Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Problem z płynnością gry

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-11-16, 22:04   #1
RavenECW
Chrząszcz

Unhappy Problem z płynnością gry

Tak, wiem, jest to temat poruszany w kontekście Gothica 3 niemal codziennie. Jednakże dużo o tym czytałem, poinstalowałem wszystkie modyfikacje i, wedle powszechnej opinii, wszystko powinno być dobrze. Gram na Windowsie 10, GTX960 i i7-6700HQ (laptop). Zainstalowałem Community Patch 1.75.14, Content Mod 3.0 (raz z enhanced visibility, raz bez), Quest Pack 4. Efekt? Chodzę sobie na samym początku po wiosce i 5 sekund bez przycinki to jest sukces. Kiedy już się jakaś pojawi - zazwyczaj przycina przez 1-2 sekundy i przestaje. Wyszedłem z wioski, znalazłem ścierwojada - przez kilka sekund pokaz slajdów. Wiem, fatalna optymalizacja, ale patche miały to poprawić. Może robię coś źle? Dodam, że sprawdzałem na wszystkich ustawieniach rozdzielczości: od 800x600 po 1920x1080. Czy ktoś miał już podobny problem i wie, jak mogę go rozwiązać? Dziękuję za pomoc! Mam nadzieję, że dane mi będzie wreszcie zagrać w kontynuację tej wspaniałej serii.
RPG
RavenECW jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-16, 22:09   #2
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

A ustawienia graficzne? Może zbyt wysokie ustawiłeś po prostu jak na twój komputer? Na średnich powinno chyba aż tak często się nie przycinać, niezależnie od sytuacji. Inna sprawa, jeżeli masz ustawione wszystko na najlepsze
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-16, 22:22   #3
RavenECW
Chrząszcz

Domyślnie

Sprawdziłem. Przy średniej szczegółowości zacina się tak samo, ale dużo rzadziej. Wygląda to ewidentnie na problem w grze, nie w ustawieniach, ponieważ poza momentami przycinania po prostu zwiększa się liczba FPS. Przy enhanced visibility i bardzo dużej szczegółowości mam w mieście w trakcie walki 40, poza walką 60, bez enhanced visibility - 60 i 80, przy średniej szczegółowości - 80 i 100. Natomiast wciąż pojawiają się wyjątkowo często momenty klatkowania, właściwie uniemożliwiające rozgrywkę
RPG
RavenECW jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-16, 02:10   #4
 AdrianAssasyn
Jaszczur

AdrianAssasyn awatar

Domyślnie

Kolejna sprawa to jaki masz dysk twardy? Tzn. jaką ma prędkość 5400RPM czy 7200? W kontekście Gothic'a 3 ma to ogromne znaczenie bo poprzez brak jakichkolwiek ekranów ładowania (poza pierwszym loadingiem) gra musi na bieżąco doczytywać dane z dysku co powoduje mikro-sekundowe zacinki. Z doświadczenia wiem, że G3 najlepiej chodzi na SSD i to szybkim. Tam problem prawie nie występuje.
RPG
AdrianAssasyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania