Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Trylogia Czarnego Maga

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-02-10, 23:01   #1
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie Trylogia Czarnego Maga

Tak tak, mowa o trzech wydanych książkach przez Australijką pisarkę, Trudi Canavan. Mam na myśli "Gildie Magów", "Nowicjuszę" oraz "Wielkiego Mistrza". Te trzy książki tworzą Trylogię Czarnego Mistrza i opowiadają o przygodach niejakiej Sonei, która odkrywa talent magiczny. Na forum na pewno znajduje się coraz więcej osób sięgających po te tytuły. Tak więc postanowiłem otworzyć dyskusję o tym.
Powieść owiana nutką tajemniczości, w której autorka zręcznie manipuluje czytelnikiem oraz jego zdaniem o bohaterach. Do tego ukazuje tutaj często kroki podejmowane przez owych bohaterów wraz z konsekwencjami. Pierwsza część jak wiadomo za dużo wrażeń nie dostarcza, nakreśla fantastyczny świat, który bohaterka odkrywa. Druga część odsłania kilka brudnych sprawek, które toczą się w Kyraliańskiej Gildii Magów oraz pokazują proces nauki magii przez Sonee. Trzecia część ukazuje przed czytelnikiem rozwiązania prawd, które najbardziej zaskakują, przez co chce się czytać więcej i częściej, choć nutka tajemniczości i tak pozostaje do końca.

Tyle z moich wrażeń, a Wy co sądzicie o tym?

Zostawiając tu kawał życia.
RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-02-10, 00:10   #2
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Trylogia to jedna z lepszych książek jakie czytałem,pokazuje dziewczynę która z biednej i słabej urosła w wiedzę i potęgę niczym Son Goku przez DBZ

Druga część jest dość monotonna i nie ma motywu przewodniego,lecz wydarzenia z trzeciej części... cóż, trzeba to przeczytać.

Warto dodać że Trudi Canavan wydała prequel "Uczennica Maga" opowiadający opowieść z początków istnienia Gildii Magów,lecz ją warto przeczytac po zaliczeniu Trylogii.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-02-10, 00:43   #3
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał ElemPower Zobacz post
Trylogia to jedna z lepszych książek jakie czytałem,pokazuje dziewczynę która z biednej i słabej urosła w wiedzę i potęgę niczym Son Goku przez DBZ
Sam świat magów nie może pozostać bez komentarza. Wysokie sfery parające się magią, przepiekne budowle, luksusy. Potężne i wielopokoleniowe rody wysyłające dzieci na studia. Widać tą straszną różnicę pomiędzy biedą a bogactwem w, jak dla mnie - ciekawy sposób. Jedyne co mnie boli to fakt, że Gildia była podporządkowana królowi.

Cytat:
Druga część jest dość monotonna i nie ma motywu przewodniego
No właśnie nakręcanie czytelnika (przynajmniej mnie) tą nauką magii było motywem przewodnim. Do tego jakoś czytało mi się raźniej, gdy np. Sonea w odwecie utarła nosa Reginowi. No i zostają brudne sprawy Gildii ujawnione. Czarna magia, Akkarin i jego nagła opieka nad Soneą itp itd etc

Cytat:
Warto dodać że Trudi Canavan wydała prequel "Uczennica Maga" opowiadający opowieść z początków istnienia Gildii Magów,lecz ją warto przeczytac po zaliczeniu Trylogii.
O, nie czytałem, muszę zakupić i przeczytać

P.s - dałem nowy temat, żeby nie produkować spamu w "co teraz czytacie?" : P

RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-02-10, 20:08   #4
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Cytat:
No i zostają brudne sprawy Gildii ujawnione. Czarna magia, Akkarin i jego nagła opieka nad Soneą itp itd etc
W epilogu Ostatnie trzy strony

Cytat:
O, nie czytałem, muszę zakupić i przeczytać
Napisze tylko tyle,że gdybyś przeczytał Uczennice przed trylogią popsułbyś sobie zabawę.W tym prequelu nie istnieje jeszcze gildia,magowie nie potrafią leczyć za pomocą magii a Ichani są szlachcicami w Sahace. No i najlepszy jest motyw z wytłumaczeniem pustkowia po stronie Sachaki.

Czytał ktoś Misję Ambasadora?

Ostatnio edytowane przez Elem : 12-07-10 o 00:56.
RPG
Elem jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-08-10, 13:42   #5
S...
Chrząszcz

S... awatar

Domyślnie

Zgadzam się - nie ma sensu czytać Uczennicy Maga przed zapoznaniem się z samą Trylogią
P.s. Ja czytałam Misję Ambasadora. Czyta się nieźle. Na szczęście jest napisana na poziomie całej Trylogii (moim zdaniem prequel nieco od niego odstaje). Szczerze polecam. Niestety na kolejne tomy Trylogii Zdrajcy (czyli kontynuacji Trylogii Czarnego Maga) trzeba będzie poczekać
RPG
S... jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-08-10, 14:34   #6
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał S... Zobacz post
Zgadzam się - nie ma sensu czytać Uczennicy Maga przed zapoznaniem się z samą Trylogią
Zdaje mi się, że taki zabieg miała na celu autorka wydając książki tak a nie inaczej.

Cytat:
Napisał S... Zobacz post
P.s. Ja czytałam Misję Ambasadora. Czyta się nieźle. Na szczęście jest napisana na poziomie całej Trylogii (moim zdaniem prequel nieco od niego odstaje).
Może napisz coś więcej o tym. x)

Cytat:
Napisał S... Zobacz post
Niestety na kolejne tomy Trylogii Zdrajcy (czyli kontynuacji Trylogii Czarnego Maga) trzeba będzie poczekać
"Zdrajcy"? Mowa o Akkarinie? Czemu tak sądzisz? :>

RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-10, 12:09   #7
Tod
Krwiopijca

Tod awatar

Domyślnie

Gildia Magów taaak pamiętam jak czytałem tę książkę była świetna ... ten potencjał jaki był w głównej bohaterce w kolejnej części rozwijany , może i w "Nowicjuszce" było troche monotonii ale dla mnie osobiście "Wielki Mistrz" był za krótki tak jakoś szybko się czytało tę część .

Ogólnie Pani Trudi wydała jeszcze dwie inne książki hmm o ile pamiętam to jest to "Kapłanka w bieli" i"Ostatnia z dzikich" czytałem prolog i całkiem nieźle się zapowiadają obie książki

Może ktoś czytał ??
RPG
Tod jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-10, 17:52   #8
Shrike
Malkontent

Shrike awatar

Domyślnie

Czytałem trylogię czarnego maga, jej Preqel "Uczennicę Maga" i najnowszą książkę "Misja Ambasadora". Moim zdaniem wszystkie książki są świetne i nie mogę doczekać się kontynuacji "Misji Ambasadora". Moim zdaniem Trudi Canavan jest jednym z najlepszych żyjących i dalej twożących autorów książek Fantazy.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-10, 00:44   #9
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Na Misję Ambasadora zbieram siły,a le nie wiedziałem, że będą kolejne części...

Dla mnie bomba!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-10, 00:49   #10
paladyn6
Jaszczur

paladyn6 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Elem Zobacz post
Na Misję Ambasadora zbieram siły,a le nie wiedziałem, że będą kolejne części...
Dla mnie bomba!
Oczywiście,że będą kolejne części."Misja Ambasadora"Tworzy kolejną Trylogię zwaną "Trylogią Zdrajcy" która dzieje się 20 lat po zakończeniu wydarzeń w Trylogii Czarnego Maga.
Osobiście książki mi się bardzo podobały.Nie czytałem jeszcze za to prequel "Uczennicy Maga" co mam zamiar zrobić w najbliszym czasie

RPG
paladyn6 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-10, 01:41   #11
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Eja eja! Wszystko fajnie pięknie ale to temat o "Sadze Czarnego Mistrza", więc prosiłbym o dodawanie opinii nt. tychże właśnie 3 części.

Mam pytanie - jaki mieliście stosunek do Dannyla, gdy zaczęły się wątki z jego seksualną innością? Mnie osobiście mało interesowała jego przygoda od wyruszania z Gildii Magów. Czytałem te fragmenty bo czytałem, jednak serce bardziej mi biło, gdy czytałem o Akkarinie i Sonei, mimo, iż podczas przygód Dannyla też było dużo akcji.

RPG
Calzedo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-10, 12:34   #12
Angelika

Angelika awatar

Domyślnie

Książka wpadła w moje ręce przez przypadek, jednak nie żałuje że do niej zajrzałam. Wszystkie trzy tomy okazały się dla mnie fantastyczne. Żałuję tylko, że wątek opowiadający o losach Sonei i Akkarina skończył się jego śmiercią, a na moim policzku niespodziewanie pojawiła się łza smutku, pewnie powinno się pojawić ich więcej :) I właśnie od tej opowieści, zaczęła się moja przygoda z książkami fantasy. Mam nadzieję że następne będą jeszcze lepsze. :)

Cytat:
Mam pytanie - jaki mieliście stosunek do Dannyla, gdy zaczęły się wątki z jego seksualną innością?
Przyznam się, że gdy wątek opowiadający o Sonei i Akkarine zaczął się, postanowiłam przewracać kartki aby dalej czytać o ich losach. Mało mnie obchodziło to co robił Dannyl. Może to wydawać się głupie, ale zazwyczaj przewracam kartki na których jest coś mało interesującego, ot takie przezwyczajenie.
Wiec po prostu nie wiem co będzie dziś."
RPG
Angelika jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania