Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Pierścień herszta do zmniejszania PN za naukę siły

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-06-15, 08:10   #1
arjen
Chrząszcz

Domyślnie Pierścień herszta do zmniejszania PN za naukę siły

Witam,

Mam pytanie, nakładam ten pierścień zmniejszający siłę o 20 i mam wtedy 73 siły. Problem polega na tym, że nauka 1 siły kosztuje wciąż 4 PN'y a nie 3. Sprawdzałem u wielu nauczycieli. Może jest tak, że gra pamięta, że miałem powyżej 90 siły i już mi się nie zmniejszy koszt jej nauki? Bardzo proszę starszych gothic'owców o radę .
RPG
arjen jest offline  
Nieprzeczytane 30-06-15, 08:44   #2
Gregorius™
   

Gregorius™ awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał arjen Zobacz post
Witam,

Mam pytanie, nakładam ten pierścień zmniejszający siłę o 20 i mam wtedy 73 siły. Problem polega na tym, że nauka 1 siły kosztuje wciąż 4 PN'y a nie 3. Sprawdzałem u wielu nauczycieli. Może jest tak, że gra pamięta, że miałem powyżej 90 siły i już mi się nie zmniejszy koszt jej nauki? Bardzo proszę starszych gothic'owców o radę .
mi sie zdaje żę te pierscienie nic nie dają ale moge się mylić , ale np idz do harada lub innego nauczyciela który uczy siły do 90 i spróbuj sie nauczyc tylko załóz pierśćien i zobacz czy bedzie chciał cie uczyć ( rozumiesz poza 90 nie uczy )
RPG
Gregorius™ jest offline  
Nieprzeczytane 30-06-15, 16:00   #3
 xilk
WT

Domyślnie

Trick z pierścieniem i zmniejszaniem kosztu rozwoju siły działa wyłącznie w zwykłym Gothic 2. W przypadku Nocy Kruka ten "błąd" został naprawiony i pierścienie są wyłącznie cenne dla zadania paladyna lub do przekazania Darowi.

RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 30-06-15, 17:13   #4
arjen
Chrząszcz

Domyślnie

Acha, dzięki za odpowiedź. W sumie nie lubię wykorzystywać bug'ów i nie wiem czy bym to nazwał bug'iem, taki w sumie triczek, który myślałem, że jest celowo umożliwiony przez twórców Gothic'a, bo po co robić taki pierścień?
RPG
arjen jest offline  
Nieprzeczytane 30-06-15, 21:18   #5
 xilk
WT

Domyślnie

Cóż, jest to pewnego rodzaju smaczek, niż coś użytecznego. Orkowi pułkownicy słyną z tego, że są silni, więc nosząc ten pierścień pokazują, że są jeszcze silniejsi w rzeczywistości, bo coś im tą siłę ogranicza.

Mi się ten pomysł PB spodobał. Nie wszystko co znajdujemy w świecie gry musi być od razu przydatne, a czasem znajdziemy jakiś przeklęty przedmiot, który nas osłabi, zamiast pomóc. Podobną rzecz PB zastosowała w Risenie, bo pierścienie przeklętych lordów też odejmują, ale mądrość.

RPG
xilk jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania