Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Cena wolności - Hassan1, Kyrie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-05-19, 17:00   #145
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Oskar: W jego stronę szedł starzec muszący się podpierać na drewnianej lasce. Trochę czasu zajęło zanim dotarł do kapliczki, ale w końcu to się stało.
- Witajcie, młodzieńcze! - pozdrowił Nordmarczyka. - Niestety, nie pomodlisz się przy tej kapliczce. Zbezcześcili ją heretycy perfidni!

Go'el: Mężczyzna dołączył do Orka. Szli obok siebie równym krokiem.
- Też o tym myślałem, lecz nie. Nie liczy się ilość, a jakość. Gdybyśmy liczyli kto więcej zabije, nie byłoby to zbyt efektywne. Bandziorów jest siedmiu, wiem, bo natknąłem się na ich obóz w czasie podróży. A ich herszt to niezły siłacz. Nordmarczyk chyba.
Szli dalej.
- A co do tej legendy, to ja z kolei słyszałem, a nawet widziałem jak ci wasi elitarni mocowali sobie ludzkie czaszki do krocza. Wyjaśnisz mi może ten dziwaczny zwyczaj... nie, dziwaczny to złe słowo, ale innego nie znajduję.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-19, 18:17   #146
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

Mężczyzna dołączył do Orka. Szli obok siebie równym krokiem.
- Też o tym myślałem, lecz nie. Nie liczy się ilość, a jakość. Gdybyśmy liczyli kto więcej zabije, nie byłoby to zbyt efektywne. Bandziorów jest siedmiu, wiem, bo natknąłem się na ich obóz w czasie podróży. A ich herszt to niezły siłacz. Nordmarczyk chyba.
- Nie sprawia to na mnie większego wrażenia, przyjacielu. Bądź spokojny. Napijemy się piwa wieczorem, za moją wygraną oczywiście. Ja stawiam! - mówi Go'el - 7, powiadasz? Najlepiej byłoby wywabić paru z tej bandy przed szereg. Oczywiście, jeśli patrzeć na to, by Cię nie zabili. - dodaje.
Szli dalej.
- A co do tej legendy, to ja z kolei słyszałem, a nawet widziałem jak ci wasi elitarni mocowali sobie ludzkie czaszki do krocza. Wyjaśnisz mi może ten dziwaczny zwyczaj... nie, dziwaczny to złe słowo, ale innego nie znajduję.
- Nam ciężko zrozumieć wasze tradycje, ludziom ciężej zrozumieć orkowe. W każdej rasie są psychiczni, jakkolwiek na to spojrzeć. U nas są fanatycy wojny, którzy zrobią wszystko by upokorzyć przeciwnika. Naszczają nawet na jego zwłoki po walce. Zależy od podejścia. My, szamani, specjalizujemy się bardziej w normalnym podchodzeniu do spraw. - odpowiada, lekko zdziwiony że człowiek słyszał takie legendy, Ork.

Mistrz Pracowni Alchemicznej | Doomhammer | For the Horde! | Obywatel Archolos
RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-19, 11:17   #147
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Heretycy? Jacy znowu heretycy? Kto podniósł rękę na tak ważny obiekt kultu? - zdumial się Oskar.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-19, 16:16   #148
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

[Kyrie, dla jasności ci Orkowie z czaszkami to elity z G2.]

Go'el: Mężczyzna przyspiesza.
- Widzę, że strach cię już obleciał, Zielony. Spokojnie, trzech, czy czterech to wartownicy, nie ma się czego obawiać.
Mężczyźni szli dalej. W końcu znaleźli się na mocno zarośniętym terenie z licznymi krzakami. Kai schował się za jednym z nich i polecił Go'elowi to samo. Były one na tyle fantazyjnie ułożone, że dawały możliwość obserwowania oddalonego o jakieś 100 metrów obozu ogrodzonego niską palisadą. Przy jednym z widocznych dwóch wejść stali dwaj wartownicy.
- Cóż, krzaki nie tylko im dają przewagę - mówi Zielonooki, wyciągając kuszę. - A teraz popatrz, jak to działa - zwraca się do zielonoskórego.
Jednym z wartowników jest Ork. Myrtańczyk bez wahania zaczyna do niego mierzyć, a następnie strzela. Bełt trafia go między oczy, lecz przez pierwsze parę sekund nic się nie dzieje. Wartownik zezuje na pocisk w swoim czole, jakby się zastanawiając, czy to się dzieje naprawdę. W końcu jednak upada na plecy martwy. Jego kompan zaś alarmuje o zajściu resztę. Już po chwili w wejściu do obozu stało trzech bandytów z bronią w dłoniach.

Oskar: Staruszek podchodzi do kapliczki i wpatruje się w nią smutno.
- Heretycy... - mówi cicho. Zaraz potem prostuje się i wpada w gniew. - Sekciarze z Dusen, a któż inny?! Wariaci w czerwonych pancerzach w jakiegoś ducha Bizona wierzą! Toczymy z nimi wojnę od jakiegoś czasu. Świętą wojnę! Gdyż ci barbarzyńcy atakują nawet, a w sumie zwłaszcza, niewinnych i bezbronnych! - mężczyzna uspokaja się nieco. - Odprawiane było tutaj akurat zbiorowe nabożeństwo ku czci naszego boga - w jego głosie coraz mniej było złości, wkradał się w niego znów smutek i żal. - I wtedy zaatakowali. Szyli do nas z łuków, szybko nas otoczyli. Nie mieliśmy żadnej obrony... to była rzeź. Jedynie kilku mężczyzn było w stanie stanąć do boju, ale oni mieli przewagę liczebną. Cudem ocalałem, wpadając w krzaki, a potem do rowu. Odkrył mnie wtedy jeden z nich... - teraz jego głos był już łagodny, spokojny. - Nie zabił mnie, nie doniósł także swoim towarzyszom. Po prostu odszedł. Potem przyszli strażnicy, za późno. Pomogli mi wydostać się z rowu i przesłuchali mnie.
Starzec spróbował uklęknąć i pogładzić pomarszczoną dłonią trawę.
- Najprawdopodobniej wszyscy nasi wierni zginęli...
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-19, 18:28   #149
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

Oskar poczuł jak zapala mu się zaróweczka w głowie. Być może trafił na pierwszy poważny trop.
- A Magowie Ognia? Słyszałem że są aktywni w tej okolicy. Nie mogli wam pomóc? Co ze strażnikami?
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-19, 12:39   #150
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

Mężczyzna przyspiesza.
- Widzę, że strach cię już obleciał, Zielony. Spokojnie, trzech, czy czterech to wartownicy, nie ma się czego obawiać.
- Przestań paplać głupoty. Do akcji podchodzi się opanowanie, człowieku. Widać, że nigdy nie miałeś do czynienia z wojną. - odpowiada burkiem Ork.
Mężczyźni szli dalej. W końcu znaleźli się na mocno zarośniętym terenie z licznymi krzakami. Kai schował się za jednym z nich i polecił Go'elowi to samo. Były one na tyle fantazyjnie ułożone, że dawały możliwość obserwowania oddalonego o jakieś 100 metrów obozu ogrodzonego niską palisadą. Przy jednym z widocznych dwóch wejść stali dwaj wartownicy.
- Cóż, krzaki nie tylko im dają przewagę - mówi Zielonooki, wyciągając kuszę. - A teraz popatrz, jak to działa - zwraca się do zielonoskórego.
Jednym z wartowników jest Ork. Myrtańczyk bez wahania zaczyna do niego mierzyć, a następnie strzela. Bełt trafia go między oczy, lecz przez pierwsze parę sekund nic się nie dzieje. Wartownik zezuje na pocisk w swoim czole, jakby się zastanawiając, czy to się dzieje naprawdę. W końcu jednak upada na plecy martwy. Jego kompan zaś alarmuje o zajściu resztę. Już po chwili w wejściu do obozu stało trzech bandytów z bronią w dłoniach.
- Ładny strzał, mały. Mojego pobratymca niełatwo obalić. - mówi szybko Ork - A teraz stawaj do walki, zobaczymy na co ich stać.
Go'el zdążył całkowicie przygotować się do bitki, zanim Bandyci dobiegli. Wyciągnął oręż i:
- Który pierwszy? - krzyknął.

RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-05-19, 10:14   #151
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Oskar: Staruszek odwraca się w stronę Nordmarczyka.
- Był jeden, ale jego pierwszego zabili. Od razu go naszpikowali strzałami. Potem jeszcze przygnietli kapliczką dla pewności, ale teraz leży inaczej, więc pewnie ją odwrócili, żeby móc zniszczyć wizerunek Innosa. Heretycy!

Go'el: Widząc i słysząc Zielonego bandyci od razu pobiegł w ich stronę.
- Ech, i kto tu się nie zna na strategii... - mruczy pod nosem mężczyzna ładując bełt. Strzela w stronę jednego z bandziorów.
Za plecami trzech wojaków pojawia się dwóch łuczników. Napinanają cięciwy i mierzą do Kai'a i Go'ela.
Bandyta 1: 10PŻ

Ostatnio edytowane przez Mika 123 : 28-05-19 o 15:55.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-05-19, 22:42   #152
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

Widząc i słysząc Zielonego bandyci od razu pobiegł w ich stronę.
- Ech, i kto tu się nie zna na strategii... - mruczy pod nosem mężczyzna ładując bełt. Strzela w stronę jednego z bandziorów.
- Zamknij się już i celuj! - krzyczy rozzłoszczony Ork - Lok'tar! - dodaje jeszcze swój plemienny okrzyk wojny.
Za plecami trzech stojaków pojawia się dwóch łuczników. Napinanają cięciwy i mierzą do Kai'a i Go'ela.
- Padnij! - Go'el zdążył wypowiedzieć, skacząc i ratując życie swojego druha - Za długo się zastanawiasz, człowieku! Miecze w dłoń! - Zielonoskóry nie zastanawiając się, wyciągnął broń i ruszył w stronę przeciwników, przy okazji unikając strzał. Był przy tym aż zanadto zwinny, jak na swoje rozmiary oczywiście. - Na co czeksz?! Strach Cię obleciał? - udało mu się jeszcze dorzucić parę groszy do towarzysza, widać było wręcz pogardliwy uśmiech.

RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-19, 08:49   #153
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Co pan sądzi o tym wszystkim? W okolicy nie jest bezpiecznie od pewnego czasu, prawda? Bizony, bandyci... Słyszałem, że nawet Magowie Ognia puścili kilku ludzi z dymem - zagadał Oskar, zbierając się do obrócenia kapliczki. A jeśli się t nie uda to przynajmniej zbadania ziemi tuż przy niej. Potrzebował jakiegoś tropu. Miał wrażenie, że niektóre z tych grup są ze sob.ą powiązane.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-19, 18:01   #154
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Go'el: Teraz w stronę mężczyzn biegnie tylko dwóch bandytów, gdyż ich towarzysz oberwał bełtem Kai'a tak mocno, że musiał się zatrzymać. Wojownicy zasłaniają łuczników, przez co oni nie mają jak trafić Orka i Myrtańczyka. Zielony rzuca się na Mistrza Gildii Łowieckiej, obalając go swoim ciężarem. Zaskoczony mężczyzna wypuszcza kuszę z rąk.
- Debilu! - woła Zielonooki. - Co ty odpierdalasz?!
Wtem na mężczyzn wpadł jeden z bandziorów, przewracając się o nich. Jego miecz wypada mu z rąk i znajduje się poza jego zasięgiem.
- Kurwa! - przeklina, orientując się, że zaciął się o broń zielonoskórego.
- Ty się przestań tak szczerzyć, tylko złaź ze mnie! - krzyczy Kai.
Bandyta 2: 140 PŻ

Oskar: Nordmarczyk z trudem, ale jednak stawia kapliczkę ponowo na ziemi.
- Dziękuję, chłopcze - mówi z uśmiechem staruszek. - Ano robi się niebezpiecznie. Dlatego poprosiłem mego syna, by wrócił do domu i zajął się swoją rodziną. Ja jestem już stary i chciałbym zobaczyć przed śmiercią swego jedynego potomka... Tak... U nas w mieście stołecznym też doszło do spalenia człowieka. Ale była to ladacznica, związana z tymi zbereźnikami z Piscoris. Oni co prawda nie są zbyt agresywni, ale ich rozprężenie moralne... do czego to doszło...
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-19, 08:07   #155
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

Widocznie zbadanie kapliczki na nic mu się nie zdało. Liczył, że uda się odszukać jakąś poszlakę. Póki co wiedział jedynie, że te grupy są w pewien sposób ze sobą powiązane. Nie wiedział jednak które i w jaki sposób.
- Dokąd oni odeszli? Ktoś wie gdzie ich szukać? Dlaczego w ogóle to robią?
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-06-19, 11:27   #156
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

Teraz w stronę mężczyzn biegnie tylko dwóch bandytów, gdyż ich towarzysz oberwał bełtem Kai'a tak mocno, że musiał się zatrzymać. Wojownicy zasłaniają łuczników, przez co oni nie mają jak trafić Orka i Myrtańczyka. Zielony rzuca się na Mistrza Gildii Łowieckiej, obalając go swoim ciężarem. Zaskoczony mężczyzna wypuszcza kuszę z rąk.
- Debilu! - woła Zielonooki. - Co ty odpierdalasz?!
- Zamknij ten głupi ryj! - drze się zdenerwowany Ork - Ratuje Ci dupę, idioto, jeszcze mi za to podziękujesz!
Wtem na mężczyzn wpadł jeden z bandziorów, przewracając się o nich. Jego miecz wypada mu z rąk i znajduje się poza jego zasięgiem.
- Kurwa! - przeklina, orientując się, że zaciął się o broń zielonoskórego.
- Ty się przestań tak szczerzyć, tylko złaź ze mnie! - krzyczy Kai.
- No to, kurwa, zobaczymy. - dodaje Go'el, wstając, biorąc broń bandziora, który tak naprawdę nie był żadnym ciężarem dla olbrzyma.
Ork zrzuca bandytę z siebie, przebijając w momencie upadku jego serce.
- Który następny? - pyta, machając bronią z szyderczym uśmiechem.

RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania