Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Dolne Miasto > Rynek
Przeładuj stronę Ambulatorium św. Rhobara

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-08-15, 00:25   #1
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie Ambulatorium św. Rhobara

Ambulatorium św. Rhobara

"Zastępy medyków i cyrulików krążą wokół łóżek pacjentów niczym rój pszczół okalający rabatę pełną kwiatów."

Ambulatorium świętego Rhobara każdego dnia przyjmuje dziesiątki rannych, chorych i umierających obywateli Archolos, niosąc im ulgę i łagodząc cierpienia na wszelkie dostępne sposoby. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, fundusze na działalność szpitala zapewnione są wieczyście w budżecie miasta stołecznego. Gwarantuje to mieszkańcom pewność otrzymania pomocy zawsze wtedy, kiedy będą jej potrzebować. W przybytku pracuje kilkunastu uzdrowicieli, wykorzystujących oprócz prostych opatrunków i narzędzi medycznych, liczne, wytwarzane w wewnętrznym laboratorium medykamenty.

Jak otrzymać pomoc?
1. Napisz posta, w którym najdokładniej jak potrafisz, opisz obrażenia poniesione podczas ostatniej wyprawy.
2. Jeden z medyków opatrzy twoje rany oraz ewentualnie zaaplikuje stosowne lekarstwa. Kuracja trwa cztery doby, podczas których nie możesz opuszczać budynku Ambulatorium (tzn. , walczyć na arenie, pracować, zachodzić do gospody).

Ostatnio edytowane przez Spykers : 04-07-17 o 18:06.
RPG
Kassler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-15, 21:44   #2
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Wstąpił do ambulatorium kulejąc, był na skraju wyczerpania po samotnej wyprawie w kanałach Archolos. Gdy zobaczył go jeden z pracowników, nakazał mu usiąść na łóżku i natychmiast poszedł po lekarza.

Po kilku minutach...

Przed oczami łotrzyka stanął mężczyzna w średnim wieku, z siwiejącą bródką, odziany w nieskazitelnie białe ubranie. Garrett na jego prośbę ściągnął pancerz, rozbierając się do bokserek, i opowiedział o swoim stanie.
Skrytobójca miał na ciele liczne ślady ugryzień szczurów, w szczególności na nogach i rękach; krew na szczęście przestała cieknąć z tych ran. Do tego dochodziły gdzieniegdzie siniaki od goblińskich pałek; zawadiaka czuł, że jeden ze skubańców prawdopodobnie połamał mu żebro. Najbardziej jednak dokuczało mu cięcie, które przechodziło wzdłuż klatki piersiowej; pamiątka po spotkaniu z polną bestią. Było dość głębokie, w dodatku wciąż krwawiło.
- Dziękuję ci, moje dziecko - powiedział medyk. Bądź spokojny, za chwilę zajmiemy się twoimi obrażeniami. Połóż się i spróbuj odpocząć.
Lekarz odszedł, a Garrett ułożył się wygodnie na łóżku.
"Te cztery dni tutaj powinny mi dobrze zrobić" - pomyślał.
Postanowił uciąć sobie krótką drzemkę przed zabiegiem.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-09-15, 19:23   #3
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Spykers wszedł do ambulatorium z poważnymi ranami na przedramieniu i łydce. Chłopak był bardzo brudny. Krew ciągnęła się za nim - ona także była brudna, niemal czarna, mocno skażona. Asasyn powoli tracił przytomność, dostrzegł jak dwóch mężczyzn w białych fartuchach podnoszą go z podłogi i prowadzą go do łóżka.
-Wiedziałem, że nie da rady w kanałach - powiedział jeden.
-Skąd wiesz, że tam był? - zdziwił się drugi.
-Nie widzisz jak wygląda? Taki mógł wrócić tylko z kanałów. - wyjaśnił - Z tego co widzę wyprawa nie powiodła się, a ja ostrzegałem go. - westchnął - Był za słaby, a teraz odbędzie długą rehabilitację.
-Cztery dni. - powiedział trzeci. Był nieco starszy i chudszy, z siwą, długą brodą. - W zupełności wystarczą cztery dni.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-15, 13:43   #4
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Domyślnie

Do ambulatorium wkroczył młody Myrtańczyk. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby, nie to, że mocno utykał, był cały brudny i śmierdział ściekiem. Minął dwa łózka, na którym leżały znajome mu osoby. Po ich wyglądzie można było stwierdzić, że też byli w tych przeklętych kanałach.

Po kilku minutach do Bragusa przyszedł medyk.
- Co ci się stało młodzieńcu?
- Ehh. Nic takiego. - odpowiedział Bragus. - Cholernie boli mnie lewa noga.
- No tak, pogryziona. To robota jakiś gadów.
- To możliwe. Ugh. I jeszcze prawa ręka. Pełzacze mi ją strasznie poharatały.
- A żebra całe?
- Chyba całe.
- Raczej nie. - pokiwał głową lekarz. - Wygląda na to, że te pełzacze zraniły cie nie tylko w rękę.
- I co teraz? - zapytał zaniepokojony Bragus.
- Poleżysz tu cztery dni i wydobrzejesz.

Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-09-15, 22:31   #5
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Smutas wszedł do ambulatorium drobnym krokiem.
- Co ci jest? Mocno ranny? - zapytała go ładna pielęgniarka.
- Eeee... Kuku mi zwierzak na polowaniu zrobił. - Smutas nie za bardzo wiedział jak to wyjaśnić, że ścierwojad dziobną go w kuśkę.
- Och, pocałujemy, to nie będzie bolało... - odezwała się seksowna pielęgniarka. Smutas, ciężki idiota, nie zorientował się, że ona żartuje.
- A, buziaka tam dostanę? - ucieszył się jak kretyn. - O, tu mnie ścierwojad dziobną! - wskazał ręką. - Kiedy tego całuska dostanę? - zapytał.
Zdegustowana pielęgniarka nie dała po sobie nic poznać.
- Położ się do łożka, zaraz "całuśna siostra" przyjdzie ci buzi tam dać. - zaszczebiotała mrugając przy tym oczami. Rozkrochmalony Smutas szybko się rozebrał do golasa i wskoczył do wskazanego szpitalnego łóżka w pojedynczej sali. Leżał napalony jak diabli czekając kiedy ta lala przyjdzie ucałować go w boliznę...
Drzwi do szpitalnego pokoju otworzyły się i weszło dwóch umięśnionych sanitariuszy i... coś.

- Witaj skarbeczku! - zaskrzeczało to coś. - Aleś ty słodki! Słyszałam że cię ptaszek w ptaszka dziabną. Zaraz ucałujemy i będziesz zdrowiutki! -
Smutas, przerażony nie na żarty, chciał dać drapaka, ale jeden z sanitariuszy szybko podał mu narkozę (czyli przywalił pałą przez łeb). Berserk już nie słyszał, jak sanitariusz odezwał się do baby:
- Jest twój. Po tej narkozie cztery dni będzie tu leżał. -
Szczęśliwa seniorka pielęgniarek rzuciła się na nieprzytomnego Smutasa. Sanitariusze dyskretnie wyszli i zamknęli za sobą drzwi. Słychać zza nich było tylko odgłosy głośnego cmokania bezzębnych ust...

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Smutas : 21-09-15 o 13:29.
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-15, 15:00   #6
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Smutas kolejny raz wpadł do ambulatorium.
- Co tam tym razem? - zapytał dyżurny medyk.
- Drobiazg, krwiopijca w dupsko mnie uciął. Tylko nie mów, że buziak w bolęce miejsce wystarczy, bo nie uwierzę. - zarechotał berserker.
- A to, to ci wyjaśni twoja stara znajoma. - odparł medyk. - Tam idzie. -
Smutas odwrócił się z nadzieją, że zobaczy tę seksowną pielegniareczkę. Niestety to była:

- Witaj, mój słodki! - zaskrzeczała starucha. - Buzi w dupę faktycznie nie pomoże. Przy takich razach trzeba z drugiej strony ucałować. Daj, zaraz cię uleczę... -
-Nie!!!!! - Smutas próbował dać drapaka, ale czujni sanitariusze zdążyli mu jednak zaserwować narkozę (czyli, jak zwykle, przypieprzyć pałą przez łeb). Starucha ucieszyła się.
- Całe cztery dni sam na sam z tym ciachem! - zawołała zacierając ręce i śliniąc się.
- Nieść mi go szybko do łóżka! - nakazała sanitariuszom.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-10-15, 13:47   #7
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Do sali wpadło dwóch sanitariuszy, którzy nieśli na noszach nieprzytomnego łotrzyka. Położyli go na stole i pobiegli po chirurga. Po chwili zjawił się podstarzały lekarz, który już wcześniej leczył skrytobójcę.
- No dobrze, co my tu mamy? - mruknął pod nosem.
Na brzuchu znajdowały się głębokie rany szarpane, zadane jaszczurczymi pazurami. Nadal wydobywała się z nich krew. Prawe ramię, od barku w dół, nosiło liczne oparzenia II stopnia i gdzieniegdzie III.
- Doktorze, jest źle? - zapytał jeden z pomocników.
- Damy radę go załatać, jeśli o to pytasz. Ale ta ręka, hm... - zamyślił się. - Mam nadzieję, że amputacja nie będzie konieczna, ale nie możemy tego wykluczyć.
Medyk od razu zabrał się do pracy.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-10-15, 19:11   #8
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Poraniony w polowaniu Smutas zaszedł zataczając się z upływu krwi do ambulatorium.
- Potrzebuję pomocy... - ledwo wyjęczał. Pielęgniarze delikatnie go podtrzymując zaprowadzili go do szpitalnego łóżka. Berserker jeszcze nie zdązył sie położyć, gdy usłyszał za sobą skrzeczący głos:
- Mój skarbeczek znowu ranny? -
Odwrócił się i ujrzał... swój koszmar.

- No dobra... Żebyście się nie musieli fatygować. - powiedział i wyrwawszy najbliższemu sanitariuszowi "narkozę" sam sobie przywalił przez łeb i padł ogłoszony na łóżko. Sanitariusze szybko wyszli z pokoju zamykając za sobą drzwi, a uszczęśliwiona starucha dopadła Smutasa by zając się jego ranami.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-02-16, 22:02   #9
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Lekko ranny, o własnych siłach Asasyn wszedł do przybytku medycznego. Powitało go dwóch pielęgniarzy i od razu przystąpili do usuwania zabrudzeń na ranach. Zaraz potem podali mu leki i opatrzyli.
-Musisz tutaj spędzić cztery dni - usłyszał od lekarza - Nie wolno lekceważyć takich obrażeń - wyprzedził protesty Spykersa.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-02-16, 17:24   #10
 Freshyy
Golem

Skąd: One Time "Captain Kutchie Pelaez" Was In The Hospital For Kidney Stones And Was Labeled A Combative
Domyślnie

Haaxin otworzył drzwi do Ambulatorium. Na jednym z łóżek zauważył Spykersa. Nordmarczyk uniósł rękę na powitanie. Zanim jednak mógł zrobić cokolwiek innego, przyszedł do niego lekarz, dokładnie oglądając jego rany po polowaniu.
- Tak... Rany nie są zbyt poważne.
- Czyli mogę już iść? Mam jeszcze parę spraw do załatwienia.
- Nie. Zostaniesz tu cztery doby.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-16, 17:19   #11
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Smutas zrezygnowany wszedł do ambulatorium.
- Byłem lekko ranny, ale się wyleczyłem... - zaczął.
- Nie szkodzi, musimy sprawdzić czy nie ma jakiś komplikacji. - przerwał mu mu jeden z leczących pacjentów magów. - Zaraz ktoś się tobą zajmie. Nawet jest taka osoba, która o to prosiła... -
Smutas n ie czekał, tylko błyskawicznym ruchem podniósł do ust maleńką flaszkę i ją wypił. A zaraz potem nieprzytomny zwalił się z nóg. Przez drzwi wbiegła pędem zaaferowana opiekunka Smutasa.

- Truciznę biedaczek wypił! Ale dlaczego? - zawyła.
Mag powąchał butelkę.
- To nie trucizna, tylko środek usypiający. Prześpi akurat cztery dni. - wyjaśnił.
Starucha aż się zaśliniła z radości że będzie mogła bez przeszkód opiekować się swoim pupilkiem.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-03-16, 21:41   #12
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Domyślnie

Do ambulatorium wkroczył obolały Bragus.
- O co chodzi? - zagaił przechodzący obok łóżek pielęgniarz.
- A nic takiego, kilka ugryzień...
- Rzeczywiście - pielęgniarz spojrzał na Bragusa - Ale połóż się tutaj na cztery dni.
- A po co? - zapytał Bragus. - Wystarczy jakiś bandaż, mikstura do popicia...
Przerwał mu pielęgniarz: Posłuchaj chłopcze. To my tu jesteśmy od leczenia. Także nie marudź i kładź się.

Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania