Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Koncepcja na Gothica 5.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-02-13, 15:52   #1
Rhobar 98347589
Chrząszcz

Rhobar 98347589 awatar

Domyślnie Koncepcja na Gothica 5.

Jakie macie koncepcje,kiedy miałaby się rozgrywać i jaka waszym zdaniem powinna być główna postać w Gothic 5 jeżeli takowy powstanie.A może jeszcze jakie studio powinno go utworzyć??
RPG
Rhobar 98347589 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 16:59   #2
wardasz
Cieniostwór

wardasz awatar

Domyślnie

z tego co słyszałem gothic 5 ma być zrobiony przez PB i ma się rozgrywać po G2NK na khorinis, irdorath i okolicznych wyspach (w tym ta druga z zapomnianych świątyń beliara), bohaterem ma być pierwszy z bezich, a ostatecznym przeciwnikiem-sam beliar(!!!). jest to więc całkowite odrzucenie trójki i wszystkiego potem
RPG
wardasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 17:44   #3
Rhobar 98347589
Chrząszcz

Rhobar 98347589 awatar

Domyślnie

Na pewno jak dla mnie bezsensem byłaby kontynuacja Gothica po 4 czyli dalsze losy pasterza z Feshyr lub nawet Beziego.Akcja powinna toczyć się przed pierwszym Gothiciem może jakieś dzieje Xardasa,lub objaśnienie kim Bezi było przed akcją Gothica.Albo przynajmniej Gothic 5 Zemsta Wrzoda he,he,he
Wrzód mścił by się Rhobarze II za to że go pobił w SO (to taki żart)

Ostatnio edytowane przez Rhobar 98347589 : 04-02-13 o 17:45. Powód: Rhobarze III oczywiście.
RPG
Rhobar 98347589 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 18:01   #4
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Jeżeli zrobią gothic 5 to na pewno nie odrzucą koncepcji z G3 ewentualnie mogą zrobić akcję zaraz po G2:NK ale przed G3 czyli możliwe że wyspy południowe i jakieś wytłumaczenie czemu w G3 bezi niema żadnej swojej zbroi albo gdzie się podziała reszta ludzi których mogliśmy zabrać(np daliby fabularnie że Bennet został z jakichś powodów na wyspach i już mamy rozwiązanie czemu go w G3 niema),wiadomo to tylko domysły.Ewentualnie może jakaś fabuła sprzed G1
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 20:00   #5
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał wardasz Zobacz post
z tego co słyszałem gothic 5 ma być zrobiony przez PB i ma się rozgrywać po G2NK na khorinis, irdorath i okolicznych wyspach (w tym ta druga z zapomnianych świątyń beliara), bohaterem ma być pierwszy z bezich, a ostatecznym przeciwnikiem-sam beliar(!!!). jest to więc całkowite odrzucenie trójki i wszystkiego potem
Powiedz, skąd o tym słyszałeś? Bo jeśli to naprawdę wiarygodne źródło (w co wątpię), to będę zaniepojony, bo zarys fabuły, który przedstawiłeś, wydaje mi się co najmniej slaby.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 20:10   #6
wardasz
Cieniostwór

wardasz awatar

Domyślnie

eeeeee nie pamiętam dokładnie, na jakiejś stronce internetowej o gothicu (tawerna? gothic up? gothic site? iluminos? coś w ten deseń)
to było już ponad pół roku temu, może nawet rok
RPG
wardasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 20:15   #7
Cesc93
Czarny Goblin

Cesc93 awatar

Domyślnie

Dobrze prawicie. Fajnie by było poznać wcześniejsze losy Xardasa, albo historię Bezimiennego. Jak grą zajmie się PB to raczej bankowo można stawiać, że przypadnie do gustu. Nie mam wizji jako takiej konkretnej, czego bym chciał w Gothicu V. Na pewno nie chciałbym tego, co zostało zrobione w IV części, czyli zupełnie nowej postaci.
RPG
Cesc93 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 21:16   #8
wardasz
Cieniostwór

wardasz awatar

Domyślnie

historia xarcia już jest, w "the begining"-na komórkę a nie PC ale jednak. raczej chciałbym historię bezika, z "nietypowym" zakończeniem-niech gra się kończy wtrąceniem beziego do pierdla (a potem tylko 2 miechy i kolonia)
RPG
wardasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 22:11   #9
rastazielarz
Chrząszcz

rastazielarz awatar

Domyślnie GOTHIC 5 - Marzenie moje :D :P !!! xD

GOTHIC 5 powinno być (moim zdaniem) :
-zrobione przez Piranha Bytes
-być połączeniem gothica z risenem (to zaraz wyjaśnię)

Nowe rzeczy :
-robisz własnego awatara nazywasz go , tak jak np. w Skyrim , i zależnie od rasy wybierasz swoją historię z wielu tam dostępnych np. jesteś Orkiem- np. synem poteżnęgo wodza orków i musisz dojść do władzy...ale niekoniecznie

-orki powinny wyglądać inaczej , nie jak chodzące mięso tylko powinny być wysokości ludzi może troche większe i tak zrobione jak np w Władcy Pierścieni
- warg powinien wyglądać jak warg z władcy pierścieni
-więcej umiejętności np. rozwinięte kucharstwo , wydobywanie rudy itd itp
- możliwość rozłożenia obozowiska
-możliwość rozpalania ognia
-fryzjer
-twórca tatuaży
-rybak
-niezależni NPC tak jak w assassin creed np. revelations
-wojny
-ulepszona technika walki
-sługa Innosa , Beliara czy Adanosa- w gothic 5 bóg wojny
-pełno miast
-wsie
-duże miasta
-metropolie
-Elfy !
- trolle tak jak z hobbita
-krasnoludzi w jaskiniach , własna kultura itp
- kanibalizm
-gra od 18 lat
- moc prostytutek
-zombie
-wilkołaki
-większe ścierwojady tak jak np. sęp morski w Risen
-popiołaki
-frakcje : (np)
*bandyci
*zakon - słudzy Innosa
*magowie
*najemnicy
*assasini
*słudzy Beliara , Adanosa
*itp. itd
-smoki lepsze od tych z Skyrim
-grafka lepsza od Skyrim
-ulepszenie kowalstwa , złotnictwa , zbrojotwórstwa
-praca:
*drwal
myśliwy
*kowal
*alchemik
*kupiec
*rybak
*palladyn
i wiele wiele innych...
-drzewa po jakimś czasie odrastają jak je zetniesz
-rudy metali np. po tygodniu w gothic 5 się regenerują lub pojawiają się nowe
-arena walk do śmierci ( przeciwnicy są zwykłymi NPC którzy się odnawiają ale możesz też zaprosić normalnego np. kowala np . złodzieja
- kościoły
-łażnie
-głód
-głód narkotykowy (ziele) , alhoholizm , pływanie pod wodą

Mam jeszcze wiele pomysłów ale już pisać mi się nie chce :P
Wiem tylko że kiedyś może tak być niekoniecznie w piątce , może w 50 !
ufff.... raz*ebało SYSTEM !
RPG
rastazielarz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 22:24   #10
wardasz
Cieniostwór

wardasz awatar

Domyślnie

niezle, niezle, z wieloma punktami sie zgadzam... ale elfy??? krasnoludy??? orkowie niżsi od ludzi (bo tacy byli w LOTR'e)??? "inteligętne" trole??? stary, to ma być gothic a nie mix wszystkich istniejących fantazy
ale pomysł z tatuarzami, fryzjerem czy tworzeniem zbroi zarombisty
RPG
wardasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-13, 23:20   #11
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał wardasz Zobacz post
eeeeee nie pamiętam dokładnie, na jakiejś stronce internetowej o gothicu (tawerna? gothic up? gothic site? iluminos? coś w ten deseń)
to było już ponad pół roku temu, może nawet rok
Eee, no to na szczęście jakaś lipa jest, zapewne nawet to widziałem. Nie wiem, ile już było takich "rewelacji".

@rastazielarz, pomysł na Gothic 5 może rozbudowany, ale w większości tych punktów kompletnie nie idący w parze z klimatem gry PB. Elfy? Krasnoludy? No bez jaj, to nie klasyczne fantasy, inna bajka.

Cytat:
-orki powinny wyglądać inaczej , nie jak chodzące mięso tylko powinny być wysokości ludzi może troche większe i tak zrobione jak np w Władcy Pierścieni
Cytat:
- warg powinien wyglądać jak warg z władcy pierścieni
Cytat:
- trolle tak jak z hobbita
Ale dlaczego ma być takie jak Tolkiena, skoro to nie ma z nim nic wspólnego? Mało jeszcze osób zrzyna z tego uniwersum?...

Cytat:
-rybak
Yyy... grałeś Ty w ogóle w jakiegoś Gothica?

Cytat:
-niezależni NPC tak jak w assassin creed np. revelations
Weź wyjaśnij. Bo na mój rozum to w Gothicach też ich sporo było ;p

Cytat:
- moc prostytutek
Co przez to rozumiesz?

Cytat:
-drzewa po jakimś czasie odrastają jak je zetniesz
Czy Ty wiesz, ile lat potrzeba na wyrośnięcie drzewa?

Cytat:
-grafka lepsza od Skyrim
Raczej nierealne z powodu nieporównywalnie mniejszego budżetu.

No i tak miałem zrobić drobny komentarz, ale mnie tak zbulwersowały niektóre pomysły, że nie wytrzymałem.

Cytat:
Mam jeszcze wiele pomysłów ale już pisać mi się nie chce :P
Wobec tego dzięki za to, że dałeś sobie spokój ;p

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-13, 00:15   #12
rastazielarz
Chrząszcz

rastazielarz awatar

Domyślnie

Dassanar... ludzie potrzebują nowości !!! Kolejny gothic powinien być ulepszonym gothicem ... Nie mówię że wszystko ma być tak jak we Władcy Pierścienia czy hobbicie tolkiena ... Po prostu fajnie by to wyglądało ., bo ok idzie do ciebie 2 razy większy Ork z maczugą ja 2 razy ty i ty pokonujesz go np kijem bo masz super siły i pro zbroję ... realne ? Elfy i Krasnoludy to mój wymysł też nie byłem do końca przekonany czy by one pasowały ale uświadomiłem sobie ile osób chciałoby zostać np Elfem albo Orkiem a nie poczciwym i dobrodusznym chłoptasiem na posyłki ! Wargi za bardzo przypominają wilki , warg jest to wielki wilk z większymi kłami z przodu bez tak długiego ogona jak wilk i z inną maścią sierści... , dalej trolle tak naprawdę nie są zbyt mądre i w nowym gothicu nie powinny gadać ale np pomrugiwać warczeć ryczeć itp. ale nie powinny wyglądać jak jakaś wielka stopa ! Owszem powinny mieć futro i zęby ale chodzić powinny tak jak np. Ogr z Risen ,> zawód rybaka w gothicu by się przydał , już w Risen Wasyl czy Nico już nie pamiętam sprzedawał ryby ale skąd je miał ? - Wrzód wie ! Następnie > jak w gothicu zabije się jakiegoś NPC to już go nie ma ! I tym sposobem wyludniasz ludność w gothicu ! Dla mnie ludzie z którymi nie możemy gadać powinni się odradzać (patrz Assasin Creed) , Moc Prostytutek > więcej klubów + jakieś mini gry np. jak w GTA 4 czyli choćby poker , gra w kości a z laskami to chodzi mi o to że w gothic 2 było to dość dobrze zrobione bo widziałeś że się coś dzieje a nie jak w risen czarny ekran i zabawa udana ...Odrastanie drzew i zawód drwala przydał by się bardzo, mógłbyś rozpalić ognisko, zrobić sobie łuk nie same miecze czy paciorki i kase byś mógł zgarniać za to (łuczarz) a z odrastaniem drzew to w wielu grach np. Settlers Narodziny Imperium drzewa też 30 lat nie rosną... o dochodach Piranha Bytes nie wiedziałem więc pewnie grafiki lepszej nie będzie z tym się zgodzę... A pomysłów to mam jeszcze dużo i gdybym należał to Piranha Bytes to bym je wykorzystał xD A tatuarze , fryzjer , czy krawiec myślę że mogli by być ze względu na nudną fryzurę Bezimiennego
RPG
rastazielarz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania