Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Najlepszy pisarz fantasy

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-03-08, 19:55   #25
psychotoxic
Krwiopijca

psychotoxic awatar

Domyślnie

ale chodziło mi gdyby był taki wiedźmiński wiedźmin, żeby zachował swoją niepoprawność a budżet na kręcenie filmu żeby był ogromny
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-08, 20:16   #26
Dragunov

Domyślnie

Cytat:
Napisał psychotoxic Zobacz post
ale chodziło mi gdyby był taki wiedźmiński wiedźmin, żeby zachował swoją niepoprawność a budżet na kręcenie filmu żeby był ogromny
Budżet polskiego Wiedźmina też nie był mały, ale zatrudnienie debiutantów do tworzenia filmu o takim potecjale zawaliło cały produkt.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-08, 02:02   #27
Cobra

Cobra awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Cobra
Domyślnie

Drag, wez jednak pod uwage fakt, ze Polacy nie dysponuja takimi mozliwosciami technologicznymi i doswiadczeniem przy kreceniu filmow z efektami specjalnymi jak USA. Polska pod tym- jak i wieloma innymi wzgledami- jest dopiero nowicjuszem wkraczajacym w ta dziedzine.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-08, 10:03   #28
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał psychotoxic Zobacz post
Tylko pomarzyć. Przyjrzyj sie dokładnie. Praktycznie całe Hollywood to jaskinia lewactwa.
Jak się pokaże jakiś film o wydźwięku prawicowym to jest to niezależna produkcja. Pamiętasz jak opluwano filmu Mela Gibsona? Pasję i Apokalipsę?
Zatem ewentualny Wiedźmin amerykańskiej produkcji nie miałby wiele współnego ze swoim pierwowzorem. Chcesz przykładu? Niedawno któraś z telwizji puściła serial o Conanie. Obejrzałem ze dwa odcinki i zdebiałem. Oprócz imienia ten bohater niczym nie przypomina swojego literackiego pierwowzoru. A serial o Herkulesie? Jak przeczytasz sobie mity greckie, to wtedy zobaczysz jak daleko leżą hollywoodzkie pomysły od realiów literackich.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-08, 13:06   #29
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Prosiłbym o trzymanie się ram tematu i rozmawianie o wiedźminie a nie o podtekstach politycznych w różnego rodzaju produkcjach filmowych, telewizyjnych, etc.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-03-08, 14:26   #30
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Wybacz MAster... Nikt nie chciał spamować, po prostu ot, tak dyskusja nam zeszła. Czy mam zatem stworzyć temat o adaptowaniu książek fantazy na potrzeby filmowe?

A wracając do meritum tematu. Nie wiem, czy można wybrac najlepszego pisarza fantazy. Raczej mozna się spierać o konkretne powieści czy cykle, które takie światy opisują.

Najwięcej tu zwolenników Tolkiena, który dla mnie trąci już myszką, oraz Sapkowskiego z Wiedźminem (jego cykl NArretum uważam za totalną porażke).

Dorzuce zatem do dyskusji innych pisarzy, którzy, moim zdaniem stworzyli ciekawe światy.

Ursula Le Guin z cyklem Ziemiomorrze o magu Gedzie (inne jej pozycje są raczej cienkie).

Andre Norton z cyklem "Swiat czarownic" - choć nie wszystkie części tego cyklu sa akurat ciekawe, ale liczy się pomysł na alternatywny świat.

Gordon Dickson z cyklem o Smoczym Rycerzu.

HArry Harisonj z trylogią "Eden".

To tyle na razie. Czy macie może inne propozycje dobrych przykładów autorów fantazy, których dotąd tu nie wymieniano?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-03-08, 15:47   #31
thend
Polna Bestia

thend awatar

Ja mam 2 ulubionych twórców: Pratchett, którego chumor zwala z nóg i Tolkien, którego fabuła zwala z nóg. Ale tak naprawdę trzeba poznać wszystkie książki fantasy, aby poznać która jest lepsza. to w teorii. A w praktyce wszystko należy od gustu.

Ostatnio edytowane przez thend : 23-03-08 o 15:52.
RPG
thend jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-03-08, 13:21   #32
 Webster
Globalny Knur

Webster awatar

Domyślnie

AS Poslkiego fantasy czyli Andrzej Sapkowski. Jego Wiedźmin był książką dzięki której zacząłem w ogóle coś czytać. Legendy Arturjanskie Spakowskiego też są świetne.
RPG
Webster jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-08, 10:02   #33
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cóż, wiele z obecnie popularnych pisarzy fantazy garściami wręcz czerpie z pomysłów swoich poprzedników sprzed 50-60 lat lub starszych.

Mógłbym tu wymienić wiele nazwisk, dziś zapomnianych, którzy pisali powieści, dziś zaliczane do klasyki fantasy. Mimo, że czasem trącą myszką, ale sporo z ich dorobku można zauważyć u innych. Wbrew pozorom Tolkien nie był pierwszy, który pisał o elfach czy krasnoludach.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-08, 10:21   #34
Vaax
Polna Bestia

Vaax awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Wbrew pozorom Tolkien nie był pierwszy, który pisał o elfach czy krasnoludach.
No pewnie, że nie. Przecież pisali o nich już 1000 lat wcześniej. Tolkien zaczerpnął bardzo wiele z rozmaitych mitów. Ale jakby nie patrzeć nadał takim np. elfom formę, którą znamy dzisiaj.

A wracając do tematu to mnie osobiście bardzo podobają się książki Pilipiuka. No i oczywiście Tolkien
RPG
Vaax jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-08, 10:31   #35
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vaax Zobacz post

A wracając do tematu to mnie osobiście bardzo podobają się książki Pilipiuka.
Ale które? Bo jak dla mnie światów z "Kuzynek" czy Wędrowycza do typowych fantasy bym nie zaliczał. Wędrowych, to typowe pisanie "z przymróżeniem oka". No, może świat z "Kuzynek" jest trochę bliższy, ale praktycznie prawie wcale się nie różni tak bardzo od naszego.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-08, 10:44   #36
Vaax
Polna Bestia

Vaax awatar

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Ale które? Bo jak dla mnie światów z "Kuzynek" czy Wędrowycza do typowych fantasy bym nie zaliczał. Wędrowych, to typowe pisanie "z przymróżeniem oka". No, może świat z "Kuzynek" jest trochę bliższy, ale praktycznie prawie wcale się nie różni tak bardzo od naszego.
W sumie masz rację nie jest to typowe fantasy. Niemniej jednak występują tam wątki fantastyczne. Jak dla mnie bardziej to jednak podpada pod fantasy niż science fiction. No meze za wyjatkiem Operacji Dzien Wskrzeszenia
RPG
Vaax jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania