Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę Pomóżcie w rozwoju postaci(ŁS)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-04-10, 20:54   #1
Soowa
Chrząszcz

Domyślnie Pomóżcie w rozwoju postaci(ŁS)

Witam wszystkich.

Gram łowcą smoków w G2:NK, aktualnie mam 14 lvl.Jestem w 3 rozdziale.Podam moje staty:
Siła-71(Z paskiem +5 i pierścieniem +3)
Zręczność-53(pierścień +3 i zjadłem do tego trochę jagód)

Umiejętności:
Kowalstwo-do dobrego długiego miecza
Alchemia-tylko esencja lecznicza
Kradzież kieszonkowa-Wyuczona
Do tego chcę dokupić jeszcze otwieranie zamków i czytanie tabliczek + kowalstwo na magiczne miecze.

A jeszcze walka:
Br. Jednoręczna-15%, z bonusem z dobrego długiego miecza(uzywam obecnie mam jakieś chyba 23%, albo 21%
Dwuręczna-10%
Łuki-10%
Kusze-10%

Powiedzcie, co tu poprawić, aby się lepiej grało, bo nie daję rady nawet kamiennym strażnikom, nie mówiąc o poszukiwaczach.

Szybko odpowiadajcie, bo MAM 10 PN do wykorzystania!!!!
RPG
Soowa jest offline  
Nieprzeczytane 03-04-10, 21:09   #2
Matheo7
Czarny Goblin

Matheo7 awatar

Domyślnie

Moim zdaniem zdecydowanie naucz lepiej władać bronią w zwarciu, a także dystansową. 3 rozdział i 14 lvl? Trochę słabo, nabij trochę doświadczenia, przez co będziesz miał więcej PN co pozwoli rozwinąć Ci swoje umiejętności.
RPG
Matheo7 jest offline  
Nieprzeczytane 03-04-10, 21:11   #3
Summoner
Czarny Goblin

Domyślnie

Moge tylko napisac OMFG co to jest? Takie staty w 3 rozdziale? Ja mam lepsze w 1. Widze ze grasz byle szybko przejsc ale w NK sie tak nie da. Zacznij gre od nowa bo dalej nie pojedziem. Na poczatku pakuj staty w bron 1h (minimum do 30%) potem dopiero troche sily (zeby bylo 70 z bonusami) do dobrego dlugiego miecza, nastepnie do 60-70% 1h i uzywasz wtedy bonusy do walki powinno z bonusem od miecza i pierscienia byc 100%, potem mozesz spokojnie pakowac reszte pn w sile, ewentualnie otwieranie zamkow i sciaganie skor. I naucz sie koniecznie jezyka budowniczych na max!!! Strzelanie z luku i kuszy mozesz kompletnie olac, tak samo zrecznosc. W 4 rozdziale powinienes miec 90 sily bez jakichkolwiek bonusow i wtedy naucz sie warzyc miksture sily, zrob tyle na ile masz skladnikow. Kiedy bedziesz mial ponad 90 sily czytaj tabliczki do sily, pij eliksiry, jedz gulasze i generalnie uzywaj wszystkiego co daje ci sile.

PS. Kurde jakim cudem doszedles az do 3 rozdzialu?

Edit @up: ale teraz on juz malo gdzie da rade cos zabic bo wszedzie sa poszukiwacze, smocze zebacze itp. Trzeba to nazwac po imieniu postac jest skopana i niech zacznie od nowa.
Nieprzeczytane 03-04-10, 22:28   #4
Soowa
Chrząszcz

Domyślnie

Dzięki za rady, faktycznie grałem trochę na szybko...wolę otwartą krytykę, niż jakbyście mieli mi coś poradzić, a i tak by mi to nic nie dało. Tylko pytanie(a): 1)mam pakować w 1H jak przecież będe potem korzystał z 2H?
2): Pakować najpierw w walkę potem w silę?
3) No i w którym rozdziale polecacie robić Jarkendar, a w którym GD?
4) Kiedy dawać w umiejętności pozostałe i jakie najlepiej?(wiem już, że za dużo w kowalstwo dałem)
RPG
Soowa jest offline  
Nieprzeczytane 03-04-10, 23:18   #5
Summoner
Czarny Goblin

Domyślnie

No to od razu pakuj w 2H co za problem? Tylko ze najpierw % potem sila bo sie lepiej na tym wychodzi.Z kowalstwa to dwureczne magiczne miecze od Beneta sie ucz bo wszystkie maja +10% do 2H. Jarkendar w 2 rozdziale bo jest latwiejszy niz GD. Zaczynaj 2 rozdzial kiedy bedziesz mial tak 12-13lvl, z Jarkendaru wyjdziesz z 20, GD 25lvl a potem to juz z gorki bo szpon bardzo pomaga w biciu lvl. Jak najszybciej naucz sie czytania tabliczek do max bo to bardzo pomaga, najlepiej to po dobicu 30% 1h i 50 sily z bonusami zbieraj te 30pn na nauke jezyka budowniczych i czytaj te tabliczki ktore nie sa twoimi glownymi statystykami czyli zrecznosc, mana, hp itp. Z tabliczek jest tyle many ze spokojnie mozesz zwojami atakowac co mocniejszych przeciwnikow i ci jej nie zabraknie. Nie dodawaj nic w zrecznosc, strzelanie z luku czy kuszy bo to kompletna strata pn.

Gdybys sie jednak zdecydowal na 1h to mam swoj sprawdzony build z ktorym nie mialem zadnych problemow z przejsciem gry, taka hybrydka :>. Najpierw do 60 zrecznosci (swojej bez bonusow) i kombinujemy miecz mistrzowski i luk kompozytowy, uczymy sie 30%1h i 30% lukow. A potem juz standardowo w sile. Z bonusow uzyskujemy 90 zrecznosci i mamy akrobatyke, dlugi luk i mozna zaszalec z orkami w GD. Miecz mistrzowski ma 120 ataku + 10 od bazowej sily = 130 czyli tyle co uzyskujemy z dobrym dlugim mieczem wiec nie ma zle. Z sila i tak nie bedzie problemu bo uzyskanie tych 140pkt sily nie bedzie problemem a gra sie duzo latwiej na poczatku.
Nieprzeczytane 04-04-10, 08:13   #6
Hszonszcz
Polna Bestia

Hszonszcz awatar

Domyślnie

Rozwinąłeś postac uniwersalną, która ma ,,wszystkiego po trochu'' a to niedobrze. Wal albo w siłę, albo w zręcznośc (nie w siłę i zręcznośc).
Tycząc 1 i 2h. Według mnie na początku najlepiej walic w 1h do 60 %, a później walisz w 2h do 60% i dalej po równo.
Ja zrobiłem tak: najpierw do 25 % 1h,skórowanie, potem siły do 70, nakładam dobry długi miecz (+5% 1h). Wbijam siły do 130, wkładam orkową zgubę, 2h do 60%, leje w siłę do 160, smocza zguba i wszyscy happy. Tycząc kowalstwa: jeśli preferujesz broń 1h to kowalstwko magiczne jest ok, bo później uczysz się magicznego ostrza na smoki (1h,140 siły,160 dmg,+10% 1h, chyba 5 bryłek rudy i 4 smoczej krwi), które jest najlepszą bronią 1h w grze. Kowalstwo z nastawieniem na bronie 2h jest trochę nieprzydatne, ponieważ najlepszą kutą bronią 2h jest duże magiczne ostrze na smoki(2h, 160 siły,180 dmg,+10% 2h,chyba 5 bryłek rudy i 5 smoczej krwi), tyle że Duże magiczne ostrze na smoki nie jest najlepszą 2h w grze. Jeśli chciałbyś pokuc sobie takie cacka to musisz się nauczyc upuszczac ze smoka krew.
RPG
Hszonszcz jest offline  
Nieprzeczytane 04-04-10, 10:30   #7
Rokkefeller
Citizen Erased.

Rokkefeller awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Rokkefeller
Domyślnie

Od pytań dot. rozwoju postaci jest odpowiedni temat.

zamykam.

| Too lonely to pretend, too broken to belong, too weak to sing alone. |

RPG
Rokkefeller jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania