Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Poradnik:Opis najważniejszych lokacji GII.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-11-12, 17:11   #1
HeRMinT
Chrząszcz

HeRMinT awatar

Domyślnie Poradnik:Opis trzech najważniejszych lokacji GII

Postanowiłem stworzyć ten poradnik przede wszystkim dla nowych poszukiwaczy przygód Gothic II. W tym poradniku przedstawię wam trzy główne lokacje oraz ich pobliskie tereny, przedstawiając ich wady i zalety.

miasto Khorinis

Zalety:
- możemy zostać obywatelem miasta, a co za tym idzie strażnikiem, w późniejszym czasie paladynem
- łatwy zarobek, gdy staniemy czeladnikiem u jednego z mistrzów
- możliwość dołączenia do gildii złodziei ukrytej w kanałach Khorinis(możemy nauczyć się złodziejskich umiejętności)
- bardzo duże korzyści materialne mieszkańców szczególnie górnego miasta mogą wspomóc naszą trudną sytuację finansową, jeśli oczywiście umiemy się skradać i otwierać kufry

- zyskujemy trochę złota i doświadczenia wydając przestępców Lordowi Hagenowi
- nasz stary kumpel Lester może nam pomóc w dołączeniu do najemników
- wiele miejsc z ukrytymi mieszkami złota, miksturami, zwojami i innym ekwipunkiem(dachy, beczki, różne kąty oraz wieże)
- dużo słabych potworów wokół miasta, można łatwo zdobyć trochę doświadczenia
- możliwość znacznego podniesienia swoich atrybutów u maga Darona za 1000 sztuk złota
- sporo zadań pobocznych
- nie brakuje nauczycieli(siły, zręczności, many, broni jednoręcznej i dwuręcznej, łuków, kusz, alchemii, kowalstwa)
- od groma sklepów(bronie, zbroje, naszyjniki, pierścienie, mikstury, zwoje, runy, żywność i inne pierdoły)
- olbrzymia ilość roślin wokół miasta(szczególnie zachodnia brama)

Wady:
-trzeba uważać na wszelakie jaskinie, oczywiście znajdują się w nich wartościowe przedmioty, ale także hordy rożnych potworów lub nawet groźnych bandytów
- jeśli pobijemy,zabijemy lub okradniemy kogoś musimy za karę zapłacić dużą grzywnę
- gdy wydamy kupca Canthara Lordowi Hagenowi nikt na targu nie będzie chciał z nami handlować, będziemy wtedy zmuszeni zapłacić mu dużo złota

farma Onara

Zalety:
- po wykonaniu wielu zadań możemy dołączyć do najemników
- można zarobić fortunę na tworzeniu broni w kuźni Benetta
- sporo wartościowych kufrów w domu Onara(tutaj wymagane otwieranie zamków oraz skradanie)
- warto plądrować pobliskie jaskinie i świątynie(w jednej z nich jest ukryte przejście do 3 komnat)
- mnóstwo potworów(ścierwojady, krwiopijcy, gobliny, polne bestie, wilki, wargi, cieniostwory, szkielety i groźniejsze)
- można zwiększyć swoją siłę jedząc gulasz Thekli(tylko pięć razy)
- sporo roślin koło kamiennych kręgów oraz koło wód

Wady:
- żeby zostać najemnikiem trzeba wykonać sporo ciężkich zadań
- bez przyzwoitego poziomu i ekwipunku nie ma co się zabierać w dalsze tereny ponieważ cieniostwory, szkielety i groźni bandyci to już nie zabawa
- bardzo mało pobocznych zadań
- brakuje handlarzy ze miksturami i zwojami

- aby wejść na farmę trzeba zapłacić myto 50 sztuk złota

klasztor magów

Zalety:
- łatwo możemy zostać nowicjuszem po wykonaniu kilka łatwych zadań
-
kilka wartościowych kufrów w komnatach magów
- magowie hojnie obdarowują za wykonanie różnych zadań(złoto, zwoje, mikstury, rzadkie rośliny)
- nauczymy się tutaj wszystkich magicznych umiejętności
- możemy podnosić swoje statystyki przez modlitwę i złożenie ofiary przy kapliczce Innosa

Wady:
-
trzeba zapłacić 1000 sztuk złota oraz w ofierze dać owcę, aby
dostać klucz do klasztoru
- nie ma tutaj sposobów na zarabianie pieniędzy
- w celu zdobycia doświadczenia trzeba udać się dość daleko od klasztoru
- mało zadań pobocznych

Póki co to wszystko, jeśli coś mi przyjdzie do głowy to dopiszę. Poradnik pisałem sam na podstawie własnych doświadczeń. Mam nadzieję, że to co tutaj napisałem ułatwi wam grę i pozwoli się nią cieszyć. W przyszłości planuję więcej takich poradników tylko nie wiem na jaki temat. Proszę wyrażać swoje zdanie, ewentualnie wytykać błędy. Proszę o podwieszenie tego tematu.

Ostatnio edytowane przez HeRMinT : 17-11-12 o 23:24.
RPG
HeRMinT jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-06-13, 17:23   #2
Ivu
Chrząszcz

Domyślnie

Według mnie, bardzo dobry poradnik, ale tylko dla nowych graczy, nie mających jeszcze za dużego doświadczenia.
Jam jest Bezi człowiek wolny, mogę płynąć dokąd zechcę, gna mnie wicher niepokorny i tęsknota i nic więcej. Jam jest Bezi człowiek wolny, mogę wierzyć w to co zechcę : TAK! horyzont jest okrągły, okręt kruchy i nic więcej.
RPG
Ivu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-08-13, 00:47   #3
Diesel ADK
Chrząszcz

Domyślnie

Najemnicy? Trudne zadania? Które?
RPG
Diesel ADK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-08-13, 11:10   #4
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Popraw w mieście Khorinis, bo dla Lorda Andre możemy wydawać członków gildii złodziei i to, że Lares a nie Lester może nam pomóc w dołączeniu do najemników.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-08-13, 14:08   #5
wardasz
Cieniostwór

wardasz awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Diesel ADK Zobacz post
Najemnicy? Trudne zadania? Które?
choćby to od jarvisa. skopanie dupy raulowi jest o wiele trudniejsze niż cokolwiek, co spotkamy na drodze maga czy strażnika
RPG
wardasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania