Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Gwiezdne wojny

Zobacz wyniki ankiety: Czy lubicie sagę Gwiezdnych wojen
41 100.00%
Głosujących: 41. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-06-06, 15:51   #1
Dessan
Krwiopijca

Domyślnie

Wypowiadajcie się! Czy lubicie sagę Gwiezdnych wojen? Osobiście ją uwielbiam.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-06, 16:56   #2
Sir Frugo
Skazaniec

Wyślij wiadomość przez AIM do Sir Frugo
Domyślnie

SW to moje ulubione filmy! Najbardziej podoba mi się V część, a najmniej I. Tak ją Lucas skopał, że szkoda słów. Można by też rozwinąć ten temat, albo otworzyć nowy, w którym przedstawiałoby się ulubione postacie, momenty itp. bo zapewne wielu fanów SW jest na tym forum
Moją ulubioną postacią jest Mace Windu za jego mistrzostwo w sztuce Jedi. On z Mocy robi arcydzieło, każdy ruch jego miecza jest kilkakotnie przemyślany, aby zrobić jak najwięcej szkód przeciwnikowi.
Najlepiej widać to w serialach rysunkowych, które zostały tworzone pod patronatem G. Lucasa przed trafieniem III częsci sagi do kin. Ulubiony moment (a raczej scena) to atak Imperium na Hoth AT-AT RLZ

pozdro.
RPG
Sir Frugo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-06, 18:05   #3
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Sir Frugo@13-06-2006, 15:57
SW to moje ulubione filmy! Najbardziej podoba mi się V część, a najmniej I. Tak ją Lucas skopał, że szkoda słów. Można by też rozwinąć ten temat, albo otworzyć nowy, w którym przedstawiałoby się ulubione postacie, momenty itp. bo zapewne wielu fanów SW jest na tym forum

pozdro.
336283
A po co otwierac nowy watek, jakby nie mozna bylo dyskutowac o tym wszystkim tutaj wlasnie? Mm..Jako ze wypowiedz moja odnosnie gw. zajelaby dluzo miejsca i wiele czasu narazie sie wstrzymam i powiem tylko, ze to moje zycie.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-06, 22:01   #4
jedrzej
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do jedrzej
Domyślnie

dla mnie to tez bardzo wazny film. wiaze z nim moje dziecinstwo a raczej duza jego czesc.ogladalem kazda czesc po kilka razy i musze przyznac ze te nowe sa zdecydowanie gorsze od starych.gdzie sie podzial ten klimat, te postacie??chociaz oczywiscie i nowe I II III takze sa swietne.kiedys siadalem przy tv i ogladalem po trzy 3 czesci.czasem z kumplami czasem sam, za kazdym raszem z rownie wielkim zainteresowaniem.a jak sobie przypomne co czulem gdy ogladalem star wars po raz pierwszy to az mi sie lezka w oku kreci.jak przypomne sobie luke ktory po raz pierwszy trzyma miecz swietlny w jaskini obi wana...ehh.osobiscie moja ulubiona postacia jest zdecydowanie han solo.moze nie jest to zbyt oryginalne ale czy takie byc musi??
a co powiedzie o grach ze star wars w tytule??bo ja knight of the old republic po prostu ubustwiam.sam niewiem czy wiecej razy ogladalem film czy przeszedlem kotora.a wy jakie gry ze SW lubicie???

Setnego posta napisałem 19 lipca o godzinie 14:30

Siostrzeniec Prosiaq'a.

Front erotomanów i erotomanopodobnych.
RPG
jedrzej jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-06, 22:34   #5
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Tak..Gwiezdne wojny. Po raz pierwszy spotkalem sie z 2 czescia, to byl pierwszy film, ktory ogladalem w tej sadze. Wtedy gwiezdne wojny byly jeszcze na kasetach. Wypozyczylem ja z wypozyczalni za 2 zl, i zalaczylem. Tasma byla cholernie zniszczona i nie bylo glosu, a raczej zanikal. Wtedy nie interesowalem sie moca, ciemna strona, nie wiedzialem kto to Darth Vader, nie znalem sie na jezyku Hutow. Wtedy..z tamtego 1 razu ogladania pamietam jak Han Solo wrocil ze zwiadu na dziwnym stworze ktory tak dziwne wydawal odglosy. Od tamtego momentu nie interesowalem sie GW az do 1 klasy liceum, kiedy to moj 1 wychowawca okazal sie wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Od niego dostalem czesc 1 i 2, nagrana na kasecie a potem czesc 3, i tak zaczela sie moja przygoda z tym swiatem. Swojego czasu, gdy jeszcze nie mialem Canalu + a na nim leciala cala saga dalem kasety swemu wychowawcy i ten nagral mi wpierw 3 stare czesci a potem 1 czesc. I od tego momentu zaczalem ogladac to wspaniale "coś". Z poczatku nie byla to pasja, dopiero potem, gdy zauwazylem, ze zaczynam znac kazdy dialog na pamiec, i wiem dokladnie co dana postac zrobi za chwilke doszedlem, ze to swego rodzaju "fanatyzm". Dobrze mi z nim. O fascynacji Dar them Vaderem nie bede tu pisal. Chyba nie zrozumiecie co w nim tak bardzo kocham, wiec sobie odpuszcze. Gwiezdne Wojny cenie przede wszystkim za to ze to kawalek mojej mlodosci, za klimat i za moc. Za to, ze dzieki GW zaczalem interesowac sie JK2, stalem sie dobry w walce na miecze. Siegnalem wiedzy o technice. Najukochansza moja frakcja jest Imperium, interesuje sie zbrojeniem, bronia, struktura, wojskami. Prawdziwy majstersztyk to dla mnie historia gwiezdnej sagi. Wszystko jest idealnie ulozone chronologicznie. Moglbym o tym pisac, ile sie da..ale co bede ludzi zanudzal? Ulubiony bohater? Darth Vader, ulubiona scena? Pojedynek ba Bespinie, cos czego zaluje? Ze Darth Vader zginal. Naszczescie Imperator przezyl. No..to by bylo na tyle.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-06, 01:18   #6
PredAlien

Domyślnie

Gwiezdne Wojny! Jeden z najlepszych pomysłów w dziejach ludzkości. Lucas to geniusz bez dwóch zdań. Dzięki niemu powsatły wspaniałe filmy, gry, komiksy, książki, parodie, itp. Swoim dziełem natchnął Johna Wiliamsa do napisania genialnej ścieżki dźwiękowej. Muzyka to wielki atut GW, poza fabułą i postaciami.

Mój ulubiony epizod? Jeśli biorę się za ogladanie SW, to zawsze zaczynam od części starszych (IV, V, VI) no i potem włączam I, II, i III. W każdym epizodzie jest to coś co sprawia, że GW są wspaniałe i niepowtarzalne.

Ulubiona postać? Łooj. W Jedi Academy zawsze grałem na podwójny miecz, ponieważ strasznie podobał mi się Darth Maul i jego wspaniała technika walki z I epizodu. Mam też duży respekt do Mace Windu, miał oryginalny kolorek mieczyka.
Bobba Fett, odwieczny rywal Jedi. Wg komiksu przeżył trawienie, które miało potrwać 1000 lat i wielu wielu innych, których nie bedę wymieniał, bo bym musiał całą recenzję GW opisywać.

Ulubiona gra? Jedi Academy! Przeszedłem ze 100 razy. No i jeszcze Rouge Squadron część 1.

Ulubiony Komiks? Wszystkie, któe wnoszą coś nowego i wyjaśniają coś niewyjasnionego w filmie są fajne Np. O tej łowczyni głów, którą w filmie widzimy przez ułamek sekundy (Epizod I, scena podczas wyścigu).

To chyba tyle z mojej strony.

PS:Ciekawe, czy Lucas nakręci jeszcze jakieś epizody

RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-06, 11:32   #7
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

No Gwiezdne Wojny szanuje i podziwiam za caloksztalt. Jednak nie przepadam za nimi, ogladalem dwie czescie (jedna jako dzieciak w postawowce) a druga gdzies w gimnazjum w kinie. Ogolnie nie lubie filmow/opowiesci i innych rzeczy gdzie sie lata statkami, walczy mieczami swietlnymi itp. Tak samo zawsze wolalem ogladac Flinstonow niz Jaksonow wszystko nowoczesne, komputery, latajace auta. Osobiscie bardziej wole te starsze dzieje, luki, normalne miecze etc.
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-06, 21:10   #8
Neton85
Jaszczur

Wyślij wiadomość przez AIM do Neton85 Wyślij wiadomość przez MSN do Neton85
Domyślnie

Cóż mogę powiedzieć.
Pamiętam jak 3 pierwsze szęści oglądałem na kasetach( teraz to 4,5 i 6 szęści ),jedna po drugiej, i nie zawładneła moim sercem.
Dopiero po pewnym czasie ( ok. 2 lat ) wkręciła się mi w głowe (jak głupie pomysły :P )
I zostaną tam na zawsze.

PS.I ostatnio wreszcie można pograć w dobre gry z znakiem Star Wars ( Chwalmy Pana )
RPG
Neton85 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-06-06, 21:53   #9
TheFlood
Cieniostwór

TheFlood awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do TheFlood
Domyślnie

Ach... Star Wars... kiczowata bajeczka o miłości, walce o ideały, dobrych i złych, a mimo to wciąga jak diabli. Chociaż teraz jak patrze na efekty specjalne w "Nowej Nadzieji" to płakać mi się chce, zwłaszcza pojedynek Kenobiego z Darth Vaderem, stoją w miejscu i wymachują mieczami, w pewnej chwili widać, że naprawdę Obi trzyma w łapie stalowy drut. Przydałaby się jakaś renowacja. Uwielbiam uniwersum SW, filmy są bardzo dobre, mają świetną muzykę. Ulubony kawałek z SW? Marsz Imperialny. Ale najbardziej przypadły mi do gustu książki o SW. Ulubiony bohater? Antilles Wedge, dowódca Eskadry Łotrów i Żelaznego Dywizjonu, najlepszy pilot myśliwski w historii Rebelii. Ulubiona scena? Ciężko o jedną, Bitwa o Hoth, walka o życie na Barce Piaskowej Jabby i atak floty Rebelii na drugą Gwiazdę Śmierci. Coś czego żałuję? Że nie posiadam E-11 (lekki karabin blasterowy, standardowe wyposażenie żołnierzy imperialnych) i X-Winga. Ulubiona gra? Nie tylko ulubiona, ale i jedyna. "Jedi Knight II: Jedi Outcast". Książka? "Ostatni Rozkaz".
- Na litość boską, królowo - zachrypiał - czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!

RPG
TheFlood jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-06, 01:41   #10
Mr_Dragon_Hunter
Kąsacz

Mr_Dragon_Hunter awatar

Domyślnie

Swego czasu byłem maniakiem Star Wars, do czasu premiery Zemsty Sithów zajmowały one bardzo ważną role w moim życiu ale po ostatniej części moje zafascynowanie nimi jakby przemineło z wiatrem. Mam głęboką nadzieje, że George Lucas podejmie się jeszcze dzieła nakręcenia czegoś w universum Star Wars, podobno miał być serial telewizyjny ale czy bedzie to nie mam pojęcia... dawno nie czytałem newsow. Może wy coś wiecie na ten temat? Ulubionej postaci nie mam, ale scena, która jest moją ulubioną to ta w Imperium Kontratakuje jak po raz pierwszy pojawia się Imperator
RPG
Mr_Dragon_Hunter jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-06-06, 19:46   #11
ra_darek
Jaszczur

Domyślnie

Ja przepadam za Gwiezdnymi Wojnami od dawien dawna. Są one świetnie wykonane, zachwycają efektami specjalnymi (zwłaszcza nowsze części). Najbardziej podoba mi się część III i VI. Ulubioną postacią jest Yoda. Niby taki niezdarny, chodzi o lasce, a mieczem wymachuje, że aż miło popatrzeć.

Wszystko jest do du**, tylko pasta jest do zębów.

Mój setny post 29-07-06, godz. 12.20
RPG
ra_darek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-06-06, 20:20   #12
Frozen
Polna Bestia

Domyślnie

Jak dla mnie GW to jedna wielka chała pełna absurdów.Szczerze to nie potrafię tego uargumentować.Po prostu jak widzę choćby fragment GW to odrzuca mnie na kilometr!

Jeśli uraziłem fanów to przepraszam, po prostu tak czuję

RPG
Frozen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania