Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna > Pomoc Techniczna [G3]
Przeładuj stronę [Poradnik] Najczęstsze Problemy Techniczne

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-04-07, 17:11   #1
Aproxar
Polna Bestia

Aproxar awatar

Post [Poradnik] Najczęstsze Problemy Techniczne

Kody:

Co zrobić aby konsola się uruchamiała.

Wchodzimy do folderu z grą a następnie do folderu "Ini". Otwieramy za pomącą notatnika plik "GE3.INI" .Edytujemy linijkę:

TestMode=false

NA:

TestMode=true

2 sposób:

Podczas gry wpisujemy " Marvin "

Konsola uruchamia się za pomocą "~" jak ktoś woli to "`".

Zamiast napisów w konsoli widzę jakieś kwadraty

Wchodzimy do folderu z grą a następnie do folderu "Data".
Tam tworzymy nowy folder o nazwie:

"_compiledImage" (bez "")

A następnie w tym folderze tworzymy nowy folder:

"_Intern" (bez "")

Teraz już nie będzie migotania konsoli ani kwadracików

Problemy w czasie instalacji i w grze

Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa.

1. Włóż płytę z grą Gothic 3 do napędu DVD-Rom
2. Kliknij dwukrotnie Mój Komputer
3. W oknie mojego komputera kliknij prawym klawiszem myszy na napęd DVD-Rom, w którym znajduje się płyta, a następnie wybierz Otwórz
4. W nowym oknie, które będzie ukazywać zawartość płyty kliknij dwukrotnie katalog tools, a następnie uruchom program vcredist_x86.exe

Jeżeli w trakcie instalacji pakietu vcredist_x86.exe pojawi się błąd 1723 będzie to oznaczać, iż nie posiadasz zainstalowanej najnowszej wersji programu Windows Installer 3.1 potrzebnej do zainstalowania tego programu.

Program Windows Installer 3.1 możesz pobrać z tej strony internetowej :
Kod:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=889482fc-5f56-4a38-b838-de776fd4138c&displaylang=pl]http://www.microsoft.com/downloads/details...&displaylang=pl
Pobierz ten program, a następnie go zainstaluj. Po zainstalowaniu tego programu uruchom instalację vcredist_x86.exe.

Error 1723: Wystąpił problem z tym pakietem Instalatora Windows. Nie można uruchomić biblioteki DLL wymaganej do dokończenia instalacji.

Komunikat ten może się pojawić jeżeli na komputerze nie ma zainstalowanej najnowszej wersji programu Windows Installer 3.1.

Program Windows Installer 3.1 możesz pobrać z tej strony internetowej :
Kod:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=889482fc-5f56-4a38-b838-de776fd4138c&displaylang=pl]http://www.microsoft.com/downloads/details...&displaylang=pl
Pobierz ten program, a następnie go zainstaluj.

Mój program antywirusowy wykrywa, że gra jest zainfekowana przez wirusa.

Informujemy, iż gra "Gothic 3" wydawana przez firmę CD Projekt nie jest zainfekowana przez wirusa.

Problem ten dotyczy programów antywirusowych "mks_vir" oraz "arka antyvir" informują one, iż jeden z plików instalowanych wraz z grą może być niebezpieczny dla komputera.

W przypadku gry "Gothic 3" obecność tego pliku w komputerze jest całkowicie bezpieczna.
Rozwiazanie

Przed uruchomieniem instalacji gry wyłącz program antywirusowy.
Po wyłączeniu programu antywirusowego, wystartuj instalację gry.

Każdorazowo przed uruchomieniem gry radzimy wyłączyć program antywirusowy.

Wyskakuje komunikat żeby włożyć płytę DVD do napędu a ona się tam znajduję! Mam orginał, co zrobić?!

Problem tej jest dość poważny. Był już poruszany na stronie CD-Project. Niestety posiadacze starszych wersji napędów LG / Samsung. Mogą mieć problemy z uruchomieniem tej gry. W przyszłości powinna wyjść łatka poprawiająca ten błąd.

Podczas gry gdy spojrzę np. na ziemię ekran zaczyna migotać na biało.

1 sposób:

Należy ustawienia zmienić na medium oraz ostatni suwak przesunąć na sam środek.

2 sposób:

Należy podczas gry nacisnąć Esc i kliknąć w menu na "Twórcy Gry" następnie powrócić do rozgrywki.

3 sposób:

Należy pobrać najnowsze sterowniki do kart graficznych. Czyli do Radeona należy zainstalować sterowniki w wersji 6.8.

Do kart nVidii należy zainstalować sterownik 91.47.

W czasie gry dźwięk jest przerywany, zacina się.

Upewnij się, że w systemie Windows są uaktualnione sterowniki do karty dźwiękowej.

Drugim rozwiązaniem może być zmiana ustawień akceleracji dźwięku z poziomu DirectX.

Przejdź na pasek systemu operacyjnego. Wybierz Start -> Uruchom, wpisz dxdiag, zatwierdź Ok (Enter). Na zakładce dźwięk, przesuń suwak przyspieszania dźwięku w lewo (aby wyłączyć przyspieszanie) lub w prawo (aby ustawić pełne sprzętowe przyspieszanie). Następnie zamknij dxdiag.

Trzecim i najbardziej skutecznym jest pobranie poprawki do gry.
Kod:
http://www.gram.pl/pliki_pobierz.asp?id=1471

Brak napisów w głównym Menu gry.

Problem występuje na komputerach, na których wcześniej była zainstalowane DEMO lub gra Gothic 3 w innym języku niż Polski.

1 sposób :

1. odinstaluj grę Gothic 3
2. przejdź do folderu "Moje Dokumenty"
(C:\Documents and Settings\ nazwa użytkownika \Moje dokumenty)
3. odszukaj folder o nazwie "Gothic 3" i następnie go usuń
4. zainstaluj grę na nowo

2 sposób:

Można ominąć reinstalację gry. Wystarczy wejść na pulpicie w "Moje Dokumenty" i do folderu "gothic3". Następnie otworzyć w notatniku plik "UserOptions".

Należy znaleźć tekst :

VoiceLanguage=Polish
SubtitleLanguage=Polish

Jeżeli jest inny niż 'Polish' należy go skasować i wpisać 'Polish'.

Podczas uruchamiania gry wyskakuje błąd "Where is the guru".

Błąd może być spowodowany wieloma rzeczami takimi jak np.

Mała pamięć wirtualna
Za mało pamięci RAM
Gra była tweakowana
PIRAT

Jeżeli tweakowałeś grę spróbuj wejść w „Moje Dokumenty” znajdujące się na pulpicie. Następnie należy wejść w folder „gothic3”. Teraz należy edytować plik „UserOptions” w notatniku. Tam zmienić linijki :

Z:

VoiceLanguage=English
SubtitleLanguage=English

NA:

VoiceLanguage=Polish
SubtitleLanguage=Polish

Pamiętaj też aby przed każdym tweakowaniem gry lub edycją pliku .INI robić kopie zapasowe plików które będziecie podmieniać/zmieniać, aby w razie wystąpienia błędu moc przywrócić powrotem owe pliki.

Gra działa w przyśpieszonym tempie. Szybkie zmiany pory dnia.

Wiele gier ma problemy z procesorami AMD X2. Objawiają się one zacinaniem się grafiki, zwolnieniami lub nagłymi skokami prędkości w grach.
Związane jest to z brakiem zainstalowanych sterowników do procesorów AMD X2.
Sterowniki do AMD X2 można znaleźć na płycie z grą Gothic 3 oraz na stronie firmy AMD

Rozwiązanie:

1. Włóż płytę z grą Gothic 3 do napędu DVD
2. Na pulpicie systemu operacyjnego Windows, kliknij dwukrotnie na ikonie "Mój komputer".
3. Następnie zaznacz napęd DVD, w którym znajduje się gra.
Naciśnij na ikonie napędu prawym przyciskiem myszy i wybierz opcje "eksploruj"
4. Odszukaj katalog o nazwie "support"
5. Dwukrotnie kliknij na pliku "AMD_DualCore_Optimizer.exe" wówczas rozpocznie się proces instalacyjny.
6. Powtórz czynności opisane w punkcie 5 dla pliku "amdcpusetup.exe"
7. Po zakończeniu instalacji wymagane będzie ponowne uruchomienie komputera.

Inne problemy

Jak zmienić pamięć wirtualną ?

Klikamy PPM na „Mój Komputer”, następnie klikamy na „Zaawansowane”, w rubryce „Wydajność” klikamy na „Ustawienia” i znów na „Zaawansowane”. Teraz na dole klikamy na „Zmień” zaznaczamy dysk na którym chcemy zmienić pamięć wirtualną a następnie klikamy „Ustaw”. Wpisujemy co trzeba następnie „Zastosuj”. Teraz musimy ponownie uruchomić komputer.

Wymagania sprzetowe

Minimalne

1. Windows® 2000/XP
2. Procesor Intel Pentium® 4/AMD 2 GHz lub równorzędny
3. 1024 MB RAM
4. Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)
5. 4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
6. DirectX® 9,0c
7. kart dźwiękowa zgodna z DirectX® 8,1
8. napęd DVD

Zalecane

1. Procesor Intel Pentium® 4/AMD 3 GHz lub równorzędny
2. 1,5 GB RAM
3. Karta graficzna ATI X1600 lub lepsza, GeForce 6800 lub lepszy, przynajmniej 256 MB

Uwaga! Gra nie jest obsługiwana przez zintegrowane układy graficzne (np. stosowane w laptopach). Gra wymaga też dodatku do Windows XP „Service Pack 2”! Gothic 3 potrafi dzialac takze w sposob nieprzewidywalny, poniewaz brak tej grze optymalizacji kodu.

Można też ominąć potrzebe zainstalowania Service Pack 2. Aby tego dokonać należy wykonać następujące czynnośći:

Zainstalować najnowszą wersję "Windows Installer"
Zainstalować Visual C++

Ostatnio edytowane przez Xingu : 25-04-07 o 22:55.
RPG
Aproxar jest offline  
Nieprzeczytane 28-04-07, 21:20   #2
SensejOgnia
Chrząszcz

Domyślnie Płyta Jest A Pisze żeby Wsadzić - Rozwiązanie Problemu

A więc czytałem dużo tematów i często pisano o tym problemie, że komputer każe wsadzić płytę do napędu chociaż ona znajduje sie tam aktualnie.
Znalazłem na ten problem rozwiązanie i pisze o nim bo nie widziałem żeby ktoś dał pewny sposób rozwiązania tego problemu

Rozwiązaniem jest instalacja łatki na windowsa która znajduje sie na stronie http://www.tagesprotection.com/main....ge=minimum.htm
Instalacja łatki rozwiązuje ten problem w 100%(!!!nie testowane na piratach!!!)
Raz na jakis czas znowu występuje ten problem, ale wystarczy ponowna instalacja tej łatki

(Do moderatorów: Moim zdaniem to jest bardzo pomocne i proponuje dodanie tego tematu do przypiętych)
RPG
SensejOgnia jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania