Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Cykl Demoniczny

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-09-12, 14:44   #1
Lokos
Cieniostwór

Lokos awatar

Domyślnie Cykl Demoniczny

Co sądzicie o Cyklu Demonicznym napisanym przez Petera V. Bretta? Jak dotąd wydał on dwa tomy: "Malowany człowiek" oraz "Pustynna Włócznia", trzecia część cyklu zatytułowana "Wojna w Blasku Dnia" będzie mieć premierę w lutym 2013 roku.

Teraz krótko o samej książce. Akcja rozgrywa się w tzw. Latach Plagi. Plaga to czas, w którym z Otchłani na świat przybywają demony. Materializują się w nocy, zabijając wszystko, co stanie na ich drodze. Ludzie, aby przeżyć muszą ciężko pracować w dzień, a w nocy chronić się magią run, które odpychają demony. Głównymi bohaterami cyklu są Arlen, Leesha i Rojer, którzy łączy to, że nie mają zamiaru ze strachu kryć się za runami, a stawić czoła otchłańcom.

Moja opinia: osobiście polecam każdemu fanowi fantasy i nie tylko. Brett miał świetny pomysł na uniwersum i ogólną historię. Jak dla mnie fantastycznie kształtuje postacie, w szczególności Arlena. Język jest prosty i zrozumiały, a fabuła ciekawa i wciągająca, w polskich wydaniach dodatkowym smaczkiem są bardziej ładne rysunki, czy to runów, czy demonów.

Poszukiwacz Podziemia
RPG
Lokos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-13, 09:56   #2
Arim
Zębacz

Domyślnie

Jako, że wczoraj skończyłem czytać ostatnią z wydanych części Demonicznego Cyklu, czyli "Wojnę w Blasku Dnia", pozwolę sobie odświeżyć, ten niecieszący się zbytnią popularnością, patrząc na liczbę odpowiedzi, temat.

O ile poprzednie części, a szczególnie pierwsza, niesamowicie mnie wciągnęły, tak ostatnia wieje nudą. Widać, że autorowi skończyły się pomysły i zaczyna lać wodę, aby tylko zapełnić stronice. Szczególnie widać to w 2 tomie wspomnianej książki, gdzie jej niemal połowa jest poświęcona takim bzdetom, że aż zacząłem przeskakiwać dalej, co bardzo rzadko mi się zdarza. Co prawda dalej trafiają sie interesujące wątki, ale te dłużyzny psują odbiór całości. Odnoszę wrażenie, że niektóre postaci zostały strasznie spłycone i odarto je ze wszystkiego co czyniło je wyjątkowymi.

Reasumując, książką warto przeczytać, ale tylko ze względu, że stanowi fragment większej całości, bo sama w sobie jest moim zdaniem bardzo słaba. Dalej fragmentami potrafi porwać czytelnika, ale niestety przez większość czasu, jest po prostu nudna.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-15, 17:15   #3
michal76
Chrząszcz

Domyślnie

Nie trafiłem wcześniej na tą powieść, ale jak śmiem twierdzić, po wypowiedziach w sieci. Naprawdę dobra powieść.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-07-15, 22:30   #4
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Czytałem i w sumie zgadzam się z Arimem. Ostatnia część najsłabsza. Nie wiem czemu autor wprowadził te demony jako świadomą stronę konfliktu. Rozwaliło to, moim zdaniem, klimat wcześniejszych części.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-19, 08:41   #5
Borek99
Chrząszcz

Borek99 awatar

Domyślnie

Jakoś nigdy nie wpadłem na tego autora. Muszę mu się przyjrzeć w długie, zimowe wieczory
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-08-19, 16:20   #6
''astermaxen
Chrząszcz

Domyślnie

Jeszcze nie czytałem, ale słyszałem, że warto - chyba czas najwyższy sięgnąć po powyższe tytułu, a i czas ku temu odpowiedni - wakacje
RPG
''astermaxen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania