Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Rozwój postaci. Pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-11-09, 10:30   #121
zapm
Krwiopijca

Domyślnie

200 obrony zdobyłem dokładnie tak jak to wyjaśnił juserek.
Też chyba zacznę grać w Gothica 2 od nowa, tym razem paladynem, bo jeszcze nigdy nim nie grałem.
RPG
zapm jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-09, 12:45   #122
Arrim
Chrząszcz

Domyślnie

Cóż, zapm, nie rozumiem za bardzo co na początku jest trudne. Gothic 2 NK, to po prostu gra w której broń to nie wszystko. Na początku gry po wyjściu z wieży Xardasa jest strasznie łatwo, w dolinie zwierzęta nie stanowią żadnego problemu. Bandytów natomiast można z łatwością zabić zwojami. Po wejściu do Khorinis masz mnóstwo prostych zadań, dzięki którym można zdobyć trochę poziomów. Potem wystarczy wykonać te nieco trudniejsze zadania. A dalej jest już z górki. Gra wojownikiem moim zdaniem jest za prosta.

Muszę przyznać, że po przejściu drugiej części Gothic'a, również naszła mnie głęboka chęć zagrania w trzecią część. Niestety, rozczarowałem się tą częścią, tak samo jak dodatkiem Zmierzch Bogów. Mimo to nadal, gdy przechodzę Gothic'a 2, nachodzi mnie chęć zagrania w trzecią część.
RPG
Arrim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-09, 16:32   #123
Atylla50
Polna Bestia

Atylla50 awatar

Domyślnie Broń jednoręczna i zmiana na dwuręczną na ile %?

Moje pytanie brzmi : do ilu % dawać broń 1h jeśli będę zmieniał na 2h , bo nie wiem czy nawet z magicznym ostrzem na smoki dobrze mi pójdzie z ożywieńcem ^^ a wogule siła bo sądze że przy 110-130 pkt siły zmienie na 2h więc żeby nie marnowac to zanim osiagne te 11-13x siły wystarczy Wojownik w 1h ??? Czy dobić do 60-tki???
I jeszcze 1 czy zabije smoka ozywienca 1h najlepsza (Magiczne ostrze na smoki) a jak tak to ile siły powienienem mieć żeby dobrze mi z nim szło ???
RPG
Atylla50 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-09, 18:37   #124
Młody Bromor
Kąsacz

Młody Bromor awatar

Domyślnie

Jeśli zamierzasz walczyć orężem 2h, to nie inwestuj NIC w 1h bronie i nie zadawaj głupich pytań w stylu: czy pokonam smoka ożywieńca Po prostu graj i baw się dobrze, żadna radocha jak o każdą pierdołę pytasz się na forum, NK to nie jest tak trudna gra jak niektórzy mówią... spokojnie, będzie dobrze
RPG
Młody Bromor jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-09, 19:18   #125
Atylla50
Polna Bestia

Atylla50 awatar

Domyślnie

No to fajnie ;p niech pomysle czyli muszę wbić ok. 4lvle na zielonym a potem 2h?
A ps. Mi chodzi czy łatwo sie zabija ozywieńca 1h ... a nie czy DA się zabić...
RPG
Atylla50 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-09, 20:32   #126
zapm
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał Arrim Zobacz post
Cóż, zapm, nie rozumiem za bardzo co na początku jest trudne. Gothic 2 NK, to po prostu gra w której broń to nie wszystko. Na początku gry po wyjściu z wieży Xardasa jest strasznie łatwo, w dolinie zwierzęta nie stanowią żadnego problemu. Bandytów natomiast można z łatwością zabić zwojami. Po wejściu do Khorinis masz mnóstwo prostych zadań, dzięki którym można zdobyć trochę poziomów. Potem wystarczy wykonać te nieco trudniejsze zadania. A dalej jest już z górki. Gra wojownikiem moim zdaniem jest za prosta.

Muszę przyznać, że po przejściu drugiej części Gothic'a, również naszła mnie głęboka chęć zagrania w trzecią część. Niestety, rozczarowałem się tą częścią, tak samo jak dodatkiem Zmierzch Bogów. Mimo to nadal, gdy przechodzę Gothic'a 2, nachodzi mnie chęć zagrania w trzecią część.
Takie jest twoje zdanie, zapewne jesteś bardziej doświadczonym graczem ode mnie. Mi początek sprawił trudności nie miałem wiele złota a co za tym idzie wielu zwojów. Gra nie była prosta, wiele razy musiałem długo kombinować i obmyślać a coś takiego ani trochę mi się nie podoba.

Ale dość, bo to chyba nie jest temat do takich dyskusji .
RPG
zapm jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-09, 14:01   #127
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Jak zrobić dobrego Paladyna bo ja myśle żę broń dwuręczna bez czarów i bez broni dynstasowej albo inaczej Paladyn mój używałby tylko kuszy lub łuku co o tym myślicie?Oczywiście broń na trole.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-09, 14:27   #128
majkel880505
Zębacz

majkel880505 awatar

Domyślnie

Żeby zrobić dobrego paladyna to trzeba ładować PN do oporu w siłę i broń jedno lub dwuręczną oprócz tego koniecznie kamienne tablice i nauka mikstur siły można też życia. Nic w zręczność ani tym bardziej w manę ( od tego są tablice, grzyby i mikstury) do tego kusza łowcy smoków, zestaw wojownika, dobry pas i nic nie podskoczy

Ostatnio edytowane przez majkel880505 : 17-11-09 o 15:14.
RPG
majkel880505 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-09, 19:33   #129
puge
Krwiopijca

Domyślnie

I polecam też zdobycia miecza "Smocza zguba" Który jest w jaskini w drodze do słonecznego kręgu(w jaskini są 2 szkielety i 2 wojowników cienia[wojowników da rade lurować pojedynczo]).Obrażenia broni to chyba 190 siła wymagana 160.Lepiej go zdobyć niż wydać 2 tys (palladynem) na broń u Harada+konsekracja która kosztuje 5 tys .Po konsekracji 'miecz zakonu' ma 140 ataku a więc..Stałem dziś przed tym dylematem.Polecam mieczyk
RPG
puge jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-11-09, 18:53   #130
byczynho
Krwiopijca

Domyślnie

Witam ;p Panowie, czy możecie mi napisać jakie wymagania ma spełniać moje postać żebym to smoki ogarnął bez problemu? Aktualnie mój Rycerz wygląda tak:

To chyba jednak trochę za mało :/ W jaki sposób podnieść moje morale? Ile jeszcze jakiego atrybutu mi potrzeba? może jakieś itemki lepsze? bo te które mam wydaję się być trochę słabe.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-11-09, 19:04   #131
Bluster
Chrząszcz

Bluster awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał byczynho Zobacz post
Witam ;p Panowie, czy możecie mi napisać jakie wymagania ma spełniać moje postać żebym to smoki ogarnął bez problemu? Aktualnie mój Rycerz wygląda tak:

To chyba jednak trochę za mało :/ W jaki sposób podnieść moje morale? Ile jeszcze jakiego atrybutu mi potrzeba? może jakieś itemki lepsze? bo te które mam wydaję się być trochę słabe.
Z tego co piszesz domyślam się, że jesteś gdzieś w 3 rozdziale?
Może byś zaczął pisać dokładniej...
Po pierwsze czemu to taki mały lvl? Fabuła wymaga, żebyś zakończył Jarkendar.
Więc przed Jarkendarem możesz nabić gdzieś 20 lvl i już będzie dobrze.
Po powrocie z Jarkendaru będziesz miał jakiś 27 lvl znając życie.
Przed 3 rozdziałem jakiś ok. 34 lvl
i teraz 37 lvl
Będzie dobrze.
Musisz zacząć pakować w broń jednoręczną patrząc na to co walisz. Przed tem zapisz gre i zobacz jak ci się będzie grało. Jeżeli dalej nie będziesz dawał sobie rady spróbuj pakować w kuszę. Wtedy będziesz musiał pakować w zręczność, siłę i kuszę co będzie wymagać sporo PN.
Jeżeli chcesz przetrwać paladynem to nie przejedziesz samym mieczem jeżeli nie dajesz sobie rady ze smokami to co będzia na DI.
Pakuj w manę i runki paladyna. Koniecznie miej świętą strzałe. Nie marnuj PN na czary leczące, ani takie które znajdziesz jak np. światło (i tak jest mało użyteczne)

Patrząc na twoje statsy szybciej będzie jak zaczniesz grać od początku. Więcej nie mam ochoty pisać (jestem leniuszkiem
RPG
Bluster jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-11-09, 20:25   #132
skotar
Czarny Goblin

Domyślnie

Bede gral najemnikiem/lowca smokow.

Lepiej ladowac w bron jedno czy dwu reczna ?

Lepiej zostac czeladnikiem u Bospera czy Harada ?

Uczyc sie alchemii ?

Warto zainwestowac w kusze ?

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.
RPG
skotar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania