Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Przyszłość Piranha Bytes

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-05-07, 20:08   #13
Krzyshek

Krzyshek awatar

Domyślnie

No cóż... czarne czasy nastały po G3... PB postawiło na grafike nie klimat i Jołek chce sie ich pozbyć... coś mi sie widzi że nie wyjdzie to na dobre Gothicowi... W sumie dla mnie seria sie na NK skonczyła... Reszte historii Bezimiennego moge sobie dopowiedzieć sam... Juz chyba nigdy nie bedzie starego dobrego Gothica... Juz nie bedzie tego klimatu.. tej miodności... Nowe studio nie zrobie lepszej gry niz G1 czy G2+NK... Takie moje zdanie... tylko PB byłoby do tego zdolne.. ale... cóż... Takie moje zdanie.

RPG
Krzyshek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-07, 20:33   #14
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Problem jest nieco bardziej ciekawszy, jak ostatnio pisałem JooWooD zmierza w kierunku wydawania gier na konsole. Jest on wydawcą takich tytułów jak chociażby SpellForce. Już w trakcie tworzenia Nocy Kruka można była zobaczyć jak działa ta marketingowa machina, bowiem NK jest pełna niezapełnionych terenów, pustych pomysłów itepe. To samo widać w Gothic 3 i mylisz się tutaj Bustafarian zarzucając Piranią spartaczenie roboty. Twórcy robili, co w ich mocy by wydać grę na określony przez wydawcę czas. Przez dwa ostatnie tygodnie praktycznie nie odwiedzali domów. Wszystko, dlatego że JooWooD stworzył wielkie echo i poniósłby niebagatelne koszty za niedotrzymanie terminów. Prace nad grą trwały jeszcze po jej premierze, a kolejne łatki były praktycznie kawałkami produkcji z którymi twórcy nie zdążyli do premiery.

Teraz JooWooD odcina się od Piranii, które stworzyły im taki negatywny wizerunek. Szuka nowego zespołu developerskiego. Najgorsze w tym wszystkim jest właśnie to, że ma w swojej pieczy prawa do tytułu. Tak więc Gothica w sensie gry tworzonej przez zespół Piranii już nie będzie.
Niemniej jest jeszcze druga strona tego medalu. Wydawca za wszelką cenę dąży do tego by tytuły były jak najbardziej wybajerowane. Zmienia politykę, chcą z epickich tytułów tworzyć masowe produkcje z super-mega-giga-ekstra grafiką do dziesięciolatków. W sumie to powód do radości że PB nie będzie się zajmować (wyraźnie skończonym) projektem. A takie opinie, jakie tutaj padają są dalece niesprawiedliwe.
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-07, 20:59   #15
Luke_Flamesword

Luke_Flamesword awatar

Domyślnie

Wreszcie jakiś mądry komentarz! Od dawna powtarzam, że to z powodu Jowooda Gothic 3 wygląda tak jak wygląda. Wg. mnie G3 np. nie ma praktycznie fabuły ze względu na to, że PB nie zdążyła jej zrobić.

Po za tym sądzę, że odebranie PB ich dzieła jest czynem chamskim, ale niestety w interesach nie mam miejsca na sentymenty. Można to porównać przecież do odebrania komuś dziecka(może lekka przesada, ale tak to najlepiej zobrazować). Wierzę, że PB chciała poprawić swój wizerunek tworząc świetny dodatek, ale jak widać chyba nie dostaną tej szansy.

Bleeeh, już widzę te nowe Gothici w wykonaniu jakiś frajerów... Zrobią z tego konsolowo-pecetową młócko-sieczkę dla 10-latków jarających się tym, że będzie można np. komuś obciąć głowę czy coś w tym stylu... I pewnie dorzucą elfy albo krasnoludy, jeśli będą się dobrze sprzedawać. Po za tym wątpię, żeby ktokolwiek inny potrafił odtworzyć ten niezapomniany klimat Gothica, klimat, który można było poczuć nawet w ostatniej części(mimo, że był on nieco inny - i tak był świetny).

Jak dla mnie to jest już koniec Gothica(o ile ta sytuacja się nie zmieni). teraz można liczyć tylko na to, że PB zajmie się zupełnie nowym projektem, który przebije to co znamy do tej pory. Btw. nie wie ktoś, czy PB straciła prawa do samego tytułu Gothic czy w ogóle do gier tworzonych w jego świecie?

Tak swoją droga to od kilku lat cRPGi przeżywają swój ciężki okres - na rynku nie pojawia się absolutnie nic godnego uwagi. Obecnie liczy się grafika a walki koniecznie musi być więcej niż dialogów! Od dłuższego czasu czekam na jakąś rewolucję na rynku, jaką swojego czasu sprawił stary, poczciwy Baldur's Gate.

RPG
Luke_Flamesword jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-07, 21:22   #16
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

No właśnie problem Piranii prawdopodobnie jest taki, że podpisali cyrograf na całkowitą wyłączność marki dla wydawcy, bo inaczej chyba już po G2 (gdzie wtrącano im się w pracę aż do obrzydzenia) zrezygnowaliby ze wsparcia finansowego od Drewnianego Jo. Bodaj AddoN kiedyś pisał, że NK to tak naprawdę nic innego, jak zbiór pomysłów i założeń, których nie zdążyli dać do gry wcześniej, gdyż znowu mieli nad sobą sapiącego wydawcę, a i tak nie dali wszystkiego co chcieli.
A przy G3 to już przybrało w ogóle chore rozmiary, gdyż nawet w albumie z kolekcjonerskiej edycji są przebąkiwania na temat tego, że najchętniej kazaliby się JoWoodowi wypchać z tym ich wtrącaniem się i przyspieszaniem na siłę (nie udało się wymienić części tekstur, niektóre potwory były tworzone na dwa tygodnie przed ostatecznym złożeniem gry do kupy bo nagle okazało się, że fabuła ich wymaga (czyżby więc znowu ją pocięto?), czy wreszcie słynne nocowanie w biurze i hektolitry lejącej się kawy).

Co do dodatku, to jednak jestem dobrej myśli - skoro nie dają ostatnio żadnych patchów, znaczy, że nad czymś pracują, a w newsach od AddoNa mowa jest o Gothicu IV. Całkiem możliwe jest w takim razie, że ścieżki obydwu firm rozejdą się dopiero po jego ukończeniu. Być może więc zobaczymy jeszcze wyspy południowe w takim kształcie, w jakim widzieli je twórcy uniwersum, a przy okazji (choć to szansa jak jeden do miliona) może poprawią główny wątek G3.
Albo się mylę i będzie jedna wielka kupa, a jedna z najbardziej charakterystycznych i kontrowersyjnych marek w europie właśnie ginie. Oby tylko nie spotkał jej los "Panzer Elite" który pod opiekuńczym skrzydłem JoWooda z rasowego symulatora czołgów wszelakich przeistoczył się w arcade'owe dziwadło robione z myślą o konsolach.
Nieprzeczytane 23-05-07, 22:41   #17
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Z oficjalnych informacji wynika niestety że współpraca już się skończyła. Należy poczekać, dodatek i kolejne łatki są ciągle pod znakiem zapytania. Być może były kolejne umowy, które zobowiązywały Piranie do stworzenia takowego, lub prace nad nim trwają od dłuższego czasu i zerowanie projektu nikomu by na dobre w sensie finansowym nie wyszło.

Piranie obiecały większy komentarz w tej sprawie. Jak to często słyszy się w telewizji dzisiaj „Sprawa ma charakter rozwojowy”.
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-07, 23:33   #18
Traffix

Domyślnie

Gdyby Jowood tak bardzo nie chciał kasy, mielibyśmy porządne Gothicki. Ale zaraz, zaraz. PB ma chyba prawa do G1 co nie? Jako twórcy, współpracowali wtedy jeszcze z ShoeBox czy czymś takim. Co oznacza że po zmianie nazwy, mogą zrobić reedycję pierwszej części Gothicka tym razem dokańczając ją. Tak mi się wydaję. Najgorsze jest to że skoro PB nie ma już praw do Gothicka, Jowood może zakazać tworzenia modów a PB nie ułatwi nam tego wydając np. nowego Spacera. Sic!
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-07, 23:58   #19
Dragon_Slay3r
Chrząszcz

Domyślnie

Moim zdaniem nie ma co płakać pamiętacie sytuację z infinitywar i call of duty ? Ludzie, którzy robili medal of honor odeszli z firmy założyli własne studio i na złe im to nie wyszło właśnie ruszają beta testy cod4. MOH no cóż tylko najbardziej zagorzali fani grają w najnowsze częsci

tak samo może być z gothic, Będzie nazywał się łogniem błoną i łoponą medival age a g1 g2 nk i g3 nie będą dorastać mu do pięt
RPG
Dragon_Slay3r jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 00:06   #20
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Gdy przeczytałem wywiad na stronie głównej GS, najpierw było mi szkoda a zaraz potem na twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Dlaczego?
Cytat:
PC Games:
Dlaczego planujecie wydanie gry na konsole? Do tej pory Gothic był tytułem jedynie na komputery PC.

Berger:
Informacje na ten temat są już od jakiegoś czasu oficjalnie znane. Dlaczego by omijać użytkowników konsol i nie udostępnić im gry?
Trala lala. Otwarty świat (zero loadingów, w każdym razie bardzo mało) nie ma szans na konsolach. Czyli przepada. System walki - jeszcze bardziej arcadowy, nie ździwiłbym się, gdyby polegał wyłącznie na zręczności gracza. Konwersja rdzennnie PCtowej serii na konsole zwykle kończy się tragicznie prostą rozgrwką a kto wie, jak będzie tutaj.
Ale najśmieszniejsze jest ostatnie zdanie wywiadu - w życiu nie uwierzę, że wydawanie Gothic IV na konsole to tylko przyjazny gest ze strony pieców. To jeszcze większy skok na kasę niż G3 oraz, jak dla mnie, już komercjalizacja.
Cóż, pochowajmy naszą serię z mściwym błyskiem w oku skierowanym w stronę Austrii...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 00:24   #21
Krzyshek

Krzyshek awatar

Domyślnie

Co do tej wypowiedzi odnośnie Gothic'a na konsole... Czyste młucenie kasy. Widać mają jej jeszcze za mało... po co pływać w banknotach po 100 euro jak mozna w takich po 500 co? Jak dla mnie... to Gothic juz strasił blask... a przez te wszystkie machlojki... matowieje.... dobze ze mam na półce jeszcze 3 perełki.. G1,2 i NK...

RPG
Krzyshek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 00:25   #22
Luke_Flamesword

Luke_Flamesword awatar

Domyślnie

Cytat:
Na dzień dzisiejszy sprawdzamy czy Pluto13 jest prawnie zobowiązany do opublikowania niezbędnych do działania gry łatek
Niezłe chamstwo - nie dość, że ich zrobili w jajo to jeszcze każą im nad kolejnymi patchami siedzieć...

Cała nadzieja w tym, że Piranie się wezmą za zupełnie nowy projekt w świecie Gothica. Na pewno każdy z Was marzy o GI zrobionym całkowicie od nowa z wieloma nowymi pomysłami i fabułą. Obawiam się jednak, że to tylko marzenia ściętej głowy.

Jednakowoż liczę na to, że będę mógł jeszcze zagrać w jakiegoś porządnego cRPGa stworzonego przez PB...

RPG
Luke_Flamesword jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 00:37   #23
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Cała nadzieja w tym, że Piranie się wezmą za zupełnie nowy projekt w świecie Gothica. Na pewno każdy z Was marzy o GI zrobionym całkowicie od nowa z wieloma nowymi pomysłami i fabułą. Obawiam się jednak, że to tylko marzenia ściętej głowy.
A gdyby tak modderzy skusili się na remake Gothica 1? Oczywiście w nowej szacie graficznej, po prostu odświerzonego. To byłby wspaniały gest ze strony fanowskiej sceny...

Cytat:
Jednakowoż liczę na to, że będę mógł jeszcze zagrać w jakiegoś porządnego cRPGa stworzonego przez PB...
Och, już mi ślinka cieknie na myśl nowej gry PB która otrzymuje trzy razy lepsze oceny z branży w porównaniu do Gothica V... to była by satysfakcja!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-07, 00:44   #24
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Taki remake bylby w ogole nie oplacalny. Pisarze nie przepisuja swoich ksiezek po 30 latach, Gwiezdne Wojny tez odmlodzone nie wyjda. Tym bardziej gry, gdzie nad projektem sleczy kilkanascie ludzi, ktorym ktos musi placic.
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania