Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Nieoficjalny patch do Gothic 3

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-06-07, 10:09   #13
sir_doom
Polna Bestia

sir_doom awatar

Domyślnie

A ja napisałem o pierwszej jego wersji i co? :P
Btw: Changelog do wersji 1.3.1 (która ma być "international"). Sam patch będzie wkrótce (drobne poprawki dzielą nas od wydania 1.3.1).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jest już wersja 1.3.1 (international)
http://forum.jowood.de/showthread.ph...78#post2101478

Ostatnio edytowane przez sir_doom : 28-06-07 o 16:12.
RPG
sir_doom jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-07-07, 19:21   #14
Andrev Griffin
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez MSN do Andrev Griffin
Domyślnie

Patch "international" jest ale jak to zwykle bywa wszyscy zapominają o Rosjanach, Polakach i Chińczykach.
No to teraz trzeba będzie albo samemu spróbować przetłumaczyć albo zdać się na łaskę modderów (chyba dobrze napisałem?).
RPG
Andrev Griffin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-07, 08:45   #15
baczys
Chrząszcz

Domyślnie

czyli ostatecznie nie ma jeszcze polskiej wersji?? bo z tego co wyczytałem na forum jowood dopiero robią. tak?
RPG
baczys jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-07-07, 18:27   #16
Lego 52
Chrząszcz

Lego 52 awatar

Domyślnie

U mnie 1.4 chodzi a 1.3 niechodzi wogóle .Czym może to być spowodowane.
Jak zinstaluje się 1.4 to już nie trzeba 1.3 bo niewiem już sam ?

Ostatnio edytowane przez Lego 52 : 24-07-07 o 18:30.
RPG
Lego 52 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-07-07, 19:22   #17
Xar91
Zębacz

Xar91 awatar

Domyślnie

Skond wziasc tego patcha 1.4 i czy dziala z polska wersja?

EDIT:Tam na gs wyczytalem(jesli dobrze zrozumialem)ze teraz nieda sie Georgowi dac puchary,czy zle zrozumialem?Grak tos z tym patchem?
Krwi jest malo,oddawajcie ją!!Co wam szkodzi podzielic sie czyms,co sie wam i tak zregeneruje, a komus mozecie uratowac zycie.To jest bezpieczne i dostajecie nawet czekolade.Szczegolnie podczas wakacji jej brakuje(głownie B+).Wiec jesli mozecie,to oddawajcie...
http://www.pck.org.pl/hdk_zost.php

Ostatnio edytowane przez Xar91 : 27-07-07 o 08:09.
RPG
Xar91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-07-07, 22:58   #18
neverkilled
Chrząszcz

Domyślnie

Ja mam pytanie: czy ten community patch 1.4 zawiera wcześniejsze poprawki ze starszych wersji 1.3 ... itd.
RPG
neverkilled jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-07-07, 23:23   #19
Cynamon
Krwiopijca

Cynamon awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xar91 Zobacz post
Skond wziasc tego patcha 1.4 i czy dziala z polska wersja?
Stoi jak byk na głównej stronie GothicSite. Działa z PL.
RPG
Cynamon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-07, 09:26   #20
efka
Polna Bestia

efka awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał neverkilled Zobacz post
Ja mam pytanie: czy ten community patch 1.4 zawiera wcześniejsze poprawki ze starszych wersji 1.3 ... itd.
Właśnie, jak to jest??
RPG
efka jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-07, 10:40   #21
SerSon

SerSon awatar

Domyślnie

tak ja go mam sciagnietego ale to sie nie oplaca. owszem kilka bugow i bledow poprawia ale przez tego patcha nie mozna 2 razy brac rzeczy tak jak np puchary - pobijasz kolesia/ bierzesz puchar/rozmawiasz z nim/dostajesz 2 puchar
RPG
SerSon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-07, 10:46   #22
dw7
Chrząszcz

Domyślnie

Co z tym patchem 1.12 jest już spolszczony, a jeśli nie to jak zainstaluje wersję angielską na dodatkowo załatam patchem 1.4 to gothic będzie całkowicie spolszczony??
RPG
dw7 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-07, 11:44   #23
mere
Chrząszcz

Domyślnie

Wprowadzę nieco światła na tą sprawę.

"I have both polish and english versions of G3. I would like to share with you my observations with polish version of G3.
In the case of missing fonts in the polish G3, it's the modified Strings.p00 file, which causes problems. The community patch version contains Stringable.ini which is a file with all language description needed for the game.
The problem is that both German and English are in the international version (along with French, Spanish and Italian) of the Stringable.ini file, so they work with either version, while Polish is not in the file.
So for polish players to fully appreciate community patch, one has to fix Strings.p00 with "polish only" Stringable.ini with the descriptions in Polish.
I hope you will find someone to do the translation
International community patch applied on polish G3 works partially after deleting Strings.p00, but than again players will not appreciate any fixes to the dialog/item description etc. which were/are/will be included in the community patch.

Great job with the patch btw
Keep up good work."

Z tego co zrozumiałem z dyskusji, patche do G3 robione są w trzech etapach. Najpierw po niemiecku, później po angielsku, a na końcu w paru innych językach. Po polsku nie, co skutkowało albo całkowitym wywaleniem napisów, albo władowaniem ich w innych języku, najpewniej niemieckim
Ale! istnieje metoda, dzięki której da się cieszyć z przynajmniej części naprawionych błędów (których pełna lista w przypadku patcha 1.2 znajduje się w tym poście -> http://forum.jowood.com/showpost.php...07&postcount=9 ). Tajemnica kryje się w pliku Strings.p00, który jest zmodyfikowaną przez patch wersją pliku Stringable.ini, który NIE jest dostępny w wersji polskiej

Ale fear not, polscy Gothikowcy! Są na to dwa sposoby:
1. Ktoś znający doskonale niemiecki/angielski/francuski/włoski/hiszpański podejmie się tłumaczenia

2. Zainstaluje cały patch, a później z płyty skopiuje sobie wcześniejszy plik Strings.pak. I najlepiej też Speech_Polish.pak, dla pewności. Chociaż wtedy linie dialogowe mogą się nie pokrywać z rzeczywistą sytuacją, to zależy poprawionych błędów.
ACHTUNG! Nie chcę brać odpowiedzialności za przypadkowe błędy. Zróbcie backup sejwów i odmówcie modlitwę.

Jeśli nie chcecie mi wierzyć, otwórzcie sobie plik Stings.pak w Gothic 3 Archiv Explorer 1.0 i zobaczcie co tam jest.
Cały powyższy post dotyczy patcha 1.2, chociaż podejrzewam, że wywalenie tych wszystkich stringów będzie działać i pod nowszymi wersjami
EDIT:
I na forum JoWood wyczytałem to:

"We can make a polish version of the patch now because there is a polish stringtable."
Nie wiem co o tym myśleć. Pisze co prawda, że mogą zrobić polską wersję, ale nie mam pojęcia co z tego się urodzi. Spróbuję jeszcze potem pogrzebać, to jest 11 stron po angielsku.

Wybaczta jeśli zamieszałem wam w ciągu rozmowy, chciałem pomóc w dokładnie wyjaśnić całą sytuację

Ostatnio edytowane przez mere : 30-07-07 o 11:50.
RPG
mere jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-07, 12:37   #24
neverkilled
Chrząszcz

Domyślnie

Z tego co się tam doczytałem to wystarczy zainstalować oficjalny patch 1.12 , a później Community Patch 1.4.Ten patch posiada wcześniejsze poprawki.
No i działa z polską wersją tylko tak nie do końca.Tylko ze starą wersją tego pliku stringtable.inni i potrzebują nowej, albo zmodowanej wersji tego pliku, żeby patch działał całkowicie o ile dobrze zrozumiałem. Wypuszczą poprawioną wersję patcha 1.41 który już będzie całkowicie poprawnie działał z polską wersją jak tylko dostaną te zmodowane stringtable.inni.
RPG
neverkilled jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania