Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Przedmieścia
Przeładuj stronę Wielki Las

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-10-16, 23:04   #601
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Domyślnie

- Zostawmy je, tak jak leży. - mówi twój towarzysz. - Usuń tylko strzałę, to w parę dni zlecą się tu ścierwojady i go zjedzą. - kontynuuje, nie spuszczając ciebie z oka. - Weź te jego trofea i potraktuj je jako...zapłatę za pozbycie się problemu.

Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-16, 23:09   #602
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Za parę dni pojawią się ścierwojady, to fakt, ale do tego czasu tamci myśliwi zdążą wezwać straż, a kto będzie najbardziej podejrzany? Oni wiedzą zapewne komu obóz zwinęli, tym samym mu podpadając. Musimy wytropić pozostałych, bo marnie skończysz, rozumiesz? - Mówię spokojnie. Po czym rozemocjowany szeptem kontynuuję - O cholera, oni chyba są za tobą, skradają się tutaj. Krzewy się ruszają. Mamy niepowtarzalną okazję. Jesteś gotów?
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-16, 11:22   #603
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

- Straż? Ty, tak na serio? - facet zdaje się być rozbawiony. - Oni nie są w stanie znaleźć ślepej owcy, a co dopiero zająć się sprawą jakiegoś morderstwa w lesie. - kontynuuje. - Zresztą nawet gdyby padły na mnie jakieś podejrzenia, to możesz powiedzieć, że polowaliśmy razem w innej części lasu. - równocześnie zauważasz, że towarzysz pozostaje głuchy na twoją prowokację.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-16, 11:29   #604
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Dobra. To ja lecę go przeszukać. - Mówię.
Wniosek jest oczywisty. Wyszedł do mnie i jest twarzą zwrócony w moją stronę, by uciec musi się najpierw odwrócić, a następnie wyszukać najlepszą drogę ucieczki, uprzednio reagując na moje działania.
Ja mam łuk w dłoni, wystarczy że ją podniosę sięgając jednocześnie drugą dłonią po strzałę.
Niemożliwym jest, by zdążył teraz skryć się za drzewem nim zdołam oddać jeden strzał.
Powinien oberwać w plecy, gdy będzie rzucał się do ucieczki. Mój atak nie będzie mocny, wyprowadzony na szybko i pozbawiony zapewne maksymalnej mocy przebicia, nie będę tracił czasu na maksymalne naciągnięcie cięciwy.
Powinien przeżyć ten atak, lecz rana nie pozwoli mu uciec, będzie spowolniony, z pewnością skryje się za pierwszym drzewem. Ruszę za nim jednocześnie szykując się do kolejnego strzału, powinienem mieć możliwość zabicia go nim skryje się dalej.
Inną możliwością jest sytuacja gdy rzuci się na mnie, lecz mimo to powinienem zdążyć oddać ten jeden strzał, w chwili gdy będzie on już mnie obalał.
Raz się żyję. Zamierzam przeprowadzić atak.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-16, 14:02   #605
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

Odchodzisz kawałek od towarzysza, a następnie natychmiast odwracasz się i wypuszczasz w jego kierunku strzałę. Ta trafia go w tors. Twój były kamrat upada na ziemię, lecz jeszcze żyję. Krzyczy do ciebie. - Co ja ci zrobiłem? Dlaczego chcesz mnie zabić? Za co? - spostrzegasz jak z rany wypływ stróżka krwi. Dobijasz go czy pozwalasz przeżyć?

Towarzysz: 20/200 ciężko ranny

Epikur: 100/100
Zużyte strzały - 6

Wielki Przedwieczny...

Ostatnio edytowane przez Bragomir : 15-10-16 o 14:25.
RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-16, 14:08   #606
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- To nic osobistego. Po prostu nigdy nie zostawiam za sobą świadków. - Mówię, strzelając po raz kolejny. - A zwłoki zeżrą ścierwojady.
Plan mam prosty, przeszukać ciało, następnie ułamać drzewce, wbitych w jego ciało, strzał i wyrzucić gdzieś w roślinność, następnie zanieść zwłoki do obozowiska, rozglądając się uważnie czy pozostali myśliwi jeszcze nie powrócili.
Potem zamierzam przyjrzeć się mężczyźnie na dole, o ile rzecz jasna nic mi w tym nie przeszkodzi i postąpić z nim tak samo jak ze swoim "towarzyszem".
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-16, 14:25   #607
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

Wypuszczasz kolejną strzałę, która kończy żywot twojego towarzysza. Przeszukujesz jego zwłoki, jednak jedyne co znajdujesz, to tuzin strzał i trzy lisie skóry, które jak widać zdobył wcześniej podczas łowów. Niestety nie ma on żadnej broni do walki wręcz, a jego łuk podczas upadku złamał się i jest całkowicie bezużyteczny. Następnie wyjmujesz dwie strzały wbite w jego ciało, łamiesz je i rzucasz gdzieś w krzaki. Po chwili przeciągasz jego truchło w pobliże ciała wcześniej zabitego mężczyzny. Z niego też wyjmujesz i rzucasz strzałę. Następnie przeszukujesz jego zwłoki i zauważasz, że ma on dziesięć strzał, jakiś prymitywny łuk i najzwyklejszy miecz. Obok niego dostrzegasz zdobyte przez niego trofea, czyli skórę i poroże jelenia.

Zdobyte trofea/ekwipunek: 4x skóra wilka, 8x kły, 5x surowe mięso, 4x futerko, 3x skóra lisa, 1x skóra jelenia, 1x poroże jelenia, 1x łuk, 1x miecz, 16x strzały

Po chwili siadasz przy ognisku i zdajesz sobie sprawę, że pora zakończyć łowy. Tuż przy tobie zauważasz kawałek drewna, wkładasz go w ogień i tworzysz prowizoryczną pochodnię. Następnie oddalasz się od obozu i znikasz w leśnej gęstwinie. Las jest na szczęście dość rzadki i podróż przebiega spokojnie. Po chwili zauważasz drogę, która prowadzi do miasta stołecznego.

Polowanie zakończone!

Z racji iż podczas łowów odniosłeś rany, udaj się do ambulatorium.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania