Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Władca Pierścieni - Film

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-08-04, 16:56   #25
gantar
Krwiopijca

Domyślnie

moim zdaniem najlepszą częścią była 3 ale zabardzo przeciągneli koniec,
1 była fajna(nie mam większych zastrzeżeń)
w 2 podobały mi się tylko nieliczne sceny
RPG
gantar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-04, 17:27   #26
mervin
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do mervin
Domyślnie

najlepsza częśc, wg. mnie to była część 3. Ale żałuje, że nie było odbijania Shire. A tak chciałem zobaczyć Hobbitów z łukami
Pierwsza część, też bardzo mi się podobała, ale troche długo się rozkręcała. A druga to już była średnia. Najbardziej rozśmieszył mnie upadek Aragorna, po którym ledwo co żyje, ale już kilka godzin później W Helmowym Jarze. Gada, lata, wyrzyna dziesiątki orków, jakby nigdy nic :?
RPG
mervin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-08-04, 09:11   #27
Jatup
Kąsacz

Jatup awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Jatup
Domyślnie

Cytat:
Najbardziej wkurzające rzeczy w 3 filmach WP:
-ominięcie Toma Bombadila,
-upadek Aragorna z klifu w Rohanie,
-Elfy w Helmowym Parowie
-odjazd Arweny ze śródziemia,
-przekucie Andurila dopiero w 3 części filmu,
-ominięcie złamania różdżki Sarumana,
-ominięcia odbijania Shire'u,
A do pana Jacksona mam jedno pytanie czy niemożnabyło odpuścić sobie upadek Aragorna z klifu, za to dać leże szeloby w dwuch wierzach, a w powrocie króla umieścić odbijanie shire'u??

Kto równierz też tak uważa????
Ja zgadzam sie ze wszystkim co napisałeś i to właśnie mnie wkurzało we wszystkich trzech częsciach. Zawsze właśnie jak oglądam te filmy to te rzeczy mnie wkurzają. Moze jeszcze plus ominięcie Ghan-buri-ghana i nadmierne pokazywanie elfów na czele arweny w całym filmie. W porównaniu do książki a filmu to występowanie arweny jest wiele razy większe w filmie niż w książce. Jak chcą tylu elfów to niech sobie Sillmarillion nakręcom.

Ale i tak film jest wypasiasty :P

Przyłącz się do Adanosa!
RPG
Jatup jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-10-04, 20:11   #28
Elros
Czarny Goblin

Domyślnie

Wszystkie filmy są świetne, jednak jeśli by wziąć pod uwagę ich zgodność z trylogią, to wypadły by raczej marnie . Niestety wiele ciekawych wątków pominięto, a niektóre rzeczy w dziwny sposób pozmieniano
RPG
Elros jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-04, 20:35   #29
Corvus
Pan Porządek

Corvus awatar

Domyślnie

Najlepsza jest część 3 tylko ten koniec "nie ma końca", gadają i gadają.
Drugie miejsce zajmuje Drużyna Pierścienia. A w dwójce jedyna ciekawa akcja to obrona Helmowego Jaru.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-04, 22:26   #30
Arcymag Adanosa
Krwiopijca

Domyślnie

mnie najbardziej podobala sie czesc 3
1 i 2 rowno

nie wiem jednak co niektorzy maja co elfow w Helmowym Jarze (dali w lape Celebornowi i wyslal paru :wink: )
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-04, 22:56   #31
bobek_666
Chrząszcz

Domyślnie

ogólnie cała sfilmowana trylogia WP była udana. Najlepsza była chyba 3, choć przesadnie długa. 1 i 2 są tego samego poziomu. Szkoda że Bombadila pomineli i porządki w shire...ale i tak udane jak na mega komercyjną produkcje
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-05, 13:56   #32
orkowypies
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do orkowypies Wyślij wiadomość przez MSN do orkowypies
Domyślnie

Ludzie się przyczepiają do takich błendów, że kubek Gandalfa (jak byłw bibliotece) byłnajpierw po lewej stronie a później po prawej.
Ciekawe ile błędów by znaleźli by w Krzyżakach - tam to prawie tylko widać ekipę filmową
---- :P
Byłem na premierze PK, najlepsza była scena, jak Aragorn wysiadał ze statku - orkowie się ślinią a za Aragornem umarli lecą . Czytałem trochę książki
Najlepsza był PK później DP a na końcu DW
Jeden VALAROW jeżdżący na olefancie był podobny do Michała Wiśniewskiego
WIĘCEJ TEGO BEKOWEGO, a tak w ogóle wyszła już 4 część!!!
RPG
orkowypies jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-05, 02:31   #33
Guardian
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Guardian
Domyślnie

Ech... Powiem tak: Peter Jackson miał w miarę kręcenia coraz to większe uwielbienie dla samego siebie Odwieczne "My Amerykanie jasteśmy the best! Co tam jakiś angol, nawet Tolkien wie o fantastyce?" Błe. Jedynka była najlepsza, bo najbliższa orginału. Oczarowąła mnie i napełniła uwielbieniem dla reżysera. Byłem w stanie mu wybaczyć nawet pojedynek na laski czarodziejów a'la Gwiezdne Wojny oraz fakt, że Saruman zabiera Szaremu laskę, potem Gandalf ucieka i w Rivendell ma dokładnie taką samą laskę... Ale MORIA! To było coś! Padałem (i padam wciąż) gdy ją widzę. Niesamowite.
Dwójka... Nie wspominajmy o dwójce... Nie wiedziałem, czy mam się smiać czy płakać w kinie... Te elfy, Aragorn, enty nie wiedzące o orkach pustoszących las i szarża z Gandalfem na zboczy 45stopni... Żenada...
Natomiast trójka była całkiem fajna, choć Pan P.J. i tu musiał koniecznie wsadzić swoje brudne łapska w fabułę.
Chcę tylko zadać jedno pytanie? Dlaczego tak chamsko potraktowano krasnoludy? Przecież to rasa nieustraszonych i niezmordowanych wojowników, a zrobiono z nich pośmiewisko, gości, którzy zostają w tyle (pościg za Merrym i Pippinem) oraz słabych wojowników... Gimli konkurował z Legolasem, a nie ganiał za nim i podziwiał jego skoki na trąbie mumaków... Ech...
P.S. A z zabawnych motywów to podoba mi się, gdy Aragorn wspomina Arwenę w Lorien, gdy leży sobie na hamaku w fajnym wdzianku, elfka przychodzi do niego w zwiewnych ciuszkach, jest romantycznie, on ją gładzi po policzku... I ma tak niemożliwie czarne pazury, jakby ich od pół roku nie czyścił!!! To się nazywa dbałość o szczegóły, nie?
Guardian jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-03-07, 22:55   #34
Arwen
Loremaster Luniwenor

Arwen awatar

Domyślnie

w filmie było bardzo duzo niedociągnięć co do książki - gdy moja imienniczka ratowała froda przed nazgulami w Drużynie, po pierwsze w książce nie była to ona, a po drugie to nie ona przyzwala fale...... w 2 części był najbardziej widoczny bład - przy obronie helmowego jaru nie uczestniczyly elfy. Ludzie sami odparli wojska orkow.
W książkowej wersji dopiero w Powrocie króla została ujawniona miłość Aragorna z Arweną. W wcześniejszych tomach były tylko takie krotkie aluzje... ale i tak LOTR to najwspanialsze swego typu fantasy jakie czytalam i oglądałam!!!
RPG
Arwen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-07, 13:45   #35
Elessar34
Polna Bestia

Elessar34 awatar

Domyślnie

Dla mnie wrzystkie 3 czesci byly swietne.teraz trzeba czekać na "hobbita".mam nadzieje ze go zrobi Peter Jackson bo jak ktoś inny to niewiadomo czy będzie taki świetny.
RPG
Elessar34 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-07, 15:14   #36
 xilk
WT

Domyślnie

Kiedy obejrzałem wszystkie 3 części Władcy Pierścieni, to pomyślałem: super filmy, ciekawe jak wypadnie książka. Niestety nie miałem czasu na czytanie, bo zawsze coś mi wypadało. Kiedyś przeczytałem Wyprawę (jeśli ktoś woli, to Drużyna Pierścienia ) i Dwie Wieże, jednak na 3 część jakoś czasu zabrakło. Potem już większość faktów pozapominałem. Jednak w tym roku szkolnym wszystko się zmieniło. Wziąłem sobie na maturę ustną temat o funkcji motywów fantastycznych. Wybór książek był dosyć oczywisty i jedną z książek stała się Trylogia Tolkiena. Teraz nie miałem wyboru i musiałem te 3 książki przeczytać, choćby nie wiem co I udało się, ostatnio, po jakiś 2 tygodniach skończyłem czytać całą Trylogię Powiem tak, świetne książki. Dużo lepsze niż ten film... Niestety trochę głupio się czytało, wiedząc co się zdarzy za chwilę lub to, że hobbici porwani przez orków nie zginą i spotkają Drzewca. Książki są dużo lepsze niż filmy. Dużo reżyser p[ominął, ale co mu się dziwić. Gdyby wszystko chciał dać, jak to Tolkien napisał, to film trwałby z 4-5 godzin i nie starczyłoby budżetu na to Ale i tak spodobały mi się sposoby ominięcia niektórych wątków np. zamiast sztyletów z Kurhanów hobbici dostali miecze od Aragorna
Podsumowując: filmy były dobre. Mi się najbardziej podobała 3 część. Ale i tak książka lepsza A z książek najlepsza chyba Wyprawa jest

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania