Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę "Najtrudniejsza" gildia

Zobacz wyniki ankiety: Do której z III głównych gildii wg. was jest się najtrudniej dołączyć???
Straż Miejska 5 1.34%
Najemnicy 157 42.20%
Magowie Ognia 210 56.45%
Głosujących: 372. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-06-09, 10:32   #1
L@res
Polna Bestia

L@res awatar

Domyślnie "Najtrudniejsza" gildia

Jako że szukałem tego tematu i nigdzie go nie znalazłem sam postanowiłem go zrobić!

Jak myślicie do której z III głównych gildii w G2 jest się najtrudniej dostać????

Ja daje Najemnika, ponieważ pokonanie 3 ludzi dla Jarvisa jest jak się nie jest silnym z początku gry na prawdę bardzo trudne!
RPG
L@res jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 11:42   #2
Satrius
Polna Bestia

Satrius awatar

Domyślnie

Podzielam zdanie L@resa. Zadanie aby zostać strażnikiem w Khorinis, jest banalne, choć dołączenie do najemników jest ułatwione to ciągle potrzeba trochę się natrudzić aby dołączyć do owej frakcji. Co do dalszej rozgrywki, gra najemnikiem jest również najbardziej wymagająca (trzeba wydawać pełno pn, a mi ich ciągle brakowało).

RPG
Satrius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 12:38   #3
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Najtrudniej jest się dostać do Magów. Najdłuższa robota. Zlanie Bullka to łatwizna, o Sentenzie czy Raoulu już nie wspomnę. Najgorsze to doprowadzić żywą Betsy do klasztoru , apotem jeszcze kilka zadań. Też trzeba wydawać sporo PN, na manę, naukę tworzenia run. Potem jeszcze Próba Ognia, niektórzy mogą mieć problemy z rozwiazaniem zagadki, odnalezieniem ścieżki.
Nederland jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 14:07   #4
Thfdman
Polna Bestia

Thfdman awatar

Domyślnie

Ja w walce nie jestem zbyt dobry, więc zostanie najemnikiem sprawiło mi największy problem. Tam trzeba mieć odpowiednio dużo siły i umiejętności w walce mieczem. U Magów Ognia nie jest wcale tak trudno, gdyż żeby wykonać questa nie trzeba daleko chodzić i zabijać, no może z tą owcą... Ale w NK jest prostszy sposób . A tak ogólnie to sobie siedzisz w bezpieczniutkim klasztorze i dostajesz nawet kiełbaskę z barana . O straży miejskiej nie będę wspominał
RPG
Thfdman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 15:20   #5
Satrius
Polna Bestia

Satrius awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nederland
Najgorsze to doprowadzić żywą Betsy do klasztoru , apotem jeszcze kilka zadań.
A ja myślałem że mówimy tu o Nocy Kruka (wskazuje na to dział). A co do Gothic II, ja już w drodze do farmy Onara powybijałem okoliczne bestie (które nie są zbyt potężne). Więc, dla mnie doprowadzenie owcy było banalne.

Cytat:
Napisał Nederland
Potem jeszcze Próba Ognia, niektórzy mogą mieć problemy z rozwiazaniem zagadki, odnalezieniem ścieżki.
Którzy? Próba ognia to łatwizna, nowicjusze nijak nie znają się na walce, golem umiera po jednym uderzeniu :/. Nie wiem kto nie poradziłby sobie ze stworzeniem runy.

RPG
Satrius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 15:38   #6
Thfdman
Polna Bestia

Thfdman awatar

Domyślnie

No właśnie, ale przyznaj, że tak za pierwszym razem odnaleźć tą jaskinię i wogóle. Ale już u najemników to prawdziwe wyzwanie... powalić trzech gości ! Ja do tego czarów używałem. A jeśli chodzi o golema to pokonać go jest prosto, ale kto początkujący zachodziłby go od tyłu? Idziesz, idziesz a tu Ci wyskakuje zza drzew wielka kupa (kamieni) i co robisz ? Ja skoczyłem z mostu nawet
RPG
Thfdman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 16:13   #7
Satrius
Polna Bestia

Satrius awatar

Domyślnie

Cytat:
No właśnie, ale przyznaj, że tak za pierwszym razem odnaleźć tą jaskinię i wogóle.
Wiesz wystarczy, spojrzeć do forum. Choć gdy pierwszy raz grałem w Gothic II NK nie miałem neta, to wszystko poszło łatwo po spotkaniu Ulfa.

RPG
Satrius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 16:18   #8
Thfdman
Polna Bestia

Thfdman awatar

Domyślnie

Wiem, wiem, ale zakładając że normalnie grasz w G2NK jako zwykła gra i grasz tak sobie, żeby przejść i nie interesują Cię fora czy poradniki, bo po prostu Cię nie wciągnęło.
RPG
Thfdman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 16:45   #9
Satrius
Polna Bestia

Satrius awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Thfdman
Wiem, wiem, ale zakładając że normalnie grasz w G2NK jako zwykła gra i grasz tak sobie, żeby przejść i nie interesują Cię fora czy poradniki, bo po prostu Cię nie wciągnęło.
No wiesz jeżeli czegoś nie potrafię zrobić w grze to otwieram poradnik lub wchodzę na forum ;D. Choć może dotarcie do jaskini jest trudne, to pokananie nowicjuszy jest banalne.

RPG
Satrius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 16:59   #10
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

hmmmm. jakby się zastanowić to do wejścia do straży są 3 sposoby:
1. zostanie obywatelem miasta
2. znalezienie gildii złodziei (to może być trudne - szczególnie pokonanie bandytów i Atylli)
3. (tylko w NK) po rozmowie z Laresem trzeba znaleść złodzieja broni.

Gdyby trzeba byłoby zrobić te wszystkie misje żeby się dostać do straży, to mogłaby konkurować z najemnikami lub magami ognia trudnością dostania się. Jednakże te misje robi się w mieście Khorinis i w nieodległej okolicy. Najemnicy mają podobnie - zadania robi się przede wszystkim na posiadłości Onara (to, że jest ona straasznie duża to już inna sprawa).
Najdłużej/najtrudniej jest dostać się do magów ognia. ponosisz straty materialne (1000sz), robisz za sługusa (na początku), a potem musisz obejść całą mapę okolic Khorinis. dlatego wybrałem tą gildię.

Ostatnio edytowane przez Xardin : 15-06-09 o 17:28.
RPG
Xardin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 17:15   #11
Satrius
Polna Bestia

Satrius awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xardin
Najdłużej/najtrudniej jest dostać się do magów ognia. ponosisz straty materialne (1000sz), robisz za sługusa (na początku), a potem musisz obejść całą mapę okolic Khorinis. dlatego wybrałem ą gildię.
Przypominam iż jest to dział dodatku do Gothic II, i dyskutujemy tu o nim.

Trudność, w dołączeniu do magów wody równa się; zabiciu goblinów (możesz podbiec do Grega), zbieraniu pokrzyw (hehe), rozdawaniem kiełbasy (XD), podniesieniem i znalezieniem receptury, sprzedaniem wina, przeczytaniu książki, odnalezieniu jaskini (banał), zabiciu dwóch nowicjuszy (w jednym przypadku można nawet uciec), uśpieniu strażnika i zabraniu młota (tu podskoczyła mi adrenalina ;D), zabiciu jednym strzałem golema (bez komentarza), oddaniu młota (ej no, to może jest trudne?), i zrobieniu runy (no musisz kupić zwój ;/).

U najemników, nikt nie schodzi na strzała, i nikt tam ci nie pomaga (prócz Corda).

Co takiego trudnego jest u Magów Ognia? (Jest wiele zadań ale za to jakich prostych).

RPG
Satrius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-09, 19:20   #12
-PeteR-
Polna Bestia

-PeteR- awatar

Domyślnie

Odpowiedź prosta: Najemnicy
Głównie dlatego, że aby Cię przyjęli do obozu, musisz się sporo ponaparzac..
To dosyc trudne, zwlaszcza z początku gry..

RPG
-PeteR- jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania