Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Wymyślmy nowe potwory do Arcanii

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 27-09-07, 09:59   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Wymyślmy nowe potwory do Arcanii

Ponieważ jeszcze za dużo nie wiadomo o G4 proponuję coś w formie zabawy.
Niech każdy kto ma jakiś pomysł opisze nowego potwora (lub inna wersję starego), z jakimi chciałby się spotkać w G4. Bardziej ambitni moga zamieścić włąsnoręcznie wykonane rysunki.
Macie jakieś ciekawe pomysły?

Ja chciałbym spotkać się z inteligentną królową pełzaczy. W grze moglibyśmy trafić na jakąs bardzo starą kolonie tych stworów, gdzie żyjąca od tysięcy lat królowa doszła do takiego poziomu rozwoju, że moglibyśmy z nią pogadać.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-07, 10:41   #2
Ezro
Chrząszcz

Ezro awatar

Domyślnie

A ja chciał bym trafić na Śniącego , tylko że by się poruszał i miał inne ataki do tego , jak i również coś na podobieństwo Ostatniego Smoka w G2 :P
I skrzyżowanie Pająka z goblinem tzn. Dół czyli nogi pająka z torbą jadową a od pasa w górę Goblin. wiece o co chodzi ;p

(Był kiedyś obrazek pół człowiek pół koń, zapomniałem jak się nazywał:P)
RPG
Ezro jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-07, 12:10   #3
120volt
Polna Bestia

Domyślnie

Cóż mi by się spodobał potwór na wzór Juggernauta z Tibii. Wielki, zielony, mocno opancerzony bydlak o mordzie podobnej do smoka, potężne ataki ,przed którymi należałoby robić uniki nawet na wielkich poziomach, nieziemska obrona. Monstrum w tym stylu mogłoby być na przykład jakimś wielkim bossem, unikatem takim, jakim był Czarny Troll w G2... Dobrze by było gdyby wróciły też stare potworki z pierwszych Gothiców (kretoszczurki ) oraz dobrym pomysłem byłaby kolejna super maszyna do pokonania - Hydra.

PS. Aha i jeszcze jedno - aby były Dinozaury ^^ Dużo Dinozaurów.
RPG
120volt jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-07, 13:57   #4
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Drizzt Do'Urden Wyślij wiadomość przez Skype™ do Drizzt Do'Urden
Domyślnie

Gothic to nie jest Forgotten Realms! Przestańcie kopiować potwory z innych światów fantasy. Niech Gothic ma swoje własne stworzenia, rasy itp. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić elfa czy gnoma w Khorinis, albo krasnoluda w Górniczej Dolinie. To świadczy o tym, że brak Wam fantazji. Rozumiem, że chcielibyście zobaczyć w kolejnym Gothicu monstra z innych gier, ale bez przesady. Zajrzyjcie gdzieś na stronę o jakiejkolwiek mitologii, ablo sami powymyślajcie. Blizzard jakoś potrafił wymyślić hipogryfa (kruk + jeleń). Niby dziwne porównanie ale rezultat jest lepszy niż widać na pierwszy rzut oka. Jeżeli tak dalej pójdzie, to do niczego nie dojdziemy.

Po za tym jak widzę, że ktoś mi tu próbuje wcisnąć jakiegoś stwora z Tibii to mnie szlag jasny trafia!

----Nie karmić trolla !!!-----
Nigdy nie kłóc się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy

RPG
Drizzt Do'Urden jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-07, 20:06   #5
 Webster
Globalny Knur

Webster awatar

Domyślnie

Chciałbym się w G4 zmierzyć z bestiami morskimi, takimi jakie były za czasów dinozaurów, takie wielkie pływające dinozaury z długimi szyjami, wiece o co mi chodzi, prawda ??

ICA, Niesamowitość Gothic'a w rodzinie RPG polega właśnie na tym że jest pozbawiony tych elfów, minosów, oraz innych maszkar, a tak poza tym, jest taka opcja jak edit post,w prawym dolnym rogu ekranu monitor, korzystaj z niego, a nie pisz posta, pod postem.

Ostatnio edytowane przez Webster : 29-09-07 o 20:09.
RPG
Webster jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-10-07, 12:37   #6
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Przyłaczam sie do pomysłu Xadamoona.
Pamiętacie co się dzieje gdy w G2 wypłniemy wpław za daleko?
Chciałbym się spotkać z tym stworem. Np. trafiamy na takiego potwora wyrzuconego przez burzę na brzeg i możemy z nim powalczyć.
Przydałoby się trochę miejsc gdzie moglibyśmy powalczyć ze smokami, ale takimi jak w G2.
Chciałbym też spotkać trole, ale szybsze niż dotąd, mogłby być uzbrojone np. w wielkie maczugi.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-10-07, 02:33   #7
nocny kretoszczur
Krwiopijca

Domyślnie

W Gothicu dużo jest zwierząt wymyślonych ale wyglądających bardzo naturalnie i mających jakby swoje pierwowzory w żyjących lub wymarłych stworzeniach. Chciałbym aby w G4 nadal były takie zwierzęta, a nawet żeby było ich więcej.
Nie mam tu na myśli tylko dinozaurów.
Od czasu wymarcia dinozaurów po ziemi łaziło mnóstwo niezwykłych ssaków o których niewielu wie.
Podoba mi się np rozpruwacz z G3 tylko jest trochę słaby. W G4 mogła by być podobna "świnia" jak ten rozpruwacz, na przykład taka jak na tym TYM obrazku. Prawdziwy stwór, który kiedyś łaził po ziemi a jaki intrygujący
Lub TAKI ogromny, wymarły leniwiec
Albo TEN wymarły kuzyn dzisiejszego nosorożca.
Inny wymarły ssak, który prezentuje się całkiem fajnie - Andrewsarchus

Jeśli chodzi o dinozaury to mogły by wreszcie zaistnieć te mniej znane Lub te znane dinozaury ale w nowym "imidżu" jaki ostatnio dają im paleontolodzy po kolejnych odkryciach Na przykład dobrze znany velociraptor, który przez filmowców i twórców gier ciągle jest pokazywany jako szara jaszczurka na dwóch łapach pokryta łuską. Tak były przedstawione na przykład w "Parku Jurajskim". Jednak obecnie uznaje się że te dinozaury miały szczątkowe pióra i mogły wyglądać na przykład TAK
lub TAK
Oczywiście na pewno wyglądały jeszcze inaczej, bo to tylko rekonstrukcje. Chodzi jednak o to że miały szczątkowe pióra i mogły być bardziej kolorowe (jak przystało na wzrokowców).
Inny dinozaur w nowych "szatach" - deinonychus
Kolejny gatunek dinozaura raptora, tym razem z dziobem - oviraptor
I inne.

Niektóre te dinozaury przypominają ścierwojady z G3
Gothic ma taki styl że te wymarłe ssaki i dinozaury dobrze by pasowały.

Ze żyjących współcześnie zwierząt to popieram wprowadzenie niedźwiedzi. Dorzuciłbym też stada hien

Oczywiście mitologiczne stwory też są ok

Ostatnio edytowane przez nocny kretoszczur : 02-10-07 o 02:44.
RPG
nocny kretoszczur jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-10-07, 10:05   #8
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

A ja jestem za czymś całkiem nowym.
Wprowadziłbym niebezpieczne rośliny. Jakieś trujące krzewy, które trzebaby posiekać mieczem, aby przejć przez nie bez obrażeń.
Może też jakąś ludożerczą magiczną roślinę? Idziemy sobie łąką, a tu nagle wyskakują spod ziemi konary, któe chca nas złapać...

Ze stworów to chciałbym zobaczyć na pustynia jakiegoś siedzącego w piaskowym leju strora, który czeka, aż tam wpadniemy, żeby rzucić się na nas.

W walce z takim stworem nie tyle istotny jest jego wygląd, co mobilność takiego stwora. Przykłąd takiego trola. Co z tego, że silny jak powolny? Jak dotąd, to z przeciwnikó najbardziej podobał mi się orkowe półkowniki z G2. No i smoki z tej częśc. Bo w G3 był już do dupy.
Podobałby mi się każdy duży potwór, byle szybszy niż dotąd. Jego pokonanie powinno być naprawdę bardzo trudne, tak, że należałoby nagrywać stan gry przed taka walką, a i to trzebaby kilka razy podchodzić z próbą pokonania takiego stwora.

Wredny barbarzyńca

Ostatnio edytowane przez Donovan : 31-05-09 o 09:39.
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-10-07, 13:13   #9
nocny kretoszczur
Krwiopijca

Domyślnie

Mutanty mi nie pasują - pełno takich w grach. PB robiła zwierzęta w taki sposób że chociaż były nieznane to jednak wyglądały wiarygodnie.
Oczywiście istnienie mutantów dałoby się w Gothicu łatwo wytłumaczyć. Na przykład jakiś mag który zbłądził, zaczął eksperymentować w łączeniu czarnej magii z magią druidów. Dorwał jakieś prastare kamienie druidów i je nieco podrasował po swojemu gdzieś w zapomnianym przez świat miejscu Jednak mi to nie pasuje dlatego że mutantów w grach jest od groma.

Co do zabójczych roślin to tutaj zgodzę sie ze Smutasem. Mogła by taka być. Na przykład jakieś drzewo, które wyglądało by tak samo jak inne zwykłe i nieszkodliwe drzewa. Pod oboma gatunkami rosły by rzadkie roślinki, które miały by ciekawe właściwości i kusiły by wędrowca żeby podszedł

Co do mobilności stworów to raptorki do których dałem linki były szybkimi stworzeniami.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-10-07, 19:01   #10
H@rdstyleman
Kąsacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał nocny kretoszczur Zobacz post
Co do mobilności stworów to raptorki do których dałem linki były szybkimi stworzeniami.
I na dodatek byłyby 2x szybsze od Zębaczy(konieczność walki bo i tak byśmy biegiem nie uciekli[co innego gdy możemy się teleportować])Występowanie:Lasy. Sposób ubicia: dowolny

Chciałbym aby np Harpie łapały nas, podnosiły bardzo wysoko do góry i zrzucały na ziemię występowanie:Opuszczone fortece w górach.
Su: broń dystansowa lub magia ofensywna
Mogliby stworzyć także coś takiego:Żółw Zielony połączony z Cieniostworem i Orkowym psem (ogon psa, tułów ze skorupą żółwia, nogi i głowa cieniostwora) byłby wtedy wielkości troola ale dwa razy silniejszy i odrobinę inteligentniejszy i zamieszkiwałby tereny bagienne
Su: Jakimś bardzo potężnym zaklęciem

Ostatnio edytowane przez H@rdstyleman : 08-10-07 o 19:12.
RPG
H@rdstyleman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-07, 00:07   #11
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Hehe. Czytając kilka postów przypomniał mi się Cerber - ogromniaste psisko z trzeba głowami. Mógłby być większy od cieniostwora i równie szybki. Pilnowałby jakiegoś wejścia do jaskini.

Hybryda lwa i pantery " czarny lew". Unikalna skóra , nowy kształt czaszki . Siła lwa + zwinnosć pantery. Taki kot miałby specyficzny styl polowania, wylegiwałby się w dzień , a polował w nocy. Od razu odpadają nocne wycieczki poza miasto.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...
RPG
Yzerman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-07, 12:47   #12
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Mi brakuje ataków z powietrza. Np. jakiś nietoperzy-wampirów. Np. gdybyśmy szli w nocy przez las, to mogłyby nas atakować. Ale w dzień, to my moglibyśmy je znajdować wiszące na drzewach i ustrzelac z łuku. Wtedy często trzeba by lepiej planować odkrywanie nowych terenów. Nie zawsze opłacałoby się słaba postacią przeszukiwac coś po zmroku.
Mogłyby występować jako dodatkowe stwory w jaskiniach.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania