Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park > Gry
Przeładuj stronę Najciekawsze walki z bossami

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-01-11, 21:35   #25
Elrath
Spectre

Elrath awatar

Domyślnie

Aha już wszystko wiem. No walka z antlionami(?) była niezła. :>
Boss z Half Life? Finałowy? To takie duże "dziecko" xD któremu trzeba było strzelać w mózg. Hahaha śmieszne się wydaje, ale walka przysporzyła mi trochę, problemów, szczególnie skakanie na tych "poduszkach".

|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|
RPG
Elrath jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-11, 02:22   #26
Stalker_wilk
Zębacz

Stalker_wilk awatar

Domyślnie

Dagoth ur (the elder scrolls III)-powiem to tak nie da się go zatłuc normalnie trzeba zasuwać idąc w dół i walić w jego serce pierwszy raz grałem czystym wojownikiem i miałem jedynie czar uzdrawiający a dagoth nie dość że nieśmiertelny to szybki jak superman ok udało mi się już miałem cieszyć morde a tu nagle jeb a tu taka jakby półka skalna na której było serce ja i dagoth zapadła się a poniżej lawa dalej chyba nie muszę tłumaczyć co się stało ale jak grałem magiem z średnimi zdolnościami bojowymi miałem lewitacje to nie było problemu

Król cieni (neverwinter nights 2)- może przeciwnik nie jest jakoś strasznie ciężki przynajmniej nie jak się ma świetną drużynę ale jakoś zapada w pamięć zwłaszcza podczas 3 tury z nim jak robi się z niego godzilla

chimera (stalker zew prypeci)-jak miałem zabić tą 2 nie ranną chimerę w dodatku sam w nocy ledwie co widać słychać tylko ryki zwłaszcza jak się ją nożem próbuję zabić tak tak wiem jestem debilem marnie się to dla mnie skończyło ale teraz to potrafię
RPG
Stalker_wilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-11, 10:05   #27
emond
Krwiopijca

Domyślnie

Gothic 2 - smoki
Gothic 1 - śniący
Lineage 2 - Valakas / Zaken/Antharas/AQ (Ant Queen)/baium. i wiele innych
CoD 4 imhran zakhaev
ArcaniA : Gothic 4 Xesha na poziomie gothic naprawde ekscytuje.
RPG
emond jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-11, 11:11   #28
Cuś
Polna Bestia

Cuś awatar

Domyślnie

W gothicu 3 lubię walczyć z Zubenem. W tle jest taka fajna muzyka i w ogóle. A po walce Epic Win
Nieprzeczytane 02-02-11, 11:28   #29
Haplok
Chrząszcz

Domyślnie

Hmm.
BGII: Kangaxx. Nie pamiętam już ile reloadów mnie ta walka kosztowała. Tym bardziej że brałem się za niego na dość niskim poziomie, a można go było praktycznie tylko bronią +5 zranić. Więc miałem 2 działające bronie: Krasomir i czar miniaturowych meteorytów. I to jego Uwięzienie... ugh.

FF VII Ruby i Emerald Weapon. Grindowanie do poziomu 99, a potem jeszcze levellowanie i mnożenie magicznej materii tylko aby mieć cień szansy w tym starciu. Jeden ich atak mógł zdmuchnąć cała drużynę. Ruby miał też miły zwyczaj "wyrzucania" któregoś z członków drużyny z areny walki. Bez okreslonych kombinacji egzotycznych, unikatowych materii (Knights of the Round, Mime, last command, Phoenix), nieraz dostępnych tylko w rozbudowanych pobocznych grach, a potem podniesionych na najwyższe poziomy i rozmnożonych, walki praktycznie niemożliwe do wygrania. I to w sytuacji gdy ogólnie gra była normalnie do przejścia chyba około poziomu 30...

Ach, raidy Lineage II... Walczyłem tylko raz z potężnym smokiem ziemi Antharasem, ale 150+ postaci na poziomach 60+ mrowiących się wokół niego...i padających jak mrówki to zaiste niezapomniane przeżycie. Bishopowie biegający po polu bitwy i rzucający grupowe wskrzeszenia... Epickie starcie trwało chyba blisko 5 godzin... i niestety zakończyło się porażką (przy 10% paska życia włącza mu się tryb jeszcze bardziej agresywny i zwiększona regeneracja... nie zdołaliśmy dokonać ostatecznego "pchnięcia"). Ale ze wszystkich doświadczeń w L2 to jedno najbardziej zapadło mi w pamięć.... Inne raid bossy też był imponujące, ale smok był po prostu niesamowity...
RPG
Haplok jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 01:49   #30
dejavoo
Chrząszcz

dejavoo awatar

Domyślnie

..........

Ostatnio edytowane przez dejavoo : 01-08-11 o 16:14.
RPG
dejavoo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-11, 14:44   #31
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Poza smokami z G2, najbardziej pamiętam rewelacyjnych bossów w PoP: Warrior Within. Tam naprawdę trze się nagimnastykować, żeby wygrać (szczególnie gryf i Dahaka).

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 09:10   #32
Mendoza
Czarny Goblin

Mendoza awatar

Domyślnie

Destroyer ( Darksiders Wrath of War ) - bardzo fajny boss którego pokonanie nie było zbyt łatwe ale po kilkuminutowej nawalance która dawała mnóstwo frajdy fajnie było ujżeć filmik końcowy ( a po nim aż chce się zagrać jeszcze raz )
Xesha ( Arcania Gothic 4 ) - bardzo wymagający przeciwnik kturego na najtrudniejszym poziomie było ciężko pokonać, tylko przez ten fakt, że co chwile przybywały nowe zastępy wrogów które ona przyzywała. I ogólnie walka była ekstremalnie ciekawa
Azar Javed ( Wiedźmin ) - bardzo trudny boss przy którym spędziłem ładnych parę minut. W porównaniu do reszty bossów zaserwowanych grze ten to naprawdę mistrzostwo. Dobrze walczy, umie blokować, ( oczywiście przeciwnika ) a jak już zacznie wykonywać ten swój taniec z młotami to niema zmiłuj
No i na razie tyle.

RPG
Mendoza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-11, 19:14   #33
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Według mnie najciekawsze walki z bossami występują w takiej starej grze na Nintendo 64 - The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Walka z każdym bossem (a także z pół-bossemi) jest ciekawa, emocjonująca i wymaga pewnego wkładu sprawności (we władaniu joystickiem) i inteligencji. W pamięci utkwiło mi tylko kilka najfajniejszych:
- King Bogongo (?) - boss z jaskini pod miastem Gornonów. Wielka jaszczurka, która połykała bomby <3
- walka z własnym cieniem w wodnej świątyni - jedna z najtrudniejszych w grze,
- walka z Volvagią (boss na Górze Śmierci) - piękny smok, piękna sceneria, cud miód i młot, którym dostawała po łbie
- walka z dwoma wiedźmami w pustynnej świątyni - jak na te czasy genialne efekty specjalne, b. fajny sposób walki, jaki trzeba przyjąć, no i ten nieoczekiwany zwrot akcji
- Ostateczna walka z Ganondorfem i Ganonem - do tej pory pamiętam emocje, które mi wtedy towarzyszyły <3

Z innych gier ciekawe walki z bossami miały Spartan: Total Warrior (i tak końcowa walka z Aresem <3) no i każda z części God Of War
Xardin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-08-11, 17:28   #34
Dollan
Cieniostwór

Dollan awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Dollan
Domyślnie

Władca Demonów z Heroes of Might and Magic 5. Strasznie twardy dziad. Nie dość, że w cytadeli Biary blokującej drogę do Władcy była potężna armia, to po dotarciu do siedziby Władcy były jeszcze dwa etapy walki. Najpierw trzeba było katapultą zniszczyć barierę chroniącą Władcę i jednocześnie odpierać szturmy całych hord demonów, a gdy bariera padła trzeba było stanąć do otwartego starcia z Władcą (i kolejnym legionem demonów). Mimo, że używał tylko jednego zaklęcia (to się chyba nazywało Fala Zniszczenia albo Fala Ognia), to naprawdę konkretnego. Stawałem do tej bitwy pięć razy i przegrywałem. Dopiero za szóstym wykombinowałem, jak podzielić armię między bohaterów, żeby jej starczyło, i zdołałem wygrać.

Lord Arcimonnde z Warcraft 3. Czy raczej, cała bitwa z jego wojskami. Choć udało mi się wygrać tą walkę za pierwszym razem, to baza Przymierza i baza Hordy zostały zniszczone. Najtrudniejsi byli ci pomniejsi dowódcy Plagi i Legionu (już nie pamiętam, jak mieli na imię), kładli mi sporo żołnierzy. Trochę denerwujące było to, że sojusznicy nie rekrutowali nowych żołnierzy, tylko trwali ze zdziesiątkowaną garstką żołnierzy.

Gigantyczny Cepid z Crysis w ostatniej misji. Cholernie duże bydle, które trzeba zwalczyć w ostatniej misji, mając wsparcie całej marynarki wojennej USA. Starcie iście epickie, i jaka satysfakcja gdy robot wreszcie wyzionął ducha (czy co on tam miał).

Sindri jako Książe Demonów w Warhammer 40000 Dawn of War. Potrzebowałem trzech Land Riderów, kilku oddziałów Kosmicznych Marines z karabinami plazmowymi i naturalnie wsparcia bohaterów, by (i tak ponosząc konkretne straty) pokonać tego demona. Cały czas używał swoich mocy, którymi rozbijał mi drużyny marines. Przy pomocy swoich Kosmicznych Marines Chaosu zdołał nawet zniszczyć jednego Land Ridera, a bohaterowie ginęli mi chyba z pięć razy. Ale mimo wszystko się udało.

Demon Uther w Disciples II Bunt Elfów. Kto by pomyślał, że mały chłopiec zmieni się w demona wielkości sporego blokowiska i w następnej misji pokona aż trzech moich najlepszych generałów, którzy ruszali na niego z najlepszymi jednostkami? Cwaniaczek, nie dość, że zabunkrował się na samym końcu mapy, to miał po drodze do swojej siedziby kilka miast Legionów Potępionych i całą hordę oddziałów. No, i miał sojuszników - silne Hordy Nieumarłych. Gdyby nie pomoc ze strony Górskich Klanów byłoby jeszcze ciężej. Pomimo, że wysłałem na niego moje najlepsze, najelitarniejsze wojska, to nie dały mu rady w polu. Jeden bohater przegrał w drodze, drugi padł w walce z obstawą Uthera a trzeci w walce z nim samym. Chwała Wszechojcowi, że wtedy gnojek ruszył w stronę mojej stolicy. Po drodze naturalnie wyrżnął jeszcze jeden oddział, wspomagany przez Hordy, i dopiero w stolicy został pokonany (miałem tam tego obrońcę, co zawsze siedzi w stolicy, trzech wielkich inkwizytorów, arcymaga i tą kapłankę, co ulecza cały oddział naraz. Wygrałem minimalnie, został mi tylko jeden inkwizytor z 20 HP). Gdyby nie to, że wtedy zaatakował moją stolicę, to nie wiem, co by było.
Nieprzeczytane 06-08-11, 17:56   #35
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dollan Zobacz post
Demon Uther w Disciples II Bunt Elfów.
Mała poprawka: to nie był Bunt Elfów, tylko Powrót Galleana.

Jeszcze potężniejszy był Nebiros z dodatku do tej gry, Strażnicy Światłą. Tyle, że gość nie poruszał się na planszy, więc łatwiej było go wykończyć.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-08-11, 18:05   #36
Dollan
Cieniostwór

Dollan awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Dollan
Domyślnie

Cytat:
Mała poprawka: to nie był Bunt Elfów, tylko Powrót Galleana.
Eee... nie. To był Bunt Elfów. Pamiętam przecież, że to był Bunt Elfów, Kampania Imperium, ostatnia misja. W Powrót Galleana nie grałem, więc nie mogłem się pomylić. Czy to możliwe, że w Powrocie Galleana też był wątek z Utherem, dziedzicem tronu Imperium, który w przedostatniej misji zabija swojego ojca, cesarza Demonsthena? Nie wierzę za bardzo.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania