Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Upadek Setarrif
Przeładuj stronę Adanos kobietą ??

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 24-11-11, 13:26   #1
Grenth
Chrząszcz

Domyślnie Adanos kobietą ??

Otóż czytałem na gothicpedii oraz GothicSite (Sam w Arcanię FoS nie grałem) iż boginią tak naprawdę jest Adanos... Jakie są wasze odczucia co do tego, bo dla mnie jest to jak ,,Moda na Sukces`` wersja średniowieczna.
RPG
Grenth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-11-11, 14:48   #2
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Ja także o tym słyszałem. Cóż powiedzieć...? Jeśli aprobować te zmiany w ŚP, to przynajmniej Adanos istnieje, a że jako kobieta to jeszcze pół biedy (w Kapitule po prostu damy kobietę ), bo o ile się nie mylę, to pozostałej dwójce w ogóle odmówiono racji bytu

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

Ostatnio edytowane przez Dassanar : 24-11-11 o 15:18.
RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-11-11, 19:57   #3
Gorn221
Jaszczur

Gorn221 awatar

Domyślnie

Adanos aka Bogini jest kobietą a Innos I Beliar to jej dobry i zły humor. Czyli tak jak typowa kobieta od zachcianek której zależą(załeżały bo została wygnana przez Bezia) losy świata
Gorn221 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-11-11, 20:09   #4
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Jasne, Ty mi nie musisz tłumaczyć o co tutaj chodzi, bo to wcale takie trudne nie jest do wydedukowania. Pytanie tylko, komu się aż tak nudziło, żeby takie bzdury powymyślać...?

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-11-11, 21:01   #5
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dassanar Zobacz post
Pytanie tylko, komu się aż tak nudziło, żeby takie bzdury powymyślać...?
Jak to komu? Autorowi scenariusza do Arcanii. W trylogii Gothic było to chociaż sensownie przedstawione, czyli najpierw był jeden bóg, od którego oddzieli się dwaj pozostali i tak powstała trójka braci: Innos, Adanos i Beliar. A pomysł z połączeniem ponownym tego w jedną boginię, jest po prostu chory...
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-11-11, 21:40   #6
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał xilk Zobacz post
Jak to komu? Autorowi scenariusza do Arcanii.
Tak, tak, to wtrącenie miało dodać trochę efektowności ;p

Tak mi teraz do głowy przyszło: a może twórcy Arcanii naoglądali się Seksmisji i postanowili sparafrazować pewien cytat: "Nieprawda! Adanos była kobietą!" ?

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-11-11, 21:46   #7
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dassanar Zobacz post
a może twórcy Arcanii naoglądali się Seksmisji i postanowili sparafrazować pewien cytat:
Raczej wątpię. Już prędzej, że po prostu chcieli się odciąć od koncepcji prezentowanych przez PB w poprzednich częściach gry. Zamysł może był dobry, ale wykonanie w takim wypadku fatalne. Ja bym zrozumiał, że dodali nową boginię (może bogini ziemi?), którą czci jakaś grupa osób, ale nie, że z trzech bogów robi się jedną boginię i jej humory...
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-11, 23:27   #8
neronixon
Jaszczur

neronixon awatar

Domyślnie

Popieprzone to. Kiedy czytam te bzdury, jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu że historia Gothika skończyła się w Gothic 3. Może jeszcze wymyślą że Wrzód był mężem tej bogini? Arcania to zwykłe pedalstwo...

RPG
neronixon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-11, 11:09   #9
Młody Bromor
Kąsacz

Młody Bromor awatar

Domyślnie

Ja pie*dolę. Tak spie*dolili, że nic tylko pie*dolnąć Arcanią o ścianę. Byłem na tyle głupi, żeby kupić jeszcze Arcanię i jako gra akcji z elementami rpg jest niezła, ale to co odpie*dolili w fall of setarrif to przegięcie. Wynikałoby z tego, że droga Adanosa w gothic 3 jest drogą wymierzoną właśnie w Adanosową, bo jest jedyną boginią, a jej moc (dobrego i złego humoru) zostaje wygnana. Czyli oni wymyślili, że bogini to adanoska, o dwóch obliczach, tylko skoro adanosowa jest jedynym bóstwem, to skąd Xesha. Przecież w drodze Adanosa nasz bohater wypędza boską moc (oprócz śladowych ilości w starych artefaktach itp.), więc poteżny demon nie ma racji bytu, nie ma tyle mocy. Z kolei grając w gothicu 3 drogą Innosa albo Beliara, służymy tylko jej dobremu lub złemu nastrojowi. Jestem człowiekiem w miarę kulturalnym, ale doszedłem po prostu do wniosku, że różne odmiany słowa "pie*dolić" najlepiej oddadzą moje emocje.
RPG
Młody Bromor jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-11, 11:50   #10
neronixon
Jaszczur

neronixon awatar

Domyślnie

A pomyśleć że w Gothic1 fabuła prawie wcale nie opierała się na bogach... Stare dobre czasy... Powinni bardziej rozwinąć wątki związane z postaciami. Lepiej bym zniósł to że z Diega i Lestera zrobiliby homoseksualną parę, niż boginię Adanosową.

RPG
neronixon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-11, 11:57   #11
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Od siebie dodam, że teraz słowa Megalomaniaca mają sens. Otóż nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta, ale PRowiec Jowoodu zapytany o to, czy będzie nowy bóg, odpowiedział, że nie. Grając w Arcanie jednak widzimy, że jest bogini, więc o co chodzi? No, teraz już wiemy.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-11, 18:28   #12
TKozakow
Krwiopijca

Domyślnie

Ja rozumiem, że oni już by chcieli, żeby nikt ich nie kojarzył z PB, więc wszystko zrobią na swój sposób, ale bez pewnych przegięć... Chcieli sprzedać arcanię, i zarobić kupę kasy, dali więc w nazwie "gothic", co moim zdaniem było dosłownym bluźnierstwem. Tytuł był im potrzebny do dobrej promocji, reszty chcą się wyprzeć... Wg. mnie ten niezapomniany klimat 1 i wspaniałą, nieliniową fabułę, oraz tę niezwykłość zawdzięczamy właśnie PB. Bez nich dalsze części gothica nie mają racji bytu. Takie moje zdanie.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania