Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę G3 - szczegółowy poradnik

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-10-10, 12:45   #13
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Mam jedno pytanie, czy działają u Was spisy treści i ilustracji?
Chodzi mi o to, czy po kliknięciu na dowolną pozycję spisu, czytający poradnik przenosi się na odpowiednią stronę?

Używam licencjonowanego pakietu MS Office 2000 Premium i podejrzewam, że będą problemy z kompatybilnością tekstu formatowanego w nowszych wersjach worda. :/
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-10-10, 14:24   #14
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał lukas49 Zobacz post
Mam jedno pytanie, czy działają u Was spisy treści i ilustracji?
Nas w sensie userów czy administrację pytasz?

Cytat:
Napisał lukas49 Zobacz post
Chodzi mi o to, czy po kliknięciu na dowolną pozycję spisu, czytający poradnik przenosi się na odpowiednią stronę?
Mniemam, że mowa o hiperłączach, tzw. "Dodaj link"; jeżeli tak, to w interfejsie jest taka opcja.

Zostawiając tu kawał życia.
RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-10-10, 16:39   #15
Suvvri
Czarny Goblin

Suvvri awatar

Domyślnie

Ale za to w wersji worda dolaczonej do windows pojawia sie nastepujacy blad "Nie mozna zaladowac filtru konwersji grafiki. Czy kontynuowac konwersje dokumentu?" Po kliknieciu na Tak ten sam blad wyskakuje jeszcze kilkukrotnie. Spis tresci nie dziala I jesli sa tam jakies obrazki to tez sie nie pojawiaja (nie liczac okladki G3 na 1. stronie). Co do tej rozpiski kolorow postaci to moglbym to zrobic ale nie mam polskich znakow wiec byloby drugie tyle roboty dla Ciebie aby to poprawic.

A i jeszcze cos: gdzies na forum napisales ze wg Twojego poradnika mozna miec szybka nauke juz na 2poziomie lecz mozna i na 1 poziomie a jedynym zadaniem jakie zrobisz bedzie misja u Deckarda (o ile sie nie myle, to ten gosc ktoremu dajemy 3 miksturki). I przed kazdym kupcem artefaktow zapisujemy gre oraz wczytujemy tak dlugo az nie bedziemy mieli 3 tabliczek do kupienia. Ja wlasnie wczoraj tak zrobilem i miasta jakie odwiedzilem to:
ardea- wzialem teleport oraz przeczytalem pulpit
cap dun- w/w Deckard
montera- tu mozna zrobic zadanie dla Asasyna ze skradziona skrzynka dodaje ono tylko 500exp wiec nadal mamy 500exp do 2 poziomu. Asasyn ten rowniez sprzedaje artefakty.
Gotha- kupiec Nerkan oraz pulpit
Nastepnie przez gory do Geldern i tam obchodzimy wszystkich kupcow az bedziemy mieli 100pw (lub jesli ktos chce wiecej )

Moglbys to uwzglednic w poradniku jesli chcesz Dokladniejsze informacje masz gdzies na forum i tam masz imiona kupcow oraz miasta w jakich sie znajduja. Chodzi mi tu glownie o to ze nie trzeba leciec az do Al Sherdim~ (?) aby uzyskac te 100pw.

Ostatnio edytowane przez Suvvri : 11-10-10 o 16:54.
RPG
Suvvri jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-10-10, 18:03   #16
Note
Chrząszcz

Note awatar

Domyślnie

Jakim program najlepiej odtworzyć ten poradnik ?
RPG
Note jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-10-10, 18:06   #17
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Calzedo Zobacz post
Nas w sensie userów czy administrację pytasz?

Mniemam, że mowa o hiperłączach, tzw. "Dodaj link"; jeżeli tak, to w interfejsie jest taka opcja.
Chodziło mi wyłącznie o mój poradnik, który ma interaktywne spisy treści i ilustracji. Jeżeli klikniesz w nim interesującą cię pozycję, automatycznie otwiera się strona na której ona się znajduje.
Przed chwilą sprawdziłem to wrzucając plik poradnika do MS Office 2003, niestety spisy są nieaktywne (łącza te nie działają).
Pytając, czy działają te spisy u Was miałem na myśli wszystkich forumowiczów, którzy ściągnęli mój plik i otwierali go w wordzie.

Cytat:
Napisał Note Zobacz post
Jakim program najlepiej odtworzyć ten poradnik ?
Ja używam edytora Word z pakietu MS Office 2000 Premium, a więc najlepiej użyć tego samego narzędzia, wtedy będzie 100% zgodność.

Ostatnio edytowane przez lukas49 : 11-10-10 o 18:14.
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-10-10, 19:15   #18
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Suvvri Zobacz post
Ale za to w wersji worda dolaczonej do windows pojawia sie nastepujacy blad "Nie mozna zaladowac filtru konwersji grafiki. Czy kontynuowac konwersje dokumentu?" Po kliknieciu na Tak ten sam blad wyskakuje jeszcze kilkukrotnie. Spis tresci nie dziala I jesli sa tam jakies obrazki to tez sie nie pojawiaja (nie liczac okladki G3 na 1. stronie). Co do tej rozpiski kolorow postaci to moglbym to zrobic ale nie mam polskich znakow wiec byloby drugie tyle roboty dla Ciebie aby to poprawic.
Nie wiem jakiego używasz systemu operacyjnego.
W żadnym Windows-ie nie ma dołączonego edytora Word. Jest tylko Notatnik albo Wordpad. Niestety są to proste edytory i żadne z nich nie wyświetli poprawnie tekstu formatowanego w wordzie.
Dziwi mnie też, dlaczego nie masz polskich znaków. Nie wyobrażam sobie pracy na takim komputerze. :/

Cytat:
A i jeszcze cos: gdzies na forum napisales ze wg Twojego poradnika mozna miec szybka nauke juz na 2poziomie lecz mozna i na 1 poziomie a jedynym zadaniem jakie zrobisz bedzie misja u Deckarda (o ile sie nie myle, to ten gosc ktoremu dajemy 3 miksturki). I przed kazdym kupcem artefaktow zapisujemy gre oraz wczytujemy tak dlugo az nie bedziemy mieli 3 tabliczek do kupienia.
Na samym wstępie poradnika stoi jak byk, że jest on pisany dla patcha 1.74 i następujących opcji gry: poziom - trudny, balans alternatywny - włączony, alternatywne SI - włączone. Przy takich opcjach nie ma szans zdobyć "szybszą naukę" w sposób opisany przez Ciebie. Spróbuj przy tych założeniach zdobyć u kupca 3 tabliczki! Jeżeli nie zostaną wygenerowane 3 sztuki za pierwszym razem, odtwarzanie zapisu sprzed losowania już nic nie da! Przy każdej kolejnej próbie masz identyczny stan co w pierwszej. :P

Cytat:
Moglbys to uwzglednic w poradniku jesli chcesz Dokladniejsze informacje masz gdzies na forum i tam masz imiona kupcow oraz miasta w jakich sie znajduja. Chodzi mi tu glownie o to ze nie trzeba leciec az do Al Sherdim~ (?) aby uzyskac te 100pw.
U mnie w poradniku też jest lista, gdzie je można kupić. :P
Nie każdy kupiec ma tabliczki! Poza tym kupując po jednej tabliczce u kilku kupców nie zdobędziesz 100 PW! Weź także pod uwagę fakt, że przy opcjach założonych w poradniku za każdą tabliczkę lub przeczytany pulpit dostajesz tylko 3 PW a nie 5!
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-10-10, 11:44   #19
Suvvri
Czarny Goblin

Suvvri awatar

Domyślnie

-Mam niemiecki system, klawiature i mieszkam w niemczech dlatego nie mam polskich znakow.
-Nie zauwazylem tego ze poradnik byl dostosowany pod AB ;P
-Jesli poradnik jest pod Ab to i tak starczy ci 50, nie 100pw jak napisales w powyzszym poscie.
-Troche to dziwne ze po wczytaniu gry kupcy maja identyczne towary jak za 1. razem ale wnioskujac po tym, towary dla wszystkich kupcow sa generowane juz na poczatku gry.
RPG
Suvvri jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-10-10, 16:44   #20
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Cytat:
-Mam niemiecki system, klawiature i mieszkam w niemczech dlatego nie mam polskich znakow.
-Nie zauwazylem tego ze poradnik byl dostosowany pod AB ;P
-Jesli poradnik jest pod Ab to i tak starczy ci 50, nie 100pw jak napisales w powyzszym poscie.
-Troche to dziwne ze po wczytaniu gry kupcy maja identyczne towary jak za 1. razem ale wnioskujac po tym, towary dla wszystkich kupcow sa generowane juz na poczatku gry.
Dzięki za wyjaśnienie co do polskich znaków, teraz rozumiem.
Co do PW... przez to różnicowanie wszystkiego zależnie od opcji ustawienia gry, często mi się też myli. :/
Oczywiście, że miało być 50 PW a nie 100. W poradniku mam dobrze a w odpowiedzi napisałem powtarzając za Tobą 100 PW. :P
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-10, 14:34   #21
Kubash
Krwiopijca

Domyślnie

Co do programu w jakim można czytać: Ja osobiście używam OpenOffice i wszystko działa - obrazki i hiperłącza.

Ktoś tu prosił o podanie dokładnego opisu kolorów

1. Zielony - Przyjazny. Postać Cię nie atakuje, dopóki ty jej nie zaatakujesz, złość przemija po kilku dniach. Pomaga Ci w odbijaniu miast. Aby zabić, trzeba dobić. Postacie stają się zielone:
I. Po zdobyciu 75% reputacji w mieście (dotyczy mieszkańców).
II. Buntownicy po zgłoszeniu gotowości do ataku.
III. Przyjaciele z dawnych części zawsze są zieloni.

2. Biały - Neutralny. Postać Cię nie atakuje, dopóki ty jej nie zaatakujesz, złość przemija po kilku dniach. Jeżeli taka postać zauważy, jak bijesz się z inną białą lub pomarańczową (Nie zieloną), atakuje Cię (Nie dotyczy przywódcy miasta, ale pewien nie jestem). Na początku gry większość postaci jest właśnie neutralna.

3. Pomarańczowy - Nieprzyjazny. Tutaj sprawa się komplikuje.
I. Potwory/Bandyci są czerwoni albo pomarańczowi. (Postacie, które od początku gry są wrogie). Atakują Cię oni od razu po zobaczeniu. Nie trzeba dobijać.
II. Mieszkańcy miast (lub podobni). Stają się oni pomarańczowi po zgłoszeniu gotowości do buntu (albo buntownicy po wydaniu ich). Taka postać nie atakuje cię, póki ty jej nie zaatakujesz, złość (nie kolor postaci, lecz atakowanie Ciebie) przemija po kilku dniach. Atakuje cię, jeżeli zobaczy, że bijesz inną pomarańczową lub białą osobę (Nie zieloną). Aby zabić, trzeba dobić.

4. Czerwoni - Wrogi. Bandyci, zwierzęta, lub mieszkańcy miast po zabiciu jakiegoś pobratymca. Atakują cię od razu po zobaczeniu. Nie trzeba dobijać.

5. Niebieski - Towarzysz. Postaci, które dołączają do twojej grupy w zadaniu albo po prośbie. Walczy i chodzi razem z tobą, doświadczenie za zabite przez taką postać potwory są przyznawane tobie. Po użyciu teleportu, prośbie odejścia lub po skończeniu zadania opuszcza cię.

Jeżeli coś pomyliłem, to mnie poprawiajcie.

A teraz zabieram się za czytanie poradnika.

BTW. Po zrobieniu skonwertuj to do PDF, łącza powinny działać, ale ekspertem nie jestem.

Edit:

Cytat:
Bezimienny poza swoimi atrybutami posiada 6 podstawowych umiejętności, które może użyć w grze:
-Walka mieczem (bohater jest zdolnym wojownikiem walczącym mieczem).
-Łuk (bohater jest zdolnym łucznikiem).
-Kowal (bohater może na kowadle wykuwać zwykły oręż, potrzebuje do tego projektu danej broni, jej składników i młota kowalskiego).
-Otwieranie prostych zamków (bohater może za pomocą wytrycha otwierać proste zamki).
-Skradanie (bohater może się skradaćl).
Piszesz 6, podajesz 5. O Warzeniu Mikstur Leczniczych zapomniałeś.

Cytat:
b. Zdolności łowieckie.
Łowca orków (bohater zadaje dodatkowe obrażenia szyjąc uku do orków) - zdolności łowieckie 225, myśliwy (gruba zwierzyna)
Cichy łowca (bohater może się bezszelestenie podkradać do dzikich zwierząt) - zdolności łowieckie 115
Dwie literówki.

Cytat:
Skradanie (bohater może się skradaćl) - brak wymagań
Znowu.

Cytat:
Zbieraj wszystkie najcenniejsze rośliny, które zwiększają na stałe atrybuty bohatera. Poradnik uwzględnia lokalizację tych roślin. Sporządzaj z nich mikstury, które dają 2x większy efekt.
Nie 2x, a 3x (Siła, Zręczność) lub 4x (HP, MP, Wytrzymałość)

A poradnika do zadań nie chce mi się teraz czytać, może później

Ostatnio edytowane przez Kubash : 14-10-10 o 14:59.
RPG
Kubash jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-10, 19:26   #22
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Dziękuję za uwagi, Kubash. Większość z nich już wprowadziłem.

Nie mam pewności co do zmiany kolorów postaci po czasie. Mam miasta w których od ponad tygodnia postacie mają pomarańczowy i nie zmieniają go.

Co do wartości mikstur to miałem błąd gdyż wpisane były dla opcji gry bez włączonego AB. Teraz jest już prawidłowo.

Jeszcze raz dzięki...
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-10, 20:15   #23
Suvvri
Czarny Goblin

Suvvri awatar

Domyślnie

Jemu chyba chodzilo o to ze jak kogos trzepniesz i uciekniesz to po kilku dniach ten ktos nie bedzie chcial ci juz wbic miecza w brzuch.
RPG
Suvvri jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-10, 20:30   #24
Kubash
Krwiopijca

Domyślnie

Dokładnie o to mi chodziło - postaci zielonej lub białej nie określiłbym mianem "Złość".
RPG
Kubash jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania