Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Schemat rozdawania PN grając łucznikiem by Leszczu

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-04-10, 18:01   #13
Leszcz
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał mag alkoholu Zobacz post
Kolejny eliksir jest w kryni mistrza otwierania zamkow gz
Ok, coraz mniej pkt musimy wydać na zręczność. Wychodzi na to, że skończymy ze sporą nadwyżką PN... to też niedobrze. Chyba trzeba będzie jeszcze raz przeanalizować cały plan
RPG
Leszcz jest offline  
Nieprzeczytane 07-04-10, 21:27   #14
Ciemny Paladyn
Krwiopijca

Ja tu mam lekką poradę, którą też mógłbyś zamieścić:
Występowanie Szczawiu królewskiego
OKOLICE KHORINIS
  • za kamiennym kręgiem na farmie Lobarta,
  • okolice schodów do fosy na prawo od północnej bramy miasta,
  • góra na lewo wychodząc z latarni (rośnie przy drzewie, które nie jest świerkiem),
  • 2 sztuki przy kamiennym kręgu, tym niedaleko jaskini z kołowrotem (1 rośnie w kręgu, 2 obok przy drzewie),
  • za czarnym trollem,
  • na cmentarzu za farmą Sekoba,
  • w krypcie za farmą Onara,
  • za trollami przy wieży Dextera.
  • szczyt góry jak idziemy od latarni w kierunku Niclasa wlazimy na szczyt i tam rośnie szczaw.
  • jaskinia po prawo od czarnego trolla (tam gdzie próba ognia dla magów) lewa odnoga (jaskinia przysłonięta przez roślinność)
GÓRNICZA DOLINA
  • na skarpie koło kryjówki Diega, trzeba się wspiąć i iść w kierunku zamku)
  • koło stada zębaczy niedaleko pierwszej kopalni (losowo szczaw lub eliksir siły lub zręczności)
Niestety nie mam występowania w Jarkendarze ;p
Dodam jeszcze, że miksturę zręki można kupić u Zurisa i Salandrila w 3 rozdziale Można też znaleźć na prawo od ścieżki do Marcosa, niedaleko jest grupa Smoczych Zębaczy.

Ostatnio edytowane przez Ciemny Paladyn : 07-04-10 o 22:04.
RPG
Ciemny Paladyn jest offline  
Nieprzeczytane 07-04-10, 22:34   #15
Leszcz
Chrząszcz

Domyślnie

To, gdzie występują szczaw królewski oraz goblinie jagody w terenie możemy sprawdzić na głównej, w dziale galeria-->G@NK--->mapy. Dla bardziej dociekliwych polecam - google - on wie wszystko. Dodam tylko pomocne słówko herbs oraz grafika. Mam nadzieję, że nie jest to naruszenie regulaminu .
Co innego występowanie eliksirów zręczności, z dokładnym miejscem i CZASEM. To warto będzie zamieścić w schemacie, jak tylko zweryfikuje te info. Ale to jutro. Teraz trzeba się wyspać .
RPG
Leszcz jest offline  
Nieprzeczytane 08-04-10, 16:28   #16
Pan Beliara
Czarny Goblin

Pan Beliara awatar

Domyślnie

Poradnik dobry tylko po co skradanie?Mozna chodzic bokiem domyslnie del/page d albo skakac.Jest duzo patentow ktore pozwalaja zaoszczedzic PN

<W7> i w wakacje, bwoawhahahahaha!
RPG
Pan Beliara jest offline  
Nieprzeczytane 08-04-10, 19:11   #17
Leszcz
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pan Beliara Zobacz post
Poradnik dobry tylko po co skradanie?Mozna chodzic bokiem domyslnie del/page d albo skakac.Jest duzo patentow ktore pozwalaja zaoszczedzic PN
Ok, dodałem skradanie jako umiejętność opcjonalną.

Cytat:
Napisał Ciemny Paladyn Zobacz post
Dodam jeszcze, że miksturę zręki można kupić u Zurisa i Salandrila w 3 rozdziale Można też znaleźć na prawo od ścieżki do Marcosa, niedaleko jest grupa Smoczych Zębaczy.
Ani Zuris ani Salandril nie sprzedają eliksirów zręczności do 3 rozdziału włącznie. Dalej nie patrzyłem - poradnik zakłada, że w II rozdziale wykorzystamy wystarczająca ilość bonusów, żeby móc grać Smoczym Łukiem.
Jak sprawdzę ten ze smoczymi zębaczami to wyedytuje post.
Sprawdziłem - nie ma. Może gdybyś podał dokładne miejsce, a nie przekopiował informacje z głównej, byłoby łatwiej. Gothic 2 to nie to samo co Gothic 2 NK. Dlatego np. w 3 rozdziale ani Zuris ani Salandril nie sprzedają eliksirów zręczności.

Ostatnio edytowane przez Leszcz : 08-04-10 o 19:46.
RPG
Leszcz jest offline  
Nieprzeczytane 08-04-10, 20:08   #18
NieMamNicku
Polna Bestia

NieMamNicku awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pan Beliara Zobacz post
Można. Ale czy to nie bug-using?

1 Elixir jest jeszcze po lewej jak wychodzisz z Esmeraldy (rozdział 6).
Jeżeli się ma więcej zręczności niż siły to napój Embarla Firgasto (10 jaj smoka, siarka, czarna perla, rozdział 6) da 15 zręczności + akrobatykę.

Cytat:
Napisał Leszcz
Ani Zuris ani Salandril nie sprzedają eliksirów zręczności do 3 rozdziału włącznie. Dalej nie patrzyłem - poradnik zakłada, że w II rozdziale wykorzystamy wystarczająca ilość bonusów, żeby móc grać Smoczym Łukiem.
Sprawdziłem - nie ma. Może gdybyś podał dokładne miejsce, a nie przekopiował informacje z głównej, byłoby łatwiej. Gothic 2 to nie to samo co Gothic 2 NK. Dlatego np. w 3 rozdziale ani Zuris ani Salandril nie sprzedają eliksirów zręczności.
Nie wiem ale u mnie Salandril sprzedaje elixir zręki.

Hmmm zachęciłeś mnie do przejścia łucznikiem

"Głupcze, właśnie sprowadziłeś na ten świat zagładę. Nie jesteś nawet w stanie wyobrazić sobie co dziś obudziłeś. Idź do Świątyni Światła we wschodnim mieście Kurast. Tam znajdziesz otwarte przed Tobą wrota Piekła. Musisz zdobyć się na odwagę i je przekroczyć Mariusie. Zabierz ten kamień do Piekielnej Kuźni, tam zostanie zniszczony. Teraz biegnij, zabierz kamień i biegnij!"
RPG
NieMamNicku jest offline  
Nieprzeczytane 08-04-10, 21:23   #19
Ada$
Jaszczur

Domyślnie

Nie można zapominać o kapliczkach, w których można podwyższyć zręczność do kosmicznych sum oczywiście jest to czasochłonne. Z tego co pamiętam to miałem ok. 50 punktów zręczności z modlitw.

Piszę poprawnie po polsku, wy też powinniście.

RPG
Ada$ jest offline  
Nieprzeczytane 08-04-10, 22:05   #20
Leszcz
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał NieMamNicku Zobacz post
Nie wiem ale u mnie Salandril sprzedaje elixir zręki.

Hmmm zachęciłeś mnie do przejścia łucznikiem
Będę musiał jeszcze raz sprawdzić jak to jest z tym Salandrilem. Fajnie, że kolejna osoba zachęciła się do łucznika

Cytat:
Napisał Ada$ Zobacz post
Nie można zapominać o kapliczkach, w których można podwyższyć zręczność do kosmicznych sum oczywiście jest to czasochłonne. Z tego co pamiętam to miałem ok. 50 punktów zręczności z modlitw.
Na głównej mamy napisane, że Łowca Smoków/Najemnik może otrzymać z kapliczek bonusy +1 do siły lub +4 do pkt. trafień. Oczywiście mogę się mylić bo nigdy nie grałem Łowcą Smoków. Zweryfikuje to.
Miałeś rację, dostajemy bonusy do zręczności z kapliczek! Umieszczone w schemacie.

Ostatnio edytowane przez Leszcz : 09-04-10 o 19:25.
RPG
Leszcz jest offline  
Nieprzeczytane 08-04-10, 22:14   #21
mag alkoholu
Zębacz

mag alkoholu awatar

Domyślnie

Jeżeli dobrze policzyłem to na 40 poziomie zostanie nam 52 pn więc moze dac trochę w siłe i 20 pn przeznaczyć an eliksir życia(parę szczawi zostanie)
Nieprzeczytane 09-04-10, 19:27   #22
Leszcz
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał mag alkoholu Zobacz post
Jeżeli dobrze policzyłem to na 40 poziomie zostanie nam 52 pn więc moze dac trochę w siłe i 20 pn przeznaczyć an eliksir życia(parę szczawi zostanie)
Tak dokładnie licząc to zostanie nam 1 szczaw. Czy warto dla niego uczyć się tworzenia eliksiru? Chyba lepiej zainwestować więcej PN w siłę lub b. jednoręczną. Ale na tym etapie gry, nasza postać powinna być na tyle mocna, że raczej nie będziemy musieli martwić się o takie "drobnostki" .

Ostatnio edytowane przez Leszcz : 09-04-10 o 19:28. Powód: literówka :P
RPG
Leszcz jest offline  
Nieprzeczytane 09-04-10, 20:34   #23
Ciemny Paladyn
Krwiopijca

Cytat:
Cóż tylko chciałem pomóc, skopiowałem to ze strony głównej, ale z Gothic2-Noc Kruka. I powinno to być, sam nie sprawdzałem, chyba nie miałem czasu
RPG
Ciemny Paladyn jest offline  
Nieprzeczytane 09-04-10, 22:04   #24
Leszcz
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ciemny Paladyn Zobacz post
Cóż tylko chciałem pomóc, skopiowałem to ze strony głównej, ale z Gothic2-Noc Kruka. I powinno to być, sam nie sprawdzałem, chyba nie miałem czasu
Luz. Mnie się nie musisz tłumaczyć . Po prostu zanim coś napiszesz to to sprawdź.
Jakby ktoś mógł napisać dokładną lokalizację eliksiru zręczności położonego, jak napisał Ciemny Paladyn, niedaleko kryjówki Marcosa byłbym wdzięczny. Prosiłbym również o potwierdzenie kilku osób, że Salandril sprzedaje w III rozdziale eliksir zręczności. Nie mogę bazować na opinii jednej osoby. Bez obrazy NieMamNicku .
RPG
Leszcz jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania