Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Garść Porad

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-12-08, 13:51   #13
Matello666
Czarny Goblin

Matello666 awatar

Domyślnie

No i ja dam kilka porad (będę edytował co jakiś czas) :

1) Gdy chcemy zostać czeladnikiem u jednego z mistrzów i wykonaliśmy dla niego zadanie, to najpierw prosimy o zgodę na zostanie nim u kogoś innego (dodatkowe 100 PD), a potem zostajemy u niego (normalne 300 PD).

2) Nie warto zostać czeladnikiem u Constantina, niby nie trzeba tracić cennych PD na to żeby pracować (kowal & myśliwy musi), ale grzyby, które mu dajemy, lepiej zachować dla siebie (ciemne grzyby), gdyż po zjedzeniu 50 na stałe rośnie mana (+5), a alchemii i tak nas może nauczać, wystarczy poznać dowolną recepturę u innego alchemika (np. Ignaza) i powiedzieć mu, że miało się do czynienia z alchemią.

3) Będąc kowalem można (używając buga) dorobić się nieograniczonych pieniędzy. Idziemy na farmę Onara, kupujemy od Benneta (kowala) stal, potem dajemy mu znowu walnąć w kowadło albo rozgrzać stal i w tym momencie uzupełnia on swoją stal, kupujemy ją ponownie i ponawiamy czynność w nieskończoność, potem kujemy broń i sprzedajemy.

4) Będąc złodziejem Ramirez każe nam zdobyć sekstans, przedmiot ten można znaleść jedynie w chacie Grega w obozie piratów (Jarkendar).

5) Grając magiem nie warto donosić na Fernanda Martinowi, gdyż w III rozdziale otrzymamy od niego jeden z kamieni runicznych w zamian za informacje o rudzie z Górniczej Doliny.

Ostatnio edytowane przez Matello666 : 27-01-10 o 12:24.
RPG
Matello666 jest offline  
Nieprzeczytane 31-12-08, 14:52   #14
Marcinek1737
Polna Bestia

Domyślnie

Mając 201 zręcznośći jest premia do akrobatyki.
Warto wykorzystywać przedmioty dające - (minus) do danego atrybutu
Czytaj wszystkie książki
Jedzcie jabłka i grzyby
W wieży Xardasa (w kominku) jest przycisk i otwiera on kraty koło pentagramu

Dalej nie pamiętam
Nieprzeczytane 22-04-09, 14:46   #15
Xardas185
Chrząszcz

Xardas185 awatar

Domyślnie

[cytowanie Marcinek 1737]
Mając 201 zręcznośći jest premia do akrobatyki.
Warto wykorzystywać przedmioty dające - (minus) do danego atrybutu
Czytaj wszystkie książki
Jedzcie jabłka i grzyby
W wieży Xardasa (w kominku) jest przycisk i otwiera on kraty koło pentagramu

Dalej nie pamiętam [/quote]

wystarczy 90 zreczności do akrobatyki

Ostatnio edytowane przez Xardas185 : 22-04-09 o 14:47. Powód: drobna edycja
RPG
Xardas185 jest offline  
Nieprzeczytane 22-04-09, 22:04   #16
SwanSong
Chrząszcz

Domyślnie Legalny sposób na stałe atrybuty.

Nie czytałem wcześniejszych porad, gdyż NK już opanowałem, więc jeżeli ktoś już przedstawiał tą radę - przepraszam za niepotrzebny spam.
Grałem dawno, ale pamiętam jeden trik, który nie wymaga używania kodu.
Potrzebne są: zwój z przemianą, broń dodająca premię do walki i inna broń nie dająca żadnej premii, która zajmuje pierwsze miejsce w ekwipunku (trzeba umieć z niej korzystać). Zakładamy miecz dający premię i przemieniamy się w jakąś bestię, następnie wracamy do swojej postaci - jak to bywa po "odmianie" przy pasie mamy najlepszą broń z plecaka, z której można korzystać, a premia z broni została na stałe...
Nie korzystałem z tego - odkryłem to kiedyś przypadkowo, ten sposób psuje grę tak samo jak kody, z tych jednak korzystam dla zabawy, gdy już mam grę w "małym palcu".
RPG
SwanSong jest offline  
Nieprzeczytane 03-05-09, 19:09   #17
Parsival
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
1) na samym poczatku nie trzeba wcale wchodzic do miasta przez bramy przekonujac straznikow. obejdz miasto dookola idz sciezka do latarni zajetej przez bandytow. z noca kruka jest tam dzik, bez scierwojad, biegnij w lewo na skaly. wskocz na gore i najbezpieczniejsza droga zeskakuj na dol do wody. wplyn do miasta i dostaniesz 500 xp za "alternatywna" droge do miasta. pozniej i tak mozesz wyjsc z miasta i zaliczyc zadanie "ziola dla constantina" jako przekonanie straznikow.
Sorry, że odgrzewam kotlety ale WTF?! Męczyłem się chyba godzinę, żeby tam wpłynąć i nie dostałem nawet 1 punktu expa!
Skąd ty to wytrzasnąłeś?!

Nieaktualne, post proszę usunąć najlepiej ;p
Przepraszam ;p

500 expa oczywiście dostajemy od Laresa...

Ostatnio edytowane przez Parsival : 03-05-09 o 19:29.
RPG
Parsival jest offline  
Nieprzeczytane 27-06-09, 12:03   #18
Coldkiller
Jaszczur

Coldkiller awatar

Domyślnie

Porada dla silnych magów w 5 rozdziale tam gdzie idziemy na polowanie z Bartokiem jest 10 poszukiwaczy=3000exp,a łatwo ich zabić.
RPG
Coldkiller jest offline  
Nieprzeczytane 08-11-09, 21:41   #19
Anybody
Chrząszcz

Domyślnie Mag, czeladnik, 2 rozdział, złoto

Witam. Chcę zagrać magiem. Oto moje niewiadome:
1. Do ilu zręczności inwestować na początku?
2. Czyim czeladnikiem zostać? Grając poprzednim razem i będąc czeladnikiem u alchemika miałem stałe problemy z pieniędzmi. Wiem, że u Harada można sporo zarobić, ale ciekaw jestem, jak to wygląda u Bospera?
3. Ile PN muszę zużyć na kowalstwo (początek tylko)?
4. Inwestując tylko w zręczność muszę używać łuków, więc co podnosi poziom łucznictwa? Pomijając PN.
5. Na którym poziomie zaczynaliście 2 rozdział?
6. Kiedy zaczęliście korzystać z zaklęć? Na początku dużo bardziej opłaca się łuk.
7. Od którego poziomu rozwijaliście manę?
RPG
Anybody jest offline  
Nieprzeczytane 08-11-09, 22:04   #20
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

1. emm... nic
2. Dla maga - Bosper. Dlaczego? Wydajesz tylko 5PN, a zarabiasz expiąc...
3. Najlepiej do Dobrego Długiego Miecza (chyba 2 z kolei) - ok 8pn (?)
4. W G2 chyba nic... ale nie jestem tego pewny... W NK są jeszcze tabliczki.
5. W NK zaczynałem z ~13 - nie wiem jak to jest w zwykłej 2
6. Nieprawda! Ognistą strzałą szybciej pokonasz szkielety-gobliny, (osobno) wilki i ścierwojady niż łukiem. Łukiem trzeba poświęcić więcej PN (zręczność + łuk) niż magią (runka 5PN + mana).
7. Od początku (tylko 5PN na skóry dla Bospera)
Xardin jest offline  
Nieprzeczytane 08-11-09, 22:11   #21
Anybody
Chrząszcz

Domyślnie

Czyli dobiec do Khorinis, pogadać z Vatrasem i Laresem, dostać się jak najszybciej do klasztoru, przejść jakoś próbę ognia (męczarnia pewnie będzie bez dobrych statów), po czym nauczyć się runy i wtedy rozpocząć zabawę z wybijaniem potworów?
A czym regenerować manę? Niebieski bez pewnie na długo nie starczy, a mikstur many trochę szkoda na 1 rozdział. Uczyć się potem tworzenia mikstur czy raczej prosić o to alchemika? On może przygotować miksturę ducha?
RPG
Anybody jest offline  
Nieprzeczytane 08-11-09, 23:18   #22
Amatar
Polna Bestia

Amatar awatar

Domyślnie

Witam

1-Nic.Zrecznosc ci przyjdzie z mikstorek zrecznosci

2-U Bospera mozna zarobic bardzo duzo miejac dobra postac.Radze ci zostac czeladnikiem u Harada ,poniewaz kasa bedzie ci potrzebna odrazu jak bedziesz szedl do Jarkendaru albo do Gorniczej Doliny.

3- Naucz sie kowalstwo do dobrego miecza.U Beneta mozesz kupowac prety w nieskonczonosc.

4- Celnosc i szybkosc strzelania z luku.

5- 15 lvl

6-Ja uzywalem zaklec odrazu jak rozpoczolem gre.W Jarkendarze mozesz sie nauczyc runy Lodowa Lanca.Ma 100 obrazen a wymaga 20 many ,wiec jest dobra na poczatku gry jak i na koncu.

7.Ja walilem w mane od poczatku gry jak planowalem miec Maga Ognia.Sila nie byla mi potrzebna ,a zaklecia ktore w tej chwili uzywam (Masowe Zniszczenie i Big FireBall ) sa w moich rekach smiercionosna bronia.

Pozdro

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
Amatar jest offline  
Nieprzeczytane 08-11-09, 23:50   #23
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

1. Olej zręczność całkiem.
2. U Bospera. Tylko patrzeć jak kasa rośnie.
3. Nie ucz się kowalstwa.
4. Tablice (potrzebny język budowniczych).
5. Już dobrze nie pamiętam, ale około 12-15.
6. Do zaklęć najlepiej przyzwyczajać się od razu.
7. Manę im wcześniej tym lepiej.

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
juserek jest offline  
Nieprzeczytane 11-11-09, 19:59   #24
BeautilLie
Polna Bestia

BeautilLie awatar

Domyślnie

Witam. W Gothic II NK mam spore doświadczenie. Niektóre rady mogą się powtórzyć , jednak to chyba nie będzie przeszkadzać.

OGÓLNIE:
-za zjedzenie 25 jabłek dostajesz 1 pkt siły

-po spożyciu 50 ciemnych grzybów dostajesz 5 many

-Stare tabliczki oddawaj Vatrasowi tylko , gdy masz ich ponad 10 , ponieważ dostajesz bonus w postaci many (ilość tabliczek=ilość many)

-Koniecznie naucz się języka budowniczych , a także kolekcjonuj wszystkie tabliczki

-Tablice czytaj tylko wtedy , gdy masz już około 100 danego współczynnika , to samo dotyczy mikstur , które permanentnie zwiększają statystyki

-Staraj się wykonywać wszystkie misje. To najłatwiejszy sposób na doświadczenie

-Harad jest mistrzem , u którego zarobisz najwięcej złota

-Mając 90 zręczności , gdy zjemy goblińską jagodę dostajemy akrobatykę

-Smoki są trudne , jednak wystarczy odpowiedni czar i już padną przed tobą. Ja preferuję zmniejszenie potwora lub także przywołanie demona , w przypadku Maga , zombi poradzą sobie bez najmniejszego problemu

-Najlepszym sposobem na Poszukiwaczy jest szybkie machanie mieczem , na lewo i prawo

-W JarKendarze wykopuj miejsca oznaczone "x" , można tam znaleźć wiele ciekawych przedmiotów

-W JarKendarze możemy skompletować tak zwane zestawy , są to 2 pierścienie i amulet , np. zestaw kapłana daje 40 many!

Ostatnio edytowane przez BeautilLie : 02-01-10 o 11:35.
RPG
BeautilLie jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania