Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Gwiezdne wojny

Zobacz wyniki ankiety: Czy lubicie sagę Gwiezdnych wojen
41 100.00%
Głosujących: 41. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-07-06, 11:31   #25
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

O ile wiem, mozliwosc przenoszenia swojego ducha w inne cialo, jaka posiadal Palpatine nie byla GNIOTEM. Jak wiesz, Sidous zabil swego mistrza i posiadl wiedze jak uchronic czlowieka przed smiercia. Zaden komiks nie moze byc gniotem, kazdy jest odrebna czescia sagi i zostal zaakceptowany przez Lucasa, tj. sie zgadza. Kietzel, Frozen, won mi stad z ta klotnia bo posypia sie obu ostrzezenia za offtopic. I za gadanie o WP w temacie o SW.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-06, 12:15   #26
TheFlood
Cieniostwór

TheFlood awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do TheFlood
Domyślnie

Cytat:

rasa Kel Dor( bo Plo Koon to mój ulubiony Jedi - zaraz po Kicie Fisto) miecze dwa pod koniec gry i oczywiście jeden fioletowy drugi pomarańczowy tongue.gif wszytkie moce light + pioruny. Zawsze lubiłem Jasna stronę mocy.
Nie odmówię sobie komentarza. Plo Koon ? Eee, spiczastogłowy :P W Zemście Sithów (tak, wiem telenowela, ale po obejrzeniu ostatnio dwudziesty raz Nowej Nadziei pozwoliłem sobie na chwilę marzeń o zobaczeniu kiedyś starej trylogii z takimi efektami specjalnymi...) zginął jak jakiś nieopierzony padawan, nie potrafiąc odbić strzałów z blasterów... Tak, wiem, klonom łatwo zaskoczyć Jedi, bo nie dają żadnych emocjonalnych sygnałów, po prostu wykonują rozkaz, ale żeby miejsce w radzie Jedi miał ktoś, kto daje się tak prosto zabić? Nigdy nie lubiłem Plo Koona, wolę Mace Windu za jego Vapaad, ewentualnie Shaak Ti za władanie dwoma mieczami i całkiem zgrabne ciało
- Na litość boską, królowo - zachrypiał - czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!

RPG
TheFlood jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-06, 15:13   #27
Golden_Guy
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Golden_Guy
Domyślnie

CYTAT("Lord of The Siths")
Cytat:
O ile wiem, mozliwosc przenoszenia swojego ducha w inne cialo, jaka posiadal Palpatine nie byla GNIOTEM. Jak wiesz, Sidous zabil swego mistrza i posiadl wiedze jak uchronic czlowieka przed smiercia. Zaden komiks nie moze byc gniotem, kazdy jest odrebna czescia sagi i zostal zaakceptowany przez Lucasa, tj. sie zgadza. [/b]
Akurat ten element jest zgodny z innymi podobnymi przypadkami, że wspomnę choćby o duchu Exara Kuna ze świątyni Massasich, który nawiedził Kypa Durrona, Markę Ragnosa, Freddona Nadda, a i choćby Ajuntę Palla z KotORa, których duchy przetrwały we własnych sarkofagach. Sithowie dzięki specyficznym dla ich zakonu umiejętnościom potrafili zachować swą "esencję" w różnych przedmiotach (a taki Simus pomimo dekapitacji żył dalej w "formalince"). Wiele bardziej niż prawdopodobne jest to, że dokonanie Palpatine'a było możliwe właśnie dzięki rozwinięciu tych umiejętności i osiągnięciu perfekcji przez Plagueisa.
Jednakże, aspektem, który irytuje wielu fanów (szczególnie fanów Klasycznej) i odpycha ich od większości dzieł z Expanded Universe jest właśnie zmniejszenie znaczenia filmów i zepchnięcie na n-ty plan Przepowiedni i faktu przywrócenia równowagi (choć w świetle EIII zrodziło się wiele wątpliwości co tak naprawdę trzeba przez to rozumieć). Odrodzenie Palpatine'a to jawne temu zaprzeczenie i "profanacja", choć zgodna z kanonem (logicznym_i_fanowskim; nie lucasowskim. Wielu fanów już od dawna uważa, że Flanelowiec może im naskoczyć, a dowody popierające tą tezę znajdziemychoćby tu:), ale już niekoniecznie ze... hmm... zdrowym rozsądkiem?
W dodatku całemu temu zamieszaniu towarzyszy szereg niespójności (wspominane już przeze mnie zabaweczki Palpatine'a) i wtórnych pomysłów oraz tragikomiczna (nie licząc okładek) oprawa graficzna.
Twórców rozgrzesza tylko i wyłącznie rok wydania, choć przecież do dziś podziwia się Steve'a Perry'ego za Cienie Imperium.
Nieprzeczytane 20-07-06, 19:05   #28
Violator
Skazaniec

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Aerial@20-07-2006, 10:16
Nie odmówię sobie komentarza. Plo Koon ? Eee, spiczastogłowy :P W Zemście Sithów (tak, wiem telenowela, ale po obejrzeniu ostatnio dwudziesty raz Nowej Nadziei ...
361115

jakbys chciał wiedzic to Plo Koon zginął w swoim myśliwcu a nie nieodbił strzałów z blastera kolego!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-06, 19:29   #29
TheFlood
Cieniostwór

TheFlood awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do TheFlood
Domyślnie

Cytat:

jakbys chciał wiedzic to Plo Koon zginął w swoim myśliwcu a nie nieodbił strzałów z blastera kolego!
Pogrzebałem trochę... Masz rację. Mój błąd Nie wiem dlaczego pomylił mi się z Ki-Adi-Mundi'em Cóż, nikt nie jest nieomylny, każdemu się czasem zdarzy jakaś pomyłka.
- Na litość boską, królowo - zachrypiał - czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!

RPG
TheFlood jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-07-06, 16:38   #30
Gacuś
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Neton85@15-06-2006, 21:11
Pamiętam jak 3 pierwsze szęści oglądałem na kasetach( teraz to 4,5 i 6 szęści ),jedna po drugiej, i  nie zawładneła moim sercem.
Dopiero po pewnym czasie ( ok. 2 lat ) wkręciła się mi w głowe (jak głupie pomysły :P  )
337571
mialem podobna sytuacje. dostalem SW na gwiadke na kasetach, ladnie opakowane i W OgÓle, ale wtedy nieprzemawialy do mnie. ogladalem z nichecie mala. po jakims czasie puscili w TV i wtedy nastopil przelom od tamtego momentu kocham ta sage!! 3 i 5 czesc sa najlepsza wg mnie. a co do gierek to mysle ze najlepszą jest Jedi Outcast: Jedi Knight II <--- super sie zasuwa Kylem
mam tez Jedi Academy i tez niejest az taka zla. przeszedlem ja ale 2 raz juz niemoge. fabula jest gorsza niz w poprzedniej czesi (wg mnie oczywiscie )
szczegolnie na samym kocnu kiedy sie walczy ze zmarlym przd wiekami Jedi. bardzo mi sie niepodobalo. Jednak tryb MP jest OK, lepszy niz w JK2
teraz musze pograc w nowsze czesci SW
RPG
Gacuś jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-07-06, 17:08   #31
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Gacuś@24-07-2006, 15:39
Jednak tryb MP jest OK, lepszy niz w JK2
teraz musze pograc w nowsze czesci SW 
364237
Lepszy..?Co w nim lepszego widzisz? Wiecej ciosow mieczem i wiecej mozliwosci bycia noobem? Bylem na serwerach, albo mnie wykopywali w duelu bo malo miejsca albo caly czas lamersko grali.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-06, 12:46   #32
Jorgen
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez MSN do Jorgen
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Lord of The Siths@24-07-2006, 14:09
Lepszy..?Co w nim lepszego widzisz? Wiecej ciosow mieczem i wiecej mozliwosci bycia noobem? Bylem na serwerach, albo mnie wykopywali w duelu bo malo miejsca albo caly czas lamersko grali.
364266

Słuchaj Sith, jestem z Jedi Academy od samego początku(nadal gram), jak trafiasz na server pełem idiotów co tylko chcą sobie Kill Trackera napakowac to masz pecha. Trzeba umiec się bronic przed lamerami i grip-kickerami. A ,że cię wykopywali z servera to naprawde dziwne, na bandę debili chyba trafiałeś :P Osobiście grywam na zagranicznych serverach, bo Polacy nie są dla mnie wyzwaniem(poważnie, nie spotkałem nigdy dobrego na miecz/moc Polaka :P)

A co do Filmu i Sagi Gwiezdne Wojny to moja pasja. Oglądałem wszystkie części przynajmniej po 10 razy. Uwielbiam to... zarówno za efekty jak i fabułę... nie ma sensu się kłócic, która częsc sagi jest lepsza(stara czy nowa) każdy lubi co innego. Osobiście doceniam wszystkie filmy, niektóre gorsze, niektóre lepsze, ale wszystkie wnosiły coś ciekawego do filmu. Żałuję , że Padme wyszła za Anakina, który dla mnie był postacią ciekawą, ale aktor, który go grał był kiepski i nienaturalny...pozayum przez Anakina zginął Windu,Ki Adi Mundi, Plo Koon i nie zapominajmy o Ayali Securze(czy jak to sie pisze). Najlepsza częśc Imperium Kontratakuje. Najlepsza Scena Walka Dooku z Anakinem i Obim w Zemście Sithów.

Wracając do gier to doceniam Jedi Academy, Jedi Outcast(chociaż Kyle'a nie lubie :P) i oba KotOR'y.

RPG
Jorgen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-06, 17:35   #33
*Golden Ghost*
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do *Golden Ghost*
Domyślnie

Ja pamiętam gdy mama wróciła kiedyś z pracy i cały czas mi opowiadała jak to byli w podstawówce na filmie "Imperium Kontratakuje" i że W Ogóle padła na ziemie z wrażenia tak jej sie podobało mimo że mało rozumiała bo nie widziała "Nowej Nadzieji"... pierwsze postawienie uszu do góry (tak jak mój pies gdy słyszy słowo " kość " :P ) nastąpiło przy " jedi walczą mieczami świetlnymi - to takie latarki laserowe" Mimo że byłem w stadium Batmana jeszcze (i dalej jestem powiem szczerze) i nie umiałem czytać to chciałem żeby mi przyniosła te filmy.... no i pewnego razu przyniosła mi trylogie a ja czekałem tylko na tate by mi czytał co oni mówią tak sie zafascynowałem filmem że szok Potem sie okazało ze brakuje 6 części w pudełku... strasznie byłem smutny, ale po tygodniu przynieśli mi ją do domu i już nawet nie chciałem wiedzieć o czym mówią tylko na te latarki laserowe patrzyłem cały czas jak nimi Luke i Ani wymachują przed Imperatorem To były czasy... teraz to mam na DVD chyba I i II część, w DivX-ie III i ostatnich 3 mi brakuje Pre-quele cenie sobie za efekty i rozpoczęcie tego wszystkiego no i przede wszystkim za genialne walki takie jak Darth Maul vs. Obi & Qui-Gon, czy Ani, Obi & Yoda vs. Darth Tyranius, lub najbardziej efektowną Darth Vader vs. Obi i w tym samym czasie Yoda vs. Lord Sidious... Pozostałe 3 części cenie sobie za to że są już dość stare a dalej mnie wciągają i lubie je oglądać Gwiezdne Wojny są moim zdaniem arcydziełem
RPG
*Golden Ghost* jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-03-07, 09:22   #34
Ulv

Domyślnie

Gwiezdne wojny to potęga.
Uwielbiam świat fantasy, ale SW pozwala mi oderwać się od niego. Właściwie to SW poznałem w wieku 5 lat, więc to ono było pierwsze.
Ostatnio zaczyna mnie interesować to co działo się przed tysiącami lat, początki Akademii Jedi etc. Zapoznałem się ostatnio ze stylami walki mieczem świetlnym. Jak każdy dzieciak 11 lat temu najbardziej lubiałem Jedi. Zabawy z kolegą w rycerzy etc. etc.
Miłóśc ta pozostała do dziś tylko już mniej to okazuje
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-03-07, 22:39   #35
Arwen
Loremaster Luniwenor

Arwen awatar

Domyślnie

uuuuuuuuu SW^^ anakin suuuuuper wyglada w Zemście z tym kędziorkiem...................
Miłością do Star Warsów zaraziłam się od braciszka ^^ razem chodziliśmy do miejskiej biblioteki, zamawialiśmy 5, 6 tomów Gwiezdnych Wojen, pozyczaliśmy z 8 i czytalismy takie stosy kazdy w swoim pokoju......... a filmy.......... znalam kiedyś kwestie na pamięć....... ale momentem przełomowym była 3 częć.... po niej moj entuzjazm opadł i wrocilam do LOTRa.......
RPG
Arwen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-03-07, 20:46   #36
Janus

Janus awatar

Domyślnie

Zawsze lubiłem Gwiezdne Wojny, świetne filmy, ale uniwersum wprost genialne
Mam pytanie: otóż ostatnio naszła mnie chęć na książki bądź komiksy (raczej to pierwsze) z uniwersum GW, ale nie wiem od czego zacząć. Może ktoś z tu piszących poleciłby mi coś ciekawego?
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania