Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Pomysł na Gothic V

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-02-12, 22:41   #1
MagOgnia7
Chrząszcz

Domyślnie Pomysł na Gothic V

Szanowni Rycerze, Potezni Magowie oraz Sprytni i Silni Najemnicy!
Zwracam sie do Was z pytaniem. Co byscie powiedzieli na to zeby piata czesc naszego ukochanego Gothica powrocila do Khorinis, Gorniczej Doliny i Zapomnianej Doliny Budowniczych? (chyba ze wymienione wyzej krainy ulegly zniszceniu w trzeciej czesci - nie gralem )
Moze to nowatorski pomysl i wiem ze to nie my o tym zadecydujemy...
A moze wogole zeby grac Bezim i ratowac te krainy przed zniszczeniem przez samego Beliara...
Wydaje mi sie to dobry pomysl jezeli np mapy mialyby byc przerkbione troche, nowe potwory i ciagla walka z wyslannikami Beliara, przy ktorych demony to chrzaczsze...
A na koncu walka z Beliarem we wlasnej osobie, ktory przybral cialo. W grze zrobic wiecej gildii itd...
Ale to tylko moje marzenia.
Zwrocilem sie wlasnie do Was gdyz wiem ze wszyscy nalezycie do najwyzszej Rady Gothica.
Piszcie jak myslicie, czy to mogloby wypalic i sie sprzedawac, czy wy byscie to kupili.
Pozdrawiam.
MagOgnia7
RPG
MagOgnia7 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-02-12, 23:22   #2
SlaytanicSoldat
Chrząszcz

SlaytanicSoldat awatar

Domyślnie

Chciałbym, żeby w V części Gothica twórcy dodali możliwość jeżdżenia na
koniu, pływania statkiem (na wzór TWII), oraz połączyli 3 światy (wyspy południowe, Myrtana z Varantem i Nordmarem oraz Khorinis z górniczą doliną i Jarkendarem). Niestety, po 3 części każda część oraz dodatek wygląda coraz gorzej moim zdaniem. Najlepiej, gdyby V część robiło Piranha Bytes.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-02-12, 09:15   #3
MagOgnia7
Chrząszcz

Domyślnie

wtedy podróże trwałyby zbyt długo gdyby jeszcze te statki. Ale też bym chciał żeby piątkę robiło PB i żeby to było coś tak dobrego jak dwójka i jedynka...
RPG
MagOgnia7 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-12, 16:00   #4
szakal97
Krwiopijca

szakal97 awatar

Red face

myślę że jazda na koniu to nie jest najlepszy pomysł.Akacja piątki powinna dziać się na Khorinis albo fajnie gdyby akcja toczyła się np na archipelagu wysp wschodnich albo na ziemiach orków daleko na północy
RPG
szakal97 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-12, 10:18   #5
Maniek6
Polna Bestia

Maniek6 awatar

Domyślnie

Pomysł aby akcja działa sie na wyspie Khorinis jest kozacki. Chętnie bym zobaczył jak zmianilo sie miasto oraz Górnicza dolina po naszym wyruszeniu do Myrthany
RPG
Maniek6 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-12, 17:28   #6
Paladyn Łowca

Paladyn Łowca awatar

Domyślnie

Dlaczego nie połączyć wszystkich krain z Gothica w G V? Podczas podroży statkiem Bezio śpi(tak jak jest to zrobione w II) i podróże nie są problemem.
Ale co do fabuły, to może tak...(żeby nie było, G III odinstalowywałem po 1 godz. a G IV nie grałem, więc szczegółów nie znam)

Myrtana zjednoczona pod berłem króla Robhara III w wyniku wojny z orkami i wewnętrznego spisku na władzę (skutkującego oczywiście wprowadzeniem stanu wyjątkowego) jest targane biedą i głodem.
Stan ten wykorzystuje grupa wojskowych do zamachu na Króla, który zostaj pochwycony i przez kilka miesięcy przetrzymywany w lochu. Przez cały czas jest on torturowany, co powoduje zdecydowane zmiany jego wyglądu.
Pewnego dnia po wyjątkowo długich torturach wygłodzony i wycieńczony zostaje ponownie wrzucony do swojej celi. Czuje, że siły go opuszczają i że jego czas na tym świecie dobiega końca. Mdleje i ostatnie rzeczą, którą widzi jest dziwny niebieski błysk...

Potworny ból uświadamia go, że jeszcze żyje. Otwiera oczy, a jego oczom ukazuje się sklepienie wiejskiej chaty.

Tu zaczynamy grę rozmową z wieśniakiem, który się nami opiekuje, a od którego dowiadujemy się że zostawił nas tu jakiś mag(zgadnijcie kto nim był...), który też zapłacił za opiekę nad nami.

Dalej dążymy do odzyskania tronu, lub innego zakończenia(którego nie chce mi się teraz wymyślać).
RPG
Paladyn Łowca jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-12, 21:02   #7
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał MagOgnia7 Zobacz post
Szanowni Rycerze, Potezni Magowie oraz Sprytni i Silni Najemnicy!
Zwracam sie do Was z pytaniem. Co byscie powiedzieli na to zeby piata czesc naszego ukochanego Gothica powrocila do Khorinis, Gorniczej Doliny i Zapomnianej Doliny Budowniczych? (chyba ze wymienione wyzej krainy ulegly zniszceniu w trzeciej czesci - nie gralem )
Moze to nowatorski pomysl i wiem ze to nie my o tym zadecydujemy...
A moze wogole zeby grac Bezim i ratowac te krainy przed zniszczeniem przez samego Beliara...
Wydaje mi sie to dobry pomysl jezeli np mapy mialyby byc przerkbione troche, nowe potwory i ciagla walka z wyslannikami Beliara, przy ktorych demony to chrzaczsze...
A na koncu walka z Beliarem we wlasnej osobie, ktory przybral cialo. W grze zrobic wiecej gildii itd...
Ale to tylko moje marzenia.
Zwrocilem sie wlasnie do Was gdyz wiem ze wszyscy nalezycie do najwyzszej Rady Gothica.
Piszcie jak myslicie, czy to mogloby wypalic i sie sprzedawac, czy wy byscie to kupili.
Pozdrawiam.
MagOgnia7
Pomysł bardzo dobry ale oni wgl. g2 głupio kontynuowali że dolina jest tak zniszczona .. Ale jak miało by to być kontynuowane dalej od GII a 3 i Arcania (To nie gothic) poszły by w zapomnienie było by nawet całkiem fajnie . Mogli by kontynuowac ale też z takimi wymaganiami jak 1 i 2 cz. noo i może jak 3 też by uszło bo ten mój złomek już 8 lat ma ale jeszcze wytrzymuje bo 1 i 2 część to jest nie wiem jak to opisac xd . Ale podobno 89% graczy uważa że grafika nie jest najważniejsza .. no cóż ..
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-12, 15:02   #8
karate-ka
Czarny Goblin

Domyślnie

Cytat:
Napisał MagOgnia7 Zobacz post
Zwracam sie do Was z pytaniem. Co byscie powiedzieli na to zeby piata czesc naszego ukochanego Gothica ...
Piąta część ? Jeszcze nawet trzecia nie wyszła.
Ale miło by było gdyby można było ponownie zwiedzić te dobre Khorinis, Gorniczą Dolinę i Zapomnianą Dolinę Budowniczych.

A może moda jakiegoś by zrobić ? Zrobić takiego prawdziwego Gothica 3
RPG
karate-ka jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-12, 15:23   #9
Hevk
Zębacz

Hevk awatar

Domyślnie

Ale w ogóle macie pewność że powstanie jeszcze jedna część Gothica?

Jeśli tak by było to także z chęcią ujrzałbym stare, dobre Khorinis i Górniczą Dolinę ale co do Jarkendaru, to raczej nie. Dolina budowniczych jakoś nigdy nie pasowała mi do klimatu Gothica.

Pływanie statkiem i jezdzenie na koniu także by się przydało.

A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara
RPG
Hevk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-12, 01:59   #10
dedziak
Polna Bestia

dedziak awatar

Porządne bitwy, ok. 20 żołnierzy na daną sekwencję. No i oczywiście jazda na koniu. Ale nie ma co się oszukiwać. Gothic V (gdyby nawet wychodził) nie byłby tak dobry, jak I lub II. Kiedyś gry skupiały się na fabule i na wielu innych ważnych detalach, teraz głównie skupiają się na grafice.

RPG
dedziak jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-12, 18:38   #11
damian4400
Chrząszcz

damian4400 awatar

Domyślnie

V powinna nie mieć tak ogromnej mapy jak w III.Mniejsze wymagania sprzętowe.Akcja powinna być na Khorinis w którym powiedzmy jest podziemna świątynia beliara.Najlepiej z klimatem jak w świątyni śniącego w I.No i oczywiście głód, pragnienie, senność.Mag powinien móc tworzyć teleporty do dowolnego miejsca.Bardziej rozbudowana magia, walka mieczem oraz jaskinie.
RPG
damian4400 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-02-12, 21:33   #12
Quentin1113
Polna Bestia

Quentin1113 awatar

Domyślnie

Ja mam pomysł taki...
Gothic V

Minęły 3 lata po przejściu Bezimiennego i Xardasa przez portal...
Widzieli wszystko co się działo pod ich nieobecność...
Lecz pewnego dnia przyśnił mu się koszmar, a w tym koszmarze Smoki planowały podbić cały świat, było ich mnóstwo...
Gdy Bezimienny bohater powiedział o tym Xardasowi to ten zaczął się niepokoić. I powiedział że muszą się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Xardas przygotował spęcjalne zaklęcie, dzięki któremu Bezimienny będzie mógł spojrzeć w przyszłość...
Lecz podczas eksperymentu dochodzi do dziwnej rzeczy. Nasz Bohater coś sobie uświadamia. Jest przekonany, że pochodzi z Geldern ale dlaczego to nie wie. Słyszał w głowie słowa:
Hahahaha... Wiemy gdzie jesteś, im większy postęp zrobisz, tym więcej satysfakcji będziemy mieć gdy cię zabijemy!!!
Bezimienny mówi że to nie może być przypadek.
Xardas i Bezimienny nie mają wyjścia... Muszą wyjść z Niezbadanych Krain i dowiedzieć się o co chodzi...
Gdy już wychodzą to Xardas mówi:
-Pamiętasz tamtych poszukiwaczy?
-Tak. Ale co oni mogą mieć wspólnego ze smokami?
-Hmmm... Cholera!!! Gdy ty, i twoja załoga wypływaliście z Irdorath to widzieliście coś podejrzanego...coś dziwnego?! A może słyszeliście?
-Wprawdzie mówiąc to nie...
-Był ktoś z załogi w magazynie pod pokładem?
-Nie. Nikt tam nie wchodził. A co?
-Sądzę że za tym stoją poszukiwacze....
-Niby jakim cudem?
-Widziałeś jakim arsenałem magii dysponują?!
-Tak. Ale o co ci chodzi?
-O to że jakiś Poszukiwacz mógł się zakraść na Esmeraldę.
-A jeżeli nawet? To jakim cudem mogł się przedostać na pokład niezauważony?
-Znasz takie zaklęcie jak "Amnezja"?
-Tak. Dobra przypuśćmy że poszukiwacz jest w Myrtanie. Itu moje kolejne pytanie: Co mają wspólnego Poszukiwacze ze Smokami?
-Być może więcej, niż może nam się wydawać. Musisz się dowiedzieć gdzie może być ten poszukiwacz.
-Dobrze, spróbuje. A! I jeszcze jedno! Geldern...
-Taak... Poszukiwania zacznij od tego miejsca. A ja idę do Nordmaru. Będziesz wiedział gdzie mnie znaleźć. Masz! Tu kamień teleportacyjny do mnie!
-Dzięki więc ruszam w drogę...
C.D.N.
RPG
Quentin1113 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania