Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Poradnik dla Łucznika

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-03-10, 16:26   #1
Regis88
Krwiopijca

Domyślnie Poradnik dla Łucznika

Tak wygląda mój łucznik, który zaraz wypłynie na Irdorath

Grało się nim miło i przyjemnie i można go polecić nie tylko dla doświadczonych graczy ale też dla początkujących.

BROŃ GŁÓWNA: Łuk (docelowo Smoczy)
BROŃ POBOCZNA: Szpon Beliara (jednoręczny) - idealny dla takiej postaci:
- Nie wymaga siły do noszenia
- Zadaje względnie duże obrażenia (110 na max)
- Ma sporą szansę na zadanie obrażeń dodatkowych od magii (max 50%), niezależnych od bloku przeciwnika (co jest bardzo ważne dla postaci która nie rozwija siły - pomimo niskich obrażeń zwykłych te dodatkowe rozwiązują problem)
- Wprawdzie tracimy cenne punkty życia ulepszając Szpon, ale Łucznik ich aż tyle nie potrzebuje, bo pokonuje wrogów zanim Ci zadadzą jakiekolwiek obrażenia.

CHARAKTER I STYL GRY: Ma to być szybki i zwinny wojownik który zabija na odległość, a w ostateczności kiedy już musi, wyciąga broń do walki wręcz i w mgnieniu oka dobija nadszarpniętych przeciwników.
Jest sprawnym złodziejem - nie ma problemów z okradaniem kogokolwiek, dzieki czemu dostaje się do wielu miejsc niedostępnych dla innych (klucze). Dzięki temu nie brakuje mu też nigdy złota i dostaje masę dodatkowego doświadczenia.
Jest hardy i ufny w swoje umiejętności. Podejmie się każdego zadania, ale liczy że będzie za każde sowicie wynagrodzony. Nie pała też miłością do paladynów i nigdy nie da sobą pomiatać.

ROZWÓJ:
1. Początek - rozwijamy zwinność żeby nosić miecz (całkiem niezły na początek) i coraz lepsze łuki.
Warto tu rozwinąć umiejętność walki bronią jednoręczną do 20% (trudniejsza opcja - bez straty 10-14 punktów nauki zakładamy jak najszybciej miecz mistrzowski) lub do 34% (początkującym graczom będzie tak dużo łatwiej)
2. Kontynuacja - jest trudno tylko i wyłącznie do momentu założenia miecza mistrzowskiego i odpowiedniego łuku potem rozwijamy Łuki do 34% i dalej zręczność aż nosić będziemy długi łuk. Potem rozwijamy łucznictwo do 64% i skupiamy się na rozwoju zręczności do 94 bez żadnych pierścieni i amuletów.
3. Wykończenie - Gdy mamy postać z łucznictwem 64% i zręcznością 94 (bazową) możemy zacząć troszczyć się o doładowanie statystyk (uczymy się przyrządzania mikstury zręczności, natępnie języka budowniczych do końca)
Wypijamy miksturki i czytamy tablice zręczności już powinniśmy móc założyć Smoczy Łuk, jesli brakuje paru pkt nosimy pas, pierscienie/amulet które nam to umozliwią i sukcesywnie ściągamy je gdy będziemy znajdować kolejne mikstury i porcje goblinich jagód.
Tablice łucznictwa czytamy gdy widzimy że po ich przeczytaniu będziemy mieli jakieś 95% (pozostałe 5% nauczymy się gdy będzie nam zbywać punktów nauki w przyszłości)

UMIEJĘTNOŚCI DODATKOWE:
- otwieranie zamków - początek gry
- kradzież kieszonkowa - też jak najszybciej (kradnąc i rozwiązując misje w mieście warto mieć pozakładane amulety itp żeby mieć dostęp do większej ilości sakiewek rozmówców)
- skradanie się - przydatne przy kradzieżach i polowaniu na śpiące cieniostwory (ewentualnie można pozbierać cenne przedmioty z jaskini gdzie taki śpi gdy nie jesteśmy w stanie go pokonać)
- skórowanie zwierząt - poczatek od Bospera (źródło dochodu jak jesteśmy czeladnikami u niego i umożliwia wypełnienie jego misji oraz podróż za miasto z Bartokiem na polowanie - dlatego wybieram niezależnie od gildii)
- Pobieranie smoczych łusek i krwi smoków - wybieramy w 4tym rozdziale jak już nam powinno zbywać punków nauki (co to za łowca, który tego nie potrafi)

Pozostałe punkty nauki wydajemy względem uznania (zostaje ich całkiem sporo - screen (już i tak nauczyłem się kilka pkt siły także zostaje jeszcze więcej). Ja planuję rozwinąć mu siłę żeby troszkę więcej dawał ten Szpon, ale równie dobrze mozna nauczyć się oprawiania zwierząt lub kowalstwa.

PODSUMOWANIE:
Postacią tu zaprezentowaną grało mi się miło i przyjemnie. Bezi jest wyjątkowo silny i nie sprawia mu kłopotów żaden przeciwnik, a nawet jest w stanie się porwać na sporo silniejsze stwory niż wymaga tego fabuła (łuk pozwala na wybicie cieniostworów i większości wargów w Khorinis już w IIgim rozdziale). Jest dobry zarówno dla doświadczonych jak i początkujących graczy.
Ma również swoje WADY, ale kto ich nie ma? :
- po jakimś czasie staje się wręcz zbyt łatwy do grania
- najlepszą broń w grze nosimy już od 4tego rozdziału, co pozbawia nas frajdy jaka ma np. Paladyn który kosekruje swój miecz po raz drugi, albo Łowca wykuwający magiczne ostrze na smoki w Vtym rozdziale
- sam fakt walki łukiem jest dość monotonny bo nie ma ciekawych efektów wizualnych (czary) ani popisu fechtunku mieczem.

Mam nadzieję że może komuś ten poradnik pomoże w planowaniu postaci
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Regis88 : 21-03-10 o 16:34.
RPG
Regis88 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 16:54   #2
mag alkoholu
Zębacz

mag alkoholu awatar

Domyślnie

Ale poradnik prae słów nos to rozwin do tego i The End.Z resztą gram teraz łucznikiem i rozwalenie cieniostworów w drugim rozdziale.... nie jest możliwe !
Nawet mają długi łuk i 94 zręczności cieniostwór pada na 7 strzałów o przy 34% trafienia musza być z minimalnej odległości czyli dead.

Ostatnio edytowane przez mag alkoholu : 21-03-10 o 16:58.
RPG
mag alkoholu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 18:31   #3
Summoner
Czarny Goblin

Domyślnie

Up. Bo lucznikiem trzeba kombinowac, wykorzystywac teren a nie pchac sie na chama. Da sie cale Khorinis wyczyscic nie uzywajac kodow i nie uczac sie komletnie niczego tylko trzeba poglowkowac.Generalnie lucznik to najmocniejsza postac w NK (nie liczac maga w 6 rozdziale bo ten to jest uber). i gra sie nim naprawde latwo i bezstresowo.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 18:45   #4
mag alkoholu
Zębacz

mag alkoholu awatar

Domyślnie

UP Jakie kurde wykorzystywać teren ?Na każde kamienie co wdrapies sie ty wdrapie sie zwierzyna więc mi tu nie chcrzań o wykorzystywaniu terenu.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 19:03   #5
Summoner
Czarny Goblin

Domyślnie

Ehhh widze ze musze ci tu dawac przyklady bo widze ze nie jestes zbyt rozgarniety.

Przyklad1. Kamienny krag w GD gdzie znajdujemy amulet Angara. Atakujemy szkielety w krypcie i uciekamy na zewnatrz i wspinamy sie szybko na te przewrocone kamienie, jezeli wejdziemy juz na najwiekszy szkielety beda biegaly pod nami i nawet nie pomysla o wspinaczce.

Przyklad2. W GD niedaleko jaskini Gilberta (tego z G1) jest dosyc spora grupka orkow. Wspinamy sie na 2 liczac od dolu polke skalna i sciagamy orkow (najlepiej czarem) i na spokojnie wybijamy.

Przyklad3. Taran i chyba wiecej nie trzeba pisac, orkowie do niego nie podchodza.

Przyklad4. Za latarna morska Jacka jest grupka zebaczy. Wchodzimy na Wzniesienie nieopodal (przed nim stoi kapliczka Innosa) i tez wybijamy je na spokojnie.

Przyklad5. W misji by dolaczyc do najemnikow musimy zabic 2 straznikow miejskich. Niedaleko drogi przy ktorej stoja jest kamin na ktory da sie wejsc tylko od 1 strony. Wchodzimy na niego i strzelamy do nich. Na jakies 30 razy moze raz mi sie zdarzylo zeby ktorys odkrywczo znalazl droge aby do mnie wejsc.

To tylko kilka przykladow tego jak mozna wykorzystac teren bo nie bede wypisywal tego dla kazdej wiekszej liczby potworkow sam rusz glowa od czasu do czasu a napewno cos wykombinujesz.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 19:22   #6
mag alkoholu
Zębacz

mag alkoholu awatar

Domyślnie

To my gramy w innego gothica.U mnie szkielety itp. zawsze sie do mnie wspinają ! nawet wypróbowałem te twoje przykłady
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 20:25   #7
Regis88
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał mag alkoholu Zobacz post
Ale poradnik prae słów nos to rozwin do tego i The End.Z resztą gram teraz łucznikiem i rozwalenie cieniostworów w drugim rozdziale.... nie jest możliwe !
Nawet mają długi łuk i 94 zręczności cieniostwór pada na 7 strzałów o przy 34% trafienia musza być z minimalnej odległości czyli dead.
Hehe to chyba niezbyt umiesz grać
Zbroja wodnego kręgu, długi łuk i cieniostwory leżą (co do biegłości nie pamiętam już ile miałem ale około 50%)
Skradasz się do śpiącego cieniostwora, podchodzisz go od tyłu i cofasz się o kilka metrów. Cieniostwór musi wstać, obrócić się, podbiec do Ciebie i walnąć Cię 1-2 razy zanim paniesz co daje Ci wystarczojąco dużo czasu żeby go ubić (nie udaje się za pierwszym razem zawsze ale zwykle za 2gim góra 3cim)

PS: A jaki byś chciał poradnik? Idź tu, tą ścieżką i porozmawiaj z tym handlarzem, kupu 2 szynki, wybierz "koniec"... Sorki ale nie mam czasu na takie coś :P
RPG
Regis88 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 22:09   #8
Krzychu16
Polna Bestia

Krzychu16 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Regis88 Zobacz post
Tak wygląda mój łucznik, który zaraz wypłynie na Irdorath
Widzę, że znasz się trochę na gothicu i dobry poradnik dałeś, ale ja znalazłem duży błąd w postaci.
Po co łowcy smoków 140 many? Mogłeś to przeznaczyć nawet na siłę, aby mocniejsze ciosy zadawać, albo na zręczność.
RPG
Krzychu16 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 22:23   #9
Kyle
Golem

Domyślnie

Cytat:
Widzę, że znasz się trochę na gothicu i dobry poradnik dałeś, ale ja znalazłem duży błąd w postaci.
Po co łowcy smoków 140 many? Mogłeś to przeznaczyć nawet na siłę, aby mocniejsze ciosy zadawać, albo na zręczność.
A czy to przypadkiem nie są same bonusy? Grzybki, tablice, znaleźne mikstury, tablice da Vatrasa, piwa... sporo tego jest.
RPG
Kyle jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 22:42   #10
grzegor91
Cieniostwór

grzegor91 awatar

Domyślnie

Krzychu....mój paladyn miał dużo many bo aż 128 a prowadziłem go na wojownika - dużo siły i berserker
Cała mana jest z tablic dla Vatrasa,grzybków,znalezione eliksirki ducha, oraz Boska Moc gwiazd.... a wiec tyle many to normalka :>(wg.mnie oczywiście )
RPG
grzegor91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 23:53   #11
Regis88
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kyle Zobacz post
A czy to przypadkiem nie są same bonusy? Grzybki, tablice, znaleźne mikstury, tablice da Vatrasa, piwa... sporo tego jest.
Tak właśnie, ani punkta na manę nie poświęciłem.
RPG
Regis88 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 23:57   #12
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Moje rady dla łucznika:
- strzałę napinasz cięciwą, nie drewienkiem.
- grot ma być skierowany w stronę celu, nie w Twoją.
- nie strzelaj sobie w plecy ani w stopy. Nigdy.

To chyba tyle, pomyślnych łowów!
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania