Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Ekranizacja Wiedźmina

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-05-10, 13:11   #37
Ulv
Cieniostwór

Ulv awatar

Domyślnie

choćbym chciał, nie ejstem w stanie się przy tym rozerwać. zero akcji! porwano się z motyką na słońce. zatrudniono może i dobrych aktorów, ale budżet filmu był za mały, przede wszystkim. niestety - nie wyszło.

RPG
Ulv jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-06-10, 18:17   #38
Chireadan
Chrząszcz

Domyślnie

No serial i film to niestety kompletna porażka, nie wiem czy scenarzyści w ogóle czytali sagę, bo takich odstępstw od fabuły po prostu nie da się oglądać. ;/
RPG
Chireadan jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-10, 18:39   #39
Meden
Chrząszcz

Meden awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Firo Zobacz post
Mówcie sobie, co chcecie, ale Mnie tam osobiście serial "Wiedźmin" się podoba. Owszem, efekty specjalne nie są w nim pierwsza klasa, ale to nadrabia świetna gra aktorów: Żebrowskiego, Zamachowskiego, Ś.P Kozłowskiego... Może, efekty są słabe, może kostiumy słabe (choć ja tak nie twierdzę) może budżet mały, ale wg. Mnie całość prezentuje się na prawdę dobrze.
Ten serial nie ma nic wspólnego z twórczością Andrzeja Sapkowskiego. Nie ma ani humoru, ani reżyserowi nie udało się przedstawić fabuły w ciekawy sposób. Serial to porażka i większość fanów Spaka, zgodzi się ze mną.
Nieprzeczytane 31-05-11, 02:43   #40
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Próbowałem oglądać zarówno serial, jak i film - absolutna katastrofa. Mam wrażenie, że twórcy w ogóle tej książki nie czytali, tylko co najwyżej przekartkowali, albo wyczytali coś o tej historii z Wikipedii. Naprawdę, szkoda gadać - wady tych ekranizacji można by wymieniać godzinami...

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-11, 10:24   #41
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dassanar Zobacz post
\nie czytali, tylko co najwyżej przekartkowali, albo wyczytali coś o tej historii z Wikipedii.
Czytac czytali, bo pare bezsensownie przelozonych dialogow jest z opowiadan w serialu.
Jesli chodzi o ekranizacje..coz, seriale cierpialy na fatalna gre aktorska (Ciri), fatalna charakteryzacje (krasnoludy) i zerowa spojnosc. (historia o strzydze w 8 odcinku, gdzie w opowiadaniach byla to 1 historia). Szkoda gadac.

Jesli natomiast chodzi o sage. Po 1 powinien sie za to wziac ktos pokroju Petera Jacksona albo Spielberga, osoby ktore maja juz doswiadczenie w tworzeniu megaprodukcji. W chwili obecnej realia polskie nie stwarzaja mozliwosci na dobranie polskich aktorow, ktorzy by sprostali wymaganiom sagi. Owszem, milo by bylo sluchac polskich dialogow, polskiej wymowy imion etc ale podaruje to juz sobie na rzecz lepszej gry aktorskiej i wygladu postaci. Obawiam sie tez, ze rezyser ktory podejmie sie przeniesienia tego na ekran zacznie ciac sage. W koncu Wiedzmin to 5 czesci napchanych wydarzeniami. Niewykluczone, ze rezyser moglby na nowo umiescic tez cos z opowiadan w filmach. Niewiadomo tez ile filmow by powstalo.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-11, 16:11   #42
brzozaph
Czarny Goblin

brzozaph awatar

Domyślnie

Tak, ekranizacja to wielkie gów*o za przeproszeniem. Wątek nie trzyma się do końca z wątkiem książki.

Byłbym bardzo rad, gdyby postanowiono nakręcić jakiś sensowny film o przygodach Geralta. Ale tak jak jest napisane wyżej.. aby to zrealizować tak, aby był to film dobry, musiałby być cholernie długi, a na to trzeba czasu i oczywiście środków... bardzo dużych środków..

Globetrotter
Uczeń Wiecznego Wędrowca
Gladio et arcu in Gloriam!

RPG
brzozaph jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-12, 05:36   #43
Ardas
Krwiopijca

Domyślnie

Serial ani film nie przypadł mi do gustu, jedynie Wiedźmin jako tako w nim wypadł.

RPG
Ardas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-12, 18:47   #44
Corypto
Krwiopijca

Domyślnie

Serial... może i był słaby ale do dzisiaj dosyć dobrze pamiętam soundtrack. Jedyne co mi się podobało.

Z wielką chęcią bym ujrzałbym nową ekranizację, która nie powtórzy błędów poprzednich.

RPG
Corypto jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-12, 19:53   #45
Sanxus
Krwiopijca

Sanxus awatar

Domyślnie

Ekranizacja...ek... hem. Nie oglądałem. Nie, chwila! Źle, jak zacząłem czytać to z ciekawości wszedłem na YouTube... <rzygi> Tak, takie emocje to u mnie wywołało. Z cuda zrobić taki chłam... Ten gościu co to robił pewnie nie dostał rozgrzeszenia za to.

Jedno jest pewne: Do póki ekranizacją zajmować się będą Polscy producenci, nic z tego dobrego nie wyjdzie. Jak zajmą się tym może Dream Works, Universal, czy Paramount Studios, będzie z tego cud malina, chodź obawiam się że mogą przekoksić. Ale najlepszym rozwiązaniem było by Warner Bros. Mają w tym doświadczenie jak mało którzy (LotR, HP, Matrix...).
\\\\\\\\\v/////////
RPG
Sanxus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania