Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna > Pomoc Techniczna [G3]
Przeładuj stronę Źle nadpisany save

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-02-15, 14:34   #1
luqasekk
Chrząszcz

Domyślnie Źle nadpisany save

Siemanko, zapisałem grę i chciałem sprawdzić co się stanie jak wybiorę jedną opcję. I po tej opcji zaczęło się przejmowanie miasta, chciałem wczytać grę a nie chcący ją nadpisałem. Mogę w jakiś sposób odzyskać poprzedniego save?
RPG
luqasekk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-15, 14:58   #2
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

Niestety w takim wypadku pliki odpowiedzialne za save zostały bezpowrotnie zastąpione nowym zapisem. Jakie to było miasto? I czy było już trzecim podbitym z kolei? Jeżeli nie - to teoretycznie możesz jakoś wykaraskać się z sytuacji, jeżeli tak - pozostaje użyć specjalnego tricku, który orkowych hersztów ponownie zmieni w przyjaciół i umożliwi Ci kontynuację przygody bez spotykania się z wrogością w każdej osadzie.
RPG
Kassler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-15, 15:51   #3
luqasekk
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kassler Zobacz post
Niestety w takim wypadku pliki odpowiedzialne za save zostały bezpowrotnie zastąpione nowym zapisem. Jakie to było miasto? I czy było już trzecim podbitym z kolei? Jeżeli nie - to teoretycznie możesz jakoś wykaraskać się z sytuacji, jeżeli tak - pozostaje użyć specjalnego tricku, który orkowych hersztów ponownie zmieni w przyjaciół i umożliwi Ci kontynuację przygody bez spotykania się z wrogością w każdej osadzie.
Byłem w mieście Ben Erai gdzie szukałem pracy. Chciałem sprawdzić co się stanie jak włączę opcję u Lukara za 2000 złotych monet. Zapisałem to wcześniej i sprawdziłem co to jest. Jest to odbicie miasta z rąk Asasynów. I zamiast opcji "wczytaj" wziąłem "zapisz". Nie wiem teraz co robić, bo sporo już przeszedłem. A moje poprzednie zapisy są baaaaaaaaaaaaaardzo w tyle
RPG
luqasekk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-15, 20:51   #4
jumacz
Jaszczur

Domyślnie

teoretycznie powinna istnieć możliwość odzyskania tego zapisu - zwykle jest tak że system nie nadpisuje nowego pliku bezpośrednio "fizycznie" w miejscu starego tylko tworzy nowy plik w innym sektorze dysku a stary plik staje się "niewidoczny" dla większości programów. Ale są też specjalne programy do odzysku skasowanych danych np. Recuva
http://www.programosy.pl/program,recuva.html

wiesz jak nazywa się ten plik którego szukasz ? (właściwie to są dwa pliki)

EDIT: albo wiesz co, całkiem możliwe że szybciej będzie jak wczytasz ten przedostatni save bo te darmowe programiki nie są zbyt użyteczne.

Ostatnio edytowane przez jumacz : 14-02-15 o 21:15.
RPG
jumacz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania