Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Trylogia Czarnego Maga

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-04-12, 07:52   #25
Artius
Pan Cienia

Artius awatar

Domyślnie

Przeczytałem całą Trylogię Czarnego Maga i prequel, po czym nie miałem wątpliwości, że przeczytam też Trylogię Zdrajcy. Książki są świetnie napisane - zrozumiale i ciekawie.

Bardzo podoba mi się to, że tam magia to nie żadne bawienie się z inkantacjami, duchami, demonami, bogami itp. Tam magia to niemalże czysta nauka. Istniejący tam pięciodniowy tydzień na początku mnie zaskoczył, ale potem wydał mi się nawet bardziej sensowny, niż patent panujący u nas.

Fabuła nie jest ani zbyt prosta, ani zbyt skomplikowana. Mój ulubiony moment to chyba pojedynek Sonei z Reginem. Badania Danyla i dochodzenie do tego, że "Wyższa Magia" = "Czarna Magia" było też ciekawie opisane. Jego homoseksualny wątek był opisany dość powierzchownie - nie żebym oczekiwał opisów stosunku z Tayendem

Prequel - Uczennica Maga - był nieco mniej ciekawy niż Trylogia, ale tak to już jest z prequelami. Mimo tego i tak dobrze mi się go czytało. Zabawną ironią było to, że możliwość leczenia magią nie została odkryta przez sławnego maga, tylko przez uczennicę ze wsi.

Ogólnie poleciłbym dzieła Trudi Canavan każdemu, kto lubi dobre książki.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania