Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Przyszłość Piranha Bytes

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-05-07, 00:54   #25
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał AddoN Zobacz post
Taki remake bylby w ogole nie oplacalny. Pisarze nie przepisuja swoich ksiezek po 30 latach, Gwiezdne Wojny tez odmlodzone nie wyjda. Tym bardziej gry, gdzie nad projektem sleczy kilkanascie ludzi, ktorym ktos musi placic.
Aj, może źle to napisałem. Miałem na myśli coś w rodzaju dużego moda, naturalnie nie nową grę.
Ale co do potrzeby remake'ów gier to się z Tobą nie zgadzam. Gry ciągle idą do przodu, i jak książka czy film zawsze będą znośne dla widza (no, chyba że widz przyzwyczajony do HD ) tak wygląd gier po około 10 latach jest już bardzo słaby jak na współczesnych. Więc, nie widzę przeszkód, modderzy!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 09:58   #26
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał AddoN Zobacz post
Taki remake bylby w ogole nie oplacalny. Pisarze nie przepisuja swoich ksiezek po 30 latach, Gwiezdne Wojny tez odmlodzone nie wyjda. Tym bardziej gry, gdzie nad projektem sleczy kilkanascie ludzi, ktorym ktos musi placic.
Powiedz to bluebyte'owi który wydał odmłodzonych Settlersów II oraz Eidosowi, który na dniach wypuszcza nowego-starego Tomb-Ridera

Zresztą gwiezdne wojny BYŁY i SĄ odmładzane. Nie pamiętasz tego szału kinowego w '97 gdy wychodziła nowa edycja klasycznej trylogii z poprawianymi efektami? Potem już były kosmetyczne zmiany, jak wypieprzenie aktora który w "powrocie Jedi" grał anakina Skywalkera bez maski i wstawiono tam tego z nowej trylogii czy podobna akcja z imperatorem którego było widać w "Imperium Kontratakuje". Taki nieco zły przykład dałeś

Co do tego "konsolowacenia" - dopóki to seria wychodzi przede wszystkim na PC a konsole "na doczepkę" by podbić zyski, to ok. Ale w momemcie, gdy robi się zwrot o 180 stopni i priorytetem robi się rynek konsolowy bo porażki nie widzi się w tym, że poganiało się twórców tylko np. zwala winę na piractwo i szuka odbicia sobie tego w innej platformie, to już należy drewnianemu pokazać plecy i liczyć na to, że upadek jego będzie szybszy niż premiera GIV

Swoją drogą najpierw wypowiedzieć umowę, potem odebrać prawo do marki, a następnie jeszcze żądać by za darmo robili patche które może nie byłyby konieczne, gdyby tak nie naciskano to już szczyt bezczelności. Dobrze, że PB pokazało im plecy, niech znajdą sobie teraz bystrych programistów od szukania dziur w 1,5 mln linijek kodu.

Ostatnio edytowane przez Sentenza : 24-05-07 o 10:04.
RPG
Sentenza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 10:30   #27
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Wydawcę który trzyma cały niemiecki rynek gier stać na prawników i tutaj PB za dużo do gadania też nie ma. Gothic był ich dziełem i oni są zobligowani do wydania gry w pełni sprawnej i działającej, nawet jeżeli nie są już grupą JoWooDu. Tutaj może dojść do najzwyklejszego w świecie szantażu – „faktycznie, nie możemy was zmusić do wydania łatek, ale wytoczymy wam sprawę za oszustwo, bo wydaliście wadliwy produkt za który otrzymaliście zgodne z umową wynagrodzenie” – i tyle, PB jest pozamiatana.
KaiRo już wcześniej pisał że grupa na siebie bierze winę za wszystkie niedoskonałości gry. Uważam że pracują tam odpowiedzialni ludzie i jeżeli nie wydadzą tego patcha dla wydawcy, by się od nich całkiem odciął, to zrobią to dla graczy.

Inna sprawa to ten cały remake… No faktycznie skoro SW takie wyszły to mój błąd – zwracam honor (bleee). Ale rynek gier to nie kino. Grywalność takiego tytułu byłaby – wśród fanów, ale wszystkie gazety nazwałyby to odgrzewanymi kotletami. A wydawcy właśnie patrzą na wszelkie rankingi i top listy. Tutaj chodzi o kasę, tylko o kasę. Błędne koło gdzie wydawca ciśnie na bajery w końcu zniszczy każdą grę. Są chlubne wyjątki jak choćby NWN2…. Trzeba wierzyć że PB wejdzie pod skrzydła dystrybutora który da im wolną rękę, a nie będzie ich co chwil uziemiał…
Gothic ma swoje zakończenie i tak wychodzenie z niego na G4 moim zdaniem jest już mocnym przebajerowaniem. Saga przez większość fanów została zakończona z romantyczną nutką niedopowiedzenia. Bjorn ma w głowie pewnie jeszcze nie jedną historię do opowiedzenia, równie epicką co ta o Bezimiennym. Trzeba wierzyć Fani Fallouta wierzyli i już niedługo dostaną trzecią część, jaka będzie… się zobaczy dopiero. Ale póki będą to robić ci sami ludzie to o nic martwić się nie trzeba.
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 10:36   #28
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Czemu narzekacie, że ktoś chce na grze zrobić kasę? A niby tworzenie gry jest bezpłątne? Ktoś tu wyżej napisał, że zespół mógłby przysiąść i za trzy-cztery lata wydać bez żadnych bugów G4. Pewnie, że mógłby. Ale niech ktoś policzy ile kosztuje zatrudnienie tylu osób przez te 3-4 lata, koszt lokalu, sprzętu itp, itd...
Nic dziwnego, że wszyscy szukają złotego środka, ale nie tak łatwo się tu porozumieć. Twórcy chąc mieć sporo czasu i kasy na zrobienie dobrego projektu, a inwestor chce miec zyski z wyłożonych pieniędzy. Trzeba wiedzieć, żę ilość odbiorców gry jest ograniczona i mniej więcej można przewidzieć ile gier zostanie sprzedanych, czyli obliczyć teoretyczny zysk. I wtedy porównuje się go z kosztami wykonania nowej odsłony gry. Trzeba tez zdawać sobie sprawę, że każda firma zakłada sobie jakąs rentownośc danego projektu i dlatego nie zgadza się na wszystkie żadania twórców, bo wtedy mielibyśmy wypasioną grę wydaną przez bankruta, albo w takiej cenie, że byłaby ona nie do kupienia dla większości z nas. Przecież vchyba nikt nie chce aby G4 kosztował 600 złotych, nie?

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 11:26   #29
 xilk
WT

Domyślnie

Smutas:
Co innego chęć zarobienia, a co innego poganianie kogoś, bo ktoś chce mieć ogromne zyski, bo seria ma dobrą markę. To ta, jakbyś przez 3 tygodnie kupował świeże, dorodne pomidory w sklepie, a potem nagle trafiasz serię zgniłych, niedojrzałych i małych pomidorów. A to tylko dlatego, że sklep, widząc jakim się cieszą powodzeniem chciał zwiększyć zyski, więc nakazał przyspieszyć produkcję, przez co są takie, a nie inne rezultaty... Wiem, że każdy chce na grze zarobić, a nie ponosić straty, ale zarabiać na GRZE, a nie podróbce, która jest beznadziejna... Mi już znudził się G3, bo co ciekawego jest w szukaniu kolejnych ludzi, potworów na ogromnym obszarze i błądzeniu w nim? A jakoś potrafiłem z 20 razy przejść G1 i bez znudzenia (pewnie i teraz mógłbym to zrobić )

Co do takiego moda do G1, to według mnie jest to super pomysł. I nawet chętnie zapłaciłby PB za ten mod

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 12:20   #30
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Xilk
NIe wszystko jest takie proste jak się wydaje. Daję sobie głowę uciąć, że ten konflikt powstał włąśnie na tej linii co opisałem. Pewnie dla wydawcy okazało się, że dokładne opracowanie gry będzie za drogie i nie przyniesie zakładanych zysków. Biznes rządzi się własnymi prawami. Jak będzie dalej? Zobaczymy. Może wersja G3 na konsole przyniesie takie zyski, że wydawcę będzie stać wsadzić więcej kasy w tworzenie G4?

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 16:01   #31
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

A rację mają prawdopodobnie autorzy tego newsa - http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=33772

To byłoby nawet całkiem podobne do JoWoodu który graczem przejmuje się do momentu zakupienia przez niego gry, a na ewentualnych poprawkach chce zarobić.
Nieprzeczytane 25-05-07, 09:31   #32
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Spekulacje...
Cos oficjalne zrodla milcza ostatnio....
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-07, 10:05   #33
Dragon_Slay3r
Chrząszcz

Domyślnie

ja jestem ciekaw co oficjalnie napisze BP. W sumie to oni są najbardziej zainteresowaną stroną

tylko nie rozumiem jednej rzeczy.
Prawa do G1 ma PB natomiast do G2 NK i G3 JW . do następnych częsci gothica prawa autorskie ma tylko JW z tego co zrozumiałem. Ciekawe czy BP może wydawać na podstawie tych praw z g1 inne części gry pod nazwą Gothic. no i czy prawo do nazwy Gothic też zostało w łapach jowood?
RPG
Dragon_Slay3r jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-07, 10:39   #34
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

Pirania dalej się będzie rozwijać w końcu firma to nie tylko jeden tytuł, choć już bez Gothic.
Co do Gothic w życiu każdej gry jest moment świetności upadek i triumfalny powrót z większą mocą niż kiedykolwiek?. Dla mnie jeszcze nie było upadku a mam wszystkie części.
Co do rozstania z Jo czy wyjdzie to firmie na dobre czas pokaże?
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-07, 10:42   #35
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dragon_Slay3r Zobacz post
no i czy prawo do nazwy Gothic też zostało w łapach jowood?
Z tego, co czytałem, to wynika, że to właśnie JW ma prawa autorskie do nazwy tej gry (taka była umowa między PB, a JW ) Miejmy nadzieję, że PB rzeczywiście wyda jakieś modyfikacje do G1 (ulepszą tekstury, dodadzą nowe tereny i zadania itp.) Poza tym, jeśli PB wyda równie dobrą grę, jak Gothic, tyle że pod inną nazwą oraz ze zmienionymi trochę realiami (np. inne będą imiona bogów i ich wygląd), to i tak fani chętnie kupią taką grę Tak więc nie martwmy się, tylko czekajmy na to, co przyniesie przyszłość

Myślę, że ten artykuł, do którego link podał Sent podaje prawdziwa, a przynajmniej najbardziej prawdopodobną wersję wydarzeń i przyczynę sporu między tymi dwoma "firmami".

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-07, 14:35   #36
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

A ktoś orientuje się, jak to jest z prawami do uniwersum? Bo marka nic nie znaczy, skoro PB ma prawa do GI, a JoWood do GII/NK/G3, w końcu obydwa tytuły opierają się na jednym świecie. Równie dobrze mogłoby się okazać, że jakby Piranie chciały zrobić grę toczącą się gdzieś na wyspach południowych, z zachowaniem panteonu bóstw, jednak z innym bohaterem i inną historią, to mogłyby ją zrobić, jednak nie można by użyć w tytule frazy "gothic". Chociaż tu już chyba zagłębiamy się w kruczki prawne, a zwycięzcą pewnie będzie ten, kogo stać na lepszych prawników.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania