Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka > Play By Forum
Przeładuj stronę Pytania, Odpowiedzi, Wątpliwości...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-05-06, 19:28   #13
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

byłam uprzedzona o slużbistach na formum ale nie spodziewałam sie az takich :/

nie wiem czy masz zrobioną postać i czy W Ogóle bedziesz grał Smutasie (jak sie odmienia wiem ale brzydko to brzmi :/ ) Ludzkość ma to do siebie że jest zróznicowana i to co jest oczywiste dla Ciebie niekoniecznie musi być oczywiste dla innych zatem miast ataku (ciągle walkę podkreślasz...) warto po prostu normalnie pogadać. Nie wiem czy tak w zwyczaju Twoim jest czepialstwo, czy tylko na zły dzień trafiłam, ale na te chwilę kończę rozmowę z Tobą i sądzę że skoro Kalessin miał argumenty by przekonac admina do mej obecnosci to miał je silne? czasem warto mieć zaufanie do innych, szczególnie tyczy sie to MG a przecieżKalesim własnie MG dla nas wszystkich będzie...

Cytat:
Pewnie znowu komus podpadłem. Jak zwykłe.
pewnie to nadinterpretacja (bowiem nie znam Cię) ale jesli z innymi podobnie rozmowy prowadzisz to sie nie dziewię...

niemniej liczę że nasze relacje sie unormują, bo ja w przeciwieństwie do Twej Smutnej osoby nie lubię walki...
Nieprzeczytane 30-05-06, 19:37   #14
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

Cytat:
Don Corleone, widze że Kalessin juz coś wspomniał? Tak więc miło mi Cię poznać
Również miło poznać Aha, i tak na przyszłość - po prostu Don :P
Cytat:
Mam swoją postać opisać czy jak? Napisać ile siły ;P Wytłumaczcie to dokładniej, bo ktoś niewtajemniczony jak ja to nic nie rozumie.
Może ja wyjaśnię pokrótce o co chodzi. Chodzi mniej więcej o opisanie swej postaci poprzez: wrodzone predyspozycje, charakter (to bardzo ważne - liczy się zachowanie postaci w odpowiednich sytuacjach, stosunek do wrogów i otoczenia, ogólnie szczegółowy w miarę opis charakteru), umiejętności. Nie opisujemy postaci za pomocą współczynników, lecz a'la "Własny rysopis" na TN. Ranga w zakonie oraz liczba postów nie ma nic do rzeczy przy tej sesji. Ogólnie rzecz ujmując, trzeba przedstawić swoja postać na tyle dokładnie, aby się móc z nią identyfikować (cierpiący na przerost ambincji pseudo - bohaterowie będą automatycznie usuwani przez teg-który-nie-ma-twarzy-i-ma-duży-podręcznik :P ).
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-06, 19:52   #15
Gaton
Polna Bestia

Gaton awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Gaton
Domyślnie

A i trzeba jeszcze napisać historie tylko tak aby nie była sprzeczna z opisem postaci. Umiejętności, ale nie zbyt wygórowane, charakter... to najważniejsze. Musisz opisać mniej więcej jak kiedy sie zachowuje, jaki ma stosunek do wrogów, jak reaguje na otoczenie itp. Nie piszemy takich szczegółów jak np. ile ma siły. Ranga w zakonach jak i ilość postów nie mają tu znaczenia jak zauważył Don.

, Kopnij Innosowca a Beliar sie uśmiechnie'

RPG
Gaton jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-06, 19:57   #16
Cursed
Zębacz

Cursed awatar

Domyślnie

Cyżby został wprowadzony system RPG? I co mamy zrobić napisać historię jak powiedział Gaton. Na jakich zasadach się odbywa to tworzenie postaci i jej rozwój? Rzucanie kostką czy wejdzie na następny level czy jakoś tak?
.::Święte Przymierze-->Królestwo-->Obywatel::..
RPG
Cursed jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-06, 19:58   #17
Sad Statue
Demon

Sad Statue awatar

Domyślnie

I to do Kalessin d'Nertea, i on będzie prowadził sesje? Tylko jedna będzie czy jak? Zresztą bez różnicy ;P Ale jakby każdy by sobie mógł założyć(najpierw by była oceniana, czy się nadaje i by się chętnych szukało) sesję lepiej by było. Ale zresztą nie ważne. Zapisuje się
Dzięki.

Zabłąkana dusza, w Służbie Adanosa
RPG
Sad Statue jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-06, 19:59   #18
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

jest jedna istotna kwestia:

RPG różni sie w CRPG w kilku kwestiach.
po pierwsze grając na żywo mamy dużo więcej dróg wyboru (i konsekwencji) niz w CRPG, bo nawet najbardziej rozbudowane komputerówki mają ograniczona ilość zakończeń, a przy sesji z żywymi ludźmi (bo zakładam, ze nieumarłych między nami nie ma ) ilość zakończeń, komplikacji i kłopotów jest nieograniczona.

po drugie konsekwencje naszych działań w CRG sa mimo wszystko tez ograniczone. Możemy przewidzieć dość jasno i czytelnie jak sie skończy nasze spotkanie z Cieniostworem gdy brakuje nam szybkosci... w przypadku fabularki zawsze jest szansa wymyslic coś, czego MG nie przewidział a co uda sie nam obronić.

Fabularka to sztuka rozmowy, wyzwania i ponoszenie konsewkwencji zarówno działań jak i ich braku. Zatem dużo wiecej wymaga od graczy (nawet w tej uproszczonej formie jaka jest PBF) niż CRPG, z drugiej jednak strony tu zawsze mozecie liczyć na pomoc współgraczy a jeśli sie nie podpadnie "górze" to i MG czasem pomaga (tak, cuda sie zdarzają )

Poniewaz tu nie ma mechaniki (i dobrze) statystyki są orientacyjne i potrzebne by zachowac równowagę. Zatem najwazniejszym jest kim jest nasza postać, co nią kieruje, czego sie boi,jakie sa jej zalety a jakie wady, jakie sa jej mocne strony a jakie słabości. Ważne jest kim jest rodzina tej postaci (i czy W Ogóle jest), wazne jest tło społeczne i ogólnie motywacje do działania. Wtedy łatwiej jest reagować, bo wiemy ja dana osoba by w danej sytuacji reagowała. czym lepiej zrobiona jest charakterystyka postaci tym lepiej sie nia gra. A jesli ktos ma problemy z dopracowaniem to MG jest do pomocy, a reszta sama wyjdzie w trakcie gry

Nieprzeczytane 30-05-06, 20:05   #19
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

@up "Ważne jest kim jest rodzina tej postaci (i czy W Ogóle jest), wazne jest tło społeczne i ogólnie motywacje do działania."
W tym przypadku nie musicie się rozpisywać na 5 stron A4 :P Ważne jest aby ową historię swej postaci przedstawić na tyle szczegółowo, aby towarzysze wyprawy wiedzieli czego się spodziewać po danej postaci (wiadomo przecież, że wędrówka MoGa z elfem zaowocuje pewnymi... konsekwencjami :P ).

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-06, 20:08   #20
Cursed
Zębacz

Cursed awatar

Domyślnie

Zapowiada się dosyć fajnie. Piszę się :P Kiedy tak na oko rozpoczeła by się pierwsza sesja? Pod koniec czerwca była by już gotowa. Co ma mniej więcej być zawarte w tej histori? Pochodzenie? Ulubione metody wali? Coś takiego?
.::Święte Przymierze-->Królestwo-->Obywatel::..
RPG
Cursed jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-06, 20:08   #21
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

MG to Kalessin, jego idea, jego prowadzenia.

co do dopracowania: nie tworzymy nowego systemu (choc nie przecze, zę tak może sie skończyć) mechanika jest mocno intuicyjna i luźno oparta na l5r (bardzo luźno)

Kwestia rozwoju i expa. myśle ze to wyjdzie dopiero jak sie projekt rozrośnie bo jednak gra By Forum rozwleka sie w czasie. Wiele zalezy od tego ilu ludzi wejdzie w projekt (tak fizycznie i twórczo), bo wtedy bedzie można mysleć o większej ilości MG, podziale pracy itp ale wszystko w swoim czasie.
Nieprzeczytane 30-05-06, 20:25   #22
Sad Statue
Demon

Sad Statue awatar

Domyślnie

Nieżle, ciekawe co Kalessin powie na ten mój pomysł ,aby było kilka sesji. A co wy o tym sądzicie? Według mnie wystarczyło by napisać do Kalessina swój pomysł na sesję, on by przyjął ew. nie przyjął. Jeśli to pierwsze to ten chętny na mistrza gry zakłada temat, opisuje, szuka chętnych. Oni wpisują się do tamtego tematu(Zgłoszenia) Póżniej z tamtego tematu zgłoszenia zostają wykasowane i zaczyna się właściwa gra. Co myślicie?

Zabłąkana dusza, w Służbie Adanosa
RPG
Sad Statue jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-06, 20:42   #23
Kalessin d'Nertea
Kąsacz

Kalessin d'Nertea awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kalessin d'Nertea
Domyślnie

...i Kalessin nie miał nic do dodania

Po wypowiedziach Togashi mam nadzieję, że rozumiecie dlaczego tak zależało mi na jej obecności na PBF-ie. Organizatorom są potrzebne osoby, które rozumieją w czym rzecz. Naprawdę niewiele musiałem jej wytłumaczyć by w pełni pojęła o co chodzi w tym projekcie.
Swoją drogą, cieszy mnie, że i inne osoby zaczynają łapać o co w tym chodzi

Tak, ja jestem MG, choć z czasem jak się dzialność rozszerzy planuję wyłapać jakieś osoby, które wykażą się w grze... i zaproponuję im prowadzenie kolejnych wątków

Wybaczcie mi, że nie poinformowałem o zaistniałej sytuacji obecnych (chodzi o świerzego usera piszącego w tym subforum), ale nie spodziewałem się, że to takie wzburzenie może wywołać. Ale widzę, że sytuacja się wyprostowała i nie muszę chyba nic dodawać. Mam nadzieję, że bez spięć się już obejdzie
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-06, 20:43   #24
piters2005
Pan Cienia

piters2005 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do piters2005
Domyślnie

Przedsięwzięcie ciekawe, i wydaje mi się, że wezmę w tym udział (ale jeszcze muszę się zastanowić czy z czasem się wyrobię ). No właśnie, ja mam pytanie odnośnie właśnie wolnego czasu: czy są jakieś wymogi? Czy (jeśli biorę udział w sesji) muszę napisać przynajmniej X postów w określonym czasie, czy nie ma to takiego znaczenia, bylebym od czasu do czasu wpisał tu coś? Oczywiście, wiadomo, że są pewne granice, który każdy powinien w pewnym stopniu znać, ale czy jeśli z powodów braku czasu będę coś wpisywał np. raz na kilka dni to grozi mi w takim wypadku wyrzucenie z sesji?
I jeszcze pytanie odnośnie postów-części sesji. Czy to mają być takie posty jak w innch sesjach, czyli krótkie, opisujące co robi w tym czasi osoba, która pisze post? Czy to mają być dłuższe wypowiedzi - części opowiadania w których autor zamieszcza także zachowania i działania innych uczestników? I jakie będzie minimum i maximum długości części?
Bo na razie nie jestem pewnien czy ma to bardziej przypominać sesję na dużą skalę, czy coś w rodzaju sesyjnego Wspólnego Opowiadania
|Satyromaniak|Największy Fan Roberta Górskiego|
RPG
piters2005 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania