mieć taki LV!!!! JUŻ JA z trudem dobijam 10 a kończe na 29-31 !!! No ale jeżeli atakujesz NPC'ów to sie nie dziwie bo niektóży dają 400XP, a po za tym aż tak dużo ich nie ma.
RPG
Ralf1113 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-08-11, 19:25   #10
xXNekromantaXx
Jaszczur

xXNekromantaXx awatar

Domyślnie

31 to ja mam w połowie 3 rozdziału....

RPG
xXNekromantaXx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-07-12, 10:37   #11
Prey
Chrząszcz

Domyślnie

Wszystko ok tylko "plik do ściągnięcia tylko przez konto Premium". Możesz coś z tym zrobić? Z góry dzięki
RPG
Prey jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-07-12, 13:49   #12
Paladyn Łowca

Paladyn Łowca awatar

Domyślnie

On napisał ostatniego posta 13-06-11 o godzinie 19:41, więc na nic nie licz. Chyba że ma inne konto, bo tak to go od tamtego czasu pewnie na forum nie było.

"Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras
RPG
Paladyn Łowca jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania